Vnímam ako nespravodlivosť, že brat býva v byte po rodičoch...

natina_m
19. máj 2019

Baby,potrebujem poradit,poznat vas nazor,alebo ukludnit,ja uz ani sama neviem....
Ide o to ze mam 2surodencov, 1 je este neplnolety,byva v dome s rodicmi,ja som vo vlastnom dome,teda s hypo treti zije v byte po rodicoch.
No a k veci
Je divne ked mi vadi,ze niekto zije uz10r v niekoho byte,ak je aj rodicov,plati len povinne naklady ako elektrina atd,je bez zavazkov v banke ,uziva si zivot,dokonca jeho zenuska pracuje len na 4h,lebo maju vraj dost financii aby tak zili a to brat robi vo fabrike pri pase,zatial co ja,teda moja rodina ideme fakt na doraz.

Vadilo by to aj Vam?
Chcem ist za rodicmi,nech to riesia,alebo mam aj 100chuti vykaslatsa na celu rodinu,uzaj skrz toho,ze ked nieco treba dobra som im len vtedy,zatial co chudacik brat zavola len ked nema kde odpratat svoje deti....

dzt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
19. máj 2019

Si dospelá,rodičia sa sami môžu rozhodnúť koho nechajú bývať vo svojom byte a za akých podmienok,prestaň závidieť a ži si svoj život....ísť s nejakou požiadavkou teraz za rodičmi je trápne...máš dom,to je málo? ...bratove deti strážiť nemusíš.

zuzankkaa1
19. máj 2019

Hej,vadilo....Ja sice v takej pozicii nie som,ale ked som sa o tom bavila s otcom, vysvetloval mi to tak,ze oni su rodicia,je to ich majetok,oni to tak rozdelili a ja nemam pravo od nich nieco ziadat,ze su to ich peniaze,ich majetok a basta....hej,je to.krute,strasne nefer ale ma asi pravdu 🤔🤨

eliska13
19. máj 2019

@natina_m bývaš v dome ..prečo si nešla do bytu a menšia hypo?tak brat asi je najstarší a skôr niekde potreboval byvat...spravodlivé nespravodlivé, keby rodičia chceli byť predaju a rozdelia Vám to 3 dielmi, tak by bol ideál, aby sa nikto necítil ukrateni....ja by som sa tak neponizila, že pôjdem rodičom hovoriť čo majú robiť

romiada
19. máj 2019

@natina_m a za akych okolnosti mu dovolili v tom byte byvat? To je najstarsi brat z Vas troch? A dostal ten byt ako prvy v poradi, prvy sa odstahoval od rodičov či ako?
Rodičia a brat tušia že idete na doraz?

mogaa
19. máj 2019

@natina_m neviem čo ti prekáža, teda predpokladám že byt je písaný stále na rodičov.....čiže nárok naň budete mať aj vy v dedičskom konaní....ak ale rodičia prepísali byt na brata, tak pravdepodobne budú chcieť prepísať na teba a mladšieho brata čo žije v dome. Treba sa spýtať rodičov. Ďalšia vec ale je že so svojim majetkom si môžu počas života robiť čo chcú.

natina_m
autor
19. máj 2019

Baby,vam by fakt nevadilo ze jeden si zije na urovni,dovolenky,auta atd aked sa nahodouniekedy bude delitmajetok bude mat aj tak navrch,kedze nikdy nic nesplacal a dostane tak isto ako ostatni?

majulka0509
19. máj 2019

@natina_m jasne, ze by mi to vadilo. Mame nieco podobne v rodine. Brat so svagrinkou zdieraju mojich rodicov a ano vadi mi to. Nie preto, ze by som im zavidela. Ja nepotrebujem peniaze od rodicov, ale ide o princip. Ona je non stop na materskej a moji rodicia nech sa staraju. Zlaty zivot braceka a jeho zenusky. A vazit si to nevedia ani jeden

majulka0509
19. máj 2019

@natina_m ja ta uplne chapem 😉

natina_m
autor
19. máj 2019

@majulka0509 ano o tom hovorim,ja nezavidim len tiez chcem aby bola nejaka spravodlivost

salome123
19. máj 2019

Čo im chces navrhnúť?

