Viete si doma s manželom či partnerom ustupovať?

siduska
23. júl 2008

ahojky, chcela som sa opytat ako to zvladate, robite vy doma? viete sa so svojimi drahymi polovickama dohodnut.napr..on chce kukat to a vy to... my sa na takych malickostiach doma hadame skoro kazdu chvilku... obidvaja sme dost tvrdohlavy a nechceme si ustupit....
dakujem za odpovede... 🙂

mirrinka
23. júl 2008

na ustupovaní a na takýchto maličkostiach je podľa mňa založené manželstvo....tak ak sa máte radi a vážite si jeden druhého,potom by bolo asi lepšie naučiť sa tomu ustupovaniu... láska a manželstvo je predsa o zriekaní sa pre toho druhého,či nie? 🙂
skús to ako prvá a uvidíš,aké budú reakcie tvojho manžela 🙂 možno sa aj on "polepší" 😉

siduska
autor
23. júl 2008

no vies, ja mu ustupujem si mylsim az dost, ale ked mne uz nekedy pride, ze to uz zneuziva... lebo vie, ze ja ustupim...

jahodka11
23. júl 2008

siduska, u nas je to zasa asi naopak, ze ja si skoro vzdy presadim to svoje.....ale toto su hluposti, ak ide o vazne veci, tak to uz su dohody a ustupky aj z mojej strany.....pri takychto somarinkach, ako Tv a podobne mi ustupi, nastastie 😀

digysa
23. júl 2008

U nas by to bez ustupovania asi nefungovalo...raz ja, druhy raz on. Ale tiez sa vadime za malickosti, lenze nie ohladne ustupovania. Skor je to, ze on chape vec inak ako ja. To mame hadok habadej..... 😎

pensadorcallisto
24. júl 2008

Ahojky, holky...
My s manzelom sme kazdy inej kultury, jazyka, zvykov, ponatia rodiny. Takze u nas by to bez kompromisov naozaj neslo. Je to asi jeden z najdolezitejsich pilierov nasho manzelstva. Kompromisy, pochopenie, empatia. Navyse s nami zije aj moja 5 rocna dcera z byvaleho manzelstva. Ocenujem, ze sa k nej sprava ako k vlastnej, hoci ona je niekedy dost protivna. Ale snazim sa byt trpezliva. Manzel ma brzdi, ak na nu skriknem. Najdolezitejsie je, ze sa spolu pozname uz takmer 3 roky, manzelmi sme 6 mesiacov a stae je nas vztah pevnejsi a lepsi. Verim, ze to tak bude stale.

siduska
autor
24. júl 2008

no my sme spolu kratko 5 mesiacov uz zijeme spolu, tiez mam 2 rocnu dcerku s byvaleho manzelstva, paci sa mi ako sa k nej chova, ze ju bere ako za vlastnu,, co sa tyka dolezitiych nazorov, to sa dohodneme raz dva, ale fakt na tych malickostiach je to na dennom poriadku.Pride domov s prace a uz sa kuka to co on chce, robi sa to co on chce a je to stale dookola...

siduska
autor
24. júl 2008

zabudla som napisat, ze on je cech a ja slovenka.tiez maju ine zvyky ako my... 😒

titkovamiriam
24. júl 2008

siduska tak kup este jeden tv a hotovo,inak u nas doma ked nemame spolocny nazor,vacsinou ustupi pritel 😀 ,ja som dost tvrdohlava ked nieco chcem,no zasa ak pride spravny argunent ustupim-hlavne samozrejme detom 😀

stvura
24. júl 2008

No ja si musim poklopat, nezrovnalosti mame jedine vtedy ked preberame moju drahu "svokrusku" a "super svagrinku", inac nic co by stalo za zmienku. Je to asi tym ze moj manzel je fakt velmi velmi kludna a ustupciva povaha a ja zasa nie som nejaky nasilnik ktory by presadzoval vylucne svoje.

Siduska...najlepsie na nehadanie sa pri pozerani telky je mat 5 kanalov ako mi a potom mas vyriesene, nie je o co sa hadat, lebo v telke beztak nic nie je. No a Formulu raz za dva tyzdne zvladnem - nastastie ju zacali davat na Markize, tak nemusim manzelovi tlmocit {predtym ju pozeral na nemeckej alebo madarskej stanici} a citam si medzitym knihu alebo casopis.

