Vzťah s Arabom

jozefinka111
5. feb 2014

Asi trošku odveci otazka ale snad sa tu niekto s odpoveďou nájde ..som vo vzťahu s arabom ..z tuniska..zatiaľ je to v začiatkoch a práve preto sa pytam má niekto skúsenost s takymto vzťahom ?🙂 s moslimom ?🙂 na filmy nedávam ..sama mam v rodine araba v pokrvnej rodine ..ale vzťah uz je čosi iné🙂 nejake rady ci sa takýto vzťah dokáže zadarit ?🙂 ďakujem 🙂

awalancha3
5. feb 2014

😖

83lenka83
5. feb 2014

Kamoska chodila z arabom, vsetko bolo zo zaciatku ok pokial spolu nezačali byvat, uz na zaciatku padla prva facka a o 2 tyzdne neskor si priviedol na navstevu kamaratov a ju zamkol vo vedlajsej izbe a povedal, ze žena nemá co robit pri chlapoch a potoj jej ustedril ešte zopar faciek a nakoniec ušla, šťastie, ze byvali na slovensku.

juliana77
5. feb 2014

@jozefinka111 😖 😖

elienka
5. feb 2014

Ked vtacka lapaju, pekne mu spievaju... trocha postuduj co znamenaju zeny v moslimskych krajinach a ak si ochotna sa s tymto stotoznit, tak vam to moze vyjst. Samozrejme az budete mat deti, a tebe by ten sposob zivota prestal vyhovovat, tak o ne prides lahsie, nez si vies predstavit. Myslim, ze mnohe by o tom mohli rozpravat. Takze moj nazor - nechaj si zajst chut' aby si neskor nelutovala

kiki68
5. feb 2014

zalezi aku ma rodinu, ako su veriaci,aky postoj budu mat rodicia, najma matka (kamoske padol skrz toto vztah s arabom,mame sa nepacilo,ze ona je proste ina kultura,nie od nich a moslimka) Takze treba si to vsetko poriadne premysliet a uvidis po case,co sa bude diat. Hlavne ziadne unahlene rozhodnutia,tito chalani radi hned ponukaju svadbu,je to u nich bezna vec. Proste si treba dat pozor. Mam kamosku,co ma rodicov slovenku a otca z emiratov a su ok, proste stastne manzelstvo. Mali sme v rodine aj take,ze sa holka na tunisanovi odrbala, prisla tam do Tunisu a jeho rodina ju zacala zavadzat,ze on neni doma,ze pride potom...nakoniec jej bolo povedane,ze on si to rozmyslel,ze nech odide.
Je to ako s kazdym vztahom,nikto nic nezaruci. len tam mas vacsi risk v tom,ze je to uplne odlisna kultura a podla mna je neprirodzene konvertovat na nieco,comu clovek absolutne nerozumie.Pozri si tu ine diskusie okolo vztahov s moslimom atd. Tam su niektore holky,co su vydate do tych krajin. Takze maju vacsie know how... 😉

sissy27
5. feb 2014

@jozefinka111 poznám viac takýchto vzťahov, ale ani v jednom z nich žena nie je šťastná... ešte kým je to randenie, tak super, po svadbe obrat a z milovanej princezny je niečo menej ako rohožka... oni sa radi ženia kvôli vízam a zlegalizovaniu pobytu v EU a naše dievčatá si myslia, že aká láska nebeská... ale čokoľvek ti tu napíšeme, spravíš si po svojom, tak ja ti poprajem, aby si bola tá jediná svetlá výnimka 🙂

beszinka11
5. feb 2014

no v našej rodine bol opačný prípad 🙂 žena slovenka sla na dovcu do tunisu, zoznamili sa, láska kvitla, nasledovala svadba tam a potom prestahovanie sem na SR. presnejsie povedane, ona tu chcela zit, tak on suhlasil a dosli sem bývat. ani jazyk nevedel, ani pracu si tak lahko nenasiel. narodil sa im syn a ona povedala dost a rozviedla sa snim. on ani nevedel kde je sever, zrazu tu nemal nikoho, kde pracoval, odtial ho prepustili ( bolo o to postarane z jej strany). ona uz ma dnes novu rodinu a on sa domov nevratil kvoli synovi. nechce ho ukradnut len mu byt nablizku 🙂 ale urcite treba mat otvorene oci, a nekukat cez ruzove okuliare. kazda laska je krasna, ci je to rus, ci cech, ci slovak, ci hotentot 🙂, vsetko sa moze ale casom zmenit. ak tak, ja by som urcite ostala bývat tu.

bronia13
5. feb 2014

no ja neviem len ak to funguje niekomu v rodine neznamena ze ti to bude... neviem moj citat ci ako sa to povie" " vrana k v rane sada" asi tak nejak ze mame sa parit s "nasimi" mne to nyvychadzalo s cudzincami a to zijem v cudzine... mne to nakoniec vyslo so Slovakom - moj nazor

najna
6. feb 2014

moja sesternica je vydata za alzircana, ona konvertovala na jeho vieru a je s tym zmierena,stotoznena a tak to chce a chcela...maju spolu synceka a su stastni... velmi si prajem aby im to tak vydrzalo nafurt 🙂

barbabella
6. feb 2014

Ja mam osobnu skusenost s arabom. Mala som vztah 1,5 s kuwaitanom,nemozem sa stazovat. Jediny problem bola jeho rodina,neakceptuju cudzinku,a este k tomu ne moslimku. On studoval v bratislave,skoncila skola, a skoncila Aj laska.... Mam Ale kamosky Vydate v saudskej arabii a nemozu Sa stazovat. Maju sa ako prasa v zite🙂 samozrejme zalezi z akej krajiny je,z akej rodiny a tak... Nie vsetci su samozrejme rovnaky, Lebo je pravda ze zena nema velke hodnoty,a jedno je iste, vztah moslim a krestanka nemoze fungovat....moslim sa viery nikdy nevzda!!

