Viac generačné spolužitie v domácnosti. Čo vy na to?

etuska
28. dec 2007

🙂
Hodte sem svoje skúsenosti čo sa týka spolužitia so svokrovcami/rodičmi v jednej domácnosti.

1.Klady
2.zápory
3.+či je to len dočasné riešenie vašej bytovej otázky,alebo chcete ostat bývat u rodicov/svokrovcov natrvalo

junovka
28. dec 2007

4 roky mi stacili!!!! 😠 😠 NIKDY VIAC!!!!!!! 😠 😠 😠

mirka414
28. dec 2007

ahoj takze ja byvam s mojou dcerkou a manzelom u jeho otca mojho svokra je to uz stary pan ale stale super.
klady da mi pozor na malinku ked idem dolu do pivnice kde mame pracovnu 😉 krasne sa snou vie zahrat a malinka ho ma rada.zniesol by jej aj modre z neba a vzdy bol na mojej strane ked jeho syn neposluchal 😀 ...
zapory-ma macku a v jeho izbe jej dava zrat a musim pozerat ci ma zatvorene dvere do izby aby malinka nahodou nezjedla granule na jej koberceku...
3,kedze domcek uz sme dostali od svokra darom tak si ho pomali renovujeme a snazime sa respektovat a v klude zit.svokor nam aj pomaha financne takze ja sa stazovat nemozem moj svokor je the best 😀 😀

pacna
28. dec 2007

mne stačil rok.a tiež nikdy viac. 😠 😠 😠

grmitko
28. dec 2007

ahojte,
my sme styri roky byvali so svagrovcami v jednej casti domu, my v jednej izbe, oni v druhej. Oni maju o rok a pol starsieho syna ako su nasi mali, svokor byva v druhej casti domu.
Kedze penazi nie je nazvys, hypoteku by nam nedali, tak sme nemali inu moznost, iba nadstavit nad garazou v tom istom dome. Takze teraz tu zijeme tri rodiny v jednom dvore.
Neviem ake klady alebo zapory by som tomu mohla pripisat. Mne nikto pozor na deti neda (a neviem ci by som ich aj obidvoch niekomu z nich nechala), takze tento klad odpada.
Jediny zapor je, ze moj svokor je protivny a vzdy ked idu deti spat (od narodenia to tak robi a este neprestal) tak zacne robit na dvore buchot, hrmot, no proste ramus, ten je pravidelne na rozvrhu.
Byvat tu budeme aj nadalej, ak ked sa tie styri roky sme si toho uzili viac ako dost kym sme sa nastahovali do "vlastneho". Byt je nas, stavali sme si ho za vlastne, moji rodicia nam velmi pomohli. Stahovali sme sa tento rok v juni, takze roboty je u este stale, ale uz aspon byvame sami a nemusim stale pocuvat trapne reci "spolubyvajucich".

digysa
28. dec 2007

Je to neprirodzeny sposob zivota. Kazda rodina ma mat svoj domov. Totiz kazda rodina ma svoje zvyky a je logicke, ze koli zatovi alebo neveste sa nebude predsa menit cela rodina. 😒
Zenich si prinesie urcite zvyky zo svojej rodiny, nevesta si prinesie urcite zvyky zo svojej rodiny. Niektore zvyky si ponechaju, popripade preberu jeden od druheho a zvyka NOVA RODINA. 😵

Spoluzitie medzi dvomi generaciam nemoze nikdy fungovat na 100%. 🤐

junovka
28. dec 2007

digysa. suhlasim s tebou, ale az na 100000000000% 😉

weroni
28. dec 2007

junovka: suhlasim s tebou - my tak byvame uz treti rok a teraz - ked je malicke na ceste sme sa rozhodli uz necakat s predajom pozemkov - aby sme vyplatili svagra co byva s nami - takze budem stavat - kym sa to vsetko vyriesi tak radsej budeme u mojej babicky - ta bava uplne sama vo velkom rodinnom domceku 🙂

etuska
autor
28. dec 2007

No bývame s našimi už 4-tý rok,raz je všetko O.K,inokedy sa radšej každý zavrie vo svojích izbách 🙂 No s mangelom sme si povedali,že druhé bábo už chceme vo vlastnom. A na Slovensku zarobyť poctivou robotou na vlastntný dom 😀 😀 😀 -tak sme si povedali, že v lete dvíhame kotvy a aj s malou odchádzame na 1-2....roky do zahranicia zarobiť si na svoj vysnívaný domček.

