Výpis zo Skypu. Môže ho použiť proti mne pri rozvode?

dada2009
6. feb 2009

ahoj,potrebujem poradit ohladne rozvodu ide o to ze po 12 rocnom manzelstve chcem dat o rozvod mame 2 deti,potrebovala by som pravnu radu,nebudem zachadzat do detailov a pojdem priamo k veci po nevere manzela som si nasla priatela a zijeme si s muzom kazdy svoj zivot,ide o to ze chcem dat o rozvod, ale moj manzel nesuhlasi,povedal ze ked dam tak mi deti urcite zoberie no a teraz o co ide:pisala som si s priatelom cez skyp ze skusal na party tanecnu drogu extazu a fajcil marisku a toto mi moj muz na tom skype nasiel vytlacil si to a chce to pouzit na sude ze mam narkomana potrebujem aby mi niekto poradil ci to je doverihodne a ci na zaklade vytlaceneho rozhovoru zo skypu mi moze zobrat deti.A este k tomu partnerovi neberie drogy len to skusal som si tym ista ze nie je ziadny narkoman chodi riadne do prace a je to normalny chalan.Tak v strucnosti asi tolko budem rada za kazdu radu lebo uz nemozem takto dalej zit a bat sa podat o rozvod ze pridem o deti.Dakujem

jaduska
6. feb 2009

teda neviem ako vyzerá vytlačený rozhovor zo skype, ale dnes sa na počítači dá napísať všetko, nehovoriac o tom, že narušil tvoje súkromie, čo je tresný čin (alebo minimálne priestupok). Napr. aj také čítanie e-mailov a sms-iek partnera nie je v súlade so zákonom. Ja osobne si myslím, žeby tým narobil viac problémov sebe ako tebe a či súd taký dôkaz uzná....tomu neverím. To, či je tvoj nový partner závislý na drogách by museli dokázať nejaké relevantné vyšetrenia a nie nejaký anonymný rozhovor, za PC ani nemusel sedieť tvoj priateľ, mohol to byť nejaký jeho kamarát, ktorý si z neho chcel vystreliť a pod..... myslím, že to je dosť vyvrátiteľný dôkaz.

Ešte podotýkam - nie som vyštudovaná právnička, tak záruku na môj názor nedávam....

dada2009
autor
6. feb 2009

nevadi ze nie si pravnik dakujem za nazor myslim si to co ty ale on mi stale tvrdi ze advokat mu povedal ze na zaklade toho dostane deti on a pri tom je doma denne tak 2 hodinky tak neviem kde by tie deti boli ostatnych 22 hodin......... dakujem

jaduska
6. feb 2009

dadka - podľa mňa ťa iba straší, aj keby tie papiere súd bral do úvahy, veď stále je možnosť, že sa s priateľom rozídeš a budeš ich vychovávať sama. Keby tie drogy núkal tvojim deťom, to by bol iný prípad, ale nikde nie je napísané, že s týmto človekom stráviš zvyšok života - akože ti neprajem rozchod, dúfam, že chápeš, ako to myslím....

expertka8
6. feb 2009

...taketo dokazy nie su v prosece....styk s dietatom.....zverenie dietata do vyxovy ...pripustne 😝

alexandra
6. feb 2009

Jednak ze taketo dokazy nie su pripustne, druham ze o zverenie deti neziada Tvoj priatel, ale Ty. A sud matke dieta vezme len v extremne vynimocnych pripadoch. Naozaj extremne.

dada2009
autor
6. feb 2009

dakujem vam a dufam ze aj na sude sa na toto tak budu pozerat lebo este raz hovorim on nie je narkoman len to chcel skusit tak nerada by som doplatila na taketo nieco jaaaaj dufam ze mate pravdu diiik

