Vydatá vo Švajčiarsku, rozvádzam sa v SR. Dá sa to?

lahodacka
22. jan 2008

Ahojte, mam taky maly problem. Som vydata vo Svajciarsku a odchadzam na Slovensko, kde by som sa chcela dat aj rozviest. Nevie mi niekto poradit, ci sa to vöbec da? Dakujem

nguyen
22. jan 2008

ak ste mali sobas aj na slovensku teoreticky by to malo byt mozne, ale to zavisi od svajciarskych zakonov, skus sa opytat na slovenskej ambasade, mali by to vediet.

lahodacka
autor
22. jan 2008

nemali sme na Sk sobas, iba tu, ale mam ja slovensky sobasny list, ktory som dostala cez Ambasadu. Na ambasade vo Svajci mi nevedia povedat, tak skusam takto...lebo je rozdiel dat za rozvod tu v CH 30000sk a na Sk najakych no nech prezeniem 10000, kedze sa jedna o mimostatny rozvod...

mirka414
22. jan 2008

ahoj mozno ti pomoze tema regiony su tam zienky zo ch alebo ak nie tak poznam jednu super pani expert skoro na vsetko vo ch.poznas pani Fabian?
skus aj stranku www.slovaci.ch.

lahodacka
autor
22. jan 2008

mirka, dakujem ti, volala som prave s pani Fabianovou, tak ma naviedla na tu spravnu cestu. Uvidime, ci to aj tak klapne, ako ma...riesi sa to cez krajsky sud v blave.... 😉

mirka414
22. jan 2008

vravela som ze ona je anjel vo ch 😀 aj nam velmi pomohla 😵 .kde si vo ch?

lahodacka
autor
22. jan 2008

v rapperswile a ty? Ja uz sa neviem dockat, kedy odtialto odidem...a to, ze som vydata, mi to len komplikuje ☹

mirka414
22. jan 2008

my sme 27km od ZH.dedina schneisingen.preco sa ti tu nepaci ved je tu nadherne.mate aj deti?my jedneho certika menom Leonie 😵 .

lahodacka
autor
22. jan 2008

no nastastie nemame..ale planujem si teraz na Sk zalozit rodinku, tak si davam vsetko do poriadku....ja to tu nemam rada, zijem tu uz 8 rokov, ale rok co rok som bola len a len sklamanejsia

mirka414
22. jan 2008

a ja rok co rok len stastnejsia.mala si za manzela svajciara?

lahodacka
autor
22. jan 2008

nie, bohuzial nie...a nerada sa tym chvalim. Ale teraz som si nasla slovaka a dufam, ze ta spolocna cesta zivotom bude lahsia 😉

mirka414
22. jan 2008

moj je svajciar a je super.preco si nerada,ved nemozes za to akeho si nasla ci je to moslim,turek alebo slovak to je jedno ja som zasa nemala stastie na slovensku.to zavisi od cloveka a nie od narodnosti...

lahodacka
autor
23. jan 2008

asi tak, mne tato krajina zobrala moje najkrajsie roky...a da sa povedat, ze az po navrate na Slovensko budem möct opät zacat zit a dychat...mala som moznost si vyskusat zivot tu a zivot doma...a poviem ti pravdu, obcas tie peniazky nie su vsetko...takze mojou prioritou je, citit sa dobre a uvolnene. To dokazem iba u nas doma 🙂

monkula
23. jan 2008

Lahodacka, držím palce, nech máš všetko škaredé čím skôr za sebou a pred sebou už len to krásne...

mirka414
23. jan 2008

ja som to mala prave presne naopak.milujem slovensko,domov,maminu sestru.no tu som nasla naozal chlapca ktory nas ma s malinkou naozaj rad.a jeho otec je ten naj.svokor na svete 😵 .

lahodacka
autor
23. jan 2008

monkula, dakujem...tie starosti okolo möjho navratu mi pripadaju prijemne...viem totiz, co na mna caka doma 😉
mirka, super...vela stastia
🙂

mirka414
23. jan 2008

lahodacka aj tebe.mas pekne fotky v albume...

lahodacka
autor
24. jan 2008

dakujem..bohuzial deturence nie su moje, ale dufam, ze tento rok sa nam podari 😉 ...

evka87
5. okt 2012

@lahodacka ahojte... mohol by mi dat niekto t.c. na pani Fabian , prosim je to surne . dakujem.

panicka
14. okt 2013

ahojte aj ja by som potrebovala pomoct...som vydata v zürichu za slovaka a chcela by som sa rozviest..ja zijem teraz na sk asi rok s tym ze som sa odhlasila vo svajci...on zije a pracuje stale v CH...vie mi niekto poradit co robit?

jahodkovko
14. nov 2018

@mirka414 zlatá Žena pani Fabián. Ale aj celá CH ambasáda!