Úzkosť z nového a zo zmeny

scandinavia
25. apr 2016

Ahojte spolubojovnicky... asi potrebujem len pocut ze v tom nie som sama, ze ste to zazili tiez, alebo potrebujem utesit, ci pocut triezvy nazor bez emocii. Poviem vam trosku o mojej situacii... byvame s manzelom v dvojizbovom byte vedla sidliska kde sme obaja vyrastali uz 7 rokov..poctivo si splacame hypoteku, nie je to so splatkami sice idealne ale je nam fajn. Uz rok sa snazime zalozit rodinku, no zatial sa nedari... vzdy sme si hovorili ze ked budeme mat prirastok v rodine tak sa poobzerame po niecom trojizbovom aby malo dieta vlastnu izbicku. Teraz sa nam vsak naskytla super prilezitost.. kamaratka predava byt o par ulic dalej, na najvyssom poschodi (10 posch), luxisne zariadeny🙂kompletna rekonstrukcia..3 izbicky..je prosto nadherny, zalubili sme sa donho a rozbehli sme kupu a zaroven predaj nasho bytu. Chytili ma vsak neskutocne depresie a pochybnosti..uz som niekolko dni za sebou plakala ze mame opustit nas byt, nasu istotu, zazemie.. neviem co to so mnou je..na jednej strane sa strasne tesim do vacsieho a krajsieho..na druhej strane sa velmi bojim neznameho a to mi radost kazi. Tu kde byvame mame dost problem so susedmi..z kazdej strany su mlade rodiny s detmi ( a nech deti lubim akokolvek) a robia nam zivot o dost tazsim neustalym dupotom, krikom..najma ten dupot nad nami je hroza..cely den, clovek nema chvilu pokoj. Aj ked sme sa snazili s nimi stretnut a najst riesenie..tento problem asi riesenie nema lebo ich rodicia prosto uznavaju blaznenie sa deti doma a neplanuju ich kvoli nam obmedzovat. Kazdy ma strasi ze v novom to moze byt este horsie..ze mozme vychytat horsich susedov, zatekanie atd, atd, atd..a ja som uz z tych vsetkych pozitiv a negativ uplny magor. Ako ste zvladali vy taketo situacie? Resp. Ako by ste sa rozhodli z ohladom na buducnost a buducu rodinku? Dakujem..verim ze tu najdem trosku utechy🙂

katarinapekna
26. apr 2016

@waitinka7 to je možno netradičné v panelákových klietkach. v normálnej malej, povedzme 3.posch. bytovke prirodzená vec a vôbec....nechápem, ako si niekto môže toto kúpiť a nie! nie je to otázka peňazí.

waitinka7
26. apr 2016

@katarinapekna
No ja napríklad bývam v krásnej tehlovej bytovke (3 poschodia), ktorá nemá okná v kúpeľniach. A myslím, že to je skôr otázka ponuky, nie peňazí. Jednoducho takých bytov niet. A v žiadnom prípade nepovažujem ľudí, ktorí bývajú v nejakých klasických bytovkách na sídliskách za nejakých "divných" len preto, že si nekúpili byt v s oknom v kúpeľni. Ale to už odbočujeme od témy....

liaka
26. apr 2016

@scandinavia moja znama sa stazovala, (byva na poslednom poschodi) ,ze zateka, cez zimu je v byte od strechy zima a cez leto zas v byte veeelmi horuco. Tiez sa snazili byt predat.

alexandramaria
26. apr 2016

@bluka2 znie to otrasne, to mi môžeš veriť - teda ten dupot. A vresk malého dieťaťa v periodických časových odstupoch je na zblbnutie a to nemám s deťmi žiaden problém. Nonstop dupanie, vrešťanie a otriasanie stropu, lebo dítko sa očividne preváža na nejakom odrážadle. To mi nedalo nazareagovať na tému dupania ohľadom malých detí. Kto nezažil, aké to vie byť príšerne otravné, nepochopí.. 😒

