To děťátko není jeho. Poraďte!

apolenka
13. dec 2007

Ahoj holky, toto téma zakládám, protože bych potřebovala poradit...ještě bych se chtěla úvodem omluvit, ale založila jsem si nový nick, ktery budu používat jen v tomto tématu...Je to kvůli zachování anonymity...Mohla bychse přihlásit pod svým nickem, ale jsem zde poměrně známa, hodně lidí z mého okolí sem nakukuje a tady nejde o mě, ale o mou nejlepší kamarádku, a ráda bych tu anonymitu zachovala kvůli ní..tak se nezlobte.Nedělám si z nikoho legraci, nechci založit kontroverzní téma za účelem pobavení, vyvolání hádek apod...

A ted problémm...z názvu je už asi poznat, o co jde...
Mám nejlepší kamarádku, říkejme ji třeba Jitka, Jitka je šťastně vdaná a ma dvouletou holčičku.Nicméně se objevil problém...Jitka byla před třemi lety na třídním sraze a stalo se to, že otěhotněla....protože se s manželem snažili o dítě, tak nad interupcí nepomyslela, taková věc se nedá utajit, manželovi by to asi nevysvětlila,dítě chtěla, navíc si nebyla jistá, jestli otcem je spolužák nebo manžel...zkrátka se rozhodla, že dě'tátko donosí a bude jej milovat...radila se semnou a já ji podpořila, podpořila v tom, a't mlčí....Ať se pokusí zachovat milující rodinu pro to děťátko...věděla jsem, že Jitčin manžel by nevěru neodpustil...Jitka mě poslechla(já věděla, že to samé si sama vroucně přeje)..a tak Jitka oznámila, že je těhotná, prožili si krásné těhotenství, porod a 2 roky krásné holčičky...
Jenže...Všichni asi znáte kauzu dvou vyměněných děvčátek v ČR..no a manželovi Jitky začal v hlavě šťourat červík pochybností..dcerka totiž není bohužel podobná ani na Jitku, ani na manžela jitky...oba blonďíci..a jejich dcerka je cernovlasý rarášek...jako spolužák Jtky...A červík vrtá a vrtá a pod tlakem medií, která dnes a denně přinášejí nové zprávy o vymeněných holčičkách, chce manžle Jitky podstoupit testy DNA....No, spíš to jen párkrát zmínil...manželství tím samozřjmě trpí, trpí jitka, a já se taky necítím zrovna dobře...
Jitka teď neví, co má dělat...buď si bude stát pořád za svým, že dcerka je manželova a manžela "ukacá", nebo půjde s pravdou ven, i za cenu toho, že je muž opustí..a pořád váhá a váhá a trápí se...Co bytse radily?
Samozřejmě zmíníte, že vůbec nemela nic se spolužákem mít, to vím já, ví to i ona..
Jo a spolužák nic netuší...

kyri
13. dec 2007

no, proč by neměla mít nic se spolužákem - nejsme světci, ale lidi, že jo? 😉

pravda osvobozuje...

časem by se na to přišlo stejně - určo a pro to dítě, zjistit to třebas v pubertě by byl asi větší hukot, než teď...

dendisa
13. dec 2007

tak to je blbé, taky bych jí tehdy poradila, ať mlčí. Teď jde o to, jak moc myslí manžel vážně ty testy DNA. Ale je fakt, že časem k nim asi každopádně přistoupí, nedá mu to. Takže co nejdřív s pravdou ven, nebo počkat, až na ty testy opravdu dojde, a pak se přiznat, k čemu tenkrát došlo - že si prostě sama nebyla jistá, s kým dítě počala.
Můj manžel třeba tvrdí, že kdyby časem přišel na to, že dcera není jeho, neřešil už by to. Doslova řekl "no a co?". Jenže on si je jistý, že jeho je, takže kdoví, jak by to bylo v reálu.

lionesska
13. dec 2007

Já teda nejsem vůbec svatá, ale tohle považuju za jeden z nejstrašnějších prohřešků. Zkuste si to čistě teoreticky obrátit, že by rodili chlapi a jednoho krásného dne by ten váš nakráčel domů, zubil se od ucha k uchu a řekl vám, že má dvě čárky. Byli byste šťastné a v sedmém nebi a teď si představte, že po pár letech zjistíte, že toho vašeho krásného kloučka/holčičku má z nějakou blondýnou odvedle, a to dítě nemá s vámi nic společného, kromě tho, že ho živíte a staráte se o něj. jak by vám bylo????