vroni
24. júl 2008

My sme tvrdohlaví obidvaja (a poriadne), ale zatiaľ sme sa vždy dohodli. Nie že by sme sa nikdy neposekali, to by bola nuda 😀 , ale nejako sa vieme dohodnúť bez pocitu, že jeden z nás musel ustúpiť viac alebo častejšie než ten druhý. Televízor treba vypnúť alebo kúpiť ešte jeden 😉 A spoločný program si treba dohodnúť vopred. Tak sa vyhneš diskusii o tom, čo sa bude robiť, keď príde chlap domov. Napríklad 😎

digysa
24. júl 2008

Ked tak nad tym premyslam, tak my by sme sa asi tiez hadali, ze co sa bude pozerat. Telky mame 3, takze problem nie je 😀

siduska
autor
24. júl 2008

hmm ja mam telky tri v kazdej izbe a ja tak sa nevieme dohodnut nekedy...
to je i na jedlu, kam pojdeme von adt.. proste furt si neco najde. ja uz to nekedy ani neriesim.. ale nekedy ma to fakt stve a poviem mu v zlosti i to co nechcem

yesno22
24. júl 2008

siduska a tvoj drahy predtym zil sam alebo s niekym? vies, mozno si jednoducho zvykol, ze si moze robit to na co ma chut, ze sa nemusi nikomu prisposobit...ale teraz ste rodina, mali by ste si sadnut a pekne sa spolu o tom porozpravat a co ja viem, urobit si aj nejaku tabulku kto kedy rozhoduje o programe 😅
s mojim drahym sa tiez casto pohadame a len na hlupostiach, na dolezite veci mame vacsinou rovnaky nazor...telky mame dve, takze kvoli tomu sa nehadame.... a odkedy mam doma jeho stary laptop+ net, mam "svojho"konika a on nech si kuka co chce 😀 😉

siduska
autor
24. júl 2008

zil sam... tiez som mu hovorila, ze sme uz rodina, ze sa musi prisposobit aj nam, ze uz neni sam... ale on sa mi ospravedlni, ze sa polespi a furt nic, ziadne zmeny, robi to aj nadalej.
ja ked som dlho na nete aj to mu vadi...

yesno22
24. júl 2008

siduska...tak to je "zvyk", teraz ide o to, ci to chce zmenit alebo nie...este ste spolu relativne kratko na tak "velku" zmenu v zivote muza 😀 😠 😅 ...ja som so svojim manzelom uz dokopy 6rokov a ked nieco chcem, musim si o to povedat, skoro nic neurobi automaticky...vadi mi to, ale zvykla som si, ze ked napr. chcem aby bol riad umyty, musim mu to povedat, ak chcem aby vyvesil pradlo z pracky, zavesil obraz...

pensadorcallisto
25. júl 2008

Ahojky, Sidi.... Mala som klegynu, ktoru sme volali Sidi, takze ten tvoj nick mi ju trocha pripomenul...
U nas doma, u rodicov, sme tiez mali 3 telky, ale aj tak sa kazdy zhrkol do obyvacky, to bola najlepsia izba..Hahaha...
Teraz mame jednu s asi 300 kanalmi a moj manzel bol vzdy zvyknuty byt sam a prepinal si to kazdych 10 minut. Teraz, odkedy je tu s nami aj moja dcera, televizor sa pozera coraz menej, viac sme vonku. Hlavne tu je strasne horuco, cez den sa neda ani vyjst von bez toho, aby si za 5 minut nebola riadne spotena, takze take vecerne vychadzky su u nas na beznom poriadku.
Inak, manzel ma aj take svoje aktivity, raz do tyzdna ide s kolegami hrat futbal. A my s dcerou zatial do nakupneho centra. Ako hovori yesno, je to vsetko otazka zvyku. Mna to tiez raz poriadne nahnevalo, ze stale len telka, tak sme sa o tom porozpravali a odvtedy sa to zlepsilo.

siduska
autor
27. júl 2008

yesno22
to u nas je to tiez tak, ked neco po nom chcem musim mu to povedat , sam od seba neurobi nic.tiez mi to vadi.a ani neviem ci si chcem na to zvykat, ved vidi co treba urobit.byval sam, tak tiez sa musel starat....a neekdy mi povolia tak nervy , ze potom som na neho neprijemna.na par hodin je vse ok,, robi vse sam od seba a dalsie dni zase lenoch... obrazne povedane.

pensadorcallisto
no to aj my o tom rozpravame a rozpravame a nic, on mi povie, ze s tym neco urobi a nerobi nic...
to je dobre,,,aspon si si spomenula na stare casi 😀

babulik22
5. aug 2008

ahoj siduska,aj my sa hadame za malickosti odkedy sa nam narodila mala.obidvaja sme nervozny a unaveny,ale uz mam niekedy toho dost.zda sa mi to neriesitelne,ale na druhej strane nechcem byt sama.

