Únos mojej dcérky otcom. Čo mám robiť?

lenkatakacs
7. nov 2009

Som 26 ročná mamička 4 ročnej Dcérky Simonky.Som neštastná v Januári som opustila otca mojej dcérky po 5 rokoch spoločného života v spoločnej domácnosti aj s jeho rodičmi.
Podotýkam ex bol nesamostatný vždy sa držal maminej sukne aj napriek tomu že už má 37 rokov nieje schopný sa osamostatnit.Jeho rodičia a on sú dost zvláštna rodina.Nemajú priateľov a nestretávajú sa ani z blízkou rodinou
.Manipulovali mnou celých 5 rokov až tak ,že som bola presvedčená ,že nemám právo na svoj názor a ani právo na svoje súkromie alebo vlastnú výchovu mojej Simonky.Zasahovali vždy a ex sa dištancoval ,ked ma svokor napádal fyzicky alebo svokru ex utekal moja dcérka bola a aj ešte dnes je svedkom šialených výstupov svokra
.Vo Februári ked sa búrka utíšila a zdalo sa ,že sa ex zmieril s rozchodom dohodli sme sa ,že si dcérku zoberie na víkend k sebe ja som bola ochotná a nechcela som nič riešit súdom ani nijak mu upierat jeho rodičovské práva .
On ma lstivo oklamal a dcérku mi do dnes nepriviedol domov 9 mes .
Rieši sa to súdne mám všetky možné papiere ,ktoré hrajú v môj prospech.
Ale nemám dcérku dokonca už ani nehovorí slovensky a dokonca už nechce hovorit ani so mnou posledné 3 týždne sa jednoducho zatne a nechce ma k tel. nemám inú možnost ako sa s nou skontaktovat .
Toto jej správanie začalo ako sa ex dozvedel o psychol.vyšetrení nariadené súdom ,môže byt moja dcérka zmanipulovaná ? alebo Je na mňa nahnevaná?
všetky cesty čo som za ňou absolvovala boli na nič ,EX vždy stihol malú ukryt alebo s ňou ušiel alebo nás jednoducho nepustili dnu nepomohol ani sprievod s políciou nepomohli ani trestné oznámenia ,dokonca ju odvliekol aj zo škôlky ako náhle mu riaditeľka oznámyla ,že sa chystám príst pre dcérku ,nepomohol mi ani Obecný úrad v Pribete (tam žije dcérka)vraj majú nejaké podklady od ex a že oni sa do toho nebudú miešat,Dokonca mladá slečna na úrade ,ktorá nastúpila na miesto po ex svokre , ako sociálna pracovníčka ,mi povedala ,že ona nebude robit sprievod do skôlky lebo teraz pracuje na mieste po Pani T.(teda ex svokre).ZAžIL NIEKTO ?ALEBO VIETE MI PORADIT ?čO MáM EšTE SPRAVIT? PREčO MOJA DCéRKA NECHCE SO MNOU HOVORIT???

lenkatakacs
autor
11. nov 2009

Prajem pekný deň Vám všetkým dnes som volala do škôlky zistovala som ,či Simonka nadáva v škôlke bolo mi povedané ,že ona nenadáva a viac menej ani nerozpráva od kedy nastala situácia ako som neni s ňou.Učiteľka mi povedala ,že s ňou určiite nieje všetko v poriadku vždy bola veselá a uvravená a že teraz je strašne utiahnutá ,volala Simonku k tel. ,povedala že jej volá mamička a malá sa veľmi rozplakala ...potom som učiteľku poprosila ,aby skúsila nenásilne s malou hovorit o mne a súhlasila ..🙂) dúfam ,že to trošku pomôže držte palčeky

bobulle
11. nov 2009

Lenko,
moc na vás myslím a držím pěsti 😵
A jak to dopadlo? Mluvila jsi nakonec se Simonkou? A nešlo by se domluvit s tou učitelkou, že jí ukážeš veškeré doklady od soudu, že je Simonka svěřená Tobě a že by jsi si ji prostě odvezla? 😕

paegaska
11. nov 2009

Leni, z toho je jasné, že Simonkou tatíček a jeho rodina manipulují 😠 .
To je dobře, že ses domluvila s učitelkou.
Kdy myslíš, že bude rozhodnutí soudu ? A lze se proti němu odvolat ?

