Udrel vás manžel? Ako ste to riešili?

timicek
24. feb 2008

Udreluž niekedy manžel? Myslím tým napr. facku alebo niečo také. Ako ste to riešili?

indiankaindi
6. jan 2012

@marianka79 určite ano, ľudia robia chyby, aj ja ich robím, ale ak urobím chybu ja, alebo niekto iný, nebijem a neponižujem ho za to. Ani za svoje, ani za jeho chyby.... to je zase môj pohľad na svet 😒 Bohužiaľ, väčšina žien, ktoré sa nechajú otĺkať má presne také zmýšľanie ako ty, hľadajú chybu v sebe a to je tá najväčšia chyba, pretože áno, žena môže byť hysterka, môže muža podvádzať, môže byť vyslovená krava, ale muž nemá NIKDY právo ju ponižovať, biť alebo jej inak ubližovať. Sme dospelí ľudia a ak mi niečo na partnerovi prekáža, tak sa o tom snažím s ním hovoriť a myslím, že je normálne, ak to chcem vyriešiť takto a nie mlátením sa. Takže občas skús hľadať aj v iných chyby, nie iba v sebe, pretože tvoje sebavedomie a tvoja osobnosť budú onedlho na nule 😖 Samozrejme nie extrém, ale odtiaľ potiaľ 🙂

marianka79
6. jan 2012

@indiankaindi ja by som sa otĺkat nenechala ale ok nehaj to tak 😉

viera27
6. jan 2012

@indiankaindi fuuuha, zena ma pravo na vsetko a muz na nic. Dost smutny nazor. Co tak nedelit to na muz, zena, ale clovek a clovek? Zena ma pravo udriet muza a ten ma len drzat. Skvele.

indiankaindi
7. jan 2012

@viera27 ja som nepovedala, že žena má právo udrieť muža, ja som to celé ponímala z toho uhla, že muž nemá právo udrieť ženu za nič a nikdy. U ženy to platí taktiež, myslím si, že fyzické násilie je zlé v každom prípade. Ale ak by sme hneď uvažovali v tomto smere, myslíš, že ak dá žena facku mužovi, má to rovnaký následok ako keď ju dá muž žene? Okrem toho, ak muž dá facku žene, v 99% nezostane iba pri tej facke. Čiže ak by som sa mala priznať, ak by som videla, že žena dala zaucho mužovi, tak to asi skôr dokážem tolerovať, ako keď ju muž dá žene. Okrem toho, že muž väčšinou po takejto facke nekrváca a nemá žiadne následky, toto správanie ženy môže byť kľudne ojedinelé a stane sa iba raz. Kdežto ak muž capne žene, minimálne modrina z toho je a facka od muža nie je nikdy jediná, ale je začiatkom. 😖 V každom prípade však platí, ako som písala už aj predtým (len si to zrejme prehliadla) nedokázala by som za nič udrieť partnera, alebo manžela, je mi to proti srsti a to isté si myslím, že by malo platiť aj naopak, muž by ženu nemal nikdy udrieť, u muža je to totiž spúšťač!

macik6
19. apr 2017

Na túto Veľkú noc nikdy nezabudnem.Vracali sme sa domov od rodičov a cestou sme sa mali zastavit u svokrovcov .Povodne som mala ist s menšou dcérou domov az na druhý deň lebo starsia mala ist v utorok na krúžok ale napokom sme isli vsetci spolu.Vaute som sa pohadala s manzelom boly s nami aj nase deti.Na to prudko zareagoval a strelil mi facku ja som ho na to trochu pocapala po chrbte a on znova a rovno dve .Bolo to ako v zlom filme samozrejme plac a zufalstvo.Este bol schopny zabocit ku svokrovcom akoby sa nic nedialo Ked sme prišli domov este povedal detom ze podakujte mame ze ste nesli pozret starku a ze nech si revem kolko chcem a ze som to urobila naschval.Podotykam ze kebyze nechcem ist ku svokrovcom tak ani nesadnem s nimi do auta ale idem na druhý den ako som povodne planovala.Moje modriny na tvari sa zahoja ale moja dusa nie .Na druhy den sa akoze ospravedlnil a ze to urobil preto ze som ho vyprokovala a ze vraj som ho aj ja bila podotykam ze ma meter80 a100 kil. Preplakala som celuo cestou domov cca asi2 hod a potom aj celu noc a aj teraz sa skoro z hocicoho rozplacem.Neklape nam to vobec je arogantny aj k detom aj ku mne poslednu dobu ak s niecim nesuhlasim tak ma inak nenazve len pi ....jeb.....Navyse je domaci gemler pride z roboty sadne za pocitac a hra alebo na mobile.My ho nezaujame hra aj cele hodiny a skoro vobec nepomaha ani z domacimi pracami ani okolo deti ked mu to vycitam tak povie ze co tu mam skakat?Nedavno som prisla o pracu no hladam si cim skor no bez prijmu nie som Je si vedomi ze zaraba viac a preto ma na vsetko narok a ma pravo vsetko riadit navyse mame hypoteku to vsetko plati on lenze zase cely mesiac kupujem potraviny pre 4clennu rodinu a aj chodim na ne sama navyse aj drogeriu a oblecenie pre deti.Navyse je maminkyn maznacik a u nasich tiz nenajdem pomoc .No zatial zijem no nevie co ma caka zajtra.Velkou oporou su mi moje dve deticky ktore mi ako jedine davaju svoju lasku

