Z mesta na dedinu

sofinka333
19. júl 2012

Chcela som sa opytat, ci ma tu niekto skusenost ako ja. 23 rokov som zisla vo velkom meste. No po svadbe sme sa prestahovali s muzom na dedinu. Ja som si vobec neuvedomovala co to vsetko obnasa, nikdy som na dedine nezila, preto som nevedela predvidat, ze idem vlastne ako do vazenia!!! Je mozne, aby si dievca z mesta zvyklo na tolko obmedzeni ako je tu? Ludia, ktori sa narodili a zili na dedine to nedokazu pochopit, nevedia to porovnat. Ale uz len mat postu vo vedlajsej dedine a s obmedzenou prevadzkou ma vytaca do nepricetna!!! Som aktivny clovek, a nedokazem sa v tolkych veciach prisposobovat. Bola som zvyknuta mat vsetko po ruke, vyjst si na cyklistak aj o desiatej v noci, ist do prace pesi ak bolo vonku pekne... ale teraz? stale byt zavisla na muzovom aute, popripade na SAD... mam uz teraz depky ako to bude s detmi ked raz pridu? co mam robit? ja by som chcela v momente zbalit veci a vypadnut naspat do mesta, ale muz o tom nechce ani pocut. Muz je tu spokojny, ved on vlastne ani nema ziadne konicky a ma svoje auto a odvezie sa kde chce a kedy chce ( aj ked uz mne parkrat povedal ze mam mysliet ekonomicky a setrit naftu!!!) Bojim sa, ze ak mu poviem, ze odchadzam ci s nim, alebo bez neho, pojdem sama.... Viem ze som tu velmi nestastna a takmer kazdy den placem, a nemozem si robit co chcem. Aj to cestovanie nie je najlacnejsie... ok 2x do tyzdna sa odveziem do mesta, ale kazdy den to zas financne nie... Inak mame 2 auta, ale ja som prestala soferovat, a urcite nezacnem len kvoli tomu, ze som odpisana na nejakej dedine... mam traumu ktora sa neda prekonat a ani ju prekonavat nechcem a je to pase... a keby to bola aspon vacsia dedina... asle je to jedna ulica v kopci kde ma uz prestali aj bavit prechadzky so psom- hore / dole ... dakujem za kazdu radu ako sa da tato situacia riesit... dakujem

sofinka333
autor
19. júl 2012

@m.i.r.i 🙂 pekne si to napisala. mozno to naozaj ocenim ked rpidu deti . dakujem

anjelicek26
19. júl 2012

@sofinka333 - urcite zacni s traumou zo soferovania bojovat, je to prvy krok vyliezt z dediny 😅 Kludne psycholog, hypnoza, prekonat sa da vsetko, aj ked sa ti to teraz nezda. Ja som tiez z väcsieho mesta a zijeme na dedine, ono to ma svoje caro... ano je tu nuda, o tom potom... ale na druhej strane mame zahradu, deti pieskovisko, hojdacky, kamaratov v dome oproti, mozu vybehnut sami bez toho, aby som sa musela bat, ze ich nieco zrazi. Poznam po mene vsetkych ludi z ulice 😅 Ked mi nieco chyba v kuchyni, staci k susede oproti 😅 😅 Je tu bozsky klud, v zahrade mi behaju rano datle a vevericky, zajace (nie nebyvame v lese, ale tak les a riecka je nedaleko xixi). Navyse mame dve mesta okolo, kazde 15 minut autom, ani to nie, takze ani deti v puberte nebudu odrezane, autobus chodi nedaleko a dostanu sa raz-dva do centra.

Viem, ze pokial nemate deti tieto vyhody nevidis, ale ja som sa chodila s kocikom korculovat cez les celu dobu, uzasne prostredie, to bozske ticho... skus urobit hlboky nadych a vydych a zacat hladat pozitiva ;)

