Už som z neho unavená

tjaden
4. okt 2015

Ahojte žienky, po pravde idem sa tu vykecať, už som o priateľovi písala, takže ak mi chcete vynadať prečo s ním ešte som smelo do toho, dnes mám tak "úžasný" deň, že na takéto otz. ani odpovedať nebudem. V skratke, nemám kam a za čo ísť, nemôžem ísť do práce, nemá mi kto malú strážiť a nie sú tu jasle, najbližie sú tak ďaleko, že by som s malou musela ísť autobusom o pol piatej ráno, takto dieťa týrať nebudem. Chcem vydržať kým malá pôjde do škôlky, nájsť si prácu a zobrať nejaký podnájom, alebo ísť k mame, teraz k nej nepôjdem, nechcem aby nás mala na krku(myslím po finančnej stránke). Môj priateľ je hrozný človek a každý deň to zisťujem viac a viac, ale aby som tu nenapísala esej, tak idem rovno k veci. Dcérka ma vyše roka, nemám s ňou problém, je úžasná. Priateľ na ňu kašle, nehrá sa s ňou, nezaujíma ho, neprispeje na ňu ani cent....Nechcel som patriť medzi nezodpovedné mamičky, ktoré otehotnejú primladé a potom to nezvládajú a chcú si znova užívať, takže sa snažím byť matkou na 100%. Starám sa o malú podľa mňa výborne, na to, že k deťom som veľmi dobrý vzťah nemala (bála som sa ich viac ako oni mňa, takže som od nich zdrhala). Niekedy celé noci nespím len upratujem aby bolo všetko dokonalé, v byte máme tak čisto ako na operačnej sále, o všetko sa starám ja, všetko do bytu zháňam ja, ak treba niečo kúpiť všetko ide z môjho vrecka , ak sa niečo pokazí opravím to ja alebo hľadám chlapa čo to spraví, vymaľovala som všetky izby po nociach kým malá spala... lebo priateľ tu ani prstom nehne a to doslova. Dohováranie ani po dobrom ani po zlom nemalo význam, ak totiž aj niečo urobil pochválila som ho aby si myslel, že je šikovný a robil toho viac, ale po pravde totálne katastrofa...bodaj by nie keď všetko robil opitý. Už nerobí nič. Vraj on toto neberie ako domov, jeho domov je pri svokrovcoch, toto berie ako dočasné bývanie....takže aj 10r ru bude žiť v bordeli ....výhovorka na lenivosť. To má po svojej mamičke, tej musím denne denne chodiť pomáhať...no pomáhať znamená pomáhať niekomu pri tom ako niečo robí, lenže ona nerobí nič, len mi hovorí čo mám robiť a ja sprostá robím a robím...však je to svokra tak treba pomáhať, navyše ak by som odmietla ohovárala by ma ako lenivicu a to aj rozhodne nie som. Každý ma chváli aká som šikovná, aké mám skvelé nápady, aj ich realizácia sa mi vždy podarí, ale muž nie, práve naopak som lenivá, sprostá žena, ktorá celý deň nič nerobí, už som bola aj ku aj pi aj jeb...vynadá mi za všetko za čo sa len dá aj za to ak idem z parkoviska do obchodu a nezatvorím dvere na aute, za to za mnou kričí, že som pi aj pred ľuďmi, aj fackami sa mi už vyhrážal. Ak mu porozprávam čo všetko som za deň urobila a to mám malé dieťa ak mi povie, že on takéto bytové práce neuznáva...že to je nič. Tak som sa naštvala prestala som mu prať a žehliť šak ak je to nič hádam to zvládne, ale nič mi to nepomohlo akurát čo sa to nakopilo a keďže nechcem mať smrad z jeho veci aj tak som mu to musela oprať. Stačí, že nájde jediný neumytý pohár a všetko čo som za deň urobila sa mení na "nič". Na net oddýchnúť si chodím len v noci ak už mám všetko hotové, no akonáhle zapnem notebook, už sa do mňa naváža, že zruší net, že celý deň tu sedím...tak pozerám naňho veď tu chodím len v noci ! On spokojne celý deň a to doslova celý leží na gauči pred ním notebook a pustená tv, okolo neho množiaci sa riad a špinavé ruky si utiera spokojne do gauča, očividne nie dostatočne lebo všetko čoho sa dotkne je zamastené,jedlo aj po zemi, ako chodí stúpe po tom a rozvlačuje to po zemi, hádže tam i smeti, bordel z cigariet, zakaždým ocikané celé wc až hnus...že malá chodí po zemi a bude to mať na rukách má v pi. V spálni 5x denne rozhádže všetky veci hrabe sa aj v koši na prádlo a tak porozmetované to nechá všade, skrine sa kvôli tomu nedajú zatvoriť. Ak opustí kúpeľňu des...pláva vo vode, všade jeho chlpy, pena na holenie všade a na všetkom, všetko rozhádzané, špinavé veci a uterák plávajú vo vode na zemi...Ak si robí jesť tak jedine keď je opitý napr. dnes som sa tam skoro zabila, na vyliatom oleji(ten bol aj po celom byte) celý šporák zadrbaný, linka, stôl, umyvadlo prepchané upchaté, jedlo všade aj po zemi taktiež ako v obyvačke postúpané, všetko zaschnuté takže si môžete predstaviť čo to je odstrániť to. Balón všade popol zo špakov, rozliate pivá a štamperlíky s bohviečím, všetko to je povyliavané aj na zemi, takže ak tam vojdem automaticky zistím, že mám prilepené papuče...V chodba topánky rozhádzané všade zem, lebo chodí do lesa, bundy, ktoré sa mu nezmestia na vešiak sú všade možne, zase pivá cigarety...Jediná čistá izba je tak detská, lebo tej sa vyhýba, veď nedajbože by sa musel hrať s malou! Možno viac ako 2min čo mi ju postráži kým idem na wc, či do sprchy! Radšej som aj do tretej v noci hore, lebo ak príde opitý a nedám mu jesť a neodnesiem ho spať do spálne tak ma ráno čaká po byte také prekvapenie že až. Posledné 4dni je vkuse v liehu, môžete si predstaviť čo doma porobil. Včera som celý deň pratala doma i u svokry tak som zaspala s malou, v noci som sa o jednej zobudila na strašný treskot akoby niečo obrovské spadlo....v chodbe bolo zasvietené, on ležal na zemi okolo neho rozhádzané veci, celá hlava krvavá a trepal sa a búchal ako ryba na suchu totálne sťatý, smrdel ako stoka, bála som sa aká je tá rana na hlave, nie kvôli nemu ale kvôli sebe, aba som z toho nemala ja problémy, tak som mu to poumývala on na mňa len trešťal oči a nevedel ani hovoriť, boli to len škrabance, tak som ho poslala spať. Nevedel sa dvihnúť tak mu hovorím skús ísť po štyroch, tak s ťažkou biedou sa po štyroch odtrepal na posteľ. Od brata som sa dozvedela, že dostal v krčme päsťou ako varovanie, lebo asi 7chlapov vyzýval aby s ním šli von(a robí to vraj pravidelne), vraj ich všetkých pobije, vyšli von rozhodnutí, že ho zmlátia tak aby sa zobudil na pohotovosti, brat ich však presvedčil, že je to debil a berie ho domov. Jedného z nich mi dal k mobilu a ten mi povedal, že ak mi doma bude robiť problémy, dobehnú a poriešia ho...som už tak unavená, už tak veľmi nevládzam, a neviete si predstaviť ako strašne ho chcem zmlátiť, už na to myslím každý deň, tak som mu povedala, že ak ich znova vyzve na bitku, nech ho zbijú...ale nie tak aby prišiel domov s monoklom ale poriadne...