Kamarádka měla kápnout božskou už v počátku, a dát muži na vybranou, dát mu šanci vybrat si, jestli do toho chce jít nebo ne. Čeho se bála že to tenkrát udělala? Že ztratí živitele že?

A co ten spolužák? Jak ten k tomu přišel, že neví, že má dítě? Jak by bylo vám, kdyby vám po světě běhalo VAŠE dítě, vaše krev a nikdo se neobtěžoval vás o tom aspoň vyrozumět?

Divím se že si to aspoň trochu líp nedomyslela: například ona a její muž jsou světlí, ale odskočila s tmavým typem. Tmavé geny jsou dominantní, takže byl jasný předpoklad, že dítě bude taky tmavé. Ach jo ach jo ach jo. Nejsme světci, ale co je moc to je moc. Nekážu morálku a doživotní věrnost, ale apeluju na lidi, aby se chovali zodpovědně k sobě i ostatním a dělali jen to, co dokáží ukočírovat, případně za to hrdě a plně nést následky a ne zbaběle manipulovat s životy a osudy lidí kolem.

majka07
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sue
14. dec 2007

...byť na mieste jej manžela, asi by som ju hneď opustila ☹ toto nie je sranda... ak je nevera... tak viacerí sa riadia "čo oko nevidí, to srdce nebolí" ...ale tu je klamaných veľa ľudí 😲 manžel, otec dieťaťa, dieťa, celá rodina... je vrcholne nezodpovedné, tváriť sa, že je dieťa niekoho iného...
Teraz je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom... ale manžel sa pravdu dozvie tak či tak... chudák manžel, chudák dcéra, chudák biologický otec dieťaťa, ktorý prišiel o najkrajšie roky života svojej dcéry ☹

nguyen
14. dec 2007

hmmm, ja by som na jej mieste s pravdou vysla uz v obdobi ked este mozno aj na ten potrat mohla ist, ale jasne ze to ditatko za to nemozne preto sa podla mna rozhodla spravne ze si ho nechala, ale osobne by som to riesila co najskor. To ze dieta nie je manzelovo sa moze prevalit uplne v kazdom momente - napr operacia, ked bude treba krv nedajboze organ, a ked uz dieta bude dost velke aby si uvedomilo o co vlatne ide a zazilo traumu z toho co sa dozvie je to podla mna ovela horsie ako povedat pravdu teraz a pomaly sa s tym naucit zit, jasne ze ju manzel mozno opusti, uprimne, ani by som sa necudovala, ale myslim ze je to stale mensie zlo ako cely zivot trpnut a nakoniec tym mozno sposobit ovela vacsiu tragediu. Takze to zhrniem, ja by som na jej mieste isto vybrala "mensie zlo" a to je povedat mu pravdu co najskor.

mija_
14. dec 2007

souhlasim s lionesskou, mela to rict hned, takhle akorat nastavaji komplikace. Ja nevim, ale proc kdyz maji lidi potrebu byt neverny a pri tom se snazi o prcka se nejak nechrani? to je to tak slozite?
ja bych se bala tech testu DNA a nevim, co bych ted delala, asi bych se hodne bala jit s pravdou ven, ale asi ji nic jineho nezbyde. Bud se to dozvi od ni, nebo z nejakych testu. Je na ni, jak se k tomu postavi.

haluskacz
14. dec 2007

hmm to je vazna situace a chapu, ze to kamaradka nema lehke. Ale naprosto souhlasim s lionesskou, ze se clovek ma k veci postavit celem a neuhybat. Co se stalo, nejde odestat, a tak je treba resit soucasnou situaci. Poradila bych kamaradce, at rekne pravdu. Ano, riskuje tim, ale je to porad lepsi nez se chovat jako zbabelec. Cim dele to bude protahovat, tim dele se jednak sama bude uzirat, bude v neustale nejistote... a jednak je lepsi, kdyz s tim prijde sama, nez aby manzel sel na testy a dozvedel se to az z tech testu. Kazdy clovek muze v zivote xkrat slapnout vedle. Ale mel by to resit zodpovedne. A jestli ji ma manzel rad a jestli ma rad to decko, tak by ji mohl dokazat odpustit. Ja vim, jiste to neni. Ale ani pro nej to neni lehke a asi bude svadet nejake vnitrni boje. A treba nakonce uprimnost i oceni.... i kdyz je to teda trosku pozde....