nazorotca
13. feb 2013

Skype a podobné pokeci sú ťažký kaliber, jednak síce narušil tvoje súkromie, ale je to " v záujme" detí, aby také čosi doma nebolo, hrozí narušenie mravnej výchovy..ked bral tvoj priateľ drogy, a údajne teraz nie, ťažko sa to vyvráti, že teraz je už čistý...sú síce metódy ako to dokázať, asi rok -dva dozadu a z krvi, ale tebe to priťažuje, jednak priznávaš, že bral ( čo je to " na skúšku" ? zamysli sa, lebo na skúšku bude brať aj heroin a je to OK? súd môže a nemusí brať ukradnuté výpisy ako dôkaz, nejedná sa o priameho účastníka súdu, je to " iba" priateľ, zajtra bude iný,,,,ale vrhá to veľmi zlé svetlo na teba - tvoje deti sa stýkajú s človekom kt. " skúša " drogy, a je pravdepodobné že ten styk je pravidelný , a jednak ak tvoj priateľ tak aj ty si mohla skúšať drogy- však čo iba som skúšala - toto podozrenie žiaľ padá aj na teba, kde je tá tvoja hranica tolerancie na drogovo závislého človeka: iba skúšal, iba raz-dva razy, sem tam alebo je už závislák, toto chceš mať doma pri svojich deťoch? obyčajne je to tak, že ten čo berie drogy je klamár, dal by som si veľký pozor na tvojom mieste, už len v súvislosti, že prichádza do styku s tvojimi deťmi a popravde plánuješ s ním spol. život....nájdi si web, kde psychológovia/ psychiatri riešia drogovo závislých ľudí, ako to začalo, ako to prebiehalo a a žiaľ ako to skončilo....zrejme ten tvoj skúšajúci priateľ mal z toho bohovskú zábavu, že to dal na skype tebe, skúšal extázu, sem tam pofajčí jointa...rozmýšľaš, alebo si zase trafená hus askončíš ako s tým svojim manželom, vieš vôbec logicky rozmýšľať, že od jedného klamára a podvodníka si zdrhla a vrháš sa do náruče ďalšiemu nádejnému a dokonca skúšajúcemu drogovo závislému ? len mi nepovedz lebo : srdcu nerozkážeš :_D

sue
13. feb 2013

@nazorotca ale ty musíš byť veľmi životom sklamaný tvor 😲

romanula
13. feb 2013

ja se vetsinou do takovych diskuzi nepoustim ale docela me vytocil nazor NAZOROTCA, a tak reagovat musim.
Dada 2009 soud zkouma kde deti zili v jakych podminkach a jak ses jim venovala, vubec soud nezajima nejaky tvuj pritel. Klidne muzes rict ze jste se uz rozesli, a navic nejaky pokec na skype neni zadny dukaz. Dukaz u soudu neni dokonce ani telefonicka nahravka. A hlavne se nenechej vytocit od lidi jako NAZOROTCA ze tvuj pritel je nejaky narkoman, dobre? Bud uplne v klidu, chlapi delaji zoufale veci, nechej byvaleho v klidu a zkus se s nim normalne domluvit , jak se budete o deti delit.... jak uz vyse bylo zmineno ve velmi malych pripadech soud sveri deti otci.

nazorotca
14. feb 2013

babenky, sklamaný ? akosi k tomu prišla🙂 sue, skôr by som povedal, že zdravo skúsený...,
romanula, vytočil? a čím? ak si chvíľu sadneš a uvažuješ po vytočení čo je v príspevku napísané, tak vlastne pochopíš, že
je tam: súd môže a nemusí..a dalej je tam: nejedná sa o priameho účastníka súdu ( konania) je to " iba" priateľ a zajtra bude iný... v podstate to potvrdzuješ : soud zkouma kde deti zili v jakých podmínkách... vrátane " skúšajúceho drogového priateľa...v tvojom blízkom okruhu, u teba doma..a iste si si romanula všimla, že môj príspevok je skôr rada dade aby sa vyvarovala ľuďom skúšajúcich drogy, ale to tebe romanula nevadí, však drogy sú fajn nie?, popravde je to tak, súdy zverujú deti do trvalej opatery otcom len vo výnimočných prípadocjh a to: matka je vo väzení, v protialkoholickom liečení, drogovo závisla a , trvalo sa nezaujíma a nestará o svoje deti, atd. , dada, otcov dobrý právnik by vedel z toho urobiť na súde pre teba poriadnu paseku, takže moja rada bola, poriadne si to rozmysli s tým skúšajúcim

lalilala
14. feb 2013

@dada2009 nemôže sud by na to neprihliadal ani keby ťa natocil na video ;)

nazorotca
14. feb 2013

@romanula súd môže prizvať jej " skúšajúceho" priateľa za svedka, z titulu ohrozenie mravnej výchovy dieťaťa...
ak sa jedná o osobu žijúcu v jej blízkom okolí a vzťahu
milujem rady tipu: Klidne muzeš rict...