babulik22
5. aug 2008

stvura: ked nadtym,tak rozmyslam keby sme ani my neriesili svokru,tak by to nebolo take zle.ale ked on nechce ustupit.a mna to vie nesmierne vytocit ked si ju zastava 😒

siduska
autor
5. aug 2008

babulik22
ja uz to tiez nekedy neriesim...ale vytaca ma to dost..pretoze ked je v praci si robim jak si uznam za vhodne a jak pride , je vsetko podla neho...
ale je mi s nim pekne a nechcem o neho priat,, ustupim, ale pomali sa to zacina lepsovat.dlho byval on sam a aj ja takze sme boli oba zvkyli na svoje zvyky...ale snazime si vyjst vstrc....
Svokru ?? tu neriesim, lebo to nema vyznam...ale tu co mam teraz je super....nemozem si na nu stazovat...

pensadorcallisto
5. aug 2008

Ahojky....
Tak, my najcastejsie, ak mame nejake nezhody, tak je to tiez kvoli jeho rodine...
Tu je to bezne, ze sa chodime casto navstevovat, t.j. min. 2 krat do tyzdna.. Zo zaciatku som to neznasala, hlavne kvoli tomu, ze som im nic nerozumela. oni sa smiali, vtipkovali a ja som tam len tak cusala a nudila sa.
Manzel mi to - co prelozil, ale aj tak mi to nepomohlo. Hlavne, ak 1 navsteva trva min. 3 hodiny.
Teraz je to uz lepsie. Vzdy si so sebou vezmem nejaku knihu, uz sa s nimi aj dohovorim. Ale na zaciatku sme tiez mali najviac hadok kvoli tymto castym navstevam...

siduska
autor
10. aug 2008

pensadorcallisto
moji byvali svokrovci nesu zly, ale nerozumiem im...a ich ani nechapem pretoze su zlvasty, co sa tyka vychovi deti adt...a neznasala som , ze ked som tam prisla na nedelni obed este s ex...tak ze sa mi snazili vnucovat furt ich nazory....ale to uz je za mnou.... 😀
mam teraz sucanseho priatela a on ma rodicov super, si rozumieme, pkecame a navsetvy nesu caste, lebo byvaju daleko....

siduska
autor
1. sep 2008

ahojky dievcata,,, viete co vam poviem, cim dlhsie sme s priatelom spolu , tym viac si vieme ustupit,,, takze sa to zlepsie.... 😀

ma_se
1. sep 2008

siduska...v prvom manzelstve,sme sa nehadali vobec,ale ked sa do nas zamiesala svokra,alebo moji rodicia bolo zle... 😝 ja som bola ta,co som neustupila,lebo ked som dala sancu zneuzili ju/napr.svokra/tak som bola tvrda...
😝
...a v druhom vztahu som uz 13rokov a byva to vselijako...presli sme si uz vselicim... 😎 raz ustupim ,ja raz druh 🙂
a myslim,ze tak by to malo byt.... 🙂

siduska
autor
1. sep 2008

ma_se
tak ja v prvom partnerstve, sme nemali ani jak si ustupovat, ked nidky v podstate nebol doma, o nic sa nestaral, u neho boli na prvom mieste kamarati a az tak rodina.

v tom druhom, je tuz to inak..priatel je furt s nami, stara sa, bere nas na vylety a je to uplne inak ako bolo...preto aj tie zvyky uz boli ine.ja som bola zvyknuta, ze si v podstate vsetko robim sama, ze ma v tom nikdo nekontroluje a zarazu to bolo otocene o 100 stupnov ale k lepsiemu, takzko sa mi zvykalo,,,este sa aj ucim ale uz je to ine a lepsie.

ma_se
1. sep 2008

siduska,tak nech sa ti dari... 🙂

zrzulka
1. sep 2008

my sa nehadame a vieme sa rozumne dohodnut. snazime sa byt ok hlavne kvoli malej. Ale poviem vam ze niekedy ma nieco aj vytoci ale kusem si do jazyka kvoli malej. podla mna aj hadka z casu na cas je pre vztah dolezita. Ked sme este nemali malu tak sme sa castejsie hadali. zaujima ma ako to riesite pred detmi? vase nezhody? moj manzel je totiz toho nazoru ze nechceme z dcery vychovat agresivneho cloveka 🙂 takze ani pohadat sa nemame kde. on je zase ten co nevyhladava hadky a radsej mi ustupi 🙂

siduska
autor
2. sep 2008

ma_se
dakujem...

zrzulka
no my to tiez snazime sa neriesit pred malou,,,ked vznikne nejaka hadka, je ticha domacnost a ked uz mala spi sa to dokonci 😀 ... potom udobrovanie s vse okolo.... 😀 😝

ma_se
2. sep 2008

siduska... 😉 pekny den ti prajem...

siduska
autor
2. sep 2008

ma_se
😉 tebe tiez prajem....