Únos mojej dcérky otcom. Čo mám robiť?

lenkatakacs
7. nov 2009

Som 26 ročná mamička 4 ročnej Dcérky Simonky.Som neštastná v Januári som opustila otca mojej dcérky po 5 rokoch spoločného života v spoločnej domácnosti aj s jeho rodičmi.
Podotýkam ex bol nesamostatný vždy sa držal maminej sukne aj napriek tomu že už má 37 rokov nieje schopný sa osamostatnit.Jeho rodičia a on sú dost zvláštna rodina.Nemajú priateľov a nestretávajú sa ani z blízkou rodinou
.Manipulovali mnou celých 5 rokov až tak ,že som bola presvedčená ,že nemám právo na svoj názor a ani právo na svoje súkromie alebo vlastnú výchovu mojej Simonky.Zasahovali vždy a ex sa dištancoval ,ked ma svokor napádal fyzicky alebo svokru ex utekal moja dcérka bola a aj ešte dnes je svedkom šialených výstupov svokra
.Vo Februári ked sa búrka utíšila a zdalo sa ,že sa ex zmieril s rozchodom dohodli sme sa ,že si dcérku zoberie na víkend k sebe ja som bola ochotná a nechcela som nič riešit súdom ani nijak mu upierat jeho rodičovské práva .
On ma lstivo oklamal a dcérku mi do dnes nepriviedol domov 9 mes .
Rieši sa to súdne mám všetky možné papiere ,ktoré hrajú v môj prospech.
Ale nemám dcérku dokonca už ani nehovorí slovensky a dokonca už nechce hovorit ani so mnou posledné 3 týždne sa jednoducho zatne a nechce ma k tel. nemám inú možnost ako sa s nou skontaktovat .
Toto jej správanie začalo ako sa ex dozvedel o psychol.vyšetrení nariadené súdom ,môže byt moja dcérka zmanipulovaná ? alebo Je na mňa nahnevaná?
všetky cesty čo som za ňou absolvovala boli na nič ,EX vždy stihol malú ukryt alebo s ňou ušiel alebo nás jednoducho nepustili dnu nepomohol ani sprievod s políciou nepomohli ani trestné oznámenia ,dokonca ju odvliekol aj zo škôlky ako náhle mu riaditeľka oznámyla ,že sa chystám príst pre dcérku ,nepomohol mi ani Obecný úrad v Pribete (tam žije dcérka)vraj majú nejaké podklady od ex a že oni sa do toho nebudú miešat,Dokonca mladá slečna na úrade ,ktorá nastúpila na miesto po ex svokre , ako sociálna pracovníčka ,mi povedala ,že ona nebude robit sprievod do skôlky lebo teraz pracuje na mieste po Pani T.(teda ex svokre).ZAžIL NIEKTO ?ALEBO VIETE MI PORADIT ?čO MáM EšTE SPRAVIT? PREčO MOJA DCéRKA NECHCE SO MNOU HOVORIT???

lucenek
7. nov 2009

leni ježiš to je hroznéééé myslím, že malá je řádně naočkovaná, je ve věku, kdy se nechá lehce zmanipulovat a nechá si umělě podsouvat klam...bohužel...ty mám v péči dceru zákony a policie by měly stát n tvé straně, na onu sociální pracovnici bych podala stížnost pro zaujatost..pro jistotu bych si třeba na mobil nahrávala její rozhovory s ní a ansi bych se za maou rozutekla a hledalal ji do polsledního dechu.....

