Už som z neho unavená

tjaden
4. okt 2015

Ahojte žienky, po pravde idem sa tu vykecať, už som o priateľovi písala, takže ak mi chcete vynadať prečo s ním ešte som smelo do toho, dnes mám tak "úžasný" deň, že na takéto otz. ani odpovedať nebudem. V skratke, nemám kam a za čo ísť, nemôžem ísť do práce, nemá mi kto malú strážiť a nie sú tu jasle, najbližie sú tak ďaleko, že by som s malou musela ísť autobusom o pol piatej ráno, takto dieťa týrať nebudem. Chcem vydržať kým malá pôjde do škôlky, nájsť si prácu a zobrať nejaký podnájom, alebo ísť k mame, teraz k nej nepôjdem, nechcem aby nás mala na krku(myslím po finančnej stránke). Môj priateľ je hrozný človek a každý deň to zisťujem viac a viac, ale aby som tu nenapísala esej, tak idem rovno k veci. Dcérka ma vyše roka, nemám s ňou problém, je úžasná. Priateľ na ňu kašle, nehrá sa s ňou, nezaujíma ho, neprispeje na ňu ani cent....Nechcel som patriť medzi nezodpovedné mamičky, ktoré otehotnejú primladé a potom to nezvládajú a chcú si znova užívať, takže sa snažím byť matkou na 100%. Starám sa o malú podľa mňa výborne, na to, že k deťom som veľmi dobrý vzťah nemala (bála som sa ich viac ako oni mňa, takže som od nich zdrhala). Niekedy celé noci nespím len upratujem aby bolo všetko dokonalé, v byte máme tak čisto ako na operačnej sále, o všetko sa starám ja, všetko do bytu zháňam ja, ak treba niečo kúpiť všetko ide z môjho vrecka , ak sa niečo pokazí opravím to ja alebo hľadám chlapa čo to spraví, vymaľovala som všetky izby po nociach kým malá spala... lebo priateľ tu ani prstom nehne a to doslova. Dohováranie ani po dobrom ani po zlom nemalo význam, ak totiž aj niečo urobil pochválila som ho aby si myslel, že je šikovný a robil toho viac, ale po pravde totálne katastrofa...bodaj by nie keď všetko robil opitý. Už nerobí nič. Vraj on toto neberie ako domov, jeho domov je pri svokrovcoch, toto berie ako dočasné bývanie....takže aj 10r ru bude žiť v bordeli ....výhovorka na lenivosť. To má po svojej mamičke, tej musím denne denne chodiť pomáhať...no pomáhať znamená pomáhať niekomu pri tom ako niečo robí, lenže ona nerobí nič, len mi hovorí čo mám robiť a ja sprostá robím a robím...však je to svokra tak treba pomáhať, navyše ak by som odmietla ohovárala by ma ako lenivicu a to aj rozhodne nie som. Každý ma chváli aká som šikovná, aké mám skvelé nápady, aj ich realizácia sa mi vždy podarí, ale muž nie, práve naopak som lenivá, sprostá žena, ktorá celý deň nič nerobí, už som bola aj ku aj pi aj jeb...vynadá mi za všetko za čo sa len dá aj za to ak idem z parkoviska do obchodu a nezatvorím dvere na aute, za to za mnou kričí, že som pi aj pred ľuďmi, aj fackami sa mi už vyhrážal. Ak mu porozprávam čo všetko som za deň urobila a to mám malé dieťa ak mi povie, že on takéto bytové práce neuznáva...že to je nič. Tak som sa naštvala prestala som mu prať a žehliť šak ak je to nič hádam to zvládne, ale nič mi to nepomohlo akurát čo sa to nakopilo a keďže nechcem mať smrad z jeho veci aj tak som mu to musela oprať. Stačí, že nájde jediný neumytý pohár a všetko čo som za deň urobila sa mení na "nič". Na net oddýchnúť si chodím len v noci ak už mám všetko hotové, no akonáhle zapnem notebook, už sa do mňa naváža, že zruší net, že celý deň tu sedím...tak pozerám naňho veď tu chodím len v noci ! On spokojne celý deň a to doslova celý leží na gauči pred ním notebook a pustená tv, okolo neho množiaci sa riad a špinavé ruky si utiera spokojne do gauča, očividne nie dostatočne lebo všetko čoho sa dotkne je zamastené,jedlo aj po zemi, ako chodí stúpe po tom a rozvlačuje to po zemi, hádže tam i smeti, bordel z cigariet, zakaždým ocikané celé wc až hnus...že malá chodí po zemi a bude to mať na rukách má v pi. V spálni 5x denne rozhádže všetky veci hrabe sa aj v koši na prádlo a tak porozmetované to nechá všade, skrine sa kvôli tomu nedajú zatvoriť. Ak opustí kúpeľňu des...pláva vo vode, všade jeho chlpy, pena na holenie všade a na všetkom, všetko rozhádzané, špinavé veci a uterák plávajú vo vode na zemi...Ak si robí jesť tak jedine keď je opitý napr. dnes som sa tam skoro zabila, na vyliatom oleji(ten bol aj po celom byte) celý šporák zadrbaný, linka, stôl, umyvadlo prepchané upchaté, jedlo všade aj po zemi taktiež ako v obyvačke postúpané, všetko zaschnuté takže si môžete predstaviť čo to je odstrániť to. Balón všade popol zo špakov, rozliate pivá a štamperlíky s bohviečím, všetko to je povyliavané aj na zemi, takže ak tam vojdem automaticky zistím, že mám prilepené papuče...V chodba topánky rozhádzané všade zem, lebo chodí do lesa, bundy, ktoré sa mu nezmestia na vešiak sú všade možne, zase pivá cigarety...Jediná čistá izba je tak detská, lebo tej sa vyhýba, veď nedajbože by sa musel hrať s malou! Možno viac ako 2min čo mi ju postráži kým idem na wc, či do sprchy! Radšej som aj do tretej v noci hore, lebo ak príde opitý a nedám mu jesť a neodnesiem ho spať do spálne tak ma ráno čaká po byte také prekvapenie že až. Posledné 4dni je vkuse v liehu, môžete si predstaviť čo doma porobil. Včera som celý deň pratala doma i u svokry tak som zaspala s malou, v noci som sa o jednej zobudila na strašný treskot akoby niečo obrovské spadlo....v chodbe bolo zasvietené, on ležal na zemi okolo neho rozhádzané veci, celá hlava krvavá a trepal sa a búchal ako ryba na suchu totálne sťatý, smrdel ako stoka, bála som sa aká je tá rana na hlave, nie kvôli nemu ale kvôli sebe, aba som z toho nemala ja problémy, tak som mu to poumývala on na mňa len trešťal oči a nevedel ani hovoriť, boli to len škrabance, tak som ho poslala spať. Nevedel sa dvihnúť tak mu hovorím skús ísť po štyroch, tak s ťažkou biedou sa po štyroch odtrepal na posteľ. Od brata som sa dozvedela, že dostal v krčme päsťou ako varovanie, lebo asi 7chlapov vyzýval aby s ním šli von(a robí to vraj pravidelne), vraj ich všetkých pobije, vyšli von rozhodnutí, že ho zmlátia tak aby sa zobudil na pohotovosti, brat ich však presvedčil, že je to debil a berie ho domov. Jedného z nich mi dal k mobilu a ten mi povedal, že ak mi doma bude robiť problémy, dobehnú a poriešia ho...som už tak unavená, už tak veľmi nevládzam, a neviete si predstaviť ako strašne ho chcem zmlátiť, už na to myslím každý deň, tak som mu povedala, že ak ich znova vyzve na bitku, nech ho zbijú...ale nie tak aby prišiel domov s monoklom ale poriadne...