dotka04
26. apr 2016

@scandinavia ty si presne ako ja 😀 čaká ma v živote zmena, po ktorej túžim, ale najhoršie pre mňa je, že mám aj možnosť B, ktorá predstavuje istotu, "bezpečie" starého a už dobre známeho.... A len čo sa zdá jedna z možností reálnejšia (hociktorá z nich!), zĽaknem sa jej a chcem rpesne tú druhú s priam depresívnym pocitom, že božemôj, čo ak urobím chybu a rozhodnem sa zle???? 😀 Lenže ja som taká celý život. A upokojujem sa tým, že akokoľvek sa rozhodnem, vždy ma to zavedie na nejakú cestu a ak sa mi nebude páčiť, aj odtiaľ je možnosť ísť iným smerom. Konieckoncov tak isto, ako to doteraz bolo vždy.

A priamo k tvojej situácii: ja by som brala ten trojizbák, lebo áno, môžete mať vždy horšíc susedov, ale vždy aj minimálne tak isto "zlých/dobrých", ale aj omnoho leších. Páči sa vám, chcete väčší byt, budete onedlho väčší byt potrebovať. Bude to nový impulz, zmena, nová všeň, radosť... A iná vec: čo ak sa odsťahuje niekto vašich z tejarších susedov a prisťahuje sa tam nejaký magor? Ak budú mať ďalšie deti a bude viac kriku a hluku a dupotu? Všade existuje nejaké "čo ak". Mimochodom, ak ho predáva vaša kamarátka, nemôžete sa jej na rovinu opýtaať, akí sú tam susedia, prečo ho predáva, ako sa im tam bývalo? Cudzí ťa môže oklamať, kamoška by nemala....

slnecnica174
26. apr 2016

@scandinavia Pocuj, mala by si nieco robit s tym tvojim prehnanym strachom. Narodi sa ti dieta a potom co? Budes este viacej doprdkana. Ides do noveho, vacsieho, na streche, kde ti nikto nebude dupat na hlavu, iba par ulic dalej. Tes sa! 🙂

mandala77
26. apr 2016

@scandinavia z toho čo píšeš tak, máš veľkú obavu zo zmeny a pred nepríjemnými situáciami. Čiže vyhýbaš sa situáciám, z ktorých môžeš očakávať stres, nepríjemnosť, zmenu. Tieto pocity pociťujeme v tele ako sťahujúce, nepríjemné, cítime sa zle, depresívne, potom rozvíjame myšlienky a dookola a len úzkosť, strach z toho. A Ty na základe toho jednáš. Ten pocit Ťa akoby posadne a jednáš na základe jeho popudu a potom z toho vznikne chaos, že ani nevieš čo chceš a raz tak a raz tak, hlavne aby nebola žiadna nepríjemnosť a všetko išlo pekne po masle 🙂 Tvoje úzkosti a strachy, ktoré Ťa paralyzujú tu ťažko poriešiš.

Spomenula si, že keď si vošla do toho nového bytu, tak si sa tam veľmi dobre cítila. Tak vychádzaj z toho. A príliš nerozmýšľaj, lebo sa v tom len zamotáš a budeš sa cítiť zle a ak sa aj presťahujete, zas si nájdeš niečo čo sa Ti nebude páčiť. Ak Ti robí dobre ticho a ten byt je tichý, vychádzaj z toho. Lebo budeš večne nespokojná, nech budeš kdekoľvek 😉

mamutka
26. apr 2016

@katarinapekna naozaj to nie je otázkou penazi, bezny bratislavsky byt okolo 100-130 tisíc v pôvodnom stave a nema okno na kupelni 😀

papricka33
26. apr 2016

@scandinavia nic v zlom dievca, ale mas sa velmi dobre 🙂 Pracuj na svojom strachu a hlavne si priebezne cvic pravidelny vystup zo svojej "zony komfortu". Zivot ti moze priniest omnoho vaznejsie problemy.... aj ked, podla mojich skusenosti tusim, ze neprinesie.

bluka2
26. apr 2016

@alexandramaria Chapem a verim. Moja je nastastie take pokojne dievca, este ani raz som na nu nepocula ani slovko...snad to tak aj ostane.