lenkatakacs
autor
7. nov 2009

Viem ,že nie som ani prvá ani posledná lucenek ,ktorej sa takéto niečo stalo.. s tou Soc. pracovničkou som to riešila len kôli tomu aby bola ako dozor pri tom ked si malú Simi budem brat z tej škôlky ale nemôžem sa stažovat lebo súd jej to priamo nenariadil bolo to len na jej vlastnom rozhodnutí ...aspoň tak m i to bolo povedané... Teraz ale potrebujem pokoj a kľud nesmiem sa stresovat 20.budeme mat termín pôrodu čakám Simonkynu sestričku a mám aj oporu môjho milovaného manžela pomáha mi moc v tomto boji o našu Simonku ...Teraz nám súd nariadil súdneho znalca a bojím sa ako to bude hodnotit moju 9 mesačnú neprítomnost pri Simonke :(doplatila som na svoju naivitu .....ale ako náhle budem mat znovu všetky sily pokope budem bojovat a nevzdám sa !!!najhoršie je ,že neviem ani aká je veľká ,ako sa usmieva ako jej voňajú vlásky ,nevidím ako zaspáva ,...je mi hrozne ..ˇˇdakujem ,že si si našla čas a napísal mi

lucenek
7. nov 2009

leni ahá to jsem nevděla, že čekáš druhé..ale proč jsi Simonku nechalal tak dloouho u něj?to už tak dlouho bojuješ? ve vlastním zájmu bych si opravdu nahrávala veškeré hovory....je to přece její kolegyně...tohle mi fakt nikdo nevypmuví

lenkatakacs
autor
7. nov 2009

Bojujeme o ňu od toho týždňa ako mi ju mal vrátit netušila som ,že to tak dopadne nahrávanie hovorov??? nieje to zlý nápad ale ja s tou dotyčnou už nič neriešim mám 2 právnikov jeden je v Komárne a druhého mám v ˇˇZiline je to hrozná diaľka 500KM hore dole .A odporučil mi ,že to bude riešit trošku cez s voje známosti ,čo sa týka soc. pracovníčky( Kolízna opatrovvníčka ) súd ju malej udelil ...a tá na druhom pojednávaní vypovedala ,v prospech mňa .....vraj sa tam malá necíti dobre ,že je skleslá a ,že ked bola na návšteve pila z dojčenskej fľaše a ležala skrčená v kresle ...druhá kolízna opatr. zo žiliny tiež napísala v prospech mňa ...teraz je potrebný tenposudok a bojím sa

lucenek
7. nov 2009

leni to je fakt hrůza , opravdu nahrávej kde co...strč mobil do kapsy, neba radi dej ho na krk dosplejem k sobě a pust video.....to musí být masakr psychický ☹ ☹ ☹ 😢

peroli
7. nov 2009

Leni a nešlo by malou prostě vyzvednout ze školky aniž bys to předtím dopředu hlásila? 😕 pak by ex už neměl šanci ti ji vyzvednout před nosem...

chisa
7. nov 2009

milá lenkatakacs, toto isté prežíva aj moja sesternica, ale žial, je na tom rovnako ako aj ty...napriek tomu, že jej byv. manžel ju tyral cele roky psychicky aj s jeho rodinou a nakoniec aj fyzicky, syna jej rovnako ukradol, zmanipuloval cely sudny proces a napriek všekým skutočnostiam, kt. boli na jej strane mu syna dali (keďže sudca je jeho susedom) a ona, napriek rozhodnutiu, stretavat sa s nim nemôže, lebo jej ho jednak neda a jednak chlapca tak zmanipuloval, že ju ani on samotny už nechce vidieť a dokonca ani len počuť...takže mne z toho vyplyva, že na SK sa spravodlivosti jednoducho nedovolaš...dúfam, že Ty napokon svoj boj vyhráš, to ti prajem z celeho srdca...

ria80
7. nov 2009

Ahoj Lenko (?),tak jsem zas tady.Víš,ono se těžko radí,když o tvojí situaci moc nevím.První velká chyba byla,žes to nechala zajít tak daleko.Já bych to řešila - a vyřešila- během 14 dnů.Vždyt v té době jste ani neměli žádný rozsudek.
A jak to vypadá ted.Ted už bys měla mít v ruce rozsudek,že dítě má být v tvé péči.Máš ho?Pak můžeš žádat vykonání rozsudku.Jak to tedy probíhá?To se řeší přes soud.Předpokládám,že už tvému bývalému bylo soudem domlouváno atd.A nepomohlo,pak bys měla žádat,aby mu dítě vzali.To přece nemůže být takový problém.Určitě to jde i nějak urychlit,to řízení o vydání dítěte.Když se to dobře podá...
Máš v ruce papír,že ti má být dítě vydáno?To je docela důležité.Co ti na soudě říkají?Musí ti přece něco říct.

