Výživné a testy otcovstva

mishka12333
21. mar 2013

Ahojte, budem buduca slobodna mamicka...otec dietata nechce v buducnosti platit na dietako vyzivne.kvoli tomu sa nechce dat ani zapisat do rodneho listu. dietatko po narodení, bude mat aj moje priezvisko.da sa prosím hned po narodení podať navrh na vyzivne a na urcenie otcovstva, kedze sa nechce zapisat do rodneho listu...budem musiet platit ja tie testy otcovstva alebo ich sud bude pytat od neho?na matersku narok nemam, lebo som odrobila len rok.naco mam teda ako slobodna mamicka narok?

sisaha
21. mar 2013

@mishka12333 po narodeni mozes poziadat o urcenie otcovstva - testy bude platit on. Skus sa s nim dohodnut ci uzna otcovstvo dobrovolne - usetri cca 300 eur za testy DNA...

lenka311
21. mar 2013

@mishka12333 Žiadosť si môžeš podať aj teraz - nie o výživné ale o prípevok súvisiaci s tehotenstvom a zľahnutím - jedná sa o jednorázovú sumu /okolo 800EUR/ - podáva sa na okresný súd v miete bydliska budúceho otca. Po pôrode si podáš žiadosť o výživné na dieťa /v mieste Tvojho bydliska/ a zároveň si môžeš podať žiadosť o prípevok pre nevydatú matku... Na toto všetko máš nárok....

mishka12333
autor
21. mar 2013

@sisaha ..rada by som sa snim dohodla keby sa dalo.. ☹

sisaha
21. mar 2013

@mishka12333 staci, ked mu to len navrhnes, mozno svoj nazor prehodnoti...

mishka12333
autor
21. mar 2013

@lenka311 ...pocula som ze mam narok aj neviem co to je ale namiesto materskej okolo 200 eur mesacne

pemotore
21. mar 2013

urcite mas narok ziadat o prispevok aj pred narodenim dietata...moja znama neudala otca a napokon ju k tomu socialka a sud donutili..takze ak sa aj strati oni si ho uz najdu..a ak nebude platit vyzivne-poziadas o nahradne vyzivne-o ktorom predtym rozhodol sud-su to tahanice/musi to trvat 6mesiacov / a potom to plati socialka...ona ho bude nahanat..papierovacky,ale peniazky budes potrebovat..vela stastia

mishka12333
autor
21. mar 2013

@pemotore ..dakujem ...ten prispewok pred narodením je to tych okolo 800 euro? ..pri narodeni 150 eur a ked sa babo dozije 28 dni tak doplatia zwysok.... mozem teda o tento prispewok poziadat skor?? a kde ?? nevadi ze som len v 12 tt?

lenka311
21. mar 2013

@mishka12333 Ono kým budeš mať súd, tak to bábo už na svete bude.... a tam sa nezisťuje kto je otec, problém by nastal až vtedy ak by to skutočný otec nebol..... Ty udávaš kto je otec, Teba to nebude stáť nič, on keď sa bude brániť podá si žiadosť o testy DNA a až po narodení dieťaťa samozrejme.... no a platí ich on.... Ty nemusíš nič, len oznámiť že žiadaš od toho a toho výživné a ten príspevok - ten si môžeš kľudne podať aj teraz, ja som o neho prišla, lebo keď už máš určené výživné nemáš nárok na tento príspevok od otca dieťaťa.... Len si to podaj a neboj sa - jediný problém ktorý by mohol nastať keby on nebol otcom / ale to vieš Ty..... 😉 / - a nezabudni v mieste bydliska budúceho otecka nie Teba!!!!

mishka12333
autor
21. mar 2013

@lenka311 dakujem pekne... 🙂 ano on je otcom....len on sa chce zbywit vsetkych povinnosti, co sa tyka ohladom dietatka..wyhowara sa, ze nema peniaze...takze wsetko ostawa na mne..posielal ma aj na potrat aj jeho rodicia to chceli.a ze si to mam sama aj zaplatit ☹ ..ublizowal mi psychicky aj fyzicky ma parkrat napadol :( ...ja som ale na potrat nesla a aj napriek vsetkemu, ze budem na vsetko sama sa na babo tesim a na potrat by som nikdy nesla....nemam ani rodicow ani nikoho kto by mi pomohol, mamu nemam lebo ta ma nechcela, wychowala ma starka, ktora zomrela :(a mojmu otcovi je jedno co je so mnou... ☹ zo zwyskom rodiny nudrziawam ziadny kontakt, lebo nemaju zaujem... :( sama som si tazkou robotou w 19tich zaobstarala byt aby som mala kde bywat...kedze matka ma po starkinej smrti wyhodila z domu a otec ma nemal kam zobrat.... bude to dost tazke teraz pre mna ale aj tak sa tesim na to babo...ci chlapcek ci dievcatko, bude pre wsetkym na swete 🙂