alenka600
19. júl 2012

@sofinka333 30 rokov som zila v uplnom centre velkeho mesta (23 r v KE, 7 r v BA). a ked poviem centrum, myslim najcentrovatejsie centrum. SOm mestske dieta, mala som pracu v ktorej som bola vytazena na maximum, chodila som do kina, do obchodov, alebo len tak. Milovala som na centre mesta to, ze v okruhu 10minut peso tam najdes VSETKO (okrem prirody).
Teraz zijem 1600km od mojej rodiny, v zahranici, rec krajiny az tak dobre neovladam a keby aj ano, prd mi to pomoze - nasa dedina sa cez den vyludnuje, doslova vsetci idu za pracou prec. Vodicak som si urobila v 18rokoch a 13 rokov som odmietala zo strachu soferovat. V nasej dedine nie je jediny obchod. A dostupna posta funguje od utorka do piatku 9h - 12h. Moj manzel je prec 6.30 - 20.00. Som sama na vsetko, na dieta, na domacnost.
Vzdy mas dve moznosti - bud sa budes hadzat o zem - nebudem robit toto, nebavi ma, nepaci sa mi, chcem ist prec. Alebo sa k tomu postavis dospelo a konstruktivne - naberies zrucnosti, ktore nemas a potrebujes ich pre "prezitie" a skvalitnenie zivota, najdes si hobby, ktore nie je nevyhnutne zavisle len na druhych, budes aj navstevovat druhych, trosku aj do obchodu - proste zvladnes to. Ale ak niekto nema pokoj sam v sebe, nenajde ho nikde na svete 🙂

sirinka
19. júl 2012

@sofinka333 poviem ti pravdu...bez vlastneho auta by som si asi aj ja len velmi tazko zvykala. navyse my ani nie sme na takej uplnej obycajnej dedine a viem, ze hocikedy nastartujem auto a idem do Ba, Viedne, Brna... ja osobne by som si tazko zvykala zit aj v nejakom mensom meste na strednom, ci vychodnom SK...
ale na druhej strane je to vsetko o prioritach...
co je dolezitejsie? mat po ruke, postu, obchod a nocny bar, alebo mat vlastne byvanie s clovekom, ktoreho milujem. pokojne prostredie, deticky mozu vyrastat uplne prirodzene, poznavat prirodu...
velke mesto okrem urciteho komfortu prinasa aj neustaly hluk, rozne druhy ziarenia na kazdom kroku, stres a rychly zivot...
dedina prinasa pokoj, castokrat lepsie medziludske vztahy...

skus zorganizovat nejaku grilovacku, pozyvajte k sebe rodinu, priatelov na cely vikend, bavte sa tak, ako by ste sa niekde v panelaku nemohli, napustite bazen a vecer pri vinku na terase je naozaj prijemny... pripadne si planujte s manzelom vylety po okoli, aby si nebola stale zavreta doma...

sofinka333
autor
19. júl 2012

@anjelicek26 🙂 super , diky. ale korculovat cez les? ja potrebujem asfaltku ku korculiam 🙂)

sirinka
19. júl 2012

@sofinka333 tak zacni byciklovat 😉 prisposob sa tomu, co ti okolie ponuka...

anjelicek26
19. júl 2012

@sofinka333 - xixi my tu mame cyklo trasu cez les 🙂

sofinka333
autor
19. júl 2012

@sirinka no chvalabohu zavreta doma nie som, a navstevy ako som uz pisala sme museli obmedzit 🙂) , v tom chvalabohu nie je problem.. ale asi to bude mja pohodlnost a impulzivnost... ked ma nieco vytoci v tom momente davam dom do ponuky a cchem odist. Ked to trochu rozdycham a ukludnim sa , zacne sa mi tu aj pacit. som velmi problemova povaha.. sama som zo seba sokovana 😖 asi si len tazko zvykam , snad to prejde 🙄

atrami
19. júl 2012

my sme sa tiež presťahovali z mesta na dedinu. Všetko tu je-školka, pošta, obchod. Škola vo vedľajšej dedine. Všetko bolo fantastické-deti som vypustila na dvor, v lete bazén...Problémy nastali až teraz. Ja som sa vrátila do práce- po 9. rokoch 😀 . Starší chlapci už sú samostatní, ale najmladší je školkar. Do práce s mm chodíme na 6., samozrejme do mesta. Tu nebýva nikto z rodiny. Keď potrebujeme malého do školky zaviesť, musíme obťažovať susedov, známych. Jednoducho treba si premyslieť aj takéto záležitosti. Toto je asi zatial najväčšia nevýhoda presťahovania sa z mesta-kde máme väčšinu rodiny.