natina_m
autor
19. máj 2019

@salome123 ja som mala taky blby napad,ze idem teraz ja do toho bytu byvat,smiesne,len by som cakala ich reakciu,vlastne nie ich ale hl mamy,ta ich ma za chudakov...

monca0021
19. máj 2019

@natina_m nehnevaj sa asi si to nechcela citat ale je to moj názor tak sa vyjadrím. Podľa mna je to len závisť v tvojej hlave. Musíš sa toho zbaviť a prestať to riešiť lebo sa zbytočne tým len utrapis. Mame niečo podobne v rodine môjho muza a vôbec to teda neriešime. Každý si žije ako vie proste buď rada že máš dom si samostatná a staráš sa sama o seba. Ty si to zvladla to že tvoj brat to nezvláda je vec jeho a vec rodičov. Vykašli sa na to vôbec to nerieš. Spory v rodinách o majetky, pozemky a iné veci budú vždy, nijak tomu nezabranis. Proste si ži svoj život a nerieš ako žijú druhý. Tod moja rada. Prajem ti aby sa ti to v hlave trochu upratalo aby ta závisť odišla (nieje to hanba) a aby si bola spokojná. 🙂

mogaa
19. máj 2019

@natina_m ale o čo ti ide? veď pri dedičskom konaní nebudeš o nič ukrátená....alebo chceš teraz od súrodencov zálohu na časť z dedičstva? To že si máš hypo je tvoje rozhodnutie, tiež ste mohli bývať v prenájme .....

katarinamarkova
19. máj 2019

@natina_m prečo ste nešli do toho bytu bývať vy??

dskjhfdlkdjhl
19. máj 2019

@natina_m ja neviem, ale ja absolutne neriesim, co a kolko daju moji rodicia sestre. Odkedy pracujem, tak to beriem tak, ze nie je nikoho povinostou sa o mna starat. Neviem, co chces s rodicmi riesit, pripada mi to take ako ked sa deti na pieskovisku biju o ruzovu lopatku. To, ze Ty mas hypoteku, to je problem Teba a Tvojho manzela.

mkatkam
19. máj 2019

@mogaa Tak prenájom a hypo sú vždy vyššie náklady ako keď niekto má byt od rodičov a len platí náklady v byte a správu. Ale nemyslím , že tu ide iba o prachy,ale skor o prístup brata.

laurita285
19. máj 2019

Bože môj, to ty závidíš svojmu bratovi že býva v rodičovskom byte zatiaľ čo ty bývaš v rodinnom dome?
Sa preber.
Sme sa dožili doby keď súrodenec závidí súrodencovi. Uvedom si že je síce bez záväzkov v banke ale 10 ROKOV ŽIJE A MA HOVNO zatiaľ čo ty si postupne splácaš svoje bývanie a neskôr bude tvoje. Fakt nevidím na situácii tvojho brata nič závidenia hodné 😂

natina_m
autor
19. máj 2019

Ide tu hlavne o princip,ked aj prerabal,kupelnu,tak sa prekecol,ze si dal urobit fakturu na vyssiu cenu,ze ked niekedy nahodou bude vyplacat...
Ale tak,zavidim...

terezka1947
19. máj 2019

@natina_m ono to urcite ma nejaku historiu toto cele. Nejake dohody a dovody v rodine.

lujza123
19. máj 2019

@natina_m tak ale byt navyše majú len jeden a deti tri to sa ťažko rozdeľuje. Môžeš skúsiť navrhnúť že keď brat tak dlho býva v byte mohli by ho napísať na neho s tým ze by vás 2 súrodencov vyplatil... Ale je to je ťažko v tomto radiť. Ja som ostala chvíľu bývat v rodičovskom byte keď sa presťahovali do domu a tiež mi sestra vykričala že mi naši darovali byt

dskjhfdlkdjhl
19. máj 2019

@natina_m nezavid, bude sa Ti lepsie zit😉

sasa1310
19. máj 2019

@mogaa ukrátená pri dedičskom konaní kľudne môže byť. Stačí, že brat ukáže rodičom účtenky ako prerábal ten byt a oni podľahnú. Nie raz sa tak stalo.

