Viete si doma s manželom či partnerom ustupovať?

siduska
23. júl 2008

ahojky, chcela som sa opytat ako to zvladate, robite vy doma? viete sa so svojimi drahymi polovickama dohodnut.napr..on chce kukat to a vy to... my sa na takych malickostiach doma hadame skoro kazdu chvilku... obidvaja sme dost tvrdohlavy a nechceme si ustupit....
dakujem za odpovede... 🙂

ma_se
2. sep 2008

siduska...diky....inak viem,ze je to velmi tazke zvyknut si na niekoho ,ked clovek si vsetko robi sam atd.ale casom sa to poda.../lebo je zvykli len na seba,co neurobi tak to nema,ze?/
potom to uz neni ani o ustupkoch skor o zvyku...ze nie je zvykly robit nieco vo dvojici... 😉

siduska
autor
2. sep 2008

ma_se
to mas pravdu, kolko krat mi strasne vadilo, ked priatel urobil neco uplne inak ako by som to urobila ja,, tak sme sa hadali, ze radsej si budem robit vse sama, aj teraz sem tam za nim neco upravim podla seba, ale uz to neni take ako na zaciatku, ze vsetko muselo byt po mojom....

ma_se
2. sep 2008

...no,presne a nie je to o ustupkoch,len proste clovek bol zvykly,ze si robi vsetko sam...ale da sa aj toto naucit casom... 😉 len je to tazko si zvykat... 😉 podobne som to mala aj ja...a teraz niekedy i ked viem,ze by som to chcela po svojom,tak aj tak to dam urobit druhovi a necham to na neho...a ked chcem po svojom tak to urobim ja a poviem,ze bude tak a hotovo...a inde zasa ustupim... 😉 a necham nech sa zasa vyblazni on 😀

siduska
autor
2. sep 2008

tak to je aj u nas,,, ale nekedy ked on neco robi, tak mam az nutaknie to po nom opravit, ale snazim sa to nerobit....
a dalsiu chbyu ktoru si uvedomujem, co pravidelne robim je, ze ho neustale porovnavam s mojim ex... jemu to vadi,,, ale mam s trach, ze sa mi zase stane to co sa mi stalo....

ma_se
2. sep 2008

no to je chyba...lebo toto by sa nemalo robit...ale aj ja niekedy spominam,sak ked clovek zil aj s inym muzom,tak nebudeme porovnavat,alebo spominat na nieco ine...ked som zila s ex tak som to nerobila,lebo bol prvy....toto je asi normalne...len si musime uvedomit,ze stale to nemozeme robit...je to tazke sa chovat normalne,ked je uz za nami jeden vztah...je to ine ked zijes len s jednym a ine ked si uz rozvedena a zijes s inym a potom este deti ked sa delia...moje deti,tvoje deti...a nase deti...to uz je uplny chaos... 😎 ja nastastie nemam ten problem,lebo druh nemal deti,ale zazila som to...a aj znama mi hovorila,lebo ona mala ten problem,ze nic moc... 😝

siduska
autor
2. sep 2008

ja mam dieta s prveho manzelstva, partner deti nema, takze je len moje dieta, ale on ho bere ako svoje vlastne, ex nema o malu zaujem, takze je to lahsie pre mna, teda pre nas...ale nekedy sa to neda neporovnavat...
partner chce vlastne, ale ja sa bojim, ze potom by robil rozdiely, ze to je moje, teda nase a tamto len tvoje...preto druhe miminko nechcem,

ma_se
2. sep 2008

...ale zasa,ked chce aj on...tak aby zasa nebol problem,myslis,ze by to rozdeloval?ale je pekne,ze si nedas to prve...ja mam s ex jedno a s druhom druhe...ale nerobim rozdiely...ucim ich aby si vazili jeden druheho atd.i ked su nevlastny surodenci...a snazim sa byt aj na nich rovnako prisna aj rovnako nadavam aj chvalim,vsetko...ale bolo take obdobie,ze syn ma trochu stval,ked povedal,ze dcera je uprednostnena,ale nebola to ani zdaleka pravda/on bol akurat v puberte/

siduska
autor
2. sep 2008

ja si myslim, ze by nerobil rozdiely ale bojim sa toho on sam ma 3 nevlastnych surodencov a ma ich strasne rad, najmensieho ma 2 rocneho... a vidim ako pekne sa k nim sprava...
no to co pises to poznam, tiez som mala ten pocit, ze nasi maly radsej mojho brata ako mna, som si vzdy myslela, ze robia rozdeli medzi nami.... to bol furt brat je v tom lepsi, on urobil to, a ty zase toto a az akosom sa osamostatnila som potom zistila, ze mi rodicia chybaju, brat je o dost strasi ako ja , ale je to maminky milacik, etse stale byva pri nej... takze mamke ked pride ku mne na navstevu o nicom nehovori len o nom...