fadama
19. apr 2017

@macik6 utekaj od neho co najskor a co najrýchlejsie.

macik6
19. apr 2017

@fadama Keby ze mam ku komu no mame hypoteku a bojim sa ze ostanem na ulici navyše muz je strasne prefikany a pomstychtivy

fadama
19. apr 2017

@macik6 A co tak k rodicom. Budes cakat kedy ta udrie zas ?

emilia25
19. apr 2017

@macik6 tak budes trpiet cely zivot a detom ukazes ze bitky su normalne nadavky su normalne a okrem muza si to zacnu dovolovat aj deti no to bude vychova.jaj

moni244
19. apr 2017

@macik6 chudatka deti, ty si kludne ostan, ale co tie deti? Na toto sa maju pozerat? Co z nich vyrastie? Neverim, se toto bolo prvy krat. Hoc a do azylaku by som sla, ale nedovolila by som, aby deti toto videli, naco cakas? Kym ta deti najdu v kaluzi krvi? Takyto zivot chces pre ne?

emilia25
19. apr 2017

Ja by som sa zapisala na kurz sebaobrany takym to zenam to odporucam aspon sa naucia branit sa.

macik6
19. apr 2017

@fadama rodicia hlavne otec su za kazdu cenu za udrzanie manzelstva lebo ze on financne drzi celu rodinu a co by som si pocala s dvomi detmi ze skoncim na ulici pre neho som neschopna ich sama uzivit pretoze mam len stredne vzdelanie

macik6
19. apr 2017

@emilia25 lahko sa odsudzuje kto to nezazil no pozeram na deti a ver ze to tak nenecham hoci to bude tazky a tvrdy boj

fadama
19. apr 2017

@macik6 taky otec co je za udrzanie manzelstva je co za otca ? vie ze ta udrel alebo ze ta bije aj tak by bol za udrzanie ?

juliet86
19. apr 2017

@macik6 v momente volaj pis sem:
http://pomocobetiam.sk/kontakt/

tyaja5
19. apr 2017

@macik6 bude to tazky boj, ale ver mi, ze bude stat za to.toto by si ziadny muz nemal k zene dovolit.nerozumiem co muzov vedie k tomu aby sa takto spravali.nasilnicke sklony su vraj dedicne, ale osobne si myslim, ze to nie je ospravedlnenie.najhorsie na tom je, ze keby chce tak s tym nieco robi, lenze nerobi.nenechala by som si do tohto rozpravat od ocina.nevie o com hovori.

macik6
19. apr 2017

@fadama stalo sa to prvy raz no rodicia mne davaju za vinu ze som ho vyprovokovala

fadama
19. apr 2017

@macik6 vyprovokovala ? aj muzi nas provokuju a nebijeme ich.

macik6
19. apr 2017

@juliet86 dakujem krasne👍👍👍👍

vilma7
19. apr 2017

@moni244 ja som vyrastala v rodine, kde vládlo násilie a alkohol a vôbec nemôžem povedať, že by zo mňa vyrástol nejaký násilník či alkoholik. Určite to pre deti nie je ľahká situácia, a sama som prosila mamu nech sa rozvedie, ale stará generácia žiaľ dodržiavala to čo sľúbila - v dobrom ale aj v zlom. A to sme veru ozaj mali kam ísť.