nenka83
14. dec 2007

prepac "apolenka" ale taku kamaratku ako teba by som nechcela.... som mozno svina, ale toto je najvacsi podraz aky moze clovek cloveku urobit! ako pride k tomu otec ze vychovava cudzie dieta a ako pride k tomu dieta ze vyrasa v klamstve!
byt manzelom tak neodpustim... bohuzial 😔

zuzik03
14. dec 2007

Teda zahnout manželovi v době, kdy se snažíme o dítě a chceme SPOLU otěhotnět, mi přijde jako vrchol nezodpovědnosti a pěkný podraz. Taková situace nemůže skončit dobře, bohužel na to doplatí hlavně to dítě.

trinitylex12
14. dec 2007

hmm žiadne odsudzovanie, tak stalo sa čo sa stalo a následky ako vždy nenechajú na seba dlho čakat...a ako to tu už bolo písané,ked su obaja blond a odskočím si s čierným týpkom hmm tak tu nieje čo riešiť! čas to ukáže ako bude dieťa rast že nieje všetko o.k. s kostolným poriadkom 😒
Viem že je to ťažké ale mala by vyklopiť pravdu,,,lebo i tak sa to prevalí časom A ked sa bude mangel hnevat /čo určite/ tak nech vybehne na urologiu ako to s ním vlastne je 😵

dendisa
14. dec 2007

mi ty vaše komentáře připomínají, když jsem volala v těhotenství na pohotovost. Snědla jsem uprostřed léta majonezový salát a udělalo se mi příšerně blbě. Tak jsem posraná strachy volala, jestli to není listera. A doktor když mě vyslechl, řekl mi, že to jsem se měla strachovat dřív a nežrat salát, místo aby mi poradil, co mám dělat.
Jitka prostě měla chuť na majonezový salát a věřím tomu, že každý den, když se podívá na dceru, bodne ji svědomí. Určitě si to vyžírá až do dna, zvlášť teď. Apolenka jasně psala, že všichni víme, že to Jitka neměla dělat. Přijde mi, že byste ji snad poslaly na potrat, aby "dítě na to nedoplatilo".

andreafa
14. dec 2007

baby ja od veci, ja som tmava, cierne vlasy, hnedo-zelene oci a moja dcera? modrooka blondinka 🙂 tiez som si myslela, ze moje geny prevazia, ale nie... mozno ta jitka dufala, ze neprerazia tmave geny, lebo aj vynimky sa deju.
ja ju neodsudzujem, ale poradit neviem. strasne zlozita situacia, nechcela by som ju prezivat.
ja by som pravdepodobne zatlkala... ale to sa neda vecne, raz vyplave pravda na povrch 😔

latunka
14. dec 2007

No já teda nevim,ale jsem si skoro jistá,že kdyby to byla tak trošku obrácená situace - tím myslím,kdyby se měl chlap přiznat k nevěře,ze které zřejmě mohlo být počato dítě,tak by drtivá většina názorů zněla zatloukat zatloukat, dokud nejsou 100% důkazy 😒
Nevím jak moc je jisté,že malá není manželova - přeci mohla prostě zdědit podobu po prarodičích?? Co když se teď přizná,udělají se testy a zjistí,že holčička je manželova? I tak ten vztah zřejmě skončí,protože když myslela,že nevěru neodpustí tenkrát,tak proč by jí odpouštěl teď? Nic bych neříkala nebo bych možná kontaktovala spolužáka,tomu vyklopila své podezření a nechají ty testy udělat s ním! Třeba ji opravdu počala s manželem! Říká se,že přiznání nevěry je vlastně svalení odpovědnosti na toho druhého - protože to on se musí v podstatě rozhodnout zda vztah zachovat nebo ne.
Tak jako jsi jí apolenko poradila tenkrát - ať se pokusí zachovat milující rodinu, to by měla udělat i teď 😉

