Únos mojej dcérky otcom. Čo mám robiť?

lenkatakacs
7. nov 2009

Som 26 ročná mamička 4 ročnej Dcérky Simonky.Som neštastná v Januári som opustila otca mojej dcérky po 5 rokoch spoločného života v spoločnej domácnosti aj s jeho rodičmi.
Podotýkam ex bol nesamostatný vždy sa držal maminej sukne aj napriek tomu že už má 37 rokov nieje schopný sa osamostatnit.Jeho rodičia a on sú dost zvláštna rodina.Nemajú priateľov a nestretávajú sa ani z blízkou rodinou
.Manipulovali mnou celých 5 rokov až tak ,že som bola presvedčená ,že nemám právo na svoj názor a ani právo na svoje súkromie alebo vlastnú výchovu mojej Simonky.Zasahovali vždy a ex sa dištancoval ,ked ma svokor napádal fyzicky alebo svokru ex utekal moja dcérka bola a aj ešte dnes je svedkom šialených výstupov svokra
.Vo Februári ked sa búrka utíšila a zdalo sa ,že sa ex zmieril s rozchodom dohodli sme sa ,že si dcérku zoberie na víkend k sebe ja som bola ochotná a nechcela som nič riešit súdom ani nijak mu upierat jeho rodičovské práva .
On ma lstivo oklamal a dcérku mi do dnes nepriviedol domov 9 mes .
Rieši sa to súdne mám všetky možné papiere ,ktoré hrajú v môj prospech.
Ale nemám dcérku dokonca už ani nehovorí slovensky a dokonca už nechce hovorit ani so mnou posledné 3 týždne sa jednoducho zatne a nechce ma k tel. nemám inú možnost ako sa s nou skontaktovat .
Toto jej správanie začalo ako sa ex dozvedel o psychol.vyšetrení nariadené súdom ,môže byt moja dcérka zmanipulovaná ? alebo Je na mňa nahnevaná?
všetky cesty čo som za ňou absolvovala boli na nič ,EX vždy stihol malú ukryt alebo s ňou ušiel alebo nás jednoducho nepustili dnu nepomohol ani sprievod s políciou nepomohli ani trestné oznámenia ,dokonca ju odvliekol aj zo škôlky ako náhle mu riaditeľka oznámyla ,že sa chystám príst pre dcérku ,nepomohol mi ani Obecný úrad v Pribete (tam žije dcérka)vraj majú nejaké podklady od ex a že oni sa do toho nebudú miešat,Dokonca mladá slečna na úrade ,ktorá nastúpila na miesto po ex svokre , ako sociálna pracovníčka ,mi povedala ,že ona nebude robit sprievod do skôlky lebo teraz pracuje na mieste po Pani T.(teda ex svokre).ZAžIL NIEKTO ?ALEBO VIETE MI PORADIT ?čO MáM EšTE SPRAVIT? PREčO MOJA DCéRKA NECHCE SO MNOU HOVORIT???

diana4
6. dec 2009

Tak co nového? Co miminko???

lenkatakacs
autor
8. dec 2009

Prajem Vám pekný trošku upršaný deň 🙂) Ospravedlňujem sa za neskoré ale za to dobré správy 24.11.sa nám prvý krát rozplakala naša zlatulinká Sašenka 3,420kg 50 cm ...mali sme trošku problém malá sa mi ručičkou omotala okolo pupočníka tak sme sa museli podrobiť sekcii ..sme zdravé 🙂 malá dobre papá a dlho spinká 🙂)) spokojné bábätko ,až sa čudujem .. za to9 mesačné obdobie som prežila samé stresy,smútok ,ale aj radosť ...🙂)že príde na svet 🙂)
V piatok mám ísť na to psychologické vyšetrenie a má tam prísť aj Simonka len som si neni istá či ju ex dovezie (on sa nepodriaďuje nikomu a ničomu tak neviem) mám radosť ,že ju konečne uvidím ale aj obavy či ma rada uvidí Simonka som trošku zmätená .....dlho som so Simonkou nehovorila aj keď volávam ex s ňou ako na truc nikdy nie je ... tak mi držte palčeky a ďakujem .....za vaše milé príspevky 🙂)

lenkatakacs
autor
8. dec 2009

PRIDALA SOM FOTEčKU SAšENKY

nizuva
8. dec 2009

tak ta Sasenka je nadhernaaaaaa krasnucke usmievave babo .. a ja som si prezila dost stresov pocas tehotenstva tak sa mozem pripravit na to ze bude hyperaktivna :D ze to je dosledok ale moj drobec taky je ale zas by som nechcela babo ktore len spi a bude tam kam ho polozim aj ked niekedy by dobre padlo 🙂
prajeme vela stasticka Lenka a zdravicka Sasenke je nadhernaaaaa maly anielik

simona55
8. dec 2009

ahooooooooj leni ,uz som sa bala ze mas po porde problemi ☹ ale ako citam tak je vsetko OK. malimka je cisto ak simonka aspon podla mna,je velmi peknucka, drzsa uz to bude zachvilku ze simonka bude stebou.

