Udrel vás manžel? Ako ste to riešili?

timicek
24. feb 2008

Udreluž niekedy manžel? Myslím tým napr. facku alebo niečo také. Ako ste to riešili?

briketa
25. feb 2008

😀 😀 😀 prenho, ci pre mna?

julia225
25. feb 2008

pre neho.... 😒 😀 😝

briketa
25. feb 2008

no ked neprovokuje, nemusi sa nicoho bat 😀

vazicka
25. feb 2008

podla mňa, nemá muž právo udrieť ženu ani ked ho provokuje... hoci si neviem predstaviť takú provokáciu? skúšala si či ťa udrie..? moj muž by ma neudrel... to ja som tá nerváčka u nás... 🙂 ale ani ja by som ho neudrela... podla mňa je to pod úroveň... alebo ten človek si potrebuje dokazovať niečo... je to choré...

liana
25. feb 2008

muži musia byť často silnej povahy, aby nám nestrelili keď provokujeme alebo vybuchneme 😉 my si dáme tak občas po líci, ale to len zo srandy, určite nie silno. hlavne vtedy ak sa mne podarí vypustiť nejaká silná nadávka 😅 , tak mi dá akože výchovnú 😀 alebo povie daj si po ústach 😀 ale keby mi fakt strelil, tak by letel z domu aj zo života. bitie je násilie a je výsadou hlavne alkoholikov - či pokročilých, alebo začínajúcich, rovnako ako skrachovancov čo nevedia čo majú robiť od dobroty. bitie k láske nepatrí.

terezzka11
25. feb 2008

Neudrel a dufam ze ani nikdy neudrie. O to viac ma mrzi, ze su chlapi, ktori svoje zeny udru. Aj napriek tomu, ze mu porodili nadherne dieta ☹

dupinka
25. feb 2008

neudrel a verim, ze nikdy neudrie...
ak je medzi partnermi nedorozumenie, da sa to riesit inymi sposobmi. a ak sa to neda riesit tymi inymi sposobmi, tak potom nie je co riesit, je na rade rozchod ☹
Je mi luto zien, ktore toto trpia niekedy aj cele roky. klobuk dolu, ak dokazu vzdorovat a bojovat proti tomu...

tinusi
3. mar 2008

Bitkou sa nic nevyriesi a dospeli ludia takto problemy ani neriesia...
A mam skusenost s tym,ze najtazsie padne prva facka... kazda dalsia je uz lahsia...
Nemam skusenost s muzom, ale s rodicmi. Na zaciatku predchadzala bitke dost dlha hadka... ale casom sa dlzka hadky skracovala a facky, buchnaty... padali skor. Nakoniec stacilo, ze som odisla z domu na 10 min. bez toho, zeby som sa ich spytala (mala som 19!!!). Vtedy som navzdy odisla.

monatko
3. mar 2008

dala by som vsetky koncatiny do ohna za to, ze moj manzel toho nie je schopny a nikdy by to nespravil........ jedna facka by znamenala definitivny koniec...

lesi20
3. mar 2008

Ahojte,toto je môj prvý príspevok na tomto fore,chodím sem len čítať,ale táto téma mi nedá,aby som nezareagovala.Mňa manžel udrel prvý krát krátko po svadbe,ked som pod srdcom nosila naše spoločné dieťa.Vtedy som mu odpustila s domnienkou,že sa polepší,čo mi s plačom vtedy sľuboval.Bolo obdobie,ked ma neudrel,ale svoju zlosť si vybíjal rozbíjaním predmetov v dome.Bolelo to menej ako bitka.Ale poslednú dobu sa to všetko nakopilo a minulý rok som od neho dostala toľko fyzických útokov,akoby mi to spočítal za celé tie roky.Smial sa na tom ako pred ním plačem a vyslovene mu robilo dobre,ked som bola chuderka a on bol "môj pán".Fotky mojich modrín by asi nechali pootvorené ústa viacerým ženám.Povedala som si však dosť!!!Už to riešim a takéto trápenie nechcem zažiť,aj keby som toho muža neviem ako milovala

wladka
3. mar 2008

neudrel, aj ked moj bol debil v podstate.. ale neudrel,keby to urobil, tak nas nepozna 😔 😔 ..

podla mna chlap nie je chlap, ktory udrie zenu, ale slaboch, totalny slaboch, zbabelec.. 😔 😔

danulka2
3. mar 2008

mne sa to nestalo a myslim, ze ani nestane. Neznasam nasilie nech je akekolvek 😒

jaduska
3. mar 2008

lesi20 - to je hrozné len o tom čítať, nieto ešte zažiť ☹ Držím ti palce, nech to dobre dopadne a čím skôr skončí trápenie.

junovka
3. mar 2008

...ja si myslim, ze chlapi, ked udru zenu,tak je to len preto, ze nedokazu riesit danu situaciu.,...a je to velmi smutne ☹ ☹ ☹ ...a pritom sa hraju na dokonalych a mudrych 😖

etuska
3. mar 2008

Lesi-tiez drzim palce a vela odvahy 🙂

egyptanka
3. mar 2008

my sa s manzelom "mlatime" skoro vzdy ked mame prilezitost ... mame ranne vikendove postelove bitky ... 🙂
ale teraz vazne, mna manzel ani raz neudrel v zlosti, skor ja som bola parkrat velmi prchka a vyhovorka, ze ma vyprovokoval nie je adekvatna a vzdy ma to velmi mrzi. ☹

mimonenka1
3. mar 2008

tak keby ma moj milovany manzel udrel, to by bol asi dovod, preco by som od neho dokazala odist, a nechapem ani vyroky typu - vyprovokovala som ho? pre boha a cim?