alcatko.j
14. dec 2007

Holky, malinko ziiiram 😕
To je vec, hned odsuzovat, to vsem jde na jednicku 😔 fakt, jako vzdy, kdyz je tady na konikovi "podobny"problem 😔
A napsat, ze takovou kamaradku, jako je Apolenka, by tu nekdo nechtel, to je taky super 😉
Ja bych takovou kamaradku chtela, uz jen proto, ze Jitka ma kamaradku, ktere se to nebala rict, ktera ji podporila, ktera ji nezavrhla, ketra ji neposlala do prdle, ktera navrhla reseni, ktera stala pri jitce 😉
Clovek by si mel nejdriv zamest pred vlastnim prahem, nez zacne vynaset soudy 😔
A ted Apolenko k rade pro jitku 😵 Taky nevim, jak moc je jiste, ze holcicka neni manzelova, taky nevim, jak moc manzel mysli vazne svou neduveru...Asi ted je nejlespi reseni jit s pravdou ven, proste se priznat, rici se sklopenou hlavou, jak to tehdy bylo a modlit se, at manzel je kabrnak a Jitku neopousti, kvuli jednomu veceru 😔 Jestli je charakter, jestli svou dcerku miluje, at uz je nebo neni jeho, tak dokaze odpustit..verim tomu 😵

kristi
14. dec 2007

myslim,ze manzelovi by to mela rict, ale holcicce radsi nikdy ne, deti tohle asi nenesou dobre.....

myslim,ze chlap tohle vydejcha...

zusma
14. dec 2007

Netuším,jak bych se zachovala já a těžko poradím☹ Akorát ten můj by to asi nevydejchal teda...

bihan
14. dec 2007

Ja by som zatĺkala do poslednej chvíle už len z toho dôvodu, čo napísala andrea a latunka.. pokojne mohla malá podediť gény po starých rodičoch, pretože čo sa týka farby vlasov a očí, tak to u detí väčšino preskakuje cez jednu generáciu. Dokonca sa pokojne môže narodiť bielym rodičom čierne dieťa (za predpokladu, že niekto z predkov bol černoch).
No a ak dieťa fakt nie je manželove, tak to zase záleží na tom, ako vážne to manžel s DNA testom myslí... možno to len spomína v súvislosti so zámenou detí, možno sa k tomu nikdy neodhodlá... Viem, veľa "možno", ale to dieťa predsa rodičov má - Jitku a jej manžela. (osobne by som sa asi snažila to zistiť skôr než manžel 😅)
Inak dnes sa už predsa dá určiť počatie takmer na deň presne, tak odkiaľ tá neistota?

kyri
14. dec 2007

dendisa a alčííí (a spol.)
hurá, konečně někdo další, kdo tu nekydá hnůj na ženskou, která to už tak má těžký, že bychom s ní asi ani jedna neměnily 😒

apolenko, určitě stůj při ní - a ať si i v týhle situaci zachová sebeúctu a neodsuzuje se a nenechá se od nikoho odsuzovat - ty, co se na ní vrhaj jako vosy, za ty blbý pocity stejně nestojej

když si bude připadat jako socka a špína, tak tim nic nevyřeší a i pro holčičku to bude horší, když si její máma nebude vážit sama sebe.
a z každý prd*le vede díra 😀😉
(a tenhle příběh má určo víc dobrých řešení)

pro manžela teda bude asi dost těžký popřít otcovství, protože to se dá jen do půl roku, od doby, kdy se o narození dozvěděl - takhle bude muset přes státního zástupce... (a třeba to dítě je skutečně jeho)

a jako milé zde přítomné odsuzující dámy, nikdo z nás neví dne ani hodiny, můžem bejt ctnostný a uvědomělý až běda, ale někdy stačí FAKT jen docela málo, aby byl průser - hodně se opít, bláznivě se zabouchnout, nebo zažít něco, co nás totálně vyhodí "z domečku", a pak z taky můžem provádět neuvěřitelný věci... 🙄 😉

