Udrel vás manžel? Ako ste to riešili?

timicek
24. feb 2008

Udreluž niekedy manžel? Myslím tým napr. facku alebo niečo také. Ako ste to riešili?

halienka
23. jún 2008

No mňa nikdy neudrel a ani neudrie, my sa tiež ani nehádame, obaja sme také nekonfliktné typy, vždy sa nejako dohodneme. 🙂 Ale zažila som aj vyprovokovanú facku, nie na vlastnej koži, ale videla som na jednom páre známych, dotyčný je neuveriteľný flegmatik, poznám ho roky, ani muche by neublížil. No jeho žena je taký nervózny týpek, všetko jej vadí, furt musí do niečoho rýpať. A raz jej vadilo, že sa stavil s kámošom na jedno pivo, nebol ani len pripitý, domov z roboty prišiel len o pol hodiny neskôr ako chodil. Hneď začala do neho hustiť a furt mu nadávala a nadávala, no tie reči keby ste počuli, to mňa už dvíhalo. Škaredo ho ponižovala a nadávala mu. A on bol furt v kľude, sem-tam jej niečo odhundral, ale ona hodinu v kuse a neprestávala, asi ju ešte viac vytáčalo to, že on je stále taký kľudný a ona chcela asi hádku. Tak to už asi nevydržala, vzala papuču a tresla ho ňou po hlave, potom kúsok poodišla a šmarila tú papuču po ňom celou silou aj s najhnusnejšími nadávkami. On sa vtedy postavil bez slova a dal jej jednu cez ústa. A zase si kľudne sadol naspäť 😀 Ona zostala v takom šoku 😀 Ja viem že by sa to nemalo, ale ľudia ja sama som mala vtedy chuť jej jednu šuchnúť nech sa spamätá, veď to má takého dobrého muža, navarí, uprace, na nákupy jej chodí, nikde sa netúla...No ale niektoré si to nevedia vážiť a keď im je moc dobre, tak začnú špekulovať. To ale nechcem obhajovať násilie, ja som zásadne proti tomu a aj tomu známemu som to povedala. Dovtedy som tiež vravela, že muž nemá právo nikdy udrieť ženu, no vtedy som prvý krát zažila takúto situáciu, a veď uznajte, čo už by to bol za chlapa, keby sa on nechal otĺkať 😀 Táto jedna jediná facka vtedy zastavila jej akýsi hysterický záchvat a odvtedy si už ani ona nikdy nedovolila ho niečim udrieť. Ale to len taký zážitok, na margo tej provokácie. No samozrejme, chlap ktorý je agresívny, sa dá vcelku rýchlo spoznať a treba len rýchlo vziať nohy na plecia a utekať od takého preč. Čím skôr tým lepšie, lebo čím je to neskôr, tak tým horšie sa potom žena z toho strachu dokáže odhodlať urobiť ten závažný krok. Všetkým, ktoré také trápenie prežívajú prajem veľa sily aby sa im to čo najskôr podarilo vyriešiť 🙂

karolinkafe
23. jún 2008

Halienka akoze v takomto pripade aj chapem 😅 Lebo to ani nebolo nasilie podla mna. Ved ked uz vydrzal tak dlho sa nechat ponizovat, tak pri fyzickom utoku uz nevydrzal 😅 Inak az som prekvapena, co mozu niektore zeny so svojimi muzmi stvarat. Pritom su to vacsinou taki nekonfliktni muzi, ktori aj v domacnosti pomahaju a splnia im vsetko co im vidia na ociach. A ony si to nevazia. Teda ten moj je riadne tvrda hlavicka a toto by som si pri nom urcite nedovolila 😅

halienka
23. jún 2008

Veď to Karolinka, že to je taký dobrák 🙂 Ja myslím, že tei jej hysterické záchvaty, ktoré ona máva, mal riešiť už skôr a to skôr poriadnym zvýšením hlasu, aby jej ukázal, že sa nenechá ponižovať, no on sa nechcel hádať, tak vždy len čakal kým ju to prejde a väčšinou aj prešlo, no toto ona už prekročila aj tie jeho flegmatické hranice. Aj tak to tam neni v poriadku v tom ich vzťahu, no ja ľutujem hlavne ich synčeka, ktorý si tiež užíva tie jej hysterické záchvaty 😖 . A to ti je kópia flegmatického tatka...
Dadulienka, klobúk dole, že si to zvládla riešiť. Muselo to byť peklo. Prajem kóóópec šťastia, aby ti bolo zhora vynahradené všetko to utrpenie čo si musela prežiť 😵

karolinkafe
23. jún 2008

Halienka ved ako vravim, ze sa az cudujem, coho su niektore zeny schopne. A ze im to aj muzi trpia. Lebo si myslim, ze ked si toto necha muz so sebou robit, tak je dost namakko 😅 Pretoze aj ked ma ten moj lubi, tak by si urcite takto po hlave skakat nenechal. Ved ma nejaku hrdost nie?

