Zastane sa vás partner pred okolím?

tilda
12. okt 2013

tolko diskusii citam, ale zacat vlastnu je trochu osemetne... tak idem rovno na vec.

mam priatela, sme spolu cez dva roky. mam aj dcerku zo vztahu predtym. vsetko je take normalne, vseobecne je u nas pohodicka. ale stvu ma niektori jeho kamarati a teda aj on v jednej veci. neviem ci prehanam alebo nie, preto potrebujem poradit. v jeho partii su ludia, ktori si ku ne neskutocne dovoluju. nemyslim, ze som nejaka citlivka, ale ked mi jeho kamos povie ze ich nemam otravovat, tak sa ma to dotkne o to viac, ze sa ma moj frajer vobec nezastane. vcera sme to rozoberali a ked som sa spytala na pricinu, tak som sa dozvedela, ze vraj preto sa tak ku mne spravaju, ze som slobodna matka. no viete si predstavit, do mna voslo sto certov. toto povazujem za moje najslabsie a najzranitelnejsie miesto. ostala som s malou sama ked mala len tri tyzdne a zazila som si s exom vazne krusne chvile. doposial ma naplnal pocit hrdosti, ako som to vyborne sama s malou zvladla, ale zaroven je to - a to zijem vo vlekom meste, dost velka stigma byt slobdnou mamou. je vela chciet od partnera, aby sa ma zastal pred svojimi priatelmi? som si to obratila, ze ak by nanho utocil niekto z mojich blizkych, tak by som to urcite nenechala len tak...aj som mu to takto vysvetlila, on povedal ze ho to mrzi a ze nas lubi a chce byt s nami - ja to aj citim, ze to je pravda, sprava sa tak, ale toto ma nesmierne zranuje. isto to ma docnenia s tym, ze som bola na vsetko sama a od partnera jednoducho ocakavam, ze nas bude tak trochu aj chranit, ale neviem sa z toho vysomarit. nechcem to nafukovat, ale neviem sa tvarit ze sa nic nestalo. asi som trochu prehnala, ale v hadke som mu povedala, ze tak to si musi vybrat, ci chce ostat s nami alebo sa stretavat s ludmi, co ma maju za stetku lebo som sama vychovala decko :(... co si myslite, prosim, vy? dakujem

dai
12. okt 2013

@tilda chlap ked miluje zenu tak je na nu hrdy, chodi s nou ako pav a nedovoli aby sa jej kdokolvek cudzi dotkol - a to pisem ako zena zijuca v 13rocnom vztahu ...

eeffka
12. okt 2013

@tilda no ten tvoj spolubyvajuci je pekny chudakl. Keby mne toto povedali tak by dostal hubovej jeden a hned aj druhy a tym by u mna skoncil, to co mas za chlapa ze si ta nezastane...
Moj muz ma vselijakych kamosov a ti maju vselijake frajerky (od uplnych debiliek, zlatokopiek, lenivych bab, a samozrejme aj normalne) a ked som sa s nimi stretla som muzov vravela co mu nepoviete co to ma za osobu za partnerku? ( napr uplne ze biela pecienka) a vies co on na to? ze je to kamarat a aj keby chodil s dvojhlavym siamcatom oni ju musia zakceptovat. Takto to funguje medzi kamaratmi. ten tvoj frajer mi pripada akoby mal pod 20.

tilda
autor
12. okt 2013

@saxxxana ma 30 rokov, ti jeho kamosi su priblizne rovnako stari. nebolo to praveze prvy krat... :(

tilda
autor
12. okt 2013

@dai svata pravda... a noe ze sa tu niekto pusti do toho, ze je to ako z rosamunde... lebo nie je! 🙂

jabadaba
12. okt 2013

@tilda vies co, prides mi ako inteligentne ziena podla toho ako pises. Je Ta skoda pre takeho partnera.

No a o to horsie, ze uz ma 30. Stary, blby cap. Sorry.

aristka
12. okt 2013

30tnik a takto no neviem asi sa zhodnem s
@jabadaba je veľmi smutné ,že ak ste mimo partie tak ťa ľúbi ako hrom a ak ste v partii zabudne ma to aké miesto máš v jeho živote alebo on to vie len ty asi snívaš svoj sen ,ktorý asi nie je ...no dobre porozmýšľaj máš už dieťatko a potrebuješ oporu a nie puberťáka ....držkaj sa