ria80
11. nov 2009

Lenko no fakt,když ta učitelka je normální a při tobě,tak když jí ukážeš papíry od soudu,mohla by sis malou vzít rovnou ze školky.
Ale tak,aby o tom nikdo dopředu nevěděl,že chceš přijet,prostě se jeden den rozhodni a jed

bobulle
11. nov 2009

Lenko a ta školka je maďarská? A nebo ve školce mluví slovensky? Když jsi říkala že už "zapomněla" mluvit slovensky... (jinak myslím, že to zapomenout nemůže, jen je teď natolik ovlivněná prostředím ve kterém žije...)
'

diana4
11. nov 2009

Lenko moc držím palečky. Sama prožívám skoro něco podobného. Je to hrozný, když jde o děti a nikde žádné dovolání. Snad mi pomůže televize na kterou jsem se obrátila.

lenkatakacs
autor
11. nov 2009

bobule dakujem za reakciu:

no ten tel. dopadol že so mnou nehovorila nechcela inak chodí do MADARSKEJ SKOLKY ..a čo sa týka učiteľky nechcem pichat do osieho hniezda neviem ale mám pocit ,že tam tým ľudom nemôžem dôverovat je to malá obec síce som s pár kamarátkami v kontakte ale tie mi nepomohli teda radšej sa do toho nemiešajú poznajú starého a ten je psycho...neradi by mali s tou rosinou problémi.

pageaska dakujem za reakciu:
dúfam ,že sa o to pokúsi tá učiteľka a aspoň takto mi pomôže ,aby malá pochopila ,že sa ma nemusí bát
čo sa týka súdu ten bol odročený na neurčito kedže ja som sa nemohla kôli diaľke (500KM) a môjmu stavu dostavit,taktiež nám bolo nariadený psych.posudok na 26.11. a ja mám na svet priviest v tom čase našu malú Sašenku neviem či sa mi podarí vôbec íst na to vyšetrenie ako náhle urobia ten posudok súd nás vyzve na pojednávanie..taktiež budem mat podľa zákona možnost odvolat sa ak to bude v neprospech mňa ..

ria80 dakujem za reakciu:

Rada by som po malú utekala aj na vlastnú päst ale teraz to nejde neviem ako by mala Simi reagovala, aby ma náhodou nekopla alebo niečo nechcem ohrozit mňa a ani maličké ,ktoré nosím ešte pod srdcom ..(je to tažké rozhodovanie zachránit jedno alebo druhé dieta avôbec rozhodovat medzi mojimi dvoma detmi)... a taktiež neviem či by sa to ten ex nedozvedel ...ked pôjdem pre malú pôjdem ale aby to bolo v poriadku aj právne aby mi to náhodou nepoškodilo čo by vlastne ani nemalo ale človek už naozaj nevie nakoniec aj cesta tam je dlhá ..a nerada by som začala rodit niekde na pol ceste🙂plánujem íst pre SIMI aspoň týždeň po pôrode skôr to nejde ...ja Vás budem určite kontaktovat a inak s tými policajtmi -teraz už neviem ktorá z Vás mi toto poradila ma ani nenapadlo skúsim ju zobrat z tej MADARSKEJ škôlky a poprosím doprovod aby malú nevystrašili nech sa zdržiavajú tak aby ich malá nevidela dakujem za akýkoľvek nápad alebo radu🙂

diana 4 aj Tebe dakujem za reakciu je mi ľúto ,že prežívaš také peklo a mohla by si nám viac opísat Tvoju situáciu??možno si poradíme a aj pomôžeme moju situáciu chcem riešit takto možno naše chyby a trápenie
pomôžu iným ženám alebo iným mužom zdolávat také situácie o niečo ľahšie 🙂 ako teraz nám🙂

bobulle
11. nov 2009

Leni, to není dobré že je v maďarské školce, tím se odcizuje ještě víc... Tam už je od začátku a nebo teprve co ji otec nevrátil?
A můžu se zeptat? Otec je maďaské národnosti, nebo je ze smíš. manželství?