lenka311
21. mar 2013

@mishka12333 Ja som to mala podobné, ale mala som kde ísť... To mi je ľúto a ak nemáš prácu a nedostávaš od nikoho nič choď si požiadať o príspevok na bývanie, toto Ti prejde.... Neviem ako to máš teraz ale až do pôrodu nečakaj... Kým bude súd bude to nadlho, rátaj minimálne s pol rokom a takisto odo dňa narodenia dieťaťa, skôr ako o pol roka Ti to výživné nedajú... Aj ten príspevok na nevydatú matku /ten mi prešiel až keď malá mala cez dva roky /potom mi to spätne musel všetko doplatiť/ - súdy straašne dlllho trvajú...
Ak nemáš teraz prácu / ja som robila až do nástupu na MD/ , choď na sociálku a sú takisto aj centrá pre matky aby si mala kde byť... Vezmú Ťa tam aj ako tehotnú... aby si mala stravu a strechu nad hlavou... - napr. http://www.dobrotasvalzbety.sk/sk/jozefinum
Ale tých centier je viac.... a je možné že sa k Tebe vráti ak budeš chcieť samozrejme /ja som už nechcela/ - ono im to väčšinou dochádza /často však až po pôrode/ že sú otcami..... Drž sa!!!!!!!!!

mishka12333
autor
21. mar 2013

@lenka311 Dakujem ti 🙂 ..ja mam kam ist mam wlastny byt 🙂 ..a zabudla som sa zmienit, ze je tu moj stary otec ktorý mi pomaha 🙂 dostawam sice prispewok na bywanie ale to je len 112 eur.... ale wdaka nemu to celkom dobre zwladam, 🙂 ..sem tam mi pomoze aj otec dakym tym eurom...ale ozaj len niekedy.. ☹

lenka311
21. mar 2013

@mishka12333 To je dobré.. budú Ti musieť pomáhať ešte veľmi aj s tým čo dostaneš od štátu a aj s tým čo budeš mať od exa pokiaľ sa nespamätá.... nevyžiješ...
Ja som bola celú túto materskú i rodičovskú šťastná že som si neužívala ako väčšina ľudí ale šetrila si na byt a tým pádom som mala dosť peňazí na vyžitie i dovolenky... To čo Ti dá štát ako RD - proste to Ti výde tak na plienky a trochu stravy.... /a to nehovorím o byte/

mishka12333
autor
21. mar 2013

@lenka311 Dufam ze on sa spamäta...hadam dostane rozum, a ked uwidi to male si rozmyslí nakoniec...od starkeho pomoc mám, otec mi prislubil ze mi bude platit byt ,ked sa narodí malee..tak dufam, ze to tak bude...tym mi welmi tiez pomoze....lebo doteraz bol moj otec ku mne dost lahostajný.... ☹

lenka311
21. mar 2013

@mishka12333 A ešte keď sa malé bude mať narodiť - nekupuj zbytočne kopec vecí ani nebudeš mať začo, lepšie je ísť na začiatok do sekáča /aj dnes som na našej burze super nakúpila/ a je dobré spoznať ľudí v podobnej situácii ako si Ty.. Mi si veľmi pomáhame je nás 6 / a nie sú to len slobodné matky ale aj mnohopočetné rodiny/ - zistila som že Ti viac pomôže človek ktorý nie je bohatý... Od týchto ľudí som sa teda ozaj pomoci nikdy s oblečením pre malú nedočkala... ale vytvorili sme si tu krásne kolečko a dosť vecí mám podedených a ja ich zase dávam ďalej.. máločo po malej predávam automaticky to posúvam.... Drž sa, budeš osamelá ale je to to najkrajšie čo Ťa môže v živote stretnúť, to dieťa mi dalo viac lásky než akýkoľvek muž.... 😉
A či sa váti alebo nie - je to možné... chlapom to väčšinou dojde... ale ak Ti nebodaj začne stvárať to čo ten môj... no ja nechcem ani za živý svet byť vydatá za chlapa ktorý ma tiež týral počas tehotenstva, hlavne psychicky a po pôrode si najal super právnika aby čo najmenej platil.... a doteraz už stihol 3frajerky... vrátiť sa chcel len vtedy keď momentálne nikoho nemá....