lenkatakacs
autor
8. dec 2009

ďAKUJEM váM ALE MUSíM POZNAMENAŤ,žE NAšA SAšKA NIE JE TAKé BáBO KAM ULOžíš TAM SA JEJ PáčI Má LEN 14 DNí A Už SI VYBERá KDE BUDE SPINKAŤ🙂))AHOJ SIMONA 55 DúFAM ,žE BUDEš MAŤ PRAVDU A ,žE VáM BUDEM MôCŤ NAPíSAŤ ,žE JU MáM PRI SEBE 🙂 😖

marecek4
9. dec 2009

leni,mooooooc Ti gratulujeme ke krásné holčičce,ať vám dělá jen samou radost,v pátek buď úplně v klidu a snad brzo přibude i druhá gratulace,že máš Simušku u sebe 🙂

lenkatakacs
autor
9. dec 2009

Marecek ďakujeme ku gratulácii a dúfam ,že budeme môcť čítať aj druhú gratuláciu k Simuške 😖

paegaska
19. dec 2009

Lenko, setkala seš se Simonkou ? Přivezl jí ex na psychologické vyšetření ?

lenkatakacs
autor
30. dec 2009

Prajem trošku neskôr 🙂Pekné Vianočné Sviatky a hlavne úspešný Nový Rok 2010.. u Psychologičky som prešla celkom fajn vraj som úplne vyrovnaná osoba a schopná postarať sa o dcérku ale ex na to vyšetrenie neprišiel ....takže Psychologička hneď v ten deň písala na súd ,že sa ex odmieta podrobiť vyšetreniu a že potrebuje,aby jej súd vytvoril podmienky na to aby dokončila ten posudok .Ex sa o mne vyjadroval v jej prítomnosti ,že som dcérku týrala ale o sebe od,mietal hovoriť .je pravda ,že psychologička mala o mne najprv skreslený obraz ale po mojej návšteve a výpovedi sa presvedčila ,že nie je v poriadku môj ex...tak sa mi držkajte babenky a napíšte ako ste sa mali cez sviatky🙂)

draga
3. jan 2010

no to je mazec...úplně mi naskočila husina...toto je možné u nás? já jsem vždycky myslela, že se to děje, jen když otec unese dítě kamsi do zahraničí...brrr...nechápu ty sociální úřednice, polici ani úřady ....

leni moc držím palečky ať ten boj vyhraješ co nejdřív

paegaska
9. jan 2010

Lenko, tak já ti přeji abys v roce 2010 měla Simonku definitivně u sebe.
Strašně dlouho to trvá. Těším se, že si tady někdy přečtu o šťastném shledání.
Mluvila jsi se Simonkou alespoň po telefonu ?

diano, pokud čteš co tvoje Maruška ? Změnilo se něco ?
Taky ti moc přeji, abys měla malou u sebe, ale u tebe mi to přijde ještě byrokraticky složitější než u Lenky, je to mezinárodní.

Jinak moje vánoce byly krásné, ale strašně rychle jsou pryč.

paegaska
20. feb 2010

Leni, jak je ? Vídáš se se Simonkou ?

Diano, viděla jsem minulý týden o tvé dceři a tobě pořad v tv. Je to děsné. Doufám,že to teď půjde k lepšímu. Snad ti tamní úředníci pomůžou. Nechápu rozhodnutí té soudkyně.

Holky, hodně sil.

dsnadja
21. feb 2010

lenkatakacs čo je s vami???ako sa to cele vyvinulo???dufam že už ste spolu cela rodina aj so Simonkou.....

simona55
22. feb 2010

leni ozvy sa cakame na teba, ale urcite ste spolu vstci z ze?

valentynka
2. mar 2010

ahoj holky,
doufám,že Lenka už má Simonku u sebe a jsou zase všichni šťastní !!!!

habibi78
3. mar 2010

lenka, tak ako???????

eaka
28. feb 2013

@lenkatakacs dúfam, že absencia ďalších príspevkov v tejto téme znamená, že máš svoju rodinu pohromade a to peklo sa pre Vás dávno skončilo!!!

digysa
1. mar 2013

@lenkatakacs Aj ja by som sa rada chcela docitat o "HAPPY END-e" 😉

mircalla
1. mar 2013

@digysa Aj ja. Mam doma podobneho cvoka, bojim sa od neho odist, pretoze viem, ze pri prvej prilezitosti by urobil to iste

digysa
1. mar 2013

@mircalla A kam by usiel? On nie je Slovak? Ak je cvok, tak ti radim robit ti zaznamy a informacie o jeho zlej povahe... Vsetko sa ti do buducna zijde...lebo jedneho dna urcite od neho odides...

mircalla
1. mar 2013

@digysa nie je, to je to, a podla dost chory

happyfrog80
1. mar 2013

@mircalla odkial je?snad nie muslim ,to by som chapala tí sú zvierata

missy97231
1. mar 2013

@diana4 ako je na tom Maruska? Uz je s tebou, ci stale s nevlastnym otcom v Nemecku?

mircalla
1. mar 2013

@happyfrog80 nie, je ir ale ma aj americke obcianstvo

happyfrog80
1. mar 2013

@mircalla ajajaj drzim palecky nech mu prepne v hlave a zacne si vas viac vazit

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nasticka
1. mar 2013

No to je příšerný příběh..až mi z toho tečou slzy. 😔

drakenn
1. mar 2013

Ježiš, jak je to dál? Já to tady přečetla celé a držím palečky!!
tomika, pokud se něco dozvíš, informuj nás. Myslím,že je nás tady hodně, co jí drží pěsti!!

mircalla
2. mar 2013

@happyfrog80 To nehrozi🙂