bonfazulka
19. júl 2012

@sofinka333 tak ja presne viem o čom hovoríš ja som sa presťahovala na dedinu po 32rokoch bývania v meste 😉 na začiatku to bolo presne ako ty píšeš išla som tu zošalieť jedna jednota,malý textil ku plusu bola pošta a zdr.stredisko (ktoré ale ja nenavštevujem stále som verná aj s dcérkou nášmu mestkému) 😀 proste chýbal mi ten mestský ruch ☹ a to sme ešte bývali aj u svokrovcov s1,5 roč dcérkou. bolo to proste strašné svokrovci starší uplne iné názory na život proste sme sa nezohrali 😖 muž to vedel že som nešťastná stále som mu to prízvukovala 😝 chcela som bývať sama všetko mi vadilo ako sa staráju do všetkého 😒 tak sme začali stavať ale aj tak sa situácia nelepšila tak po menšiom konflikte sme sa odsťahovali síce len pár metrov ale boli sme sami 😅 síce v maličkom ale samy. Začala som chodiť do práce malá do školky a čuduj sa svetu ako rada som sa vracala domov 😀 našla som si koníčka tým su kvietka mám ich plno ako v kvetinárstve to ma baví a neviem si predstaviť ako by som toto všetko pestovala u nás v paneláku 😀 a nemysli si predtým som stále trepala ja sa predsa nebudem hrabať v hline ako" drustevník."Je pravda že zelenina ani zvieratká ma ešte nechytajú okrem nášho škrečka 😅 ale opčas sa už pristihnem pri tom že by som si zasadila tak trošku jahôdok,hrášku,kukuričku to čo malá lúbi ale to ešte niesom v takom štádiu 😅 že hrrr idem do toho! Takže časom som prišla" ja mestké dieťa ako som si stále myslela" na to že je to na dedine docela fajn nevadí mi že su tu není supermarkety -nakúpim si keď som v práci alebo v meste ktoré je 15km od nás, a rrušný život ten je tu tiež večerné sobotné opekačky, stavanie mája ,fašiangy ,diskotéky, zábavy....a není nad to keď ráno vstaneš a dáš si kávičku vonku na hojdačke pod obrovskou čerešňou a potom sa plaskneš do bazénu aj keď nafukovacieho ale svojho 😉 takže určite daj tomu čas mne to trvalo 4roky ale vyplatilo sa proste dedina je síce dedina ale je tu krásne 😉

lenka_b
19. júl 2012

My sme zili v Dubline 5 rokov, mala mala 1.5 roka, ked sme sa prestahovali na dedinu. Mala som to tam velmi rada, ale velmi mi to dochadzanie nevyhovovalo. Okradalo ma to o 2 hodiny denne. Po roku sme si povedali, ze uz dost, sme opat v Dubline a nemozem to vynachvalit. Sice dedina je super, ale aj mesto ma toho vela co ponuknut, je tu neskutocne vela parkov a atrakcii. Pre mna je to ako stvorene. Cize v tom ta viem pochopit 100%

Zase na Slovensku som vyrastala v bytovke a uz by som sa nevratila. Moji rodicia maju dom aj na dedine, 30 km od mesta a to by som nedala za nic na svete. Vzdy, ked pridem na SK, tak som v dome. Je tam len jedna Jednota a jedna krcma a posta. To je vsetko, ale je to uzasne. Ak by sa mam vratit spat na Slovensko, tak nie do mesta, ale na dedinu. Len na to treba soferovat. Neviem, ci dokazes prekonat ten strach zo soferovania, ale bez neho sa asi nikdy neosamostatnis. Moja mama ma vodicsky ale nesoferuje uz 30 rokov a cely zivot bola odkazana na mojho otca. Islo sa, ked on bol pripraveny, odchadzalo sa, ked on isiel a tak... To ja by som zas toto nemohla.