pribinak
4. okt 2015

vsak si najdi krizove centrum a tahaj prec sj s deckom, vybav si vyzivne na dceru a makaj robit

janinah
4. okt 2015

ber dieťa a švihaj ku mamke,neverím,že by nepomohla...nik si nezaslúži taký "život"čo žiješ ty 😒

0silvia0
4. okt 2015

@tjaden ty žiješ s nejakou príšerou? 😕 Ako fakt si neviem predstaviť, že by som dokázala čo i len jeden deň stráviť s chlapom, akého opisuješ, fakt nie...

tjaden
autor
4. okt 2015

@pribinak díky no ja nie som z ľubovni, je tu veľa žien od nás takže inf o mne sú vymyslené, no krízak som pripúšťala ako poslednú možnosť, lebo som v jednom robila a fuu hrôza, ale už nad tým realne uvažujem, ale ako poznám moju mama a sestru nabehnú tam schytia malú a okamžite budem musieť ísť k mame, lenže u nej zas budem počúvať debilné narážky o tom či by sa náš vzťah nedal ešte zachrániť , či to musím riešiť hneď takto.....bla bla, ona nie je zlá, len má veľa starostí a hlavne finnančných , preto by som radšej počkala kým si nenájdem prácu a tam šla k nej. Ešte rok a pol a malá pôjde do škôlky a ja môžem ísť do práce. Ja to zvládnem verím tomu, len niekedy je toho na mňa priveľa a musím sa takto niekde vyrozprávať