Vím že je to těžké rozhodování, ale já bych pro malou jela co nejdřív... samo že ne sama, ale třeba s manželem, kamarády a samozřejmě policií a soc. pracovníkem a přímo do školky, protože malou máš v opatrovnictví ty a máš na ni právo... čím dýl bude v tomto protředí, tím bude její návrat těžší pro Tebe a především pro ni 😔

Psala jsi, že teď už s Tebou nechce mluvit, ale ještě asi před pár týdny mluvila, co?

Být na Tvém místě bych jednala 😔 (i když chápu, že pár dnů před porodem je to těžké, ale po porodu to bude ještě horší 😔 😔 ).

Diano, Tobě také držím pěsti... a sleduju Tvé stránky...

Holky jste moc statečné... vydržte!!!!!!!!!!!!

lenkatakacs
autor
12. nov 2009

bobulle ex je slovák hovoriaci viac madarsky taktiež dcérka...ja so ju dala do madarskej škôlky kým sme žili dolu v Pribete ja som to robila pre ňu aby to mala ľahšie kedže väčšina tam hovorí madarsky a vydržím ešte pár dní a pôjdem pre ňu vydržala som do teraz ešte tých pár dní musím nejako prekusat 🙂 ale dakujem a aké stránky má Diana???s,mela by som si aj ja niečo prečítat?:

bobulle
12. nov 2009

Lenko,
tak Ti moc držím pěsti, až si pro Simonku pojedeš, aby vše dobře dopadlo... určitě nám dej vědět 😉

lenkatakacs
autor
12. nov 2009

Určite Vám dám vediet 🙂

renatkas
12. nov 2009

lenka strasne moc ti drzim palce.

Toto je pribeh do Palby, posli im to a uvidis ze veci sa pohnu.

lenkatakacs
autor
12. nov 2009

TV budem riešit až ked nevídu veci tak ako majú bude to posledné riešnie ale dakujem 🙂)za radu

paola.o1
12. nov 2009

A preco vlastne neprides do skolky, nezoberis svoju dceru (trebars aj na silu) a neodvezies si ju domov? Oproti mamickam, ktorym uniesli deticky a vobec nevedia kde su si v obrovskej vyhode. vies kde tvoja dcera je a navyse som citala ze mas papiere od sudu? Tak na co cakas? Kym ti ju legalnou cestou vyda ex??

lenkatakacs
autor
13. nov 2009

Milá Paola čítala si správne ale ja som teraz v situácii ked si nemôžem dovolit cestovat mám termín pôrodu už v blízkej dobe 1-5 dní nechcem ohrozit seba ani malé ,ktoré nosím ešte pod srdiečkom ale ako náhle sa zotavím budem to takto riešit máme to dohodnuté aj s políciou aj so soc.pracovníčkou aby robila dozor ked budem malú brat zo škôlky .. a dakujem za reakciu...

simona55
13. nov 2009

lenka nemas to lahke, lenka nad tim rozmyslam, ze ak si malu zoberies ci nasilu ci ako kolvek budes snou vedet komunikovat,ked radsej ovlada MJ? a ona ta este pozna?

lenkatakacs
autor
13. nov 2009

Verím ,že s malou komunikovat budem vediet nezabudla slovensky len viac jej vyhovuje MJ pretože žije v tomto prostredí .. a poznat ma ešte pozná včera mi vynadala ( rosz anyu ) zlá mama v preklade ,že ľúbi iba ocka a ešte fok ba basilniy to je aby som držala hubu alebo čosi také je to hrozné ešte aj že som pisilnyi a kakilnyi (poštatá a pokakná? neviem to doslovne a prepáčte za tie slová .. takmer mi puklo srdce ale nevzdám sa 🙂)

diana4
13. nov 2009
lenkatakacs
autor
15. nov 2009

Ahoj milá Diana dakujem za www.stránku prečítala som si Tvoj príbeh a je mi to nesmierne ľúto máš to tažké tažšie ako ja kedže tvoja malá je za hranicami ešte horšie ,že je už taká veľká slečna a uvedomuje si situáciu ...neviem čo napísat hádam veľa síl a štastia aby všetko dobre dopadlo ...tak sa mi maj a napíš niekedy

diana4
16. nov 2009

Moc děkuji Opět jsem byla v SRN. A zase bezúspěšně. Nechci tady rozebírat svůj problém, když ty sama máš veliký problém. Sama vím jaké to je, být bez dcery. I tobě držím moc palečky. Jinak veškeré info na stránkách a ve volné diskuzi. Držím ti palečky.