Na tvojom mieste by som ostala na tej dedine a snazila sa zapajat do tych pozitivnych veci. A ak sa naozaj nebudes moct adaptovat, tak potom to ries tym ultimatom.. Ale to zase muzi tiez nemaju radi... Vela stastia pri rozhodovani.

sabiatko
19. júl 2012

tak takto dako to mam aj ja, akurat ze manzel ma chape a stahujeme sa 🙂 potraviny do 11 hod rano 😕 dalsie 15 minut chodzou plus dve deti, tak este dlhsie, posta 10 minut autom, chodniky len dakde, co je parada s kocikom a dietatom na odrazadle, do jedneho obchodu sa s kocikom nezmestim vobec a do druheho to ledva napasujem, nuda, ticho, ist do bratislavy, to je uplny raj, trosku zivota, obchody... sak tu je len jeden cinsky obchod s oblecenim 🙄 no neva, hlavne ze sa to coskoro zmeni 😵

euka210
19. júl 2012

ja som tiez po svadbe isla do maleho mesta-skor vecsia dedina 🙂...najviac mi chybali priatelia a to prazdno ked o 16. zavru ochody. Tiez som si prve mesiace poplakala, bo ani robota, sama doma. Postupne to slo a ked teraz prideme k nasim, tak mi az vadi ten ruch velkeho mesta. Tiez nas ale caka presun na dedinu, co ma aj pozitiva, ale tam len na psy bude maly asi kukat na prechadzke 🙂
Dieta vela robi...pri dietati uz nebudes mat tolko casu na samotu, nebudes stihat 🙂
A s autom to treba prekonat...to aj mna caka 🙂
Daj tomu cas, najdi si nejaky konicek, zahradku (niet nad domacu zeleninu ci vajicka) a ked budu deti tak nebudes to stihat 🙂

digysa
19. júl 2012

@sofinka333 Ja najskor k tomu rozdielnemu veku a zmyslaniu. Musim ta upozornit na jeden fakt, o ktorom urcite netusis Ty byvas v okrese Presov a @henikav byva v Belgicku. Ja som sem uz vela krat pisala na kona, ze ma udivuje, aky zivot vedu zeny na Slovensku po svadbe a narodeni dietata....
Ty pises, ze si aktivna....ja mam tiez uz nad 30 rokov a teda nejake aktivne matky, co by opisovali divadla, dovolenky, sportove akcie, konicky a pod....som tu ozaj nezaregistrovala.
Mozem sa s tebou stavit, ze moj zivot (vydanej s dvomi detmi) je o 10-krat aktivnejsi ako tvoj 😉 (tiez totiz nezijem v Presove, vo Vratnej a pod...) Zivot zien v zahranici je podstatne odlisnejsi, ako zivot zien na SK. Som si ista, ze su aj vynimky...ale teraz som pisala o priemere. 🙂

Druha vec-auto... Ja som mala pravy opak. ZIla som na dedine, ale bola skvele lokalizovana, takze o dopravu nebolo nudze. Auto som nepotrebovala. Teraz zijem vo velkom meste. Po 3-och mesiacoch jazdenia auto (ktore bola nutnost) sa mi stala prva dopravna nehoda. Ak by som premyslala, ako ty, tak moj zivot by sa doslova skoncil.
Ja potrebujem auto k zivotu, ako nohy. Ja by som bez auta nezvladla ani obycajny nakup chleba a mlieka...nie to este odvoz do skoly, do prace, k lekarovi, do kina, na moje aktivity....ako to som si rovno mohla dolamat nohy a vzdat sa. 😒

Nemas deti, prave ste sa prestahovali. Dedina je nauzasnejsie miesto, kde sa da naucit jazdit. Musis to prekonat.
Milionari a bohaci sa stahuju z mesta na dedinu. Ak sa nestahuju, tak si vzdy kupuju este jeden dom na dedine, kde cez vikend dovolenkuju. Dedina ma obrovske vyhody, ktore mesto neposkytuje. Musis ich objavit a prekonat strach zo jazdenia. Si v dobe, kde auto je nutnost.
A pokus sa stihnut to pred tym, ako pridu deti....lebo tu uz bude depresia ako svina. Ked sa budes k lekarovi trepat 5 hodin.....