dadulienka2404
23. jún 2008

ono to bolo take tazke ale ked teraz na to myslim a spominam uz sa nad tym smejem nad jeho vymyslamy nad jeho neschopnostou pracovat prisli sme o dva bity pretoze vescinu penazi prepil niesom hrdinka ale musela som to zvladnut s 3 detmi.vzdy ked mii zena povie dal mi facku lebo som provokovala stale vravim ze muz nema pravo vobec udriet zenu ale v podstate sa ta jedna facka da odpusti len nech nezbije raz a potom sa ospravedlnuje ze uz to nikdy neurobi ak zbije zenu raz je len otazka casu kedy sa to zopakuje preto vas babenky prosim nedajte sa bit.

karolinkafe
23. jún 2008

Jasne ze sa nedame 😠 😠 😠 A hrdinka teda si, uz tym, ze si to s 3 detmi vsetko vydrzala a zvladla. Ja by som uz asi skoncila na psychiatrii 😕 skor ako on 😒

dadulienka2404
23. jún 2008

karolinkafe vies tie deti boli to co ma drzalo pri vode aj som raz zjedla tabletky som sa chcela otravit ale jak som zacala rozmyslat ze s kym tie deti ostanu tak som to vyvracala a uz nikdy neurobila ziaden chlap za to nestoji.teraz je z neho bezdmovec deti mu neukazem.a ma dlhou ze az az. 😉 dobruuuuu nocku

mamka34
25. okt 2011

Včera sa manžel opýtal, či sa niekedy vážim, pretože mám veľmi veľký zadok, celkovo som stlstla a som vraj poriadny kus ženy, tlstá štyridsiatnička. Mám tridsaťpäť rokov a 60 kg, väčšinou mávam tak 58. ( som vysoká )
Na to som sa opýtala manžela, prečo sa správa ku mne takto sprosto a on ma udrel. Cúvala som pred ním do kúta izby. Zaspala som len s tabletkou a pýtam sa, či naozaj toto je dôvod k tomu, aby manžel udrel svoju ženu ☹ .

bets
25. okt 2011

@mamka34
zaujimavy uhol pohladu tvojho muza... tiez ma 35r., 60 kg a nie som nizka. moj muz ocenuje moju postavu a nesetri komplimentmi..
muz nema pravo udriet zenu za cokolvek a uz vobec nie, ked sa zena ohradi, ze sa k nej nesprava pekne.
stoji taky muz za nieco? nie je lepsie odist a hladat stastie inde?

anelehka
25. okt 2011

@mamka34 no ja asi skolabujem,ty si tlsta?????????????To keby si videla mna,manzel by si nikdy nedovolil ma udriet,alebo mi vyhadzovat kila na oci,ked som bola slobodna,bezdetna,tiez som mala peknu postavu,ale zial patrim k tym zenam,ktore po porodoch ostanu pribrate...prepac,ale to on bezne takto s tebou jedna,mate deti?Mas ho rada,chces s nim ostat??Prepac,asi privela otazok,ale keby tu bol pri mne asi na neho skocim a dam mu jednu za teba... 🙄

mimikyky
25. okt 2011

@mamka34 no,mňa sa pokúšal môj bývalý pod nátlakom nalievať olejom!!! aby som sa dovracala,lebo som vraj bola citujem "tlsté prasa" a keď sa mi podarilo ubrániť sa, dostala som

stardust
25. okt 2011

@mimikyky to hadam nie! Ja som pribrala v tehotenstve 30 kg, po tehotenstve som na to dala este dalsich par, ale manzel mi moje kila nevycita, aj ked by si samozrejme prial, aby som bola taka stihla ako predtym. Co to tam mate za nechnubov chlapov?!

