Už mám všetkého dosť

lvandrealv
14. sep 2015

Máme dve malé deti, sme spolu 10 rokov. Stále čakám, kedy bude to jeho "potom"... Podniká, nemame skoro ziadny zivot, len praca, praca, praca, nic viac... Co mam ja z toho? Nic, som pri nom len chudera, podskok, dievca pre vsetko (vyuziva vsetko co viem pre svoje podnikanie)... Pocuvam, ze ked sa to rozbehne, tak potom si budeme uzivat... Nepotrebujem si uzivat, chcem normalne zit... Ked sa stazujem, povie mi, ze to je moj problem, ze som neschopna, ja som slaboch... Nie sme ani zobrati, takze kedykolvek si moze najst niekoho a ja mozem ist s holou ritou s kopou nervou za sebou... Chudera, nemame ani spolocne bydlisko (myslim na papieri), nemame spolocne meno, zaujmy, nemame spolocne nic...len deti.... Vobec si nevazi, co robim... Vie ma len sprdnut, ked je nieco zle... Ked som mu povedala, ze by som najradsej od neho odisla, tak mi povedal, len ze "tak chod"... Ked mu hovorim, ze chcem svadbu, tak mi dava odpovede, ze len sedlac sa chce hned brat, ze ci mam kramy, ze kto mi to nabalachal do hlavy, ze potom, ked nieco dokonci (horizont 7 rokov),... Som strasna krava, ze som takto dopadla... Dakujem za precitanie

timea7
15. sep 2015

@moonlight1210
@maria1989 ja to tu tiež stále kvákam, že sa deckám vtĺkajú do hlavy encyklopedické vedomosti, ktoré si v prípade potreby za pár sekúnd nájdu na internete a ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nebudú potrebovať. v posledných ročníkoch základnej školy a vo všetkých strednej by mali mať povinne všetci predmet, ktorý by zahŕňal spolužitie muža a ženy, výchovu detí a ekonomiku v domácnosti. S tým sa totiž stretnú všetci. A zrejme by mali potom iný prístup k výberu partnera aj celkovo k životu vôbec.

maria1989
15. sep 2015

@timea7 poviem môj subjektívny 😀 názor. možno práve preto toto na školách neučia, lebo sa obávajú, ako by sa napr. znížila pôrodnosť... keby si ženy všetko dobre premysleli 😀 😀 radšej zvýšia rodičáky 😀

sono2
15. sep 2015

@lvandrealv blbé, ak máš chuť., začni nový život. Toto k ničomu nevedie.

sono2
15. sep 2015

@lvandrealv ty si prerabala byt ktorý neni tvoj? Tak to potom si si na vine ty že si to takto ďaleko nechala zájsť . Po desiatich rokoch niečo meniť či chlapa alebo situáciu to nepôjde. Ale pokúsiť sa mozes. Len chcieť musí predovsetkym on. Ak som dobre pochopila máte malé dieťa. A to túto situáciu máte len teraz.? Neverím. Skôr si myslím že došla trpezlivosť.

timea7
15. sep 2015

@maria1989 znížila zrejme len na pár rokov, 25-30 ročné ženy sú stále mladé a vo vhodnom veku mať deti.

nini1010
15. sep 2015

Tvoj muz je aky je,vies o tom,nemozes odist lebo nemas peniaze,nechces sa vratit skor do prace a vyhovuje ti ze ta zivi.no tak bud zdvihnes zadok,zacnes sa starat,pracovat,zarabat peniaze a vyhrazky zmenis na skutky,alebo zi takto dalej.

latvia
15. sep 2015

@lvandrealv dievca, si v poriadnej brinde..... zjavne prezivas a nie si stastna....zivot mas len jeden. ak chces zmenu, tak svoj zivot zmen, a radikalne, hlad na svoje dobro a dobro svojich deti (otcom ten chlap ostava aj kebyze odides).

mawka
13. okt 2015

jeeezisi, zase aby som to zhrnula. ved ja v takejto teme nemozem chybat 😀 ale teraz vazne:

- nie, zeny si nevazia same seba. vsetko ospravedlnuju. su sice nestastne a nespokojne, ale vzdy si najdu dovod, preco s nejakym chujom ostat.
- velmi sa lutuju - "lebo nemam kam ist"... "lebo som na vsetko sama..", "lebo nemam nasporene a mam deti..." no bla bla bla
- pomaly denno denne rovnake pribehy
- zeny nechcu byt same, su zavisle od chlapa. ale ze prave ten chlap im robi zo zivota peklo, to uz vidiet nechcu. ostavaju. lebo nechcu byt same
- ziadaju radu, ked ju dostanu, zase najdu dovod, preco to nejde
- ked im niekto povie napriamo ako sa veci maju, tak sa zduvaju

lenze prave v takychto situaciach treba mat gule a byt tvrda k situacii, sama k sebe, k zivotu a postavit sa vsetkemu celom. nie som jedina, je tu takych zien velka kopa, ktore sme skoncili s holou ritou na ulici s detmi a dokazali sme sa o seba postarat. aj ked bez rodicov za zadkom, aj ked v uplne novom meste. tiez kopa tych zenskych musela najst ihned pracu a zariadit sa co s detmi. a dokazali to. preco to potom nedokazu zenske, ktore este na tej ulici nie su, ale chceli by zit inak? co je, kurnik sopa, zlozite na tom, ze kupim si linajkovy zosit A4, napisem si tam plan ako sa osamostatnit a zbavit sa bremena? sak a.) hladam pracu, to sa da aj natajnasa b.) ihned zacinam sporit bokom trebars na detsky ucet o ktoreho existencii chuj obecny nemusi tusit c.) priebezne sledujem ceny prenajmov. musi byt jasne, ze na zaciatok bude stacit jednoizbak, ale je to krok k slobode. sak najdem pracu, odkladam eura, idem do prenajmu a zacinam odznova. kriste na nebesiach, ja toto nepochopim. a ak toto nechcem tak logicky neziadam o radu a nasledne sa neoduvam...

