Začala som nenávidieť svojho otca

maca793
4. okt 2008

ahojte, mám teraz taký problém, dostala som nejak alergiu na svojho otca, takže som ho začala nenávidieť a to z toho dôvodu, že keď som u našich, tak nič nerobí celý deň, len je za počítačom a strašne mamu ale aj mňa uráža a nadáva nám. nie zle ale tak, že sa tu nič nerobí, že on musí makať, nemá nikdy navarené, všade vidí len samé peniaze, a hlavne sám seba. doma nič nepomôže, často chodí do krčmy, v poslednom čase sa z neho stal ťažký alkoholik, nebije nikoho, našťastie.
normálne mi sem znechutil návštevy, a silno rozmýšľam, že sem budem chodiť len vtedy, keď bude v robote. svojimi hláškami kazí náladu všetkým.

etuska
4. okt 2008

Maca ☹ -slovo nenavist ma silnu vahu,ale chapem ako to myslis.Mozno ozaj staci obmedzit navstevy a ono sa to casom upravi.Drzim palce

maca793
autor
4. okt 2008

neupraví, je to bývalí bachar a tak to má v sebe. a alkohol tiež robí svoje. a najviac najhoršie na tom je, že kidá stašnú špinu na mamu, čo mu nič nerobí. len si ho nevšíma a nič mu nehovorí také, aby nedopadla niekde a to vysloviť nedokážem. nervovo sa koľkokrát zrútila

etuska
4. okt 2008

nemoze sa na cas nastahovat k vam? 😨 aspon kym sa ako tak upokoji.

maca793
autor
4. okt 2008

nie, ja mám len 2-izb. byt, nemala by kde spať, a aj tak by nechcela. necíti sa v mojom byte dobre, lebo tam vyrastala od mala. ale najlepšie jej je, keĎ je v robote ona poobede do večera alebo keď má mama nočnú, vtedy sa nevidia vôbec. ale cez víkendy to je takto. aj dnes nakričal na deti, že prečo chodia korčuliach po byte, vraj robia čmuhy, vraj je tu bordel ako .... a tak by som pokračovala ďalej. a byt riadime ja alebo mama hlavne v sobotu.

adrioska
4. okt 2008

Maca je to smutne, ale zrejme je z nejakeho dovodu otraveny ci sklamany zo svojho zivota a vybija si to na Vas. A ten alkohol tomu len pridava. Keby sa dalo, tak sa skuste s nim porozpravat, ze preco je taky, preco to robi a tak, ze Vas to trapi, ze je takyto a ze ho mate radi, ale svojim spravanim Vas odhana. Neviem, je to tazke, lebo najlepsie by bolo, keby isiel on k psychologovi, ale taketo typy ludi (najma ak je to chlap), tak lahko k psychologovi nepojdu... ☹

maruschka
5. okt 2008

maca, na cholerika treba ísť zhurta..Mám otca a sestru cholerikov-totálnych..Tato je inak normálny,ale keď raz za čas spustí kvôli nejakej blbosti,tak sa všetci praceme kade ľahšie..A potom príde segra a tá s ním vie teda narobiť parádne poriadky..To keby ste počuli ten hurhaj-normálne súboj Titanov....Dom sa otriasa od základov,okoloidúci si myslia,že sa už vraždia-ale fakt baby,kto to nezažil, nepochopí...A potom,keď sa vyvrieskajú, tak sa rozprávajú úplne normálne-ako keby sa ani nič nedialo a my sme ešte dva dni z roho roztrasení a nevieme, čo si máme o tom myslieť..takže maca, asi pomôže len takýto prístup.Aby si nemyslel,že je on v rodine jediný šéf 😉 😉 😉

bibula
5. okt 2008

nechajte ho sameho,zober mamu k sebe,nech ju zbytocne neoslabuje,lebo ona bude ta,co na jeho "vypady" zle dopadne.

bashka
5. okt 2008

maca, chapem nenavist k vlastemu otcovi...ja som mojho uz rok ani nevidela, on nevidel a ani neuvidi moju malu...mama chodi k nam, ja tam nevkrocim co bude zit...a to za to, ze sa alkoholom z neho stala totalne troska, co nevie so sebou a chudera mama to musi znasat...Ja som sa rozhodla takto...ze ho uz nechcem vidiet, hoci aj nikdy...smutne, ale komu niet rady...

jaduska
5. okt 2008

Mám pocit, že tak, ako sa správa tvoj otec sa správa väčšina bývalých policajtov a vojakov...(česť výnimkám) - osobná skúsenosť s viacerými ☹

kingstonka
6. okt 2008

... s alkoholikmi je to strasne... aj moj otec sa neskutocne zmenil... a bohuzial neprizna,ze je alkoholikom... myslim, ze by mu pomohlo uz len sa liecit... ale k psychiatrovi ho nedostaneme...

kili
6. okt 2008

maca, podľa mňa nepomôže nič, iba sa dať rozviesť a možno ho naštartuje to, že si uvedomí, ale myslím, že skôr nie. Musí si tvoja mama uvedomiť, že by takto mala byť do konca života, či jej lepšie nebude samej (si teda myslím, že áno)