tjaden
autor
5. okt 2015

@alaguema tak čo sa tohto týka, myslím, že muži by mali niekde dostať riadne preškolenie, napr sestrin muž bol 2r na vojne, ako nejako ho domáce práce nebavia, ale vždy po sebe uprace, keby ste videli ako má poukladané veci v skrini ako podľa pravítka.

lubkavargova1
5. okt 2015

a ked mala pojde do skolky mas dalsiu vyhovorku...lebo chodi do skolky...no uz ta vidim ako ruky-nohy lames len aby si isla do roboty..jasne...hlavne kde deti soplu, skoro furt si doma lebo mala bude nakazena...a zase bla-bla vyhovorky...hovorim, cim viac kadime nanho tym viac ho branis a ostavas s nim...vyvolavame len kontraproduktivnu reakciu...toto nema zmysel.

kaja0210
5. okt 2015

nechapem o vsetko sa staras ty, vsetko platis z materskej ty, ale nechces ist k mame, aby si sa jej financne nezavesila na krk? Zbal sa a chod, ak mas dobru maminku vyzijes z toho co dostavas a budes stastna ty aj dcerka....mozno to bude narocne ale 220 eur je predsa nieco a usmev tvoje dcerky za to stoji. Este dnes sa zbal a chod!!! a ak si budes hladat partnera v buducnosti, nauc sa milovat sama seba a nerobit sluzku chlapovi a druhym...myslim, ze si az moc dobry clovek, ale trosku aj naivny...zmen svoj zivot mas na to, ak budes chciet 🙂

natalym
5. okt 2015

@tjaden Aj žena môže muža preškoliť.............