mimikyky
25. okt 2011

@stardust no, veru áno 😢 a to som mala vtedy nejakých 58kg pri 163cm!!! tak ale ja som bola tlčená takmer za všetko 😢 😢 😢

somjezibaba
26. okt 2011

zatial som tuto situaciu neriesila nijako-bohuzial som stale s nim a cakam kedy mi zase jednu vypali.... ☹( a to bude uz naozaj to posledne co urobi...urobil to raz-a celkom pedantne-praskol mi usny bubienok....bolo ticho,ziadne ospravedlnenie,ziadny zaujem ako je to s mojim sluchom,ziaden prejav lutosti-skratka nic akurat bol posraty ze zavolam policajtov.po mesiaci ked uz sa mi sluch zacal vracat do normalu,som dostala zasa,teraz uz ale nie iba jednu,bolo tych faciek par a cuduj sa svete,zase dobre trafil a moje ucho -celu noc som skucala v bolestiach z ucha mi tiekla krv,zavrate,zvracanie,rano som sadla do auta a isla k lekarovi-zase prasknuty usny bubienok..lekarka mi dobre povedala-vy esteco potrebujete aby vam urobil ,aby vam ako ublizil ,to uz bude len horsie ,NIKDY nie lepsie,ten clovek si vas absolutne nevazi,jemu na vas nezalezi,vy ste preco este s nim??tiez sa to seba pytam.....kde je moja hrdost?zacala som ju stracat ked mi prvykrat spinavo vynadal.potom uz nie je cesta spat,my ktorym sa nam nasilie doma deja si sami urcujeme kam az ten druhy moze zajst-moja hranica je uz daleko a ja sama by som nikdy nepovedala ze az takto ma niekto niekedy bude ponizovat a navyse ked je to clovek najblizsi.ono sa vzdy lahko radi,ale ked sa clovek sam ocitne v tejto situacii zrazu je to velmi tazke a nepochopitelne.naozaj tazka tema...

ronna
28. okt 2011

Manželom sa vela hádame.Tak raz za 2 mesiace sa tak pohádame..,velmi ma uráža,ponižuje.Pár dni mi trvá kym to strávim,a potom fungujeme dalej..Ale teraz to bolo hrozné,zbil ma.5 rokov sme manželia.Ja neviem či to bolo prvy a posledny krát..alebo to je len začiatok ??No dufam že nie.Potom sa ospravedlňoval,prosil o odpustenie,plakal že to už nikdy viac neurobi.Máme 2 deti.A mne teraz zlomil srdce ☹ ,duša boli velmi,viac ako telo.A dovod?Bola som unavená,zaspala som,on sa chcel milovať.

filipal
28. okt 2011

@ronna ano, je to zaciatok. uz teraz si zacni planovat odchod, lebo o chvilu uz budes taka zmanipulovana, ze sa nebudes vediet pozriet na situaciu objektivne.

ronna
28. okt 2011

@filipal dakujem za odpoved.Dufam že nebudeš mať pravdu.Ale ak to spravi ešte raz,tak začnem o tom premyšlať.

sharlotta
28. okt 2011

@ronna Bohuzial, toto, co popisujes je typicky scenar domaceho nasilia. Najprv psychologicka manipulacia, urazky, pekne postupne, nenapadne presviedcanie, ze si neschopna a ze na vine si vlastne vsetkemu ty, az tomu sama uveris. Potom pride fyzicke nasilie. Ak ta bol schopny zmlatit za takuto vec, tak si pis, ze to zopakuje. Utekaj co najskor od neho!!!

sharlotta
28. okt 2011

A este som zabudla, ze ospravedlnovanie sa a sluby, ze uz to viac neurobi nasleduju vzdy potom, klasicky...

mamka34
28. okt 2011

Ahojte,

ja už mám dohodnutý termín s právnikom. Manžel seká dobrotu, lebo to vie.