macik6
19. apr 2017

@vilma7 je to vsetko individualne moji rodicia su doteraz spolu aj ked sa obcas povadili nikdy otec mamu neudrel neviem ako ziju svokrovci no myslim si ze muz je preto taky ze bol rozmaznavany starkou a svojou mamickou a vzdy mal vsetko proste sa on aj svokrovci tvaria ze oni su najkrajsi najlepsi a najmudrejsi proste bohovia

moni244
19. apr 2017

@vilma7 ved to neplati vseobecne na vsetky deti, vies povedat, co to urobi konkretne s tymito detmi?

vilma7
19. apr 2017

@macik6 u nás to trápenie "našťastie" ukončila tragédia, kedy otec tragicky zahynul v podnapitom stave...ale dlho by už zrejme jeho pečienka tie stavy nezniesla. Hrozné je to hlavne pre deti lebo sú bezbranné a bitému rodičovi nevedia pomôcť....

sense
19. apr 2017

ja obcas muza teda ozaj provokujem lebo on je hodne flegmos a nerad sa hada ale este sa nestalo ze by mi povedal skaredo nieto ma udrel.... ak by to urobil raz osobne by som sa na neho nedokazala pozriet a nieto s nim ostavat...

vilma7
19. apr 2017

@moni244 určite to záleží od ich povahy. Keby som v situácií tej bitej ženy a naozaj niet úniku, tak by som sa snažila-ak by to išlo, aby tie bitky prebiehali mimo pohľadu detí.
Čo to urobilo so mnou je zrejme to, že som sa obávala že toto je normálne a bude to robiť aj môj manžel (aj alkohol) a že som bola presvedčená, že ak sa mňa muž čo len raz dotkne, tak ho zabijem. Či by som toho bola aj reálne schopná, to neviem...ale po prvej facke by som určite odišla a nečakala na pokračovanie...
Ako dieťa som potom túžila obládať bojové umenie aby som vedela mamu brániť, ale pár krát som jej tiež mala chuť naložiť ja sama, lebo provokovala, rýpala a potom sa utekala do detskej schovávať...vieš človek si vtedy myslí, že je to normálne..ako dieťa nemyslíš ináč...zrejme horšie následky by to malo keby sme aj my deti boli bité..neviem...a hlavne neviem či to otec videl doma, a ani si len nedokážem spomenúť, čo ozaj dokáže tých dospelých "rozumných" ľudí vyprovokovať k takýmto činom.

vilma7
19. apr 2017

@moni244 a v konktétnej situácií sa snažia slabšieho rodiča ubrániť, vlastným telom, vybehnutím po pomoc (pamätám si že sme v paneláku vybehli na schody a začali vrešťať na plné hrdlo), alebo sme utekali po otcovu mame nech si s ním spraví poriadky-ale čo už ona chúďa za to mohla.

obsadenemeno
19. apr 2017

@vilma7 to zase zavisi od situacie. Pamatam si tu jednu starsiu temu, kde manzel bijaval a nadaval manzelke a deti v puberte to praveze opakovali po nom. Nadavali mame, dokonca ju jeden zo synov udrel.
Potom sa ozvala po asi 2 rokoch alebo tak a podarilo sa jej od neho odist a chovanie deti sa zmenilo. Trvalo to sice dlhsiu dobu a hlavne jedno z deti malo stale problemy ovladat emocie, ale boli na dobrej ceste.
Cize ono nikdy nevies, ako deti z takychto vztahoch zareaguju. Moj manzel je z rodiny, kde bol otec tyran a tiez mamu bijaval. Su styria chlapci a nasledky to zanechalo len na jednom - drogy, nasilie, agresivita a podobne.

vilma7
19. apr 2017

@obsadenemeno veď určite..záleží aj od povahy detí a aj od celkových situácií ako to celé doma prebieha. Smutná téma.

mandala77
19. apr 2017

poznám príliš veľa ľudí, ktorí sú už dospelí, ktorí žili buď v alkoholických rodinách alebo inak dysfunkčných a všetci sú poznačení. Ako cez kopirák si vybudovali určité charakteristické rysy. Takže ono to tie deti ovplyvní. Nie je to na ich povahe. Je to dianím v rodine. Neznamená to vyslovene, že sa z nich stanú alkoholici alebo násilníci, z niektorých áno, ale ovplyvní ich to veľmi negatívne.
@macik6 z toho čo píšeš, tak u neho sa prejavuje asi závislosť na hrách. Možno oslov nejaké krízové centrum, po tom fyzickom útoku by si potrebovala podporu a pomoc.

macik6
20. apr 2017

@mandala77 dakujem za podporu aj ked sa to snazim zakryt a snazim sa zit dalej citim sa hlavne psychicky zle a urcite vyhladam odbornu pomoc