mogaa
19. máj 2019

@mkatkam to by rovnako mohla vyčítať aj tomu najmladšiemu bratovi že žije s rodičmi - lebo dedičtvo sa bude rozdelovať ako sa dohodnú oni traja.....mne pripadá len smiešne vyčítať niekomu že nemal hypo a ja ano - a majetok si rozdelia rovnako....rodičia ešte žijú a dcérenka už rieši dedičstvo.....je to rozhodnutie rodičov nechať ho bývať v prázdnom byte - určite je to lepšie ako keby mal ísť do prenájmu a oni by dali svoj byt do prenájmu cudziemu....a byt majú len jeden, tak neviem čo dcérenka rieši...

saja1
19. máj 2019

@natina_m mne by to vadilo. Takto sa nicia aj vztahy medzi surodencami, ked je jeden takto preferovany. Ja ako matka by som chcela byt voci svojim detom spravodliva a je smutne ze niektori rodicia tuto potrebu nemaju. Je samozrejme ine ak niekomu napriklad treba pomoct lebo je chory alebo prisiel o pracu.

sasa1310
19. máj 2019

@natina_m ak máš normálnych rodičov, tak by ste mali každý dostať po 1/3, ako to nakoniec dopadne to zistíš až tam u notárky.
Každopádne, ty splácaš hypotéku a on si môže šetriť na to, aby vás ďalších súrodencov vyplatil. Takže v podstate ste na tom rovnako. Akurát, že tebe sa časom polepší, lebo len získaš a jemu pohorší, lebo ešte len začne platiť.

fokuska
19. máj 2019

@natina_m Je to divne. Ty si dospela a zodpovedna za svoj zivot, za zivotnu uroven atd.
Nemas nijake pravo rodicom vycitat alebo urcovat kto bude byvat v ich byte.
Neexistuje ani ziadne nariadenie ani nic take, podla ktoreho by mali mat surodenci rovnaku zivotnu uroven.
Postaraj sa o seba sama a neries co dali rodicia bratovi, co mu umoznili a pod.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marsmykkok
19. máj 2019

bože ty máš niečo čo splácaš, rastie to hodnotou kedže ceny nehnuteľností idú hore, on dostane len tretinu,
máš sa zakrývať takou perinou na akú máš a teda ak to nezvládate nemali ste ísť na začiatok do domu ale do bytu a časom ísť do vysneného domčeka a nie teraz ísť na doraz a závidieť bratovi. určite to nejako tak život dal a jednoducho ten byt prvý potreboval. možno rodičia plánujú ked sa osamostatní aj najmladší predať dom a dať vám peniaze a kúpiť si niečo menšie, ale jednoducho práve nie sú v situácii aby pomohli vám obom, tak pomôžu aspoň jedného. či radšej má ten byt chátrať alebo ho dať do podnájmu cudzím čo ho zničia len aby si nebola ukrivdená? ak neplánujú všetko odkázať bratovi raz zdedíš podiel na byte aj ty a každým rokom je jeho hodnota vyššia.

dopolbokaodrata
19. máj 2019

Peniaze a majetky, resp. hádky o ne v rodine narobia vždy najväčšiu zlobu. Ak ti to stojí za to.. neviem aké sú u vás vzťahy a ani všetky okolnosti, ale tým , že teraz prídeš a povieš riešte a rozdeľte majetky, nič nevyriešiš, len narobíš peklo.
Ja žijem s rodinou, máme hypotéku, starší brat žije stále doma, ale ja som teda ani nerozmýšľala ísť za mamou, že počuj vyplať ma, lebo inak neviem čo..