monika259
6. dec 2011

Ahojte. Prosim vas o nazor.
Som vydata nieco cez rok, predtym sme boli spolu 8 rokov, takze sa pozname celkom dobre, aj sme spolu pred svadbou zili. Sme spolu stastni, lubime sa, snazime sa o babatko, byvame sami, zariadujeme si nase spolocne byvanie, je nam fajn...samozrejme obcas mame aj bezne problemy, niekedy sa pochytime, ale potom je opat dobre, vyrozpravame sa, vysvetlime si, odpustime si. Nikdy som nezazila, aby sa ku mne manzel choval agresivne.
Niekedy vsak hadky boli velmi emotivne, poplakali sme si, aj na seba kricali az vrieskali, vyslovili nieco, co sme olutovali a aj zopar riadov rozbili...ale vzdy sme si s problemom poradili..mne trva o nieco dlhsie, kym sa z toho spamatam aj dva tri dni viem byt ticho a som uzavreta, manzel za mnou pride aj po pol hodine a ospravedlnuje sa prip. dava najavo, ze chce riesit problem.
Ale, pred par dnami sme sa pohadali inak...vrieskali sme na seba, rozbila som zopar riadov,no, viac ako zopar,velmi ma ranilo,co mi vravel, vycital mi nieco, co som nechcela pochopit, nechapala som to..videla som to inak, az neskor som usudila, ze mal v niecom pravdu...teraz chapem jeho rozculenie. Ked som porozbijala riady v ramci hadky, prisiel ku mne a chytil ma za krk a nadaval mi. Nie vulgarne,ale nadaval...neublizil mi fyzicky, nebolelo to..ale to gesto..to si neviem vymazat z hlavy, stale sa k tomu vraciam a je mi z toho na nic. Vlepila som mu facku a chcela odist, ale ked som sa upokojila, uvedomila som si, ze to predsa nie je riesenie...chapem jeho rozculenie (nie to gesto) a ospravedlnila som sa mu, rozpravali sme sa o tom a vydiskutovali si to, a aj on sa mi ospravedlnil, ze to prehnal, ze to bol skrat, ze ho to mrzi...uz sa mi odvtedy velakrat ospravedlnil, prosi ma o odpustenie...uvedomuje si, co spravil...ale ja sa z toho neviem spamatat. Neublizil mi fyzicky,ale psychicky. Citim, ze mu srdcom dokazem odpustit, je to vyborny clovek, stara sa, pomaha, je slusny, galantny,je toho vela co mozem napisat... ale bojim sa, ci je spravne mu odpustit aj racionalne...co si o tom prosim myslite?

mamka34
4. jan 2012

Keby som robila takýto cirkus s taniermi, tak si neviem predstaviť, čo by môj muž robil. Za 17 rokov manželstva som do neho hodila len jednu maličkú plyšovú ovečku a on šiel za priateľom - psychiatrom-posťažovať sa, že som hysterická, že hádžem po ňom predmety. Veď Ty si mu vylepila, rozbila riady a ... prepáč, ale prečítaj si prísvevky vyššie ako trpia ženy, ktoré majú deti, alebo nemajú dostatočné rodinné zázemie a odpoveď isto nájdeš sama v sebe.

marianka79
4. jan 2012

@monika259 čo si bo tom myslím-e???---že ste blázni---sorry sú aj horšie veci a to čo ste po sebe vrieskali to je len EGO ktoré máme každý 😕

indiankaindi
4. jan 2012

@monika259 už je to davnejšie, čo si písala, ja osobne by som mu na tvojom mieste dala ešte šancu, ale bola by som na pozore. Skrat nie je práve najšťastnejšie pomenovanie, ak by sa mi partner ospravedlnoval tým, že jednal skratovo, asi by som sa zamýšlala nad tým, ako skratovo zareaguje nabudúce. To, že si hádzala na zem taniere... a čo? Vyjadrovala si svoj hnev, nehádzala si ich po ňom. A vylepila si mu ako následok toho, že ťa chytil za krk. Je to ohrozujúce a nepríjemné gesto, a určite v tebe bude rezonovať ešte dlho. Určite si dávaj pozor na to, ako tvoj manžel reaguje ďalej a nenechaj sa opiť rožkom. Toľko moja rada.
@mamka34 tvoj prístup je veľmi zlý. Nemyslím to ako urážku, skôr ako varovanie. Ak by môj manžel šiel za psychiatrom za to, že po ňom hodím hračku, tak okamžite podávam o rozvod, lebo je to hysterik a rieši manželské problémy s cudzími ľuďmi. Prepáč, takto reagovať za to, že schytal plyšákom? Koľko má rokov? 4? Ešte že nešiel za svojou mamičkou. A píšeš o ženách, ktoré sú s deťmi samé. Radšej by som bola s dieťaťom sama, ako trpieť nejakého násilníckeho psychopata. Ak by si to zažila raz, pochopila by si to a nepísala sem takéto súdy. Myslíš, že tie ženy, čo sú samé, by svoju samotu (ktorá je podľa mňa často úplne v pohode) vymenili za život s nejaký tyranom? Alebo s takým u koho nemajú istotu, či prežijú ďalšiu hádku? Ak si to myslíš, potom si naivná a svoje názory radšej neprezentuj verejne.
@marianka79 myslím, že si prehliadla problém, ona riešila to gesto chytenia pod krk....určite, sú aj horšie veci, ale neverím, že ak by toto spravil manžel tebe, mávla by si nad tým rukou, že je aj horšie na svete 😕