janickacrazy
12. okt 2013

@tilda ja som si tiež myslela, že má tak okolo 20tky maximálne, ked sa takto trapne správa....radím ti dobre....prečo od neho....nezaslúži si ťa.....ja som tiež bola slobodná mamička a viem, že to nie je sranda....ale ako tu už bolo spomínané, ak si ťa chce zobrať, tak prosím, myslí to s tebou vážne, ak nie tak by som prchala od neho na míle daleko....moj muž si ma zobral do pol roka od našej známosti a vobec nemal s tým problém, že som slobodná mamička aj ked jeho kámoši mu tiež frflali, že no má už dieťa bla, bla....vieš čo? moj sa s kámošmi už skoro vobec nestretáva, nemá čas, lebo sa venuje mne a našim deťom a je šťastný 😉 .....a to, že sa to nestalo prvý raz, tak to je ešte horšie...ozaj je to minimálne na vážnu debatu medzi vami, drž sa

cerez
12. okt 2013

Ja napríklad dávam klobúk dole pred slobodnými mamičkami. V dnešnej dobe je to ťažké. Naopak si skôr zaslúžia obdiv ako pohŕdavý postoj okolia.

saxxxana
12. okt 2013

@tilda aha, tak to je nieco ine. Skus sa s partnerom porozpravat, ci si nevsimol ze jeho kamarati su k Tebe neprijemni. Bez toho aby si mu to vycitala. Podla mna o tom vie ale stiahne chvost aby ho nevylucili z party. A to je velka chyba ved Ty si viac ako daky kamarati. On by si mal usporiadat hodnoty! Ale nedavaj mu ultimatum ja alebo oni. Proste sa s tymi idiotmi s kuracimi mozockami nestretavaj.

tilda
autor
12. okt 2013

dakujem vam vsetkym za vas cas. ono mne sa to zda kazdou hodinou este horsie. po byvalom vztahu - aj ked si myslim, ze som podla mna primerane sebavedoma a hrda baba - tak mam vzdy obavy, ci neprehanam, ale tentokrat asi nie :( vlastne bodaj by ... mne to totiz ex stale vycital, ze prehanam, ale tam sa diali strasne veci... tak urcite som este citlivejsia na tieto zalezitosti, kedze som slobodna mama. napriek tomu som na seba hrda, lebo myslim ze som sa dokazala postarat o malu aj o seba, o to viac ma potom berie ked sa nejaky chudak na mna navaza. keby to neboli jeho kamarati, urcite by som sa ohradila, ale ani nevem preco nechala som to nanho. rozmyslam, ze ci preto lebo som nechcela vyvolavat zbytocne problemy a vlastne som tak prirodzene dufala, ze ved su to jeho kamosi, tak je to tak dost aj jeho vec a mal by sa k tomu nejak postavit. aj sme sa o tom rozpravali, ale stale to sklzne len k tomu, ze placem alebo som zuriva a on na mna pozera - tento vyraz nepouzivam, ale uplne sa hodi ze "ako puk"... to si ani neviete predstavit. potom povie ze ved on ma ma rad, ze sa s nimi uz nebude stretavat. lenze mne toto nestaci. neviem, ci chcem vela, ale v tomto momente uz vyslovene potrebujem, aby sa ma zastal a nieco k veci povedal. nechem to cele nafukovat, ale neviem sa ponad to povzniest. inak nam je vazne fajn, rozumieme si, ale toto ma tak vzalo, ze zacinam pochybovat ci si ma vazi a ci mu na mne, resp. na nas zalezi. lebo tocit so slobodnou matkou je urcite lahsie. ja som predsa do nasho vztahu investovala aj dieta. nechem sa za malu skryvat, ale o to je cela situacia vaznejsia, ze ona je nanho zvyknuta, ma ho rada. nechem sa ani rozchadzat, ale jeho mlcanie alebo argument ze ved sa s nimi nebude stretavat alebo ze je na ich urazeny mi pride malo... niekto tu pisal, ci si nemyslia, ze som zlatokopka - no to sotva, lebo on zije s nami v mojom byte, ja pracujem, zivim seba aj malu uplne bez problemov, vazne z neho nemam vobec ziadne financne vyhody. dalsia vec ktora mi dnes docvakla a desi ma je, ze uz takmer pol roka u nas byva, ale stale si plati privat. zhodou okolnosti vlastne plati polku bytu s tym chalanom, s ktorym som mala problem. takze ake ze sa s nim nestratava. ved s nim ma byt, resp. mu doplaca na byvanie polovicou, i ked tam nebyva.... napadlo mi dokonca, ci to nie su zadne vratka, vsetko poprel... pisem mozno kostrbato a skacem, ale siju mnou riadne emocie... dakujem vam🙂

ajsenz
12. okt 2013

Tí jeho kamaráti mi prídu ešte veľmi nedozretý ak majú takéto choré názory...
Mňa sa muž zastane aj vtedy, keď nie je treba 😀