Víš co bych dělala já?Zkusila bych jít pro malou do školky,a nikomu bych neřekla,že to udělám.Učitelce ve školce bych ukázala papír,že mám dítě v péči a dítě si odvedla.A hotovo.
Pokud to z nějakého důvodu nejde,pak bych si asi vzala nějakého chlapa nebo radši dva,čekali bysme nějakou dobu před domem schovaný,a až by vyšli ven,chlápci by ho podrželi a já bych vzala dítě a bylo by.
Tady je asi lepší nejdřív jednat a pak teprve myslet.Vždyt jde o dítě!
A co by mohli.Dítě máš mít v péči ty,těžko bys malou musela ještě vracet.

Malá je samozřejmě naočkovaná,určitě se na tebe jen tak nezlobí,neboj.Pár dní doma a vysvětlování pořád dokola,a bylo by po problému.Jen je potřeba urychleně ji dostat zpátky domů.

To se ani to trestní oznámení neřeší?To se mi nějak nezdá.

Možná se mnou tady všichni nebudou souhlasit,ale říkám svůj názor.A tohle mě fakt dokáže naštvat,že mi nedá nezareagovat.Taky si prožíváme s bývalým svoje,já i malá.Takže trochu vím,o čem je řeč.Zatím ji nikdy neměl samotnou ani na chvíli.Dokonce ani po tom,že měl rozsudek na svojí straně.Prostě jsem nedala.A bylo mi jedno,jestli se bude stavět na hlavu.Bohužel už to takto dlouho nebudu moct dělat.Ale určitě zas vymyslím nějakou cestu,jak malou ochráním.

beaska
7. nov 2009

Lenka to smutne co prezivas ☹ Prajem ti aby si dostala malu co najskor .Bojuj a nevzdavaj sa. Sme s tebou.

ercinka
7. nov 2009

A toto naše Slovensko je čo za právny štát???
Keď som si prečítala tvoj príbeh, tak som ani dýchať poriadne nevedela. Úplne súhlasím s Riou. Ja by som mu malú určite nenechala, nie to ešte na takú dlhú dobu. Keď ti on "ukradol" malú, to isté by som spravila ja. Presne ako píše Ria, zobrala nejakých chlapov a išla po malú.
Určite by nechcela ísť s tebou, keďže jej na teba kadečo narozprávali, ale čím viac času prejde, tým menej ku tebe bude chcieť ísť. To je aspoň môj názor. Je ešte veľmi malá, aby si pamätala, aká je maminka super a ako jej s ňou bolo dobre.Takže si myslím, že nečakaj, pretože nemáš na čo čakať...

ria80
7. nov 2009

Jistě,vždyt ona už u toho člověka žije čtvrtinu svého života!!
Takže matka už je pro ni cizí člověk.On když se dozvěděl,že bude vyšetření dcery,rychle ji začal vymývat mozek.Ono to totiž taky může být tak,že soud řekne,že dítě je už na něj upnuté,matku už nezná a je tam už zvyklé,a vzhledem k tomu,že v době,kdy on ji unesl,to vlastně ani unos nebyl,protože neexistoval žádný rozsudek,tak už tam u něj dítě necháme.Aby neutrpělo psychickou ujmu,když by bylo najednou vytrželo z,ted už svého,prostředí.Toto se taky může stát.Takže by to chtělo jednat opravdu rychle.
Jak,to už si musí rozhodnout Lenka sama,to záleží na tom,jak situace vypadá,jak vypadá rozsudek,který ted má,a jak se to ted řeší.Ale určitě moc dlouho nepřemýšlet a radši jednat.