ako si to riesila, ked ti syn tpovedal, ze uprednostnujes dceru?

zrzulka
2. sep 2008

sidus ale u nas nieco ako ticha domacnost neexistuje a myslim ze deti ten nepokoj aj tak citia a nemusi byt ani hadka. aspon nasa mala je taka. proste akonahle je nejaky problem ona je nepokojna, napata. a hned ako sa s muzom pusinkujeme tak je vesela, usmieva sa, ked lezime na posteli a s muzom sa mojkame tak pride ku nam prituli sa. ona vsetko vyciti ten nepokoj medzi nami, takze my to nebudeme moct ututlavat az ked zaspi.

ma_se
2. sep 2008

siduska,proste som mu vysvetlila,ze to nie je tak,musel to pochopit...
a teraz uz ma 19rokov a vydno,ze sa k nej chova normalne upravilo sa to...a ani dcera na neho neda dopustit... 🙂 a to som rada,ale este zivot ukaze...sak ani sami nevieme, co nas este postihne...ja im stale prizvukujem,ze su surodenci a maju si pomahat...lebo maju len jeden druheho...syn je v podnajme,ale vidim,ze sa zmenil,uz take reci nema...ved uz aj ma zasa viac rokov... 😉

siduska
autor
2. sep 2008

zrzulka
nasa tiez vyciti, ze sa neco deje, tiez je nekludna...ale zase ked sa s priatelom pusinkujeme, tak strasne ziarli,,, robi vsetko preto aby si od nas vyzadovala pozornost....

ma_se
to je dobre... a rada sa od starych priucim....

ma_se
3. sep 2008

Siduska...pekny den prajem...aj my starsi sa stale ucime,pridu niekedy take situacie,ze clovek len cumi... 😝 a pripada si ako keby bol mimo reality...my co mame za sebou uz jedno manzelstvo to mame tazsie ako ty,co ziju stale s jednym partnerom...lebo uz tam je stale to porovnavanie....kolko krat by som to uz ani nechcela,ale niekedy to pride samo... 😝 a clovek sa tomu nevyhne,ale nie je to stale...to zasa nie...
ja som v podstate zle manzelstvo nemala,ked vynecham niektore zle veci.../v kazdom vztahu sa nieco najde,a su nejake nezhody.../prajem ti dnes pekny den...u nas pekne svieti slniecko,ale uz sa ochladilo...rana su dost studene...

siduska
autor
3. sep 2008

ma_se
Dakujem, tebe tiez krasny dnik,,, u nas tiez svieti slniecko....

Tak ja uz mam jednomanzelstvo za sebou, som bola mlada hlupa, tak sme do toho sli, o 2 roky sme sa rozvedli,,, a teraz som si najsla tuteho priatela s ktorym zijem este len pol roka... viem, je to tazke, pretoze ustavicne porovnavanie aky bol ex a aky je ten je horzny ... ale ten je upnme iny...mame iny rezim, zivot a je to podla mna len lepsie a lepise, ale vies ako zadnemu chlapovi, nedoverovat na 100 percent... nikdy nevies ako ta moze zradit....

ma_se
3. sep 2008

jasne siduska,ale kazdy chlap je iny...to je aj v zivote tak,nie len chlap ta moze sklamat v zivote,aj kamoska aj rodina...je to zivot,ale jasne najlepsie je ked sa clovek spolieha len na seba,ty to mas este velmi cerstve,tak mozno preto,ale cas ukaze,ako si na tom...tiez som po rozvode dlho nemala nikoho...a to mi uz tukali na hlavu ci som normalna..ale mala som stale v hlave len ex...a este som aj byvala v byte kde sme spolu byvali,vsetko mi ho pripominalo.../velmi mi v tej dobe pomohol syn,lebo som sa na neho upla a tak som lahsie znasala sklamanie... 😉

siduska
autor
3. sep 2008

ma_se
rozumiem...
mne to bolo ale najviac luto malej, ze proster akeho ma tatu, ze o nu nema zaujem a ze sa o nu nestara ta je to aj do dnes...
znasala som to tazko,,,ale zvladla som to , tiez uz len kvoli dcerke... tuten priatel, mi pomaha so vsetkym a malu bere ako vlastnu... to som ja pri ex nikdy nezazila...

