Zabránenie prepisu domu pred vysporiadaním. Dá sa to?

slsp
8. feb 2009

Je nejaká možnosť, ako zabrániť manželovi prepísať dom ešte pred vysporiadaním BSM? Manžel nadobudol dom ešte pred manželstvom. Do tohto domu som počas manželstva vrazila všetky moje našetrené peniaze pred manželstvom - 250t. Sk. Po narodení dieťaťa mal byť dom prepísaný na neho, lenže o tom manžel nechcel už ani počuť. Teraz stojíme pred rozvodom, pretože ma vyhnal aj s dieťaťom z tohoto domu, vymenil zámky, čiže ani moje osobné veci si neviem odtiaľ zobrať. Dohovoriť sa s ním nedá. Mám pocit, že je podvodník a využil ma len na prerobenie domu. Dieťa vôbec nenavštevuje. Manžel je živnostník. A podľa jeho vyjadrení plánuje prepísať tento dom na rodičov, aby ma po rozvode, po vysporiadaní BSM, nemal z čoho vyplatiť. Pretože aj keď súd určí, akú sumu mi musí vrátiť, nebude mať majetok na mene, tak mi nebude vedieť dať peniaze. Viem mu v tom nejako zabrániť? Ešte som nepodala žiadosť o rozvod ani o výživné.

zdenallicka
8. feb 2009

Ahoj, psala jsem ti uz do jineho tematu... mam mazela, ktery se zabyva realitami... Ty musis dolozit, zes ty penize vlozila do domu za manzelstvi a ty doklady, faktury atd. musi byt napsane na tve jmeno.. Coz asi nemas... ☹ Zda se, ze na dome nemas vlastnicke pravo a ze dum neni ve spolecnem jmeni manzelu. Jsi celkem v prekerni situaci.. Vypada to, ze pokud nemas doklady a tvuj muz ma 100% vlastnicke pravo, nedostanes z domu nic.. Dite bohuzel nema narok na nic krom vyzivneho, ale to je jina kapitola.. Tve dite ma narok pouze na dedictvi, pokud ho otec nevydedi (musi mit ale zavazny duvod a o tom rozhoduje soud)..

Chjooo, to je prekerka... 😖

Zkus zajit k pravnikovi...

A abych pravdu rekla - ja jsem se taky rozvedla, exmanzel do domu taky vlozil prachy a ja dum prodala a vse mu do koruny vratila. A nemusela bych.. Ale nejsem sketa, coz tvuj muz je... 😠 ☹

jaduska
8. feb 2009

Zabrániť mu v tom asi nezabrániš (ale to radšej nech sa vyjadrí niekto kompetentnejší), ale jedno viem iste....to, že si do domu vrazila peniaze budeš musieť nejako dokázať a on ti aj tak nebude musieť vrátiť celú čiastku, ale iba nejakú časť. Toto bude beh na dlhú trať s neistým koncom. Ako som čítala tvoje ostatné témy, tak to budeš mať ťažké. Treba si hlavne nájsť dobrého právnika. Ak mu súd určí, že ti má peniaze vrátiť, tak ti ich vrátiť bude musieť - hoci v splátkach. Veď hádam nebude do konca života nezamestnaný. A ten prepis domu - veď to bude z jeho strany jasná špekulácia....