mirka414
28. dec 2007

etuska tak to vas obdivujem sama som v zahranici a uz trosku skoncili casy ked za hranicami bol raj na zemi ☹ .ale len za odvahu vam zo srdiecka prajem nech vam to vide 😵 .ak to nie je tajomstvo kam sa chystate a ako to chcete spravit s dcerkou?

etuska
autor
28. dec 2007

"zarobit" som chcela napisat v prvom prípade 🙂
No mysleli sme ze definitivne Irsko,no manzel ma viac pracovných ponuk z Anglicka,tak uvidime. Ja by som chcela pracovat zo zaciatku len part-time,kvoli dcerke. Deticky tam chodia do skoly uz od 4-och rokov,co bude mat v lete,no najprv by som rada venovat jej viac casu nech sa aklimatizuje, pochyti jazyk a az potom ju dat do skoly. Skor chcem s nou najprv chodit medzi decká, do materských centier a pod...

mirka414
28. dec 2007

super prajem vela,vela stasticka 😵 😵 😵

etuska
autor
28. dec 2007

vdaka Mirka. Kde si "zakotvila" Ty? 🙂

mirka414
29. dec 2007

ja vo svajciarsku isla som sem pracovat a po case stretla aj svojho muzicka.jaj to boli casy rajcinova vojna na farme a zber spargle 😵 😵 2mesiace sama spargla a potom este aj na obed 😠 aj sa mi o nej snivalo 😀 .

mirka414
29. dec 2007

etuska ja si bravam obcas domov k leonie ine deticky tu je materska velmi kratto a zeny chodia hned do prace a vela s nich nema kam dat deti tak si hladaju operky alebo tagesmutti to su denne matky na pomoc...ja si zarobim par peniazkou a dcerka ma kontakt s detmi co je super.takze spojim prijemne s uzitocnym 😀 .

kvietok1987
29. dec 2007

ja poznám velmi vela vztahov, kde sa vztah pokazil kvôli rodičom alebo príbuzným jedného alebo obidvoch z partnerov..
tá neustála buzerácia, nezhodné názory, iné rozmýšľanie, iné zvyky tradície, negatíva každého pod jednou strechou strechou vie zapríčiniť toľko nespočítateľných konfliktov, hádok, nenávisti, agresivity a drzosti, že sa z nás môže stať aj pesimista..
česť výnimkám, ktorí dobre vychádzajú s každým.. ale priznajme, že rodinu si nevyberáme, a vždy sa objaví niekto, kto so svojou nespokojnosťou so sebou, závisťou,že sa iní majú dobre vedia kaziť rodinné vzťahy, život a psychické životy.... bohužiaľ, a títo ľudia sa nikdy nezmenia...
😒

sofik
29. dec 2007

Ja si myslim ze to spoluzitie so svokrovcami casom prejde z dobreho vztahu do vztahu nenavisti. Kazda rodina by mala byvat osamostatnene, je to najlepsie. Ja byvam uz skoro rok u svokrovcov a uz mi chyba kusok samoty a sukromia. Tesim sa ak si kupime dom na budusi rok alebo nejaky byt. A vadi mi aj to ak mi obcas diriguje svokra do vychovy malej. Ja viem predsa co je pre nu najlepsie.
Baby drzim palce aby ste este vydrzali tak ako sa snazim aj ja. 🙂 🙂 🙂

digysa
29. dec 2007

Vidim, ze sa tu vsetci zhodujeme na podstatnej veci. Na Slovensku je to ale velmi tazke...aj moja sestra zila s nasimi 7 rokov v nasom dome a ........no nedopadlo to dobre. A to hovorim o matke a dcere. Ja som mala to stastie, ze este pred zalozenim rodiny som uz bola samostatna jednotka a vidim,ze moj vztah k mame sa este viac upevnil. Preto som zastancom: Vypadnut co naskor na svoje- ci uz je to garsonka, alebo vacsi byt alebo dom, alebo podnajom.......