Nadávat na "právní" stát a litovat sebe i dítě,na to bude času dost potom.Nejdřív je to potřeba vyřešit.

lenkatakacs
autor
8. nov 2009

DAKUJEM ,žE STE TU A žE MI ASPOň TAKOUTO FORMOU VšETCI POMáHATE :
JEDNá SA O TO žE KED PRIšIEL PRE MALú DEň PRED TýM žIADAL NA SúDE O úPRAVU RODIč. PRáV A POVINNOSTí ..NA SúDE V KOMáRNE
KED SOM SA TO DOZVEDELA ZHRUBA O 3 TýžDNE ZAčALA SOM TO RIEšIT NAJPRV PREDBEžNé OPATRENIE
ZáROVEň VýKON ROZHODNUTIA ...NA SúDE V ˇˇzILINE
POTOM SA ZAčAL TEN KRUH NA VšETKO SA ODVOLáVAL A SúD EšTE POPRI TOM RIEšIL čI SA TOHO UJME ˇˇzILINA ALEBO KOMáRNO, KOMáRNO SúHLASILO S PRENESENíM SPISOV (PRíSLUšNOSTI)NA OS ˇˇzILINA
ALE ZASE SA EX ODVOLAL A KRAJ .SúD V NITRE MU TO POTVRDIL TOTO TRVALO AJ Z JEHO ODVOLANIAMI NAJMENEJ 4 Až 5 MESIACOV ....KýM SME SA DOPRACOVALI K PODSTATNEJ VECI ....
SúD V žILINE VYDAL UZNESENIE O TOM VýKONE ABY SA PODROBIL A DOBROVOLNE ODOVZDAL MALú...
A SAMOZREJME 50 eUR POKUTU ALE TO NEPOMOHLO (ON JE ASI Z INEJ PLANéTY ...VýKON MI POTVRDIL AJ KRAJSKý SúD V ZILINE VšETKY UZNESENIA ,KTORé ZILINSKý SúD UZNIESOL SA MAJú SPOJIT S KOMáRNOM ABY NENASTALA SITUáCIA žE VšETKO BY PREBIEHALO OD ZNOVU...
ZáROVEň SOM PDALA NA NEHO TRESTNé OZNáMENIE KED SOM BOLA V KOMáRNE NERIEšILI TO AKO úNOS ...DOKONCA TO CHCELI UKONčITALE PROKURáTOR IM TO VRáTIL ABY SI žIADALI VšETKY PAPIERE ZO SúDU ...VLASTNE SOM TO URýCHLILA.. ATERAZ TO Už RIEšIA AKO MARENIE VýKONU úRADNéHO ROZHODNUTIA čO MU ASI NEPROSPEJE MAL Už PODMIENKU A NESPOLUPRACUJE DOKONCA NECHCE íST NA TO PSYCH.VYšETRENIE ...
A čO SA TýKA TOHO AKO SA MI NEPODARILO ZOBRAT MALú BOLA SOM DOKONCA AJ V BRATISLAVE ZA ISTýMI ľUDMI ABY MI POMOHLI NIKTO SA DO TAKEJTO NEšTASTNEJ SITUáCIE NECHCE MIEšAT KOľKO KRáT SOM BOLA V TEJ PRIBETE A VžDY SA MU AKOSI PODARILO S MALOU UJST DOKONCA SME HO NAHáNALI AJ S POLICAJTMI ALE UKRYL SA S MALOU A DOKONCA SA VYHRážAL AJ POLICAJTOM ...ON JE CHORý PODľA MňA TRPí SINDROMOM DOKONALOSTI A MYSLí SI žE VšETKO SA MUSí PODRIADIT JEMU NEPOZERá NA ľUDí,KTORý S NíM žIJú ANI NA MALú ...KED JU NA ZAčIATKU NEVRáTIL HOVORIL ,žE MALá Má NOčNé MORI ,žE PLAKáVA A NEDALO SA JU UTíšIT TVRDIL žE KôLI MNE žEMA Už NECHCE ...čO JE úPLNá LOž ..KED MU NASADALA DO AUTA V TEN DEň SI MUSEL VZIAT AJ JEHO NETER ZO SYNOVCOM ABY MU MALá VôBEC NASTúPILA DO AUTA NIKDY JU NEBRáVAL SO SEBOU A MALEJ TO BOLO čUDNé ..PAMäTáM AKO SA ZA MNOU OBZERALA V TEN PREKLIATY DEň ..URčITE MI NAPíšTE POMáHA MI TO DAKUJEM LENKA