bobulle
18. nov 2009

Leni, tak co? 😕

dzio2
20. nov 2009

lenka drzim ti palce zelam vela vela vela sil hore hlavu neboj sa vybojujes ju 😉 A POTOM JEJ VSETKO VYSVETLIS urcite ta miluje ale je zmanipulovana ,bojuj dievca viem je to strasne aj ja mam 2deti a neviem si to predstavit ale uvidis urcite bude pri tebe lebo tebe sa to podari drzim palce

lenkatakacs
autor
20. nov 2009

Prajem pekný večer 🙂 všetkým ďakujem zatiaľ nemám nič nového ani okolo Simonky a ani okolo Sašenky ,hádam len toľko ,že na ten psychologický posudok nemôžem íst ....pokiaľ nebudeme s malou Sašenkou doma ale ďakujem ešte raz 🙂

simona55
21. nov 2009

leni uz si bola zmalou v kontakte? lebo citam tu ze ti pekne vynadala 🙂 ale neber si to k srdiecku, ber to ze ti to pise male dieta, ktore je zmanipulovane, otcom, fuj hamba aky je to otec ked svoje dieta uci na take svinstva, to nieje otec. 😠 pravda ze ta malinka vravi ako vravy ,ved ma zlu vychovu, ale neboj sa ty to zvladnes a hlavne bojuj, nevzdavaj to, PRAJEM TI VELA SIL, A STASTIA, uz si po porode? ak ano tak ti gratulujem.

lenkatakacs
autor
22. nov 2009

Ahoj milá Simona zajtra idem na príjem a na vyvolávačku malej sa nechce na svet ...dosť ma bolelo keď mi Siminko nadala ale prehryzla som to aj manžel mi hovoril ,že je zmanipulovaná a keď príde bude to celkom iné drž mi palčeky nech to mám čo najrýchlejšie za sebou a nech doriešim Simonku....papa

simona55
22. nov 2009

To my ver, ze ti drzim palceky 😵 ,pozerala som tvoj albumik, si pekna baba,aj simonka je peknulinka 🙂 😵 neboji sa vyvolavacky? ked ano tak to musis vydrzat netrvato vecne, iba par hoin alebo minut, aj ja som prezila taky porod,,potom daj vedet co nove , veeeeeeeeeeeelmi ale velmi myslim na vas, a prajem vela siiiiiil do porodu a vela zdravicka,a trpezlivost,. 🙂

marecek4
24. nov 2009

Leni,už máš asi mimi u sebe,tak vám přejeme hodně štěstí a zdraví a aby jste byli už všichni spolu doma,hlavně buď v klidu ať máš dostatek mlíčka a teď nech chvilku jednat úřady,že Ti malá nadává ber v klidu,nemá z toho moc rozum,já mám doma puberťáky a jsu na tom stejně,taky to bolí,ale co s tím,věčně je fackovat nemůžu-stejně to nepomáhá,nejvíc mě dojalo,když jsem si přečetla jak ta mladší chce jít bydlet k tátovi-a to jí vykládal jak ji nechtěl a nutil mě jít na potrat,a to jen proto že má doma povinnosti-vyvenčit pejska a umýt nádobí,možná to myslí tak že ti nadává za to že si ji neodvedeš,a jiný důvod je ten že to nemá ze své hlavy,tak teď hlavu vzhůru a do boje-termín vyšetření sis měla domluvit třeba o týden později,nebo dřív,ale nechápu proč tě tam ženou,když máš rozsudek,takže hodně ŠTĚSTÍ 🙂 🙂 🙂

nizuva
30. nov 2009

pocujte a tie telefonicke nahravky sa potom mozu pouzit na sude ? ja viem ze nie 🙄 a je to zbytocne mrhanie casom lebo ze ked dotycny o tom nevie a neda suhlas tak je to nanic ..

simona55
30. nov 2009

Lenííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí daj osebe vediet 🙂 co je svami?

marecek4
2. dec 2009

nizuva,myslím že u soudu se použít nedají,ale policie je použít může,jen musí být jednoznačný kdo tam je nahraný
Leni už jste doma????čekáme až nám tady napíšeš co mimi,a jestli něco pokročílo