Náhla zmena v správaní priateľa.

katulku
18. okt 2019

Dobry den,
potrebujem radu, alebo sa len vyrozpravat a pocut od inych nazor.
S partnerom sme mali nekonfliktny vztah, travili sme spolu vela casu, chodili na rozne akcie(kino, nakupy s detmi, vylety). Mozem povedat ze sme sa nehadali kvoli hluposti, nebyvali sme spolu, ale vacsina casu som bola unho. Je velmi pozorny, deti miluje, k mojmu malemu sa spraval ako k svojmu. Bal sa ako ma prijmu jeho deti, ale casom sa ukazalo, povedali ze su radi ze sme sa nasli. Zoznamili sme sa s nasimi rodinami, nasi ho prijali bezproblemov, oblubili si ho, jeho tiez boli bezproblemovi. Planoval nasu spolocnu buducnost (od domu po dieta) a zrazu nastal zlom, behom jedneho tyzdna sa otocila karta. Snazil sa vyhybat komunikaci, vyhybat sa stretnutiu so mnou. Nakoniec mi povedal ze on neni pripraveny na vztah, ze spomalme a uvidime co bude.
S dodatkom vzdy budem pri tebe.

Neviem ako to mam brat, kedze kluce od nasich bytov sme si ponechali, stretavame sa, pomahame si, len z jeho strany je tam brzda.

zlatica99
18. okt 2019

@katulku možno sa fakt naplašil a trochu cúvol. Nechaj mu čas, možno si to potrebuje len v hlave dať do poriadku. Pokiaľ sa stretávate a pomáhate si, tak to je fajn. Teraz hlavne netlač na neho a uvidíš časom, či sa znovu zblížite alebo sa skôr budete vzdialovať.

dskjhfdlkdjhl
18. okt 2019

@katulku nikto nema vestecku gulu, takze sotva takto zistis, co je vo veci. Mozno sa zlakol zodpovednosti, mozno sa nieco stalo, proste moznosti je vela. Nezistis to inak, iba priamym rozhovorom s nim. Ste dospeli, tak si musite sadnut a prebrat to.

petranelkova
18. okt 2019

@katulku ak ona bol hlavny planovac a ty si na to nijak netlacila, podla mna sa nieco stalo alebo co si, mali by ste si sadnut a prebrat to ako dospely ludia ja a aj ine baby tu mozeme len hadat lebo nikto z nas nevie poriadne o co ide...

katulku
autor
18. okt 2019

@dskjhfdlkdjhl
@petranelkova
riesili sme to, vraj sa nestalo nic, citi sa priserne , ale proste neciti sa na vztah, chce spomalit a pockat co bude

dskjhfdlkdjhl
18. okt 2019

@katulku si si ista, ze je k Tebe uprimny? Lebo povedzme si to rovno, uprimnost je vo vztahu velmi dolezita.

katarinka89
18. okt 2019

@katulku Ak má chlap záujem o ženu, ktorú miluje a chce si ju vziať a založiť rodinu, tak určite necuvne- je to ako v živočíšnej r.- neprenecha ju inemu. Hľadala by som za tým zenu- buď bývalou alebo nový objav, pokiaľ sa teda nič neudialo, čo by takto negatívne neovplyvnilo jeho spravanie

tenerifka
18. okt 2019

veci su niekedy omnoho jednoduchsie, ako sa zdaju, mozno spoznal inu zenu a zatial nevie, ako sa to vyvinie

katarinka89
18. okt 2019

@katulku Teda jednoducho napisane- NECHCE SA VIAZAT- CHCE BYT VOLNY

katulku
autor
18. okt 2019

@dskjhfdlkdjhl
Uprimnost je unho na prvom mieste

Je sklamany aj zivotom, jeho ex zena mu jedneho dna oznamila ze sa zalubili do seba a odchadza, a to bol jeho dobry kamarat, viem ze toto je jedna z veci ktora ho brzdi

galioska
18. okt 2019

Môj názor nenechaj to tak, sú chlapi ktorí potom ako keby vyhasnu a tiež treba hľadať príčinu, nemusí byť na vine on, stretávate sa, milujte sa, občas mu nedvihni telefón, zavolaj ho niekde von bez detí, pomanipuluj s ním...
Aj keď teda my vieme iba tvoju verziu...

petranelkova
18. okt 2019

@katulku tak to respektuj, nemozes robit nic, ukaz mu ze mu ten cas proste das a bud v pohode a ono sa to vsetko napravi, niektore veci potrebuju viac casu ako ine

katarinka89
18. okt 2019

@galioska Nemyslím si, že je dobré manipulovať s ním. Chce priestor,čas tak nech mu ho dá a poprípade by som k tomu dodala ešte vetu, že pokiaľ to tak bude cítiť, som tu pre neho a počkám. Je dospelý a uháňať ho asi bude mať opačný efekt. 😊

galioska
18. okt 2019

@katarinka89 Si si prečítala všetko či len čast? To že si ty nemyslíš alebo ja myslím autorke nepomôže....proste sa tu diskutuje a píše z vlastných skúseností a možno len názorov...

deti95060810
18. okt 2019

milujúci chlap sa určite takto nespráva....
takto sa väčšinou správa chlap keď si nájde inú ženu...
tú jeho úprimnosť by som brala s nadhľadom....
prepáč, ale chcela si počuť viac názorov...