po akom dlhom case po rozvode si naviazala novy vztah??? a jak to zvladol syn?

ma_se
3. sep 2008

...vies,dlho/mali o mna zaujem,hned ako som sa rozviedla,ale ja nie/...kamoska ma navadzala na inzerat...tak som si podala,ale ked som si predstavila,ze to nie je ex tak som stale cuvla...potom som asi po materskej mala jeden vztah,ale tam bol problem jeho syn a jeho ziarlivost a ex sa nam tiez do toho montoval...tak sme boli spolu 8mesiacov a rozhodla som sa,ze uz chlapa nechcem ani vidiet...tak som bola sama zo synom dlho,ale zasa som pochopila,ze nemozem ostat sama...chcela som rodinu uplnu a pre syna este surodenca...proste ja som mala stale sen,mat rodinu,zit pre nu atd.asi ako kazdy normalny clovek 🙂 ,na syna som nikdy nedala dopustit a stale som ho chranila...ex tiez nemal vobec zaujem o syna,toto nechapem do dnes...s akym sobcom som to vlastne zila.../ked ku mne bol stale mily citlivi atd./syn berie,ze jeho pravy otec je pre neho cudzi clovek...je to zlozite vypisovat...
no a potom som bola sama asi......jezis ani neviem,ale dlho...a tak som si dala inzerat...uz asi som mala 27rokov...
syn,to nevnimal zle,ale druhova rodina nas neprijala nejka slavne... 😝
no co uz...rozvedene zeny to maju omnoho tazsie...zacinat znova atd.ako ked zacinaju normalne...sak aj my sme zacinali tak to viem porovnat....
teba tiez rozumiem,a kazda matka lutuje deti pri rozvode,lebo oni najviac trpia deti a potom zena....a chlap sa len otrasie a ide si dalej.... 😝

siduska
autor
3. sep 2008

ma_se
v tom mas pravdu a s ex...si bola kao dlho???

viem o com pises, nastastie mojho priatela rodina nas vzala ako keby sme k nim patrili,, a ze mala ich je v nucka... este lepsie ako svokrovci, s nimi som si nidky nerozumela,,, tiez mam kratky ten vztah, a es sa mi do thho montuje,, ale nedam sa...je mi tak dobre...

ma_se
3. sep 2008

siduska,tak ma byt...nedaj sa...len na tebe zalezi... 😉
s ex som bola 1rok sme spolu chodili a vzali sme sa r.1987,takze som s nim bola tak 5rokov...
tiez sme sa brali mlady,ale ja som uz vtedy vedela,co chcem...ale asi on bohuzial nie,len tam boli aj ine okolnosti jeho matka...inak my sme si rozumeli spolu.../bola to velka laska/...
a co sa ti montuju?chcu vnucku?alebo len tak,aby ti pokazili vztah?

siduska
autor
3. sep 2008

ma_se
zrazu chcu vnucku,,, ze ja som ta zla... ze je to aj mona chyba, ze sme sa nemali brat a take blbe reci maju
to zase ex... vie len zavolat a pekne so mnou hovori, na malu sa samozrejme niekdy neopyta... len na mna a furt spomina ake by to bolo ine, keby mohol vratit cas a bla... ja viem, ze on sa nidky nezmeny a este k tomu straaasne zacal pit,, ale ked on mna vie tak dostat , ked mi hraje na city,aj ekd viem, ze uz k nemu nic nesitim, rada ho mam ale to je vse...aj tak ma to rozhodi...

ma_se
3. sep 2008

...no a prave,preto sa nedaj nachytat...aj ja som mala ten problem po rozvode...ze bral syna na prechadzku a pytal sa syna na mna,co robim sama doma atd.take veci ...ved jeho by uz to nemalo zaujimat...a ja som tiez ostala ta zla a on chudacik/hlavne ze ma rok podvadzal a spal aj so mnou aj s jeho...k... 😝 /sam nevedel co chce...a este k tomu jeho matka moja rodina...
no zena moze rypat z nosom po zemi a aj tak je najhorsia,a chlap sa moze kur.... 😝 a je to v poriadku...
pre mna je uz ex minulost,ako keby ani neexistoval,toto uz pisem,len ako zly sen...ale poriadne mi znicil zivot...
😢 pekny vecer ti prajem a nedaj sa... 😉 take sluby su len na chvilu... 😝