mishka12333
autor
21. mar 2013

@lenka311 tesim sa na dietatko welmi...budem sa snazit dat mu co najviac co bude w mojich silach a hlawne mu dam lasku neskutocne wela lasky 🙂 ....ja som tu od mojej mamy nepoznala..ale ja budem prawy opak ... 🙂 bude pre mna wsetkym na swete 🙂

julinka2787
21. mar 2013

ja som si dala pred pôrodom na súd a priznali mi aj predbežné výživné na malú. dostala som výživné na seba a preplatenie polovice za výbavičku. predbežné na malú mi platil do jej roka, kedy som podala na určenie otcovstva. to si zaplatil on, a odvtedy mi platí krásne výživné 😀 😀 😀

lenka311
22. mar 2013

@julinka2787 Konečne niekto kto postupoval správne a neplakal celé tehotenstvo do vankúša s tým že chlapcovi to dojde a uvedomí si že to dieťa aj niečo potrebuje aj tá budúca matka 😉 - ja som pochopila až na súde že je koniec a tohto človeka nechcem už ani za živý svet 😉 - a prišla som o celú tú výbavičku vďaka šikovnosti jeho právnika 😒 - som rada že je tu aspoň jedna ktorá skutočne jednala v záujme dieťaťa, my baby sme v tomto dosť hlúpe ☹ ☹

irriss
22. mar 2013

@lenka311
Leni nezalezi jen na "pravnikovi"..ale hlavne na otci ditete, jak se k tomu postavi..ten, kdo je zodpovedny, nemusi mu rikat pravnik, co ma a nema delat 😉 ..proste to dela, protoze CHCE..a ten "nas pripad", kdy si otcove sezenou pravnika za ucelem se vyhybat.., tak to jsou pripady, ze vedi, ze NECHTEJI.. ☹ 😉

julinka2787
22. mar 2013

@lenka311 ja som čakala že sa sám rozhýbe. ale v zmysle platenia. sme sa dohodli, že mi bude dávať po nejakej sume už počas tehu a kašľal na to. tak som najprv čakala 5 mesiacov a potom som si povedala dosť!! a podala som to. dobre som urobila, pomohlo mi to spraviť si finančnú rezervu celkom slušnú. mala som síce od neho zopár pekných "pomenovaní" za to, že ho vláčim po súdoch, ale bolo a je mi to jedno. on bol ten čo zlyhal, tak nech si plní aspoň svoje povinnosti. a čuduj sa svete, akonáhle je na papieri pečiatka súdu, tak chlap šlape ako hodinky 😀 teda čo sa týka platenia. a ostatné ma nezaujíma. a o plakaní do vankúša... ja som po tom ako som od neho odišla plakala raz 😀 aj to len keď som mojej mamke povedala, že som tehu, lebo ona začala plakať 😅

semi19
1. apr 2013

lenka311
Chcela by som sa opytat, co presne znamena prípevok súvisiaci s tehotenstvom a zľahnutím ?

anina818
9. apr 2013

@lenka311 ahoj proim ta poradila by si aj mne ako je to s tym prispevkom pred narodenim dietata

anina818
9. apr 2013

@julinka2787 ahoj proim ta chcela by som sa s pytat a poradit co vsetko si nato potrebovala...nema mi kto poradit,a ete ako je to s tou vybavickou muis mat doklady o kupe

lenka311
9. apr 2013

@anina818 Jedná sa o príspevok súvisiaci s tehotenstvom a zľahnutím a žiadosť si môžeš podať na Okresnom súde v mieste jeho bydliska - dokedy bude ale súd dieťatko bude na svete.... A všetko čo potrebuješ počas tehotenstva či už vitamíny alebo oblečenie, či cesta k lekárovi a poplatky za platené vyšetrenia u lekára plus všetko čo potrebuješ pre bábo /postieľka, kočík, oblečenie, plienky, poplatky v pôrodnici ak by si niečo platila /napr. za epidurál/ to si všetko odkladaj a na súde to zrátané predložíš... Ale žiadosť si môžeš podať už teraz keď si tehotná...

anina818
9. apr 2013

vies len ja nemam od nicoho doklady

anina818
9. apr 2013

@lenka311 ahoj no maly uz bude na svete,ale ja nemam odlozene ziadne doklady,neviem co s tym teray

maxilienka26
15. apr 2013

@mishka12333 ked nemas narok na matersku,tak budes dostavat rovno rodicovsky prispevok 222 e

miiceencoovaa
25. aug 2019

@mishka12333 ahoj, ja riešim čosi podobne, teda no s mojim ex sa súdime už skoro rok, on si podal žiadosť na testy otcovstva,...zdržuje mi sudy a pod, podaj si aj žiadosť na preplatenie výdavkov spojených s tehotenstvom, máš na to nárok 🙂 a skús ísť cez centrum právnej pomocí, ja som tiež cez to a všetko platí len môj ex 🙂 výživné si podaj hneď po narodení dieťatka, ja som podala až 3 mesiace po narodení a tie 3 mesiace mi nikto nič nedá, splatí mi všetko spätne, ale až od tých 3 mesiacov po narodení dieťaťa, pretože som nemala nejaký extra vážny dôvod na to, aby som si to nepodala hneď v mesiac, kedy sa mi dieťa narodilo...skús sa informovať v tom centre právnej pomocí, mne tam veľmi veľa pomohli 🙂 poradia ti vo všetkom 🙂

nelly360
19. sep 2022

@mishka12333 hneď po pôrode, testy platí on aj na seba si môžete dať výživné