maminuska
18. okt 2019

@katulku muž ktorý má jasno v žene , že áno toto je tá s ktorou chcem byť , to vie po pár stretnutiach . Keď to nevie ani po takom dlhom čase ako ste vy , tak jednoducho ňou nie si .
Keď sa necíti na vzťah , tak čo je to teraz .. kamarátstvo s výhodami ? Ak je to kamarátstvo a nie vzťah , tak máš ruky voľné , stretávaj sa aj s inými mužmi a prestaň riešiť takéto veci . Mňa doslovne vytáčajú takýto muži, áno , nie,neviem , možno asi , necítim sa ...to čo je ? Zväčša sa to otočí ak by ťa videl v spoločnosti niekoho iného , tam si zvyčajne zmobilizuje na jasnú odpoveď.

negymama
18. okt 2019

@maminuska uplne s tebou suhlasim.

ziaden vztah sa nevyvinie stylom "pockajme co bude..." bude jedno velke ehm...

Vztah sa predsa nebuduje vyvyvija kdesi zdialky pozorovanim, ale aktivnou ucastou oboch, zucastnených, OBOCH.
Ja som len raz zazila "akozeoddych" od vztahu a v skutocnosti to znamenalo prachobycajne "Kopacky" je to zbabelost, nie uprimnost od chlapa.

kaki3
18. okt 2019

Pre mna by toto asi znamenalo koniec. Chlap to vacsinou takto povie, ked nevie povedat koniec. Ked nevie dat zbohom. Raz som na takeho jedneho cakala, ze sa vrati. A napokon nic z toho nebolo. Nieco sa stat muselo.

osky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
osky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moonlight1210
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miadi
19. okt 2019

Hmm nechce Ta nelubi Ta . Aby on sam dobrovolne planoval spolocny dom a dieta a za tyzden sa necitil na vztah? Tak co ste to teda doteraz mali? Kamaratstvo s benefitmi? Z toho mne vychadza ze ten dom a dieta si viac chcela ty ako on. A on z toho vycuval. Nechce sa viazat bolo to ok kym si ty len v jeho byte prisla .. a odisla. Reci o spolocnej buducnosti boli len kecy. Uplne by som ho ignorovala ziadne stretnutia kontakt minimalne kratke odpisanie na sms. A ak sa do tyzdna nespamata nepride ze bez teba nechce žit tak nanho kludne zabudni,

majcika
19. okt 2019

Ja tomu nerozumiem, z príspevku vyplýva, že sa jedná o dospelého muža, ktorý má už vlastné deti. Ak takýto muž zahmlueva a nedokáže sa vymacknut, tak mi niekto vysvetlite prosím, načo sa ma ta žena snažiť oňho trpezlivo bojovať, keď ani nevie co sa pánovi stalo. Vysvetlenie, že potrebuje čas, je dehonestujuce. Véd ta žena, má tiež dieťa, a po hrávať sa s citmi je pod úroveň. Osobne si myslím, že v takýchto prípadoch ak sa muž nevie jasne vyjadriť, tak je zbytočné to cele pitvat. Véd pre ženu by to malo byt memento, že nie je schopný priamo riešiť problémy. Keďže je zrejmé rozvedená, tak jeden vzťah, kde bolo aj jej vlastné dieťa už mala, tak snáď nemá už čas plytvat svojim časom na nevyzreteho

maciatkolulu
19. okt 2019

@katulku koľko ste spolu?

karolinakr
19. okt 2019

@katulku asi sa rozhodol spravit to iste

dilino
10. dec 2019

zrejme ma na obzore nejakú inu a čaka ako sa toto všetko vyvinie neexistuje aby sa za 1 týždeň takto otočil pozná tvoju rodinu dieťa ty poznáš jeho rodinu a deti spoločne plány a potom taka zmena a výhovorky typu že nieje pripravený na vzťah to je ako čo keby nebol pripravený na vzťah tak ťa logický neťaha do svojej rodiny a ty jeho do tvojej našiel si zrejme nejakú inú a čaka ako sa situácia uberie ktorým smerom neverim že nechce sa viazať po tych plánoch nech sa normálne vyjadri ako dospelý chlap nie ako dieťa a nech povie čo je vo veci toto všetko by sa nedialo keby sa nechcel viazať uvediem priklad stretavali by ste sa spolu a povedal by že neidem ťa zoznámovať s mojim detmi niesom si isty vzťahom a čo vôbec chcem lenže on už ma s tebou plány a potom do týždňa otoči kartu tak tam mi niečo nehraje presne tak nekontaktuj ho nepiš mu, ked ti napiše sám od seba odpiš ak bude mať za tebou prisť a nepride tak máš to jasne vlastne on iba povedal tie plány on ich neuskutočnil to že máš kľúče od jeho bytu on od tvojho neznámena to nič a z dodatkom vždy budem pri tebe ako vždy ked do týždňa sa otočil kedy vždy ked bude chcieť on nie ty či si predstavuje tak že ked si šuhaj zapiska vtedy pribehneš čo je to za láska len ked bude mať svoju potrebu asi nato ťa bude potrebovať koľko ste spolu polož si otázku ma to vyznam ale odpoved musiš ty vedieť nakoľko ty ho poznáš koľko sa poznate aku dobu a ked pišeš len sa stretavame koľko krát do týždňa koľko mate obaja rokov.

adkoalauri
17. aug 2020

@katulku vy mate dospele deti? ak chodite na turnusy na 14 dni a s otcom sa stretavaju malo vase deti...