nazorotca
14. feb 2013

@lalilala nie je podstatné video, alebo skype, podstatné je dôvodné podozrenie, svedkov by asi nebol problém nájsť...pretože existujú, boli s ním na party, kde sa veselo extázovalo a fajčil joint, a skutočne iba vtedy? tak znela moja výstraha pre dadu
vám ale stále čosi uniká, dada má partnera s podozrením na to, že berie drogy, byť " len" údajne skúšal, vám to nevadí?
moja rada dade bola, aby sa pozrela na skúsenosti praktických psychiatrov ako blízko má skúšanie k závislosti, preháňam? ,možno...tu je ale , myslím, opatrnosť nanajvýš potrebná , podobne gamblerstvo, alkoholizmus, atd.
ona si LEN myslí, že partner drogy už viac neberie, jednak sama sa (drogových) party nezúčastňovala , čo predpokladám, a jednak je to trvdenie ničím neoverené, lebo verí...myslím, že dada je dosť rozumná, a nedá vsádzku deti na rady tipu "klidne můžeš" , falošné kamarátsvo na nete si strčte za klobúk, milé dámy

maminuska
14. feb 2013

@nazorotca

"Skype a podobné pokeci sú ťažký kaliber, jednak síce narušil tvoje súkromie, ale je to " v záujme" detí, aby také čosi doma nebolo, hrozí narušenie mravnej výchovy."

Toto takmer výlučne nikdy nebýva v záujme detí , ale v drvivej väčšine je to ešte neprekonaný pud manžela vlastnit a kontrolovať ešte svoju manželku 😉 .
Hovorím z vlastnej skúsenosti, exmanžel u milenky ( ešte vtedy manžel ), ale skype a poštu mi kontroloval , lebo sa tam nabural a samozrejme na sude preukazoval ako som si v čase jeho neprítomnosti dopisovala s " inými " mužmi . a takto vytlačenu poštu mi vraj našiel na stole - no zrejme som čistý debil aby som si to tlačila a tam nechávala.

majka787
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
billam
14. feb 2013

@majka787 no to je gramatika 😉

majka787
14. feb 2013

teba mamina asi nemala v laske alebo ty ju?

billam
14. feb 2013

@majka787 myslíš mňa? A to ako na to prišla? 🙂

nazorotca
14. feb 2013

majka to síce napísala gramaticky nesprávne, ale zato rozumovo správne, a to je myslím v danom momente pre dadu dôležité, myslím, že správne riešenie v tomto prípade je viac ako gramatika

nazorotca
14. feb 2013

@maminuska je to argument na súde, a ako všetci vieme, na súd sa chodí pre rozsudky a nie pre vyjasnenie si svojich postojov, ja som jasne dal do úvodzoviek "v záujme", tak by to aj trebalo brať 😉

billam
14. feb 2013

@nazorotca myslíš, jej príspevok má úroveň 15 ročnej pubišky...a k téme: súd môže prihliadať aj na audiovizuálne aj na printove informácie!

nazorotca
14. feb 2013

@billam možno, ale rozumu má viac ako tu staršie
áno, môže

billam
14. feb 2013

@nazorotca ani by som nepovedala, pretože takýto prejav - s nadávkami a hroznou gramatikou svedčí o inteligencii človeka 😉

nazorotca
14. feb 2013

@billam svedčí, taká je , niekedy je "kladivom po hlave" lepšie, ako tisíc slov , aby sa jeden poučil...

lalilala
14. feb 2013

@nazorotca ja som nechcela súdiť ju len zodpovedať jej úvodnu otázku či to môže sud použiť ;) to ako si zariadi svoj život je uz len na nej nie na nás ;)

lalilala
14. feb 2013

@billam áno ale dôkaz musí byt inak zabezpeceny ;)

billam
14. feb 2013

@nazorotca každý sme iný...ale vidím, že Tebe imponujú nadávky....btw. je to urážka na zakladateľku témy a nahlasujem ju.

billam
14. feb 2013

@lalilala to už je na súde ako sa s tým vysporiada 😉...ja len píšem, že to môže akceptovať.

nazorotca
14. feb 2013

@billam neimponujú

nazorotca
14. feb 2013

@lalilala súhlas