mamka34
4. jan 2012

indiankaindi: asi som naivná a asi bude dobre, ak nebudem prezentovať názory verejne. O.K. nechápem ženy, ktoré rozbíjajú riady pri hádke. Neznášala som nikdy filmy, kde sa ničili autá a veci a nechápem to. Keby môj partner zničil napr. pri hádke niečo, čo sa mi páči, alebo mám rada - napr kus z obedovej súpravy, ja osobne by som to ťažko rozdýchala.A možno by som ho chytila aj za krk. Okrem toho úlomky z riadu sú ostré a môžu ohroziť teba aj deti. Predtým ako sa narodia by snáď bolo dobré naučiť sa ovládať pri hádke.

indiankaindi
5. jan 2012

@mamka34 to máš síce pravdu, je určite lepšie ovládať sa, ale na druhej strane, ak od jedu hodím niečo o zem (síce som to ešte nespravila, ale chuť by bola) tak to nie je dôvod, aby ma partner chytil pod krk... Pretože ona nešla k tým riadom preto, lebo on ich má rád a ona mu spraví naschvál a rozbije ich. Ja napríklad robím prudké pohyby, keď som naštvaná a ak idem niečo položiť, doslova to plesknem o stôl, čiže myslím, že to bola skôr spontánna reakcia, nie cielená. A ak mal potrebu ju schladiť, tak sa to dá aj inak. Ja zastávam názor, že za žiadne konanie ženy, by ju nemal muž udrieť. Je to jednoducho neprijateľná bez ohľadu na dôvod... a chytenie pod krk väčšinou evokuje snahu o fyzickú likvidáciu a neviem, ale ak by môj muž rozbil čokoľvek, hoci aj naschvál, určite by som ho pod krk nechytila, ani ho neudrela. Je to pre mňa neprirodzený postoj kveci 😔

marianka79
5. jan 2012

@indiankaindi samozrejme že by som si to nenehala ale určite by som si dala otázku PREČO??? ma pod ten krk chytil všetko má rub a líc vieš? 😉 mna moj exmanžel tiež ponižoval a to slovne a teraz už chápem prečo 😖

viera27
5. jan 2012

Neuznavam nasilie a je mi luto zien,ktore sa nechaju otlkat. Toboz ak maju deti,lebo tie tym trpia asi najviac,zmietaju sa medzi strachom a laskou k obom rodicom. Kazda zena,ktora zostava s nasilnikom by si mala toto uvedomit. Lebo svojou slabostou nevediet od neho odist nechrani vlastne deti. To iste ako pri alkoholizme a inych vaznych poruchach manzelstva.
Na druhej strane su naozaj aj zasluzene facky. Ja minimalne som videla tri take pripady. Prvy bola uplna hysterka,ktora dostala zachvat a naozaj ked jej manzel jednu struhol (po tom co rozbila polku baru),tak sme cele osadenstvo tlieskali. Druha bola zenska,co schytala od manzela,ked ju nacapal v najlepsom s chlapcom zhruba vo veku ich syna (17 rokov). A tretia potajme vzala uver z nebankovky,vsetko rozflakala bohvie kde a manzel sa to dozvedel az z exekucie na ich dom.
To su situacie,kedy sa ti traja neovladli v strese a absolutne ich chapem.

indiankaindi
6. jan 2012

@marianka79 neviem, či by ma zaujímalo prečo. Resp. do tej miery, ak by mal partner snahu niečo s takýmto správaním robiť. Nemyslím si, že je normálne sa takto správať bez ohľadu na akýkoľvek dôvod 😔

marianka79
6. jan 2012

@indiankaindi ajaj takže chyby robia všetci naokolo len ty nie??? ja predovšetkým hladám v sebe vieš ale ja sa pozerám na svet trochu inak 😉