marianne1
13. okt 2015

A to za takeho curaka by si sa chcela vydat? Ty si ozaj pri nom uz stratila aj posledny kusok zdraveho rozumu

timea7
13. okt 2015

@mawka tisíc lajkov 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 skutočne tu chýbať nemôžeš, už sme sa po tebe zháňali 😉 😎 😎 😎 😎 zrejme je pre určité typy žien pohodlnejšie s truľom zostať a vyhovárať sa na všetko možné, ako zdvihnúť zadok a konať. Ja to tiež nepochopím, výhovorky do nemoty....

mawka
13. okt 2015

@timea7 dakujem a preeesne. pohodlnost, to je ten pravy vyraz. lebo sak museli by pohnut rozumom a zadkami a to sa im nechce. este sa casto odvolavaju na deti, ze ved deti su zvyknute. ale deti to vnimaju az prilis. by som sa od hanby prepadla, keby som ostala. keby v takej atmosfere mali vyrastat deti. pfff. ani bohovi. neviem, preco to niekto vnima tak dramaticky ze najst si robotu, odstahovat sa - cize vyliezt zo svojej komfortnej zony. retrospektivne mi to pripada uplne najvacsia brnkacka prave ta praca a stahovanie. ine veci boli drsnejsie. clovek ked chce, prezije. zvlast zena s detmi. to je pravy matersky instinkt. prezit akukolvek sracku tak, aby deti boli zdrave a spokojne.

ale eliska ma tu dvihla z kresla, ti poviem 😀

timea7
13. okt 2015

@mawka mňa nie, sú ženy, ktorým to zrejme vyhovuje, majú masochistické sklony, pocit, že musia niekomu slúžiť, o niekoho sa starať, byť poslušnými....inak by som hľadala inú, alebo ďalšiu prácu a dovidenia. S jedným dieťaťom? Brnkačka. Viem, čo je to postarať sa sama o seba a o dieťa, mám to za sebou, nie je to vylihovanie pred TV a očakávanie SMS, koľko mi manžel poslal na účet, ale žiadna tragédia to zasa nie je. Chce to dobrú organizáciu a pohnúť zadkom. Je fajn, keď je niekto (mama, sestra, kamarátka), kto pomôže, keď je ťažko - choroba, nečakané problémy....

mawka
13. okt 2015

@timea7 to hej, ale da sa to aj bez nich, ked to inak nejde. noo, proste prvy rok bez nich to bolo o hubu. ale ked sa inak nedalo a ochoreli, tak som ich tych 70 km odviezla k nasim na tyzden sa kuryrovat a ja do roboty. nuz co som ine mala. kolkokrat som uz sla na vypary.. jaaaj raz mi aj benzin dosiel v zime- ja bez kreditu v telefone, bez kanistru a s poslednymi 10 eurami v penazenke 😀 som sa otrcila, stopla typka, odtiahol ma na lane na najblizsie parkovisko, s detmi sme to odslapali k znamenu na firmu, sak "len" 3 km... ktory nas potom hodil domov.. nuz co uz. ale aspon som vtedy zistila, ze aj 2 rocne dieta v pohode odslape 3 km bez ujmy na zdravi 😀 a este som sa tvarila pred detmi, ze ved to je dobrodruzstvo, ale vnutri rozorvana na milion kuskov. som si hovorila, ze takto zit viac nechcem a nebudem.. nakoniec som aj o vodicak prisla po x rokoch od buracky na jeden cely rok a to bolo uplne v riti. vies, ked sa ti serie jedno cez druhe. nakopu vsetko, ale mna ti to akosi posuvalo dopredu, neviem. ale vsetky tie prekazky stali za to ze som tam, kde som dnes a kde budem o par rokov.

charity
14. okt 2015

@lvandrealv Pohladaj ci mas doklady, co si platila rekonstrukciu jeho bytu. Mozno aspon tie peniaze vysudis spat.

ada558
15. okt 2015

ja som bola v podobnej situácii pred cca 2 rokmi... Zaťala som zuby a keďže som sa nechcela vešať aj s malým dieťatom rodičom na krk a ostala som pri ňom....ale hneď ako dcérka išla do škôlky som si hľadala robotu... Podarilo sa, dá sa z toho vyžiť, aj šetriť sa mi čo-to darí, takže už neostanem na holom... A je to úplne iný pocit, môžem Ti povedať. A už bolo aj tak, že ak sa chlapec nezmení, odchádzam a veru aj ustúpil v kadečom ... Ale hlavne ten pocit, že sa vieš o seba postarať a nemusíš sa niekomu doprosovať je na nezaplatenie ...