Hadam sa nechces rozvadzat koli tomu, ze si zahrabana v dedine a nemas k nicomu pristup...to je padnute na hlavu.
Manzelovi ale musis zahlasit, ze sa ide trenovat. Ked zacnes jazdit, tak zistis, aky skvely je zivot na dedine. Bez auta to vsak nepojde.... 😔

sirinka
19. júl 2012

@digysa s tym aktivnym zivotom mas pravdu...len neviem, preco ta to udivuje...zober si zivotnu uroven v jednotlivych krajinach a uvidis, kolko ktorej priemernej zene ostane financii na rozvijanie svojich aktivit...

digysa
19. júl 2012

@sirinka Podla mna to nie je iba o zivotnej urovni, aj ked ta tu hra velmi dolezitu ulohu (suhlasim). ALe tu ide aj o zmyslanie zien. Ja tu citam, ako manzel "NUTNE" musi chodit s kamaratmi na pivo a hocikedy si zajde s nimi aj na chatu a tiez ma svoj rezim kde ide na futbal, alebo do posilovne.
A ja som tu takyto REZIM u zien este necitala....tu sa zeny handrkuju o to, ze nemozu ist s kamaratkou ani na kavu, lebo, kde by pre boha nechali deti......lebo manzel to sice zvladne, ale asi to nebude dobre vypadat, ked "ja" matka odidem prec od rocneho dietata a pojdem sa niekde kavickovat, alebo nebojda pojdem do posilovne si zacvicit.

Zena predsa nemoze zit iba "cez" deti....co je sice prvorada uloha-uloha matky, ale treba, aby si zachovala samu seba...
Mozno uz nemozem chodit do kina kazdy piatok, ale iba 1 krat do mesiaca, ale aj tak si treba zachovat svoj spolocensky zivot. Ja napr. zavodne hravam tenis. 4-krat do tyzdna chodim hrat ( to je moja kavicka a kulturne vyzitie, okrem ineho). Ak nase druzstvo vyhra sutaz, tak pojdeme hrat mimo mesto a budem musiet ist na vikend do hotela- cize manzel bude musiet vikend zvladnut sam.
Neviem si predstavit, ze by mi muz povedal, aby som nechodila hrat a bola doma.... 😒
Neviem si predstavit, ze by som nemohla ist s priatelkou do kina, alebo na veceru.
Aj moj manzel ide do posilovne, aj on ide s kamosmi na drink, aj on ide s nimi do kina .....a samozrejme chodime tiez spolu, bez deti.
Detom sa venujeme predsa cely den, kazdy den. Clovek potrebuje aj oddych, no nie? 😎

hradnapani
19. júl 2012

@sofinka333 ja ti uplne rozumiem. Par mesiacov sme skusali byvat u muzovych rodicov na dedine a poviem ti, keby nesuhlasil s odchodom naspat do mesta, asi by sme si zavarili na riadnu krizu.
Kym sme nemali dieta, este to ako tak islo. Rano sme vypadli do roboty (ja som chodila rano busom, tlak mi to dvihalo riadne ale nereptala som), po robote stravili nejaky ten cas v meste (prechadzky, parky, kaviaren, kino a pod.) a tam sme sa dosli vyspat, cez vikend samozrejme pomoct okolo domu, ale to mi nevadilo. V podstate som sa na ten zivot aj tesila.
Po narodeni dietata som tam vsak skoro zosalela. Ze klud a harmonia? cirkularky, kohuty, smradlave chlievy od susedov, zvedave a dotierave susedy, hladenie si takmer do tanierov cez plot, nemali sme ani stastie na suseda, ktory zneprijemnuje zivot ako sa da, unudena mladez v dedine, ktora nevie do coho pichnut, tak chlasce. Ked som chcela ist na prechadzku s kocikom, tak to bolo este horsie. Slovenske dediny chronicky trpia nedostatkom chodnikov, takze ak je dedina vacsia, premavka aut je dost husta, vratane kamionov. Z kazdeho dvora brechot nevychovanych, akoze straznych psov. , atd, atd... Nehovorim, ze je to takto v kazdej dedine, ale urcite ich takychto nie je malo. Teraz byvame na sidlisku a mame tu uplny pokoj. Susedia v pohode, prostredie pekne, vsetko po ruke.
Vsetci sa tu ohanaju vodicakom. Ano, to je pekne, ale nieco to aj stoji, pri dvoch autach ani nehovorim, a ak ma niekto traumu zo soferovania, tak nie je o com. Ale asi by bolo fajn na tom popracovat s odbornikmi a zbavit sa toho.
Iste, zvyknut sa da na vsetko. Aj najst pekne veci. Ja som dost prisposobivy clovek, ale v tomto mi to proste neslo. S kazdym dnom som tam bola nestastnejsia a nespokojnejsia. Mala som vsak stastie, ze to muz vedel pochopit a mesto mu vlastne tiez chybalo.
V tvojom pripade vidim hlavne cestu v komunikacii s tvojim manzelom a nie v tom, ze sa mas jednoducho prisposobit. Ste dvaja a obaja musite byt spokojni s tym ako a kde zijete!
A aby ste ma neodsudzovali, ze nadavam na dediny, to nie a ani si nemyslim, ze ludia z mesta su ini ci nebodaj lepsi, to nie. Aj v panelaku v meste sa najde dost vagabundov, len ide o to, kde sa clovek citi stastnejsi, tak tam by mal zit.