tjaden
autor
4. okt 2015

@0silvia0 😀 no fajne aspoň si ma rozosmiala, hej doslova príšera, ak by mohol ťahal by za sebou sliz

pribinak
4. okt 2015

@tjaden uz si sa tu viackrat stazovala, baby ti napisali a poradili, nic z toho si neurobila, co vlastne ocakavas?
je to cele na tebe, bud sa rozhybes, alebo budes dalej zit tak ako zijes

mnamko
4. okt 2015

Urcite by som tam nebola a svokra nech si vravi co chce nech si upratuje sama toto keby som povedala mame viac by ma tam nepustila.a scoho vlastne zijete ked je stale napity a potom cely den spi

janinah
4. okt 2015

@tjaden preboha,čo chceš zvládať? myslíš,že potom to bude aké? ešte horšie, k tomu všetkému nešťastiu čo máš teraz budeš musieť ešte aj v práci podať výkon,čas a energiu.....utekááááj odtiaľ,to chceš,aby tvoje dieťa kukalo na ožratého otca s krvavou hlavou???

jana_eyre
4. okt 2015

@tjaden ty to mozno zvladnes, ale nikdy nevies co sa zrodi v hlave jemu.. rok a pol je velmi dlha doba.. a to moze dopadnut velmi zle.. pre dobro tvojej dcerky by som radsej pustala karhanie mamy z jedneho ucha von.. popripade jej povedala, ze ano mala pravdu a teraz chces ist dalej - ci sa o tom uz mozete prestat bavit..

tjaden
autor
4. okt 2015

@mnamko no on pomedzi to stíha ísť aj do práce, s kamarátmi si dávajú vedieť, aký strážnik ja na bráne, či v ten deň dávajú fúkať a podobne, takže spokojne môže piť aj pred prácou

oslo1
4. okt 2015

Kazdy krat, ako prise domov, tak mu vyber 1/3 hotovosti z penazenky. On je total nacengany, nebude vediet. A toto si odloz, nikdy o tom nehovor, budes to mat ako start do buducna.
Ked narobi ten mrdnik, tak zavolaj nenapadne jeho matku na kavu, nech ti ona pomoze upratat.
Pretan robit jeho materi sluzku.
Vypni wi-fi.
Zacni sa.pripravovat na odchod.
Vela stastia prajem

moni244
4. okt 2015

Preboha,nerob to tej malej, prosim, zbal sa a chod prec, radsej pocuvat narazky mamy ako ma mala vyrastat v tomto ☹ je este mala, ked zacne chodit, tak si moze na tom bordeli ublizit, aj ked si myslis, ze to nevnima, omyl, ked uz pre nic ine, aspon pre tu malu to urob, 1,5 roka je dlha doba, zanecha to na jej malej dusi trvale nasledky ☹

victoriab
4. okt 2015

@tjaden keď nie kvôli sebe, tak kvôli vášmu dieťaťu: pobaľ sa a choď" urobila som to isté pred 5 rokmi... keď som odchádzala, malý mal rok a pol. chvalabohu, nepamätá si nič. pamätá si veci, ktoré prežíval už v pokoji domova: pozeranie rozprávok s babkou, pečenie, utekanie do postele k babke... tak sme prežili 2 roky a potom mamina náhle umrela na rakovinu. a pre mňa to navždy ostanú nezabudnuteľné spomienky, ktoré pripomínam aj jemu, aby na tie maličkosti nikdy nezabudol. tvoje dieťa si zaslúži pokojné a šťastné detstvo. a ty pokojný život. čakať ešte rok a pol? len to nie! keď ma moja mamina zbadala, povedala: prečo si neprišla už skôr? smelo do toho! daj si konkrétny termín: napr. týždeň, kedy sa povenuješ veciam tak, aby ste mohli odísť. bodka. dovidenia. nevysvetľuj. tvojmu priateľovi je to jedno, ver mi. a potom buď racionálna - porieš výživné a keď si šikovná, zarobíš peniaze aj popri materskej, napr. upratovaním po bytovkách alebo možno si kreatívna, neviem. hlavne si ver, že si silná žena! musíš byť - keď ide o deti, žena sa mení na leva, nezabudni na to. držím palce!

angela5
4. okt 2015

@tjaden chlapi su na nic.... zopar z nich za to stoji ale teda vacsina stoji za h...o... tod moj nazor

pribinak
4. okt 2015

@angela5 co potom povedat o babach, ktore si ich dobrovolne vyberu za partnerov ;((( a otcov svojich deti!!!!!!