tilda
autor
12. okt 2013

@saxxxana ibaze ja som mu to uz vytkla. skusila som mu njaprv napisat mail, lebo sa poznam, ze neviem klude niekedy riesit a toto je velmi citlive, ale tam mi prisla odpoved, ze ak by to zase nezvaladol, tak im mam vlepit - a toto ma vlastne vydrazdilo aby som to cele riesila dalej... a dalej si uz citala ... mozo si povies ze zbytocne, ale na desne stve, ze sa tvari akoby sa nic nedialo... ono to vyzera ze len ja robim cirkus, ale proste neviem to prekusnut. a ultimatum som mu dala tiez, leb osom povedala ze to si bude musiet vybrat, ze sa neda zlucit aby sa oni ku mne takto chovali, on nic neurobil a doma sme sa tvarili ze sme stastna rodina - jednoducho ze u mna to tak nepojde....otras cele

tilda
autor
12. okt 2013

@kveta mas recht, len nie som doma v tychto veciach... ja naozaj netusim ako to urobit. no je pravda, ze si zasluzim aby som vedela na com som. mala som pocit ze to ide vyborne, ale teraz si uz ozaj nie som ista... ked sa spytam, co vlastne chce odo mna, tak povie ze rodinu so mnou.. neviem, mozno je to tym moemntalnym sklamanim len, ale zacinam pochybovat. a keby aj teraz navrhol aby sme sa vzali, tak budem mat pocit, ze som ho dotlacila... no sibe mi uz z toho

gretocka
12. okt 2013

@tilda no naozaj by bolo potrebne, aby si nasla v sebe silu na rozhovor co najmenej emocny a vybusny. V podstate by si mu tieto veci ktore si tu povedala nam, mala povedat aj jemu co ta trapi na tom a co ocakavas od neho.
Kazdopadne ak je chlap chlapom a zenu miluje, nedovoli aby jej niekto ublizoval - tak ako tu uz napisali ostatne dievcata.
Taktiez riesenie - uz sa s nimi nebudem stretavat mi pride ako totalne unahlene a "pubertiacke". Chlapske by bolo keby si to v partii vysvetlili a pokracovali dalej.
No a na zaklade predosleho zivota si urcite citlivejsia na taketo prejavy z jeho strany - to by mal tiez chapat.
Ak ti nie je schopny prejavit patricnu uctu a podporu uz teraz, casom sa to zlepsovat asi nebude.
Ak toto bola prva taka situacia, tak by som to ultimatami este neriesila. Ak sa to opakuje a on vie co ta na tom trapi a napriek tomu svoje spravanie nezmenil, tak zial ta asi nepotesim, ale lepsie to bude tazko....

A na zaver este poznamocka: Muz by sa mal svojej partnerky zastat aj v pripade, ze ta partnerka spravila chybu, proste "drzat stranu" partnerke na verejnosti za kazdych okolnosti a potom v sukromi si veci vydiskutovat.....

tilda
autor
12. okt 2013

@gretocka hm, bola som emocna vybusna :( ... ale vsetko co som sem pisala som mu povedala, tak on velmi dobre vie... aj to ze nestretavat sa je podla mna detinske som mu splechla... myslim, ze sa v tom zacinam dost zamotavat... som doteraz zila v tom, ze si rozumieme, ale desne ma skrie, ze prehliada ak mi niekto ublizuje...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sharmana
12. okt 2013

@tilda nie som síce zástanca ultimát a viem že chlapov to vyvádza z miery, ale určite by ma to tiež nahnevalo, keby mi niekto povie, že "neotravuj".... ja by som síce poslala do péčka dotyčného aj sama a hned v tej chvíli, takže partner by sa ani nedostal k slovu, ale určite by som sa s tými ludmi už nestretla a s partnerom porozprávala o tej situácii...
zažila som v partiách situácie, kde sa presadzovali niektorí a iní boli v pozadí, ale aj u tých najslabších jedincoch musí prevládať pud sebazáchovy a ochrany svojej rodiny... minimálne slovne by mal partner upozornit kamarátov, že sa majú k tebe správať slušne.. v opačnom prípade je snád prirodzené, že by sám mal chcieť s tými ludmi prerušiť kontakt 😉

tilda
autor
12. okt 2013

@tanapeta strach pomysliet, ale to uz je v ich kompetencii. mna stve, ze vie aky maju na mna nazor a napriek tomu sa s nimi bavi akoby nic... to ze povie ze je na nich urazeny mi pride smiesne

laila22
12. okt 2013

@tilda a tebe tvoj partner prispieva na najom a stavu, ked byva u teba? ked kamosovi doplaca polovicu?

tilda
autor
12. okt 2013

@laila22 praveze len tak ad hoc... ale je to trochu aj moja chyba - cakala som ako blba, ze ked zrusi ten podnajom, tak to poriesime... fakt som ako krava

laila22
12. okt 2013

@tilda prepac, ale to teda si.. To co je za paka? co sa necha vydrziavat slobodnou matkou? Absolutne by ma nezaujimalo, ze si platí nejaky podnajom v ktorom nebýva. Nastahoval sa k tebe a ty ho zivís, platís ucty. Prepac, si pekne blba..

