Zadĺžený priateľ

25. jún 2020

Mám priateľa, sme spolu 2 roky. Vedela som od začiatku vzťahu, že má dlhy. Nevadí mi, keď má človek dlhy, pokiaľ ich rieši, čo sa o mojom priateľovi povedať nedá. A to je to, čo ma trápi a hnevá.
Za tie dva roky čo sme spolu ich absolútne nijak neriešil. Nemôže normálne na zmluvu pracovať, pretože by mu všetko vzal exekútor. No a tu nastáva ten problém. Našiel si spolu s jeho kamarátom prácu, pri ktorej ale je potrebná živnosť alebo sročka. Jeho kamoš tu sročku chce založiť, ale tým, že môj priateľ má dlhy, on tam byť vedený ako spoluzakladateľ nemôže. Teda chce, aby som tam bola zapísaná ja. Lenže ja toto nechcem. On to odo mňa berie ako zradu. Alebo chcel, aby som si založila živnosť na ktorú by on mohol pracovať. Ja som z toho zúfalá, ja nechcem zakladať živnosť ani sro ani nič iné. Len sa potom hádame. Takisto ide kupovať auto, zase len musí byť písané na mňa. Vraj ja nemám čo stratiť, len získať.
A takto je to so všetkým...

marca12
25. jún 2020

A co je zasadne,nema vas nikto rad. Uz mas aj ty nalepku dlznika,kazdy vas berie,ze ai napoziciavate. Nedajboh,aby ste mali deti,budu mat skazeny zivot. Nikto sa s nimi nebude kamaratit.

keziah
25. jún 2020

nie, osobny bankrot znamena, ze (v pripade konkurzu) clovek "vymaze" svoje dlhy (okrem vyzivneho a nejakych dalsich vynimiek, od ktorych sa oddlzit nemozno) a zaroven pride o svoj aktualny majetok relevantnej hodnoty.
ale dalej sa uz nezadlzuje, moze normalne nastupit do prace a ma uz pokoj od exekutorov. moznost dalsieho podnikania je vsak potom znacne obmedzena - musi s tym vyslovne suhlasit zivnostenky urad alebo take cosi, ak ta to zaujima, radsej sa spytaj na tom linku nizsie. a vsetko vacsej hodnoty, co oddlzeny nadobudne v nasledujucich myslim 3 alebo viac rokoch (vyhra v jackopote, velke dedicstvo), musi scasti ponuknut veritelom.
v pripade oddlzenia formou splatkoveho kalendara clovek nemusi nutne prist o vsetko, ale musi sa zaviazat splatit aspon nejake % dlhov, myslim, ze minimum je 30%.
Viac info napr. tu:
https://www.centrumpravnejpomoci.sk/sekcia/7-za...
alebo im napis spravu na FB, vedia rychlo a dobre poradit:
https://www.facebook.com/centrumpravnejpomoci.sk/

janetinka27
25. jún 2020

nema ziadny majetok,prijem,nic. takze dlh nie je z coho zaplatit.

daganov
25. jún 2020

podľa odpovedí, ktoré píšeš, nie si ešte pripravená ten vzťah ukončiť, dávaj si veľký pozor, lebo stiahne dolu aj teba.

ursula22
28. dec 2021

ako to dopadlo?

lacibo
11. feb 2024

Manipuluje s tebou a využíva to, že si do neho zamilovaná ( inak by sa to ani pochopit nedalo taký vztah)..citovo ta vydiera a ked sa vzopries, priprav sa na všetko radsej..ale na milion percent je toto lepsie ako robit zo seba bieleho koňa..chces skoncit v base? Rychlo sa obklop ludmi, ktorym veris ( ludmi, dobrymi znamymi) a s ich pomocou utekaj a utekaj, ked si chces zachranit normalny život..držím palce!