egyptanka
3. mar 2008

mimonenka, odpoviem ti na otazku z mojej strany, sme s muzom spolu uz asi 9 rokov a ja som mu dala facku za ten cas cca 4-5 krat.
Vzdy za to bolo klamstvo, zatajovanie fajcenia a to svatosvate slubil, ze prestal a to ze jeden cas minul svoje uspory s ktorymi som ratala na nieco ine a kvoli jeho nerozvaznosti sme si brali dalsi uver, ktoreho nasledky znasame teraz a zasa bolo za tym klamstvo. Stav mojej beznadeje sa zmenil na stav kedy som mu cez slzy z poslednych sil "vypalila" lebo tam stal ako pako bez slova a nebol schopny slova a ja som chcela vediet preco? a bola som rozhodnuta to z neho aj vytlct. Bola som zufala, ale to neospravedlnuje moje konanie ....

maja22
3. mar 2008

Sú nejaké varovné príznaky, že muž raz bude "riešiť" svoje problémy násilím? Alebo naozaj je to tak, že pred svadbou ako med a po svadbe jed? Mám mladšiu sestru a chcela aby som vedieť, čo si treba na "neznámom" všímať...

mimonenka1
3. mar 2008

nezname treba vzdy spoznat

burina111
3. mar 2008

dievčatá, no tak mňa manžel nikdy neudrel....ale keby udrel............asi by som s takým človekom nemohla žiť. je to len otázka času, kedy by to zopakoval zas. z rodinných kruhov môžem potvrdiť, že psychické ubližovanie bolí omnoho viac ako to fyzické...smutné je to

burina111
3. mar 2008

maja22 podľa mňa sa muži v tomto vedia prefektne ovládať a maskovať...ukážu sa až vo vyhrotených situáciách...a keď vedia, že už majú všetko v suchu a polovičky dobre zmapované......

mimonenka1
3. mar 2008

lesi - dobre si sa rozhodla, take zeny ako si ty si treba vazit

lesi20
3. mar 2008

dakujem mimonenka,ale baby nebolo to všetko pre mňa ani trochu ľahké a veru ani nie je,preto držím palce každej,ktorá zažíva niečo podobné ako ja a z nejakého dôvodu sa to sem bojí napísať,lebo ako tak čítam,takmer všetky majú superných manželov a majú ich pod kontrolou,prajem vám to,snad aj ja raz ešte takého budem mať 😉

bihan
4. mar 2008

Lesi, nie všetky majú superných manželov, moja mama mala ešte väčšieho debila ako ty (aj keď neviem, či sa v tomto prípade dá hovoriť o tom, kto je horší - či tvoj manžel alebo môj otec 🙄 )

Ja myslím, že tie varovné signály sú - nedá sa čakať od človeka, ktorý rieši svoje spory pouličnými bitkami a rozbíjaním predmetov, že v prípade hádky s manželkou nebude používať presne ten istý spôsob "riešenie" problémov ako s okolím. Je jasné, že to neznamená, že ak má človek agresívne sklony, vyvinie sa z neho násilník, ale podľa mňa nie je nič úžasné mať doma chlapa, ktorý sa kvôli mne s niekým pobil (prípadne sa pobil aj z nejakých iných dôvodov)...

marya
4. mar 2008

Lesi, dobre si urobila, a držím palčeky 😉
Podľa mňa je takých prípadov oveľa viac, len ženy sa boja alebo hanbia o tom rozprávať.... 😒

Mna teda manzel neudrel a verim, ze to ani neurobi....to by u mna skoncil....no ale zatial som ja ta, ktora pri hadke trieska dverami 😀 😀

briketa
4. mar 2008

vazicka, Ty si zle pochopila moj prispevok. Ja som napisala, ze mna by muz nikdy neudrel, lebo sa ma boji....
ale pokial neprovokuje (on) nemusi sa nicoho bat (mna) 😀
mimochodom je to cele myslene zartom

zuzkafuny
4. mar 2008

Keby mi praskol, tak ja mu prasknem dve... 😀 😀 😀
ale našťastie to nehrozí... bojí sa ma 😀
Briketa... 😀 😀 😀

vazicka
4. mar 2008

briketka ja som nereagovala na teba... nejaká baba tu písala, že vyprovokovala svojho m. a on jej praskol, respektíve, sa chlap vyhovorí, že žena nemala provokovať... to sa mi zdá ako úbohá výhovorka... ja viem, že ty si to myslela žartovne... ja som to písala tak všeobecne...

liana
4. mar 2008

muž ktorý bije ženu je zjavne psychicky narušený a treba ho zavrieť na psychiatriu alebo do alkoholickej liečebne ak to robí pod vplyvom alkoholu. škoda len, že naše úrady nechránia tak ako by mali a poväčšine nad tým len mávnu plecom, až kým sa nestane tragédia. 😒