lenkatakacs
autor
8. nov 2009

vO FOTOALBUME NáJDETE FOTKY MOJEJ SIMONKY 😉

marecek4
8. nov 2009

leni,vím je to hnusný řešení,když jsem to viděla v televizi tak jsem nadávala jako křeček a nemohla jsem ůředníkům přijít na jméno,natož abych něco takového přála prckům,musí z toho být šíleně vystresovaní,ale když si nedělá nic z doprovodu policajtů a vysmívá se asi bych k tomu přistoupila i u svých dětí,být v takové situaci-exekuce,prostě přijedou a zabaví jako věc,nevím jestli to je možné na slovensku,a jak to probíhá,ale za zeptání nic nedáš a Simonka se uklidní,navíc budeš doma s druhým miminkem a tak se bude moct začlenit do nové rodiny a těšit se s váma,jen to nebudeš mít vůbec lehký-ať se vrátí k Tobě jakýmkoliv způsobem,protože nevíš jaký bludy jí cpe do hlavy,já mám děcka velký a tak se BM nedávno i vysmáli když se snažil jim namluvit,že jsem to byla já kdo ho opustil,ale říct jim to když byli malí tak tomu určitě věří a zbývajícím nesmyslům taky,držíme Ti doma pěsti,vlastně vám všem ať jste už spolu

marecek4
8. nov 2009

ria80-myslím že tvůj návrh by lence teď moc neprospěl-ten s těma chlapama,kdyby se tomu chytrolínovi nebo někomu jinýmu něco stalo tak by z toho byla pěkná mela,to by bylo reálný hned jak Simonku nevrátil

emyly
8. nov 2009

Lenka to mi je veľmi lúto...keby sa to stalo mne asi umriem od strachu. Si silná žienka, ty to zvládneš.
Nešlo by to tak,ako tu už bolo napísané, jednoducho prísť po ňu do škôlky? ved si jej mama prepana.... s pekným plyšákom a sladkosťou by k tebe určite išla, aj ked to nebude jednoduché, určite za tie mesiace stratila k tebe to čo ste si spolu vypestovali.... Ale to všetko sa dá dohnať.
Ja netuším ako sa v tomto právne pohybovať, budem ti ale moc držať palce aby si to všetko zvládla.

dreana
8. nov 2009

a jaka je narodnost jestli se mužu zeptat?

sissik
8. nov 2009

lenka simonka chodi niekam do skolky? ak ano, tak ju tam jednoducho vyzdvihni, ucitelke ukaz papiere zo sudu a musi ti ju dat
takemu malemu dietatu natlacia do hlavy vselico, ale rychlo sa to da aj vysvetlit a vratit do normalu.
pripadne chod pre nu do skolky s policajtamia papiermi. ale tak, aby tych policajtov videla len ucitelka, nie simonka

ria80
8. nov 2009

Já jsem nemyslela,aby aby toho debila ti chlapi zmlátili,jen ho podržet,aby si mohla Lenka vzít malou.To by se právě muselo dát pozor,aby se mu něco nestalo.Ale ted už je to horší,já bych to udělala hned,jak by se to stalo.
Sissik,souhlasím s tebou uplně.