dada1212
19. júl 2012

@sofinka333 a prečo si šla na tú dedinu? neviem či ste tam niečo kúpila alebo prerobila, lebo investícia do nehnuteľnosti nie je ako kúpa napríklad novej ochutenej vody, že ak sa mi nebude páčiť, tak ju vylejem.
premýšlala si predtým o tom, že či sa ti tam bude páčiť? lebo pokým si takýto mestký typ tak nechápem prečo si mala pocit, že ti bude tam dobre.
s autom že nešoféruješ je to asi rozumné rozhodnutie ak ti to napriek snahe nejde, síce dnes je trend, že majú vodičský všetci aj ked nevedia šoférovať a tak ohrozujú všetkých naokolo. a potom ked sa niečo stane, všetci bedákajú.
radšej sa obmedziť v mobilite ako pokúšať šťastie až kým sa nestane nejaká tragédia.
ako som už písala hore, neviem ako je to s tou nehnuteľnosťou, ale ak by to okolnosti a financie dovolovali, najlepšie by bolo urobiť kompromis a ísť napríklad do nejakeho domčeka alebo menšieho obytného domu na dedinu niekde blízko mesta. manžel by bol na dedine a ty by si mala lepšie dopravné spojenie a bolo mi aj to cestovné lacnejšie, takže by si mohla chodiť častnejšie či už hromadnou dopravou alebo s mužom.

barcelona94901
19. júl 2012

z mesta s počtom obyvateľov 1 400 000 😉 do dedinky s počtom 1300 ,kde nepoznám absolutne nikoho 😀
..je čoraz viacej ľudí,rodín čo sa hrnie na dediny,samé nové časti pribudaju ,dedina za dedinov má nové domčeky,od de luxe až po opravené domčeky starých rodičov ..

trish31
19. júl 2012

"Inak mame 2 auta, ale ja som prestala soferovat, a urcite nezacnem len kvoli tomu, ze som odpisana na nejakej dedine... "tato veta ma dostala 😅 Ale k veci:Ty si na dedinu isla zit zo dna na den?Myslim si,ze kazda priemerne inteligentna zena si najprv zisti kam sa stahuje a ci jej to bude vyhovovat.Viac ti nemam co povedat,pretoze mi pripadas ako rozmaznana panicka z "velkomesta"

dejka77
19. júl 2012

A keby ste sa prestahovali do vacsej dediny? Kde by si mala trebars aj lepsie spoje a blizsie do mesta?

amexa
20. júl 2012

@sofinka333 ja som sa prestahovala v 26, predtym som nadavala neskutocne... je to dedina s pizzeriou, potravinami a bez chodnikov a nemenila by som za nic na sevete 🙂 V ba sme aj tak cez tyzden lebo tu obaja pracujeme a cez vikend idem do BA len z donutenia... inak to moze byt ten problem - robis niekde? lebo mam pocit ze ani nie a ze sa len nudis...alebo sa mylim?