digysa
6. feb 2014

@jozefinka111 Chod do tejto temy

https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/partner-z-inej-kultury-katolicka-a-moslim-2/

Mas tam iba 115 stran

Urcite tam odpoved najdes...........alebo sa zacni pytat...

haslerka27
6. feb 2014

podla mna ak on zije tu,tak hadam iste kulturne zvyky si osvoji...horsie by bolo ak by nastojil aby ste zili tam.to jednoznacne z mojho pohladu nie.ale pokial si tu,platia nase zakony,ty si stale doma, a on tu ma len povolenie na pobyt.takze zatial podla mna ok.poznam jeden takyto miesany par z vchodu.nedovolim si komentovat ich manzelstvo,maju dvojicky,ale on je velmi prijemny a mily chalanisko...zdvorily.ako im to vo vnutri vztahu funguje neviem

jahodnicka
6. feb 2014

Neumím ti poradit, já osobně bych se toho vztahu bála...ale zase je fakt, že láska i hory přenáší 🙂. Mám známou a té to vyšlo, ale je fakt, že se musela hooodně přizpůsobit, aby byl klid

ullala
6. feb 2014

@jozefinka111 Ajaaaj 😀 Odporucam precitat si knihu "tak mi treba". pripadne si precitaj rozne pribehy zien, ktore sa dali do kopy s arabom a prisli o prachy a sebauctu. Je takych pribehov vela, staci si dat do googlu slovo bezness. Pripadne si precitas, ze sa vzali a vsetko je ok, aj take pribehy su na nete, ale je ich menej. Pripadne o rozvedenych, zenach, ktorych arabsky milacikovia si sem priviedli svoju zenu s rodinou. zenili sa kvoli vizam. V arabskych krajinach sa zije tazko a oni robia vsetko mozne a nemozne, aby sa sem mohli nastahovat.

luslus
6. feb 2014

ahoj, ja mam muza z alzirska. a musim si zaklopat, ze sa mam s nim fajn 🙂 ak chces napis mi IP

tykat
6. feb 2014

@jozefinka111 To už radšej Yetiho, s ním aspoň nikto nemá toľko zlých skúseností.

seraa
6. feb 2014

@tykat

😀 😀

dossy
6. feb 2014

cele zle !!! Ina kultura, ina mentalita, ine nabozenstvo... kazdy ti moze napisat cokolvek, pojdes si za hlasom srdca.. az ked sa popalis budes sklamana ... zeny su na mieste 2 popripade 3... ale nie su na prvom mieste ... a ked ano tak iba kratky cas..v tunisku to nemaju zeny lahke. kazdy ich krok je strazeny a pozorovany...na verejnosti sa nemozu prejvavoat ziadne city(v tunisku)...

jatamido
6. feb 2014

nemám skúsenosť s takýmto vzťahom a ani nechcem mať...

romanovic
6. feb 2014

Kamoska vzdelana, krasna feministka (som si vtedy myslela) sa nechala v Londyne zbalit looserom tusim zTunisu. 2 roky ju mlatil ako zito, ziarlil, zamykal ju, nabuchal ju a az potom so zvyskami zdraveho rozumu usla domov...

svetluska82
6. feb 2014

@jozefinka111 aj za mnou jeden behal, ked som bola na dovolenke v Tunisku,ale upozornila ma delegatka, že chcu sa ozenit a ziskat viza na Slovensku.. Predsa je to tam bieda a chudoba.
Takze nejake nadeje by som tomu nedavala, lebo oni su vsetci mily a budu Ti skladat komplimenty. Nikdy nevies, co sa odohráva v jeho vnutri. Problemy zacinaju byt najma ak budete mat deti a ich zakon jasne kaze ze otec ich vychovava podla islamu. TAkze neviem, isto existuju aj vynimky, ale ka planujes zit v Tunisku, a konvertujes na islam, tak vela stastia, stoji to mnoho sil a prisposobovania sa, a mozno nebudes na vsetky domace prace sama, totiž oni zvyknu zit viacere generacie spolu, a casom mozno pribudne aj druha manželka. 😅

luslus
6. feb 2014

@svetluska82 hm, druha manzelka asi nepribudne kedze to je v tunisku zakonom zakazane 🙂

svetluska82
6. feb 2014

@luslus a to mas odkial?

luslus
6. feb 2014

@svetluska82 no to je vseobecne zname, ze mnohozenstvo je v tunisku a turecku zakazane.

svetluska82
6. feb 2014

@luslus jaaj som nevedela 🙂 Tak ostane na vsetko sama. 😅

luslus
6. feb 2014

@svetluska82 tak uz vies 🙂 ale samozrejme, ze to neznamena, ze nemozu mat milenky 🙂 aj ked to islam zakazuje..ale to zakazuje aj krestanstvo a pomaly kazdy druhy slovak ma nejaku bokovku. no a zas nemusi ostat na vsetko sama, moj muz mi dost pomaha doma, urpace, navari, operie..jedine podlahy neumyje 🙂

shopoholocka
6. feb 2014

Ach jaj☹Dievcence to mame v EU malo europanov????????na 90 percent su vzdy skor ci neskor s nimi problemy............

luslus
6. feb 2014

@shopoholocka zato, ze som v EU musim mat europana?

natuska87
6. feb 2014

To mas tak, ci tak, loteriu...aj so Slovakom.Poznam uz tridsat rokov zmiesany par Slovenaka a Arab a je to po vsetkych strankach dokonale manzelstvo...

svetluska82
6. feb 2014

ja by som tiež vsetkých Arabov nehadzala do jedneho vreca 😀