janaa33
8. nov 2009

ahoj Lenka..mala som podobne nieco ako ty,moj muz bol mamickyn maznacik,jeho sestra mrcha..uzila som si s nimi tiez..moj muz ma zacal fyz.napadat a zacal hrat automaty..mala som dost papierov z policie,od doktora..jedneho dna isiel moj s dcerkou svokre,ze na vikend...v nedelu som mu volala kde je..ze u mamy a nech na dcerku zabudnem..v pondelok som zacala konat,na socialke,podala som si nech sud zveri do vychovy malu len mne...bola som zufala,plakavala som cele noci a dni..tiez som chcela dcerku k telefonu nedali mi ju..kupovali si ju darcekami a sladkostami cely cas..az som jedneho dna povedala dost..isla som do mesta kde byvala moja svokra..na socialku..vsetko som tam povedala a prosila som nech mi pomozu..asi som natrafila na fajn ludi,zavolali policiu a isli sme k svokre...bola som velmi zla a nekompromisna..vsetko som im tam vykricala a svoju dcerku som vytrhla svagrinej z ruk..dcerka plakala od stastia,ze ma zasa vidi🙂...od toho dna moj manzel nevidel dcerku ani mojho syna..a ani svokra🙂nikto z ich rodiny🙂......ja som videla uz len svokru a svagrinu..ale na pohrebe mojho muza........Leni nevzdavaj sa ,bojuj ako sa da,je to Tvoja dcerka a verim ,ze bude najstastnejsia pri maminke🙂....drzim palce,uvidis vsetko bude ok....

lenkatakacs
autor
9. nov 2009

Dak ujem milé Dámy ste milé a mňa teší ,že sa môžem o tomto zhovárat aspoň takouto formou . čo sa týka zobrat malú sa nám nepodarilo s tými policajtmi len z toho dôvodu ,že bývajú v dome jednoducho sme nesmeli vstúpit na ich pozemok..
a malá vtedy strašne plakala ex švagriná ju držala v dome a všetci z jeho famílie vykrikovali spoza plota na mňa aká som k...rva ,že sa neviem postarat o malú a že bývam pod mostom .
.. niečo hrozné kým som tam žila musela som sa pýtat aj do obchodu ...alebo dopredu hlásit ,že idem volat napríklad mame...alebo som sa prechádzala s dcérkou a ex nás sledoval na aute...alebo som nesmela chodit k rodičom na Oravu ...veľmi mi dávali najavo ,že sa im to nepáči....nikdy som nemala iné pohnútky vždy som hovorila pravdu ...
Vtedy ex svokor ked sme isli malú zobrat vyšiel spoza plota aútočil na mňa fyzicky urážal a vykrikoval v madarskom jazyku ,že on jej otec (je strašne na malú nalipnutý) a to ma tam bránil Policajt ...potom fyzicky napadol pre istotu jeho ... skončilo to strašne starého skonfiškovali , spútali a posadili do policajného auta ...
Ex pristúpil ku mne a pošepol mi ,že ma dá odpratat...
Každý jeden pokus zobrat si malú nevyšiel a mňa to nesmierne bolelo mala som možnost az ase sa nič nepodarilo ..V noci som sa bála zaspat.. mala som živé sny a s plačom som sa budila prepadali ma histerické záchvaty plaču .Manžel sa obával či som už neni z nervami v koncoch ...jeho to tiež takt rápilo ,že mal slzy na krajíčku ...ale jeho slová a objatie mi vždy pomohli..
ˇˇCo sa týka Simonkynej národnost..i má slovenskú národnost
A čo sa týka odňatia dietata na silu u nás to súdy môžu urobit ale pre dieta to nieje vhodné a preto to nepraktizujú ...robia tom jemnejším spôsobom ukladajú pokuty a potom sa to rieši trestným oznámením ...dakujem ,že ste si našli čas Lenka🙂)

marecek4
9. nov 2009

ria80,to je právě problém,po dobrým by to asi nešlo a pokud vždycky nějak vyčíhne že tam Lenka jede a s malou se vypaří tak by to mohla být pěkná honička,a ve školce může ukazovat papíry jak chce,můžou malou Simi zapřít,vždyť tam otec bydlí s celou rodinou a navíc pracují a na soc.odboru,je to zapeklitá věc,možná by bylo řešení tam jet s policajtama a svojí soc.pracovnicí ze soudu,ale je to přece jen dálka a na místní bych se nespoléhala pro podjatost,chce to mít oporu,ale legální,navíc další mimi na cestě-dá se ještě žádat o urychlení a o soudní změnu jména v zájmu rodiny-s tím ani otec nemusí souhlasit,ale už ať je Simuška doma,spíš je zajímavý,že to ten bývalý ví,že tam Lenka jede-odkud,nebo je telepat?