lenka20
20. júl 2012

@sofinka333 - skuste kompromis, neviem ako ste na tom financne ale ak sa vam da kupit hoci aj malicky byt v meste kam by ste mohli vypadnut ak by bolo treba, alebo teda ak pracujete v meste tak byvat v nom v tyzdni kym ste v praci a na vikend ist na dedinu do domceka, oddych, relax.. my to tak mame... tyzden v BA, vikend o 200km dalej v malickom meste v rodinnom dome... je to super kombinacia, cez tyzden sa vyblaznime a cez vikend si uzivame ticho, cisty vzduch, cvirikanie vtacikov, zahradu, altan, grilovacky s rodinou a kamosmi... vrele odporucam..
uplne ta chapem, nemyslim, ze si rozmaznana panicka, ja osobne by som si na taky! zivot na dedine nezvykla nikdy, ale vcelku je to o nas ako si ten zivot zariadime, takze je to len na tebe a manzelovi, dala by som tomu ale este cas, az tak mozno po roku clovek zisti ci je to naozaj take hrozne alebo si uz zvykol a potrebuje len nejake upravy...
urcite to ale nedus v sebe, nevravim, ze mas hystercit alebo mu pilit kazdy den usi ale hovor o tom manzelovi, nech vie, ze musi troska zapracovat na tom, aby sa ti zilo lepsie..
s tym soferovanim - kamoskin brat sa zabil na aute a ona odvtedy nesoferuje, je to uz 25 rokov a velmi velmi ju to cely zivot obmedzovalo, stale je na niekoho odkazana, citi sa menejcenna ked stale musi niekoho prosit aby ju odviezol (tiez ziju na dedine takze ked chce do tesca musi s nou ist manzel atd atd) takze toto by som riesila ako prve, hociktory psycholog ti povie ze traumu treba prekonat, zacni zase jazdit, ak sa bojis ze by si to prehanala, daj si na zaciatku mesiaca plnu nadz alebo nejaky limit a skratka ked to minies tak si dojazdila, proti tomu ani manzel nemoze namietat 😉

sofinka333
autor
20. júl 2012

@amexa ano mylis sa. pracujem, a vsetky kamosky su z mesta. pozname sa sice aj tu, su tu skveli ludia, ale je to ine, Stretneme sa, dame kavu, pokecame... ale chybaju mi tie spontanne stretnutia- si doma? pridem. ides von? idem. ideme na kavu? hej... proste to je milion detailov ktore v celku robia jeden velky problem

sofinka333
autor
20. júl 2012

@trish31 na cestach su tisice idiotskych soferov, ktori soferovat nevedia a ohrozuju nie len seba ale okolie a castokrat havarie zapricinia prave taki, ja si to aspon priznam ze sa za volant nehodim!!! jednoducho si to priznam, som roztrzita a robim obrovske chyby na ktore som uz doplatila 3x ! je take neinteligentne si priznat svoje nedostatky??? nie je to ani o traume, ale o tom ze som mala dost najazdene a kazdy jeden den som urobila preklep . . . mam ist s tym za psychiatrom rovno??? radsej mam pokusat stastie dalej kym znovu niekoho zabijem??? mozno su ludia ktori dokazu sadnut opat do auta po tom co zabiju vlastne dieta, ja nie! a o tej inteligencii... mala som 19 ked vtedy este ,,priatel" kupil ten dom. Ty si v 19 urcite rozmyslala uplne vyspelo. ja som si teda neuvedomovala do coho vlastne idem a mala som ruzove okuliare , zaslepena laskou.

sofinka333
autor
20. júl 2012

a este by som chcela dodat, ze este aj moja babka byva v dome vmeste, a druha babka byvali tiez v dome ale v centre mesta. moji predkovia boli prvy osadlici mestskej casti... takze asi budem od kosti ,,rozmaznana panicka"

amexa
20. júl 2012

@sofinka333 noo viem si predstavit ze by mi to v tvojom veku vadilo, odtrepat sa na dedinu... ale teraz som uuuplne spokojna... skoro kazdy vikend je niekto u nas na dome, alebo my ostaveme u niekoho v meste...

sofinka333
autor
20. júl 2012

@sirinka ved jasne 🙂 bicyklujem od mala, a zhodu nahod som sa vcera bola prevetrat na bicykli aj tu, krasna priroda, len strasny teren... asi niekde zaostavam :D

sofinka333
autor
20. júl 2012

@hradnapani dakujem... aspon niekto ma tu chape 😒 . akurat je tu ten rpoblem, ze muz je tu nadseny a nechce o byte ani pocut. skusam hladat domcek v meste , mozno by som ho na tom skor zlomila 😔

sofinka333
autor
20. júl 2012

@barcelona94901 nie 1300 ale 220