pribinak
4. okt 2015

@tjaden v com uz je krizove centrum horsie od toho co mas teraz?

pises, ze ty to vydrzis, a co tvoja dcera? ta sa bude na to pozerat a v takejto atmosfere rast, uz to nebude male deco, ake bude vacsia a vacsia a vude coraz viac vidiet a pocut a citit, nemysli si, ze to ako to mate doma schovas, to ani keby bola mechom udreta

puklica13
4. okt 2015

Ntv...toto hadam ani pravda nie je...to je naozaj jedna dospela svojpravna zena s malym dietatom ochotna toto znasat? omg

jolly84
4. okt 2015

@tjaden neverím, že v niečom takom zotrvavas. Máš dieťa a máš za neho zodpovednosť, tak sa preber a funguj!!!!!!

tiwyna
4. okt 2015

Naco to pises tu,ked nemas zaujem to riesit. Chces sa len vyzalovat? Potom ti napisem,ze ta lutujem...ale viac ti pomoct nemozem,ani nikto z nas. Pisat ti,ze on je hovado...pomoze ti to? Vies to aj sama..takze bud zmen svoj zivot,alebo trp. Inu moznost nemas. Tu je tvoj problem kazdemu lahostajny,napisu ti tu par rad,ale zajtra uz na teba zabudnu.

marianne1
4. okt 2015

Co ti jeb*?? Ledva som do docitala to je nejaky horor? To s kym zijes?? Na tvojom mieste ho pofotim - budes mat na sude dokazovy material. O par riadkov vyssie mas dalsi dobry navod co s peniazmi kym on je mimo. Nechce sa ti k mamke? Krizove centrum, ale hned! Ty chces mat z dcery chudatko s psychickymi problemami?? Lebo ak ti na nej zalezi tak by si sa mala pozbierat a opustit taketo hovado kym sa nieco nestane!!

ukulela
4. okt 2015

@tjaden trpis nejakym samotryznitelskym komplexom, ze zostavas zit v takych podmienkach s takym debilom a s tym ze "ty to vydrzis"? hovadina ako voda v kosi. ako to mate s €? pisesze ti na malu neda ani cent. ty platis vsetko sama? stravu, reziu? z coho? ak ti nedava prachy, tak si samostatna, pidli prec. kamkolvek.pre dobro svojho dietata. bud krizove centrum, alebo aj sniekym dospolocneho podnajmu.
hlava sa mi zastavuje nad tym, ze pripustas, ze zabijes este rok a pol zivota s takym keketom!

ukulela
4. okt 2015

inac, @oslo1 skvela pripomienka s tymi prachmi 🙂
ale vazne, @tjaden, ty to teraz nevidis,ale tvoje dieta moze mat v buducnosti vaznu traumu z takehoto prostredia. navyse, nikdy nevies,co skrsne v ozratej hlave, oze zacat byt agresivny a tragedia je na svete. pidli prec.aj za cenu maminych blbych reci. urcite ich vydrzis lepsieako toto ... a tvoje dieta bude vo vacsom bezpeci.

dana_l
4. okt 2015

pises ze musis vydrzat este rok a pol. a preco? co sa potom zmeni? z coho platis teraz ucty? z jeho penazi alebo zo svojich? mas moznost disponovat so vsetkymi peniazmi ktore zarobi? alebo ti len nieco vydeli na domacnost? ak platis teraz zo svojho a on sa len ciatstocne podiela na vydavkoch, tak nevidim dovod preco by si nemohla si dat posielat matersku na tvoj ucet (len na tvoje meno, nie spolocny s muzom) a tym padom byvat a aj financne pomoct tvojej mame. aj ked je to menej ako ked by si chodila do prace, ale lepsie ako nic.
vies co je problem, nechces rady ale sa len vyzalovat. polutujeme ta tu, a ty si ulavis na kolko 5 minut, 1 hodinu? a potom si v tom pekle znova? to ti za to stoji?
urob si jasno co chces, polutovat ta alebo zmenu pre teba a tvoje dieta.
porad sa co ti treba ak chces rozvod. cim skor tym lepsie. kym nenarobi dlhy ktore ostanu tebe na krku. tvoja dcera si nezasluzi takehoto otca a vobec nie mat detstvo s nim.

jeennyv
5. okt 2015

@tjaden ievca nic ine ti neostava len sa rozhybat...v prvom rade mysli na seba a na malu, ja by som sa na kecy mama vykaslala a ked nie je ina moznost isla k nej, bude to lepsia startovacia ciara aj pre hladanie prace a vsetkeho aspon akokrizak..podla mna nemas cas na to robit nejake ramena, ze tam nepojdes atd, aj naprik reciam, to snad mama pochopi....plus..ja suhlasim s babami a s tym napadom o hotovosti...ako nie je to koser, ale co vyberies si len po troske to co vam patri ak neprispieva......