mircalla
5. okt 2015

@alaguema casto sa stalo, ze na chalanskej izbe na intraku zhnite jedlo z pred roka...pozname

timea7
5. okt 2015

@tjaden normálny muž nepotrebuje žiadne preškolenie, ani zabiť dva roky na vojne. Tvoj priateľ pil a ty si sa napriek tomu rozhodla splodiť s ním dieťa. Už toto rozhodnutie nepochopím. Keby mal aj more úžasných vlastností, to že pije je pre každú normálnu ženu zdvihnutým ukazovákom. Že si ho dobre nepoznala, to už ani nejdem komentovať. Ale teraz vieš, akého dementa máš doma, pred rokom si písala, že od neho odchádzaš, že sa balíš, nechápem, na čo tam stále si. To, že nechceš byť mame na krku, je naozaj úbohá výhovorka.

angela5
5. okt 2015

asi este stale dufa, ze sa zmeni...

mircalla
5. okt 2015

@angela5 to ano, k horsiemu

pribinak
5. okt 2015

@tjaden bez urazky, ale ty by si mala stat v piatok a v sobotu vecer pred diskotekami a barmi a davat skolenia mladym babam ato c style, ze nebudte take "inteligentne" ako ja, ze sizacnete s chlapom, ktory si len vypije

ze preskolenie? baby potrebuju preskolenie, aby nenosili ruzove okuliare a potom, aby po veceroch neplakali do vankusa

jeannna
5. okt 2015

Príspevok by som premenovala na "Uz mi z neho totalne preplo". Moj nebohy otec mal par krat do roka svoje zatahy, ked raz vyhodil cez balkon komplet spalnu. Ako mala holka som sa niekedy triasla v skrini, kym som si nebola ista, ze uz spi. Ale to je len zlomok toho, co tu opisujes ty. Prosim ta, na kolenach ta prosim, odid od tohto netvora, ty sa z toho ako dospela zena otrasies, mozno ma zivot pre teba pripraveneho uz ineho, lepsieho muza, ale tvoja dcerka moze mat nasledky na cely zivot, vsade sa pise, ze vyvoj dietata je do 3 rokov najdolezitejsi. To uz nevratis spat.

eludka
5. okt 2015

@natalym poznam zenu, co "preskoluje" svojho muza cely zivot, mudro s nim mala 1 decko, lebo pil, ale nevedela od neho odist (bola taka doba, bala sa odsudenia okolia, k rodicom nemohla ist, ...), ale uplne stratila samu seba a je psychicky a fyzicky znicena, nema ziadnych priatelov - je v totalnej socialnej izolacii, chorobne lakoma, lebo stale musela setrit peniaze, aby cosi bolo, ked ostatne islo na alkohol...zivot o nicom... 😒

jazzbow
5. okt 2015

ah0j tvoj pribeh je hrozny do kedy chces prosim ta cakat kym ta naoyzaj nezacne bit teba alebo kym neublizi malej viem pisala si ze nemas kam ist pozri ak mas mamu alebo niekoho blizkeho chod tam vezmi si svoje veci autekaj ak nemas nikoho su krizove centra kym je mala malinka bude a ti lepsie odchadzat myslim ze on pre nu aj tak nic neznamena a ty prenho ocividen tiez nie ak mas trocha hrdosti a milujes svoju dverka utekaj aj z tych 220 euro ti mama urcite pomoze, neviem ci by bola nadsena keby vedela co przivas ako sa trapis . skus sa zamysliet co ta vlastne pri nom drzi milujes ho vobec ked si predstavis ake mas stresi nie si mu na nic dobra ako pises tak potom na co si snim ked ta ani financne nepodporuje odid koli dcerke. ked uz nie koli sebe a zistis aky je zivot karsny ked bude mat tri apojde do skolky bude to tazsie a potom skola a potom ...kym to budes odialovat

jolinka
6. okt 2015

@tjaden aj ked mama a sestra pracuju, ty mozes pracovat, brigadovat cez vikendy__ to som ti uz pisala. vsak aspon si privyrobit daku stovku na mesiac. Tu stovku by si dala mame na byvanie a200 rodicak by ti ostal s malou , to sa da v pohode vyzit, a mame by si cez tyzden upratala uvarila... omalovala 😀 😀 a v noci mozes u nej kludne spat a nie cakat kedy dojde ozrate hovedo

sak moji svagrovci maju zahradnictvo, vacsinou robia soboty, a za jednu sobotu u nich brigadnik dostane 20-25 eur...sadit priesady, hrabat, kopat a pod. To je stovka za mesiac, neverim ze vo svojom okoli nieco podobne nenajdes.

cacianka
6. okt 2015

rok sa s rokom stretol, a ty si stále s ním ...
ty si sama masochistka, asi sa už len tak trasieš a čakáš kým ťa zmláti ?!? už si mala byť od neho dávno preč, hocikde ! radšej už sem ani nepíš, baby sú už unavené z beznádejného radenia.