Zákaz styku otca s maloletým dieťaťom - poraďte

unicornus
3. sep 2017

Potrebujem radu. Kedy môžem žiadať o zákaz styku otca so synom? Otec môjho syna sa neustále vyhráža mne aj mojim známim fyzickým napadnutím alebo rovno zabitím. Obťažuje ma neustálimy telefonátmi, dokonca chodí až k nám domov a vyzváňa aj pol hodinu v kuse. I keď mu poviem že syn spí, nech prestane zvoniť lebo ho zobudí povie že jemu to je jedno. Na základe jeho konania mu odmietam syna, má 10mesiacov, dať kým nerozhodne o styku súd. Dotičný je pijan, každý deň pije už od rána aj v práci. Ajto bol jeden z dôvodov prečo som sa s ním rozišla, bol na mňa agresívny no nikdy ma nezbil. Preferuje skôr psychické týranie a zastrašovanie. Policajti ktorých som naňho niekoľkokrát volala povedali že pokiaľ ma nezbil alebo nenapadol nejedná sa o trestný čin. No keďže je aký je, agresívny pijan, nechcem aby si syn z neho bral príklad. Hlavne jeho spravanie sa k ženám 😖 preto by som bola najradšej kebyže mu súd zakáže so synom styk...
To mám vážne čakať kým ublíži synovi alebo mne aby som to mohla nejako riešiť?

mondolina
3. sep 2017

Podľa mňa sa jedná o nebezpečné vyhrážanie, jednoznačne polícia, nedajte sa odbit

chokma
3. sep 2017

zbieraj si dokazy... fot ho, nahravaj a volaj na neho policiu a vzdy podaj trestne oznamenie, resp. nech ti daju potvrdenie o tom, ze tam boli a co si ziadala, preco si volala.

piece
4. sep 2017

Treba nazbierať nejaké dôkazy, keď príde vybúchavať, treba naňho zavolať policajtov. Aj keď nič neurobia tak nech sú o tom aspoň nejaké záznamy, budeš mať svedkov, že mal vypité a bol agresívny aj keď ťa priamo nenapadol, ak ti posiela nejaké smsky tak si všetko treba nechávať..

alexi2211
4. sep 2017

No keď dokážeš, že je agresívny tak to nebude také ťažké keďže dieťa máš ešte také malé tak mu zakážu sa s ním stretávať keď tam bude nejaké riziko, že by mu mohol ublížiť alebo ho zanedbať keď bude s ním. Len si nazbieraj dôkazy tak ako ti baby písali

unicornus
autor
4. sep 2017

Ďakujem vám za rady. Tak snáď to dobre dopadne.