tilda
autor
12. okt 2013

@laila22 ano... teraz som rada ze som tuto temu otvorila, potrebujem trochu otvorit oci...

laila22
12. okt 2013

@tilda ves ja som tiez sama s malou, mama svoje byvanie.. Ale isto by som si sem nanastahovala milujuceho priatela a zo samej lasky vsetko tahala sama... A jeho by ani nenapadlo, ze ved ked ju tak milujem a myslim vazne, tak jej prispejem polku na ucty a domacnost... To je sila. Podla mna ta ma iba pre svoje vlastne pohodlie... sorry

tilda
autor
12. okt 2013

@laila22 ja ti neviem, zeby som sa tak mylila v tom co som citila? alebo to bola skor tuzba ako realita? ale nebolo by to prvy krat :( ... zijem vo velmi pomylenom okoli, kamosky maju velmi tazke vztahy, ale tvaria sa hrdinsky, samozrejme nemozem sa na ne vyhovarat.... ja si nie som niekedy ista akych ustupkov je treba aby vztah fungoval

tajomna21
12. okt 2013

@tilda tiez by som si to riesila sama, ale ocakavala by som aj ine spravanie od partnera .... to, ze je na nich urazeny je blbost, pretoze je s nimi stale v styku ....
osobne by som trvala na jeho jasnom postoji k tebe a tvojej malej ... a ja by som asi chcela aj stretnutie s tym podarenym kamaratom aby mi zoci-voci povedal,aky ma problem (a za pritomnosti priatela) .... a vydiskutovala si to ....
a to, ze ho zivis, to hned zmen!!! preco by mal platit tam, kde nezije? trvaj na polovicke nakladov aby platil on, nie si dobrocinny ustav, ale jeho partnerka ..... hned, ako mu predostries poziadavku, ze chces aby prispieval a prestal si platit ten nevyuzity prenajom sa prejavi, ako to s vasim vztahom je .... na druhej strane radsej skor ako neskoro!!!

tilda
autor
12. okt 2013

@tajomna21 vsak je to hovadina, ze je urazeny? a ako mam trvat na jasnom postoji? tu sa mi otvara kopa starych zraneni, kedy ex nebol schopny sa postavit k vlastnemu dietatu a ku mne... ja viem, ze to s terajsim vztahom nema nic, ale ovplyvnuje ma to ...platit sa vraj nebrani, vraj som mu to mala len jasnejsie povedat...

tajomna21
12. okt 2013

@tilda no jasne sa vyjadrit, co k vam citi, ci chce s vami byt, ci sa za teba hanbi pred kamaratmi, suhlas s tym, ze si to vydiskutujete napr. aj s kamaratmi zoci-voci .... ze si prestane platit ten podnajom? ze nebude tolerovat narazky na tvoju osobu? vsak moze jasne povedat, ze ok, mate na nu taky nazor, ale je to moja partnerka a vy ju musite akceptovat a byt k nej slusny?
nevadi mu, ze tam vyhadzuje uplne von oknom dost penazi mesacne? necitil sa trapne, ze ti neprispieval, v podstate sa nechal "vydrziavat"? ze si mala povedat? a on je male decko, ktore nevie, ze za byvanie a vsetko okolo sa plati? sam od seba ti mal dat a dokonca trvat na tom!

eri150
13. okt 2013

@tilda Zapamataj si, ze podla spravania jeho kamaratov spoznas, ako ta naozaj berie.. Kolko mate rokov?? Taketo spravanie si pamatam este zo strednej skoly. Ty mu mas byt prvorada a nie nejaka partia chudakov. Lenze aj tí chudaci sa k tebe chovaju tak, ako si mozu dovolit, ako im on dovoli a aj ty. Zamysli sa nad tym, nie je to normalne, to je MOOOC!!

janinah
13. okt 2013

@jabadaba môžem sa len pousmiať nad tvojou reakciou na mňa,autorku nepoznáme/bez urážky/ a ak si myslíš,že všetky partnerky sú super inteligentné a na úrovni,tak 😉 ak si myslíš,že nikdy sa nemôže stať situácia,že žena - človek sa vyskytne niekde,kde v daný moment pôsobí rušivo a nechápe,že má odísť,tak ja také poznanie nemám,maj sa....

tilda
autor
13. okt 2013

@janinah ale toto isto nebol ten pripad, myslim ze mam celkom cit pre situacie, kedy potebuje byt aj sam, ja s nim vzdy a vsade ani nechodim. a sprosta tiez nie som 🙂 bez urazky 🙂 tiez ak by som fakt aj pravom mala nevyrusovat, tak sa to da vybavit slusnejsie, zas uznaj... neratam ani s tym, ze ma cely svet bude milovat, len ze si ma milovany zastane