ma_se
3. sep 2008

moze ta len odtiahnut od terajsieho priatela a zasa budes tam kde si bola...len sa drz toho terajsieho priatela...a vnucku im mozes obcas poziciat,ak chces...,ale len ak ty chces,lebo len ty vies ake to je medzi vami... 🙂 a ex svokrovcami.... 😉

siduska
autor
3. sep 2008

ma_se
ex ma sudny zakaz k malej, moze si za to sam, tiez ma podvadzal, chrapal so mnou a so svojimi,,, nidky nebol v podstate doma, cele dni len nekde behal s kamaratmi, ked prisiel piatok ,,tak sa zabral a prisiel v nedelu vecer abo pondelok rano, a cele dni som o nom nevedela, kde je....tiez je to minulost...
nedam sa, pretoze urcite je to tak jak pises, ze ma chce len odlakat, lebo vidi, ze sa mam lepsie ako pri nom aby som bola tam kde som bola.
on zije s nejakou, a tej robi to iste co pri mne... len s tym rozdielom, ze oni nemaju deti...
mne povedal, ked sa nam mala narodila, ze nas zivot skoncil, ze strasne na nu ziarli, ze som jeho a ze sa mu uz tak nevenujem a vtedy zacali tie nase problemy...

tak ja ti tiez drzim pesticky aby si bola uz len stastna,,,, krasny vecer prajem....

ma_se
4. sep 2008

siduska,dobre rano 🙂 ,ja som tiez mala take dni ked neprisiel domov isiel na nocnu a prisiel az za dva dni..atd.a nic som o nom nevedela,vimyslal si,take somariny...ale uz je to za mnou,len ako si pisala,ja som to tiez odskakala a on je ten chudacik...a presne ako ty pises...mne tiez povedal,ze bude ziarlit na syna,lebo fakt ked sa dieta narodi,vela veci sa musi zmenit vo vztahu,prve je dieta a tak az partner...ale,nebol az tak odsuvany na druhu kolaj....myslim,ze to chovanie len ukazuje jeho charakter...
on zasa ma rodinu,ale ze vraj jeho manzelka si ho hlida...lebo asi vie,preco..../povedali mi to jedny,co ho dobre poznali a jeho rodinu/
dakujem,no neviem ci budes stastna,ale uz som vyrovnana s tym,mna skor teraz trapia zdrav.problemi. 😢

siduska
autor
4. sep 2008

ma_se
ahojky... tak to hej, niet nad inych problemov ako su zdravotne, zo vsetkeho sa dostane, cas vylieci ale ak su vazne zdravotne problemy... tak je to tazke....

ma_se
4. sep 2008

siduska...dufam,ze to bude len lepsie,/zo zdr. rpoblem./hoci uz tazko,lebo ja mam problem s kostami...ale to nie je ta tema na to...
inak ako sa mas dnes?ty si doma na materskej?a este si pisala,ze ma zakaz sa priblizit k dcere ex,nieco vazne vyviedol?ak chces o tom pisat....

siduska
autor
4. sep 2008

ma_se
ano som doma na materksej, dnes nejak pracovne, mala vystraja , neni vonku pekne tak sa doma nudi...

vyviedol, pije, zacal hodne pit a na sude ked sme mali o malej, povedal, ze ju nechce , preotze prisiel ozraty a na druhy den to olutoval...

ma_se
4. sep 2008

aspon,sa poucil...ze nam pit....ze mu to vobec tolerovali a nechali ho v sidnej sieni...teraz davaju- sudnu sien-
a vcera a aj dnes tusim ide prave rozvod...na JOJ O 18HOD.MRKNI SA NA TO...PEKNY PODVECER...

siduska
autor
4. sep 2008

ma_se
tak ja byvam v ceachc a tu joj nemame,
je to jeho problem, ale vies co ti poviem, vobec sa neponaucil....

ma_se
4. sep 2008

siduska ...jaj prepac,ja som zabudla...nepoucil...?a ty by si bola schopna davat jeho rodicom vnucku.../no tvoju dceru/

ma_se
4. sep 2008

este,my ked sme sa rozvadzali tak som syna mala v sudnej sieni a ex sa robil ako mu zalezi na synovi 😝 divadlo hral... 😝