Predstavte si, aky je to super pocit, ked vyjdete zo sprchy uplne naha a nemusite sa pri tom bat, ze vas niekto nacapa v Evinom ruchu 😀 😀 😀 😉

weroni
30. dec 2007

ja si myslim ze byvanie takymto stylom je tazke same o sebe

mory
30. dec 2007

my sme zili 1 rok u svokry a tiez NIKDY VIAC 😠 a ked som otehotnela tak sme sli do podnajmu 😉 teraz je to super 🙂

nanyka
30. dec 2007

či už s rodičmi alebo svokrovcami, v jednej domácnosti by som so svojím partnerom nežila v žiadnom prípade. ako sa vraví: mladí majú byť sami. sú tam neprekonateľné generačné rozdiely, len málokomu takéto spolužitie vyjde.
vždy som sa snažila konať, aby som nedopadla tak, že by sme museli žiť s rodičmi. je to síce veľmi ťažké, no radšej by som bola v podnájme keby som musela...
a deti - postav dom, zasaď strom...

vavka33
30. dec 2007

My byvame rok aj pol so svokrovcami a svagrovcami v jednom dome.spolu nas tu je 9kusov.Ale dnes sa svagrovci stahuju,tak som stastnaaaaaaaaaa 😀

etuska
autor
30. dec 2007

No my sme v rodinnom dome "len" 6-ti. Viem, ze mnoho rodín žije v bytoch v podobnom pocte,no je to podla mna na psychiatriu.
U nas to uz toho roku dost kulminuje.Hadam sa s mamou na prkotinách,lebo kazdy ma iny zivotný stýl aj potreby...No je to o nicom ☹ ako som pisala,v lete sa chceme odstahovat,lebo takto si to dalej neviem predstavit. Snazime sa byt tolerantni,no mama je dost naladova a puntickarska a jednoducho si s nou uz dlhsiu dobu nerozumiem. Hadam ked budeme byvat kazda v inej domacnosti nase vztahy sa zlepsia...
Takto nam to zbytocne komplikuje zivot ☹ a mne to berie tolko energie,ze som potom rozladena a nemam chut sa ani hrat s malou. Jednoducho suhlasim, ze mladi maju bývat samy. Hadam nam to o tych 6mesiacov výjde 🙂

sisulik
30. dec 2007

digysa...super si to vystihla...strucne, slusne a velmi jasne 😉

lefika
2. jan 2008

no my sme boli najprv 2 roky u svokrovcov a nikdy, nikdy viac!! 😠 😠 😠 uz sme odtial rok a pol prec a odvtedy sa nebavime, ani malu nevideli. bolo to najhorsie obdobie mojho zivota a doteraz mi je zle len pri predstave, ze ich uvidim 🙄
po tych dvoch rokoch nas vyhodili(saska mala vtedy 6 mesiacov), tak sme boli necely rok u nasich, manzel dochadzal 120 km do prace. mali sme tam len jednu izbu a videli sme sa fakticky len cez vikendy, ale aj tak to bolo ovela lepsie. skripalo to aj tam, ale viac-menej kvoli nedostatku sukromia. a tak sa nam veeelmi ulavilo, ked sme sa konecne prestahovali do svojho 🙂

digysa, s tou sprchou, dobreeee 😉 vies kolko krat sa mi stalo, ze som vybehla zo sprchy, svokra zrovna spehovala cez okno a potom: hahahaaaa, ja som ta videlaaaaa 😠 krava jedna 😖

digysa
2. jan 2008

Je to bieda s tym byvanim na Slovensku. To vam poviem....
Tak ja zelam vsetkym mamickam na tomto konkretnom fore, do noveho roku dobru "kopu" penazi, nech sa mozete prestahovat do svojeho hniezda. A pre mna : ja by som zase rada do vacsieho.....(ja som uz rozmaznana) 😵