a teraz vo vseobecnosti nie k zakladatelke temy, ale ciastocne aj ... ja nikdy nepochopim baby, co tu zalozia niekolko tem, namiesto diskutovania tu mohli byt uz davno najmenej 10 razy prec.....ako su v tazkych sitaciach, ale ked sa niekto proste sprava jak odlud, ci ju bije alebo podvadza, ved co moze byt horsie ako taky zivot.... plus lepsie sa odchadza kym su deti male, resp. mam jedno dieta alebo dve, nejak sa uz zena pretlcie, nez ich dotycny potom spravi niekolko a je iny problem.....

timea7
5. okt 2015

@tjaden ťasto píšeš, že musíš, nie nemusíš. Ty to skrátka robíš. Ani náhodou by ma nenapadlo pomáhať svokre. Ani náhodou by ma nenapadlo maľovať po nociach izby, keď viem, že tu o rok, rok aj pol nebudem. Mužovi by som veci neoprala, strčila by som ich do vreca na odpad, aby mi nesmrdeli, ale neoprala. Takto ty vždy cúvneš a on sa baví. To, že nechceš byť mame na krku, je sorry, ale tiež výhovorka. Veď by to trvalo niečo cez rok, neskôr jej to vrátiš. Okrem toho zabudla si na výživné na dieťa aj na seba. Neverím, že by ti mama nepomohla, keby si jej povedala to, čo si nám tu napísala. Podľa mňa len v kútiku duše dúfaš, že sa partner predsa len zmení....

ladyblcha
5. okt 2015

nechapem, co cakas za odpovede, ved ty sama si zamietla, ze by si odisla od neho skor ako o rok, tak vydrz rok.

tiwyna
5. okt 2015

@dana_l co tak sem dat nieco v rodnej reci?

dievcatko79
5. okt 2015

kokooos zena !!!!!! akoze na jednej strane Ta obdivujem ako to vsetko zvladas, na druhej strane nechaaapem, ako toto vsetko mozes tolerovat a takto zit.. prepac, ale si ty normalna ???? vezmi malu, par veci a chod prosim ta prec od toho debila... ja by som ho normlane zbila jak zito !!!! ani nerozmyslaj nad ty, ze nechces mamu zatazovat financne, lebo velmi pochybujem o tom, zeby Ta ten tvoj (radsej nechcem vediet jeho meno) teraz nejako financne zabezpecoval ....

simonka77
5. okt 2015

..uz som tu pisala viackrát, ze viem, ake je tazke byt sama s dietatom. z vlastnej skusenosti.
tebe napisem jedno - prestan ublizovat vlastnemu dietatu, pretoze teraz mozno vela veci nechape, ale o ten rok chapat bude, a moze sa to s malou tahat roky. TY mas zodpovednost za vlastne dieta, pisala si o sebe, aka si super matka - v com? v upratovani? v ustupovani? vo vareni? kde ostalo dobro vlastnej dcerky??? my ako rodicia vychovávame, zivime, ale hlavne chranime. hlavne taketo malicke deticky, ktore si nevybrali, koho chcu za rodica, kde budu byvat a ako budu zit. vybrali sme im to my, ich rodicia.

kazdej zene, ktora premysla ako ty, ktora sa nevie rozhybat, ktora hlada vyhovorky, ako sa to neda, ktora tvrdi "vydrzim" - a ktora ma deti - kazda z vas jednoducho MUSI najst cestu, ako z toho von. aj za cenu byvania na nutny cas v azylovom dome. pozviechat sa z posledných sil a zacat konat pre svoje dieta/deti, nie pre seba. na seba sa v tomto momente mozete vykaslat, ale dieta, hlavne male dieta, vam nevie povedat pomoz mi, ulahci mi, zachran ma...
je to tazke, velmi velmi tazke, a pokial nie je podpora rodiny ci okolia, je to na prd. nemysliet na to, co povie mama, svokra, babka, sused - ty zijes v srackach, ty to musis riesit. ony zatvoria dvere na svojich bytoch a domoch, a maju klud.

dnes je zivot sam o sebe tazky ako svina, tak to tym nasim detom aspon trochu ulahcime kludnym, spokojnym a stastnym zivotom /v ramci moznosti kazdeho z nas/.

nehladaj cestu ako to nejde. hladaj cestu, ako to pojde - za kazdu cenu. ide o tvoje dieta, o teba, o vas zivot, o vasu buducnost.