eva4444
14. dec 2007

jitka to teda pekne domotala 😠 😠 😠 a najviac na to doplati dieta a manzel. ☹ ☹ ☹

alcatko.j
14. dec 2007

kyri, uf, jsem rada, ze mas podobny nazor 😵

ja samozrejme neschvaluju, ze se stalo, co se stalo, ale proboha, kdo nekdy neudelal nejakou pi*****nu?Kdo?Tahle byla velika, ale zase, nevim, jak to bylo, ze se snazili s manzelem o dite..blby no, ale proste i takovyhle veci se stavaji a verim, ze Jitka je totalne v prdeli, kdo by nebyl, myslim, ze se po zadech neplaca , jak to tehda skvele zvladla a jakej je manzel blbec, ze ji na to skocil, hodne noci bylo proplakanych, se vsadim, vycitky svedomi jsou urcite na dennim poradku...ale stalo se no...Ze to nerekla spolizakovi..ja bych to taky nerekla, proc?Pravdepodobne bych se tedy snazila mit na nej kontakt, kvuli pripadnym zdravotnim potizim, ktere by celou situaci zkomplikovaly, ale jinak bych pred nim mlcla 🤐
No , jsem rada, ze tohle resit nemusim, myslim, ze jitka zaziva ted peklo...
Jo a jit na potrat, jen proto, ze dite neni manzela, to je ulet teda...

alcatko.j
14. dec 2007

Jo a Apolenku, stuj pri ni dal 😵

certica
14. dec 2007

alcatko, kyri - suhlasim s vami

listicka77
14. dec 2007

K tomu co psala Latunka a Alčátko: tak podle toho, co jsme se učili na gymplu v biologii, když se probírala genetika, tak pokud jsou oba rodiče modroocí blonďáci, tak dítě prostě nemůže být tmavé! (v takovém případě se nic ob generaci přeskočit nedá) Takže pokud je to tak, tak dítě opravdu manželovo není.
Co s tím, to ale fakt nevím. K poznámkám, že to měla říct už tehdy: To je těžké, když nevěděla, čí to dítě je? Kdyby bylo manželovo, tak by si třeba úplně zbytečně rozbila manželství.
Pokud to manžel myslí s DNA opravdu vážně, tak by mu to asi říct měla. Kyri, nejde přece jen o to, aby soudně popřel otcovství (a jestli na to dítě bude muset platit nebo ne), jde o to, jak ta rodina bude fungovat.

haluskacz
14. dec 2007

jo, presne, to co jitka ted potrebuje nejvic, je aby nekdo rozhodne stal pri ni. Mit komu se sverit je strasne dulezite. Clovek ma jen jedny nervy a takovahle situace si muze vyzadat svou dan. A tim spis bude nekoho potrebovat, jestli se rozhodne se priznat.

nenka83
14. dec 2007

alcatko nehnevaj sa ale toto je silne kafe! nikdy by som svojej kamaratke nieco taketo neporadila! skus sa vzit do situácie otca, ktorý si miluje svoju "dceru", vidí sa v nej, preziva s nou vsetko dobre aj zle! ja by som ju "zabila".boze to je nehorazna nezodpovednost. ako mozte povedat, resp. radit aby zatlkala az do poslednej chvile??? ved to dieta ma pravo spoznat svoho otca...a otec svoju dceru!

proste kazdy sme clovek,ktory raz za cas schybi, no toto je vazna "chyba" a podla mna by sa mala priznat. a dat pravo manzelovi sa rozhodnut ci jej odpusti alebo nie.
mne nejdo o to si mu zahla, ale su tam nasledky, a tu nerozhoduje ona za seba!

takze mi pride nezodpovedne aby zatlkala....

alcatko.j
14. dec 2007

Listicko, ja se nepru, o tomlhle vim uplny prd 😉

alcatko.j
14. dec 2007

Nenko, se na tebe vuubec nezlobim 😉

A ja bych to prave poradila.takze tak, kazdej na to mame jinej nazor, netreba se kvuli tomu na sebe zlobit 😉

Ja si stojim za tim, co jsem napsala, souhlasim s Dencou a s kyri a s certickou 😉

nenka83
14. dec 2007

kyri tak ona to ma tazke? neviem co by si povedala keby ti chlap zahol, ty by si sa s nim snazila otehotniet a ta jeho "bokovka" by otehotnela... sice by ho to mrzelo a on by ta miloval a chcel by ostat s tebou a zatlkal by. a niekde by vyrastalo jeho dieta! no chudacik, ma to tazke....
to je pdobna situaci

alcatko.j
14. dec 2007

Nenko a co bys poradila ty?Jit s pravdou ven, zeV poradku, ale to by holcicka taky nemusela mit tatinka zadneho 😔