kukona1
19. jan 2008

no to fakt neni bohviečo....My máme síce 4 izbák,ale manžel je odo mna o 13 rokov starší,býval do leta s nami aj jeho 17 ročný syn z prvého manželstva a býva s nami aj jeho 72 ročná mama.Vám poviem,o život...chalalnisko len po diskotékach,flámoch ,,ráno" vstával o druhej na obed ,malá sa nemohla hrat,nesmela džavotat,lebo svokra si stála za svojím,že ,,Matko spinká,nech sa dobre vyspí" ved ide v pondelok do školy,ale na malú ked spala cez obed nebral nikto ohlad,hlavne svokra.....tak sme jedného dna-od prázdnin ,,vystahovali " mladého ku mamičke,ved aj tak býval u nej viac len sa chodil domov vyspat-býva 15 km od tt,tak mu bolo daleko chodit ku mamičke spávat.....teraz je too ok,lebo si robíme čo chceme,nezavadziame si v kúpelni,v kuchyni ...svokra sa rozhodla chodit častejšie ku dcéredo BA / aj na týžden/ alebo na chalupu,ktorá je v Tatrách...tam je od mája do septembra....no proste: už sa nám lahšie býva. 😅 to sa nedá opísat čo bolo predtým.

elenita
21. jan 2008

My byvame zatial s mojimi rodicmi (planujeme stavat, len co na to budu financie) a ja si pochvalujem, je to uuplne perfektne!! Manzela beru ako svojho syna a ja som v tej domacnosti vyrastla, takze sa nikomu a nicomu nemusim prisposobovat.....teraz cakame dvojciatka, takze sa len tesim, ze mamina mi pomoze...........popritom su nasi velmi aktivni, mamina studuje, pracuje, ocino podnika.....................nie ako moji svokrovci, ktori sa nudia doma na dochodku a do kazdeho zabrdaju 😖 . Takze byvat u svokrovcov: nikdy v zivote!!!!!!!!!!, ale s mojimi rodicmi to zatial ide....
Natrvalo to vsak urcite neplanujeme, o take dva-tri rocky sa mozno budeme stahovat do noveho domceka.....

kukona1
21. jan 2008

presne tak elenita,moji rodičia tiež ešte pracujú a stíhajú chodit dost často k nám a ešte si berú malú na víkend raz do mesiaca a svokra ktorá s nami býva a je na dochodku len polieva kvety pozerá telenovely a rozkazuje.preto sa snažím byt celé doobedie niekde aby som sa na nu nemusela pozerat 😀 moja mama robieva na smeny takže ked má poobednú bývame tam celé doobedia,tam mám aj kamarátky s detmi tak nám to aj ubehne

etuska
autor
21. jan 2008

Elenita,aj ja mam fajn rodicov,tiez obaja pracuju a byvame spolu snimi +mojim mladsim bratom vo velkom rodinnom dome. Riesime nasu bytovu otazku takto uz 4-tý rok,no v lete sa chystame s manzelom a malou do zahranicia-aj kvoli tomu,ze sa chceme osamostanit.
A s manzelom sme sa dohodli,ze 2-he babo bude az "vo vlastnom".Uz jednoducho tuzime po sukromi....

elenita
21. jan 2008

My tu u nas mame v podstate uplne sukromie, nasi casto ani nie su doma, takze je to skoro ako keby sme byvali sami......pritom aj sestra, ked potrebuje postarat o deti, mamina za nou bez problemov docestuje a pod......pritom ma fakt vela prace, ale jednoducho sa o svoje vnucatka postara, kedykolvek je to potrebne.......
Svokra len sedi doma a stazuje sa mi, aka je opustena, stara, chora a pod......, ked sme tam na navsteve, hocikedy nam vrazi do izby, pozera tam telku do polnoci, hoci my chceme ist spat.........ked sa sprchujem, svokor mi bucha na dvere, nech uz neminam vodu.....ked svietim, krici na mna, ci je az taka tma........ 🙄 a to sme tam len na navsteve........takze tam by som urcite nikdy nebyvala........
a uz vobec si neviem predstavit, ake to so svokrovcami bude, ked sa nasi drobci narodia.......