lenkatakacs
autor
9. nov 2009

Chcem len povedat že v tej Pribete robila exsvokra na obvodnom úrade ale teraz je na dôchodku ,dopočula som sa ,že starý je furt v podnapitom stave a ex svokra je taká chorá ,že keby do nej niekto kopol spadne rovno do truhly čo je strašné neprajem jej nič zlé ! ale malá je tam skoro stále medzi nimi a vzorný otecko s §ou nikdy nieje ked s ňou chcem rozprávat a teraz ho aj nahrávam na mobil možno mi to pomôže ....že sa jej nevenuje

paegaska
9. nov 2009

Lenko, to je šílené. Držím palce.
Jestli to dobře chápu tak bývalý manžel poté co jste začali bydlet u jeho rodičů, jim dával ve všem za pravdu.
Nechal tchána ať tě fyzicky napadne a nic neudělal ?
Tvoje dceruška až bude zpátky s tebou si velmi brzy zvykne a bude šťastná, ale bojím se, že ty strašné situace se jí budou vracet ještě po letech.

marecek4
9. nov 2009

jenže Leni,těma pokutama to můžou řešit do nekonečna a to odebrání dítěte by měla být až ta poslední možnost,jenže jak to tu popisuješ tak stejně jinou nevidím a přeber si co pro Simonku bude horší-kdyby k tomu úřady přistoupily a už byla u Tebe a mohla bys ji opečovávat a připravit na sourozence,nebo ještě čekat třeba půl roku a stresovat se Ty I malá,vždyť to je hrozné,nehledě na to že i když ví že se snažíš ji mít u sebe,tak dětský rozoumek to nezpracuje jako my a aby jsi se nedočkala že bude Tebe odstrkovat a malému ubližovat,protože by potřebovala mít Tě samu pro sebe-aspoň nějakou dobu,a vůbec neberu v potaz jak to odnáší to maličké už teď,ten stres se bude projevovat i pěkných pár let po narození-kamarádka má takto hyperaktivní dítko,s lehkou obrnou nožiček,tím Tě nechci strašit,ale jen poukázat na to,že to odnáší i někdo kdo tu ještě není.Přeji Ti aby jsi se rozhodla správně a hlavně rychle jaké kroky podnikneš a ať jste všichni co nejdřív spolu.

dominikuska
10. nov 2009

Lenka precitaj si IP

lenkatakacs
autor
10. nov 2009

ˇˇDakujem prečítala som si🙂) ste všetky milé ....

lenkatakacs
autor
10. nov 2009

Milé dámi žiaľ mám smutné správy snažila som sa rozprávat teraz s mojou dcérkou s poza telef´´nu mi oplzlo nadávala po madarsky hrozné nikdy sa so mnou takto nezhovárala (fok be basilny a niečo ako po....r sa ) niečo hrozné cítim sa úplne ako ani neviem čo ... ex tvrdil ,že sa takto rozprávajú deti v škôlke ale zistím si to od riaditeľky ..tak sa mi zatiaľ držte🙂)

zuzankaaa1
10. nov 2009

ahoj Lenka.je to niečo hrozne.... ☹ ja by som to nevydržala... 😢 ja by som napisal do Tv a porozprávala by som všetko...možno potom exsvokra ale aj tvoj exmanžel zlakne...alebo možno,vedel ti aj niekto pomocť.

lenkatakacs
autor
10. nov 2009

ja by som to aj riešila cez TV aj som písala mail ohľadom mojej situácie ..ale počkám ako dopadne rozhodnutie súdu a potom začnem ...budem to riešit aj touto formou dakujem za reakcie