Zatajovanie financií od manžela. Čo s tým?

junovka
1. jan 2008

mate s tym skusenosti aj vy?Neviem preco to robi, ale uz sa to stalo parkrat.Ked som na to prisla, tak sa len usmieval ako keby sa nic nestalo.A pritom sa rozculi,ked mu poviem, ze ako mu mam verit vo vsetkom, ked mi nepovie aku ma vlastne skutocnu vyplatu-zatajuje skutocnu sumu. ☹

bihan
1. jan 2008

Fú, ja teda len kukám...nechať vlastnú ženu platiť všetky náklady na deti z tej biednej materskej.. to je fakt dobré sebectvo...
My máme síce každý svoj účet, ale včetko sa platí z manželovho... Ja dostávam len takú smiešnu almužnu, za ktorú by som tu urobila tak jeden týždňový nákup, takže môj účet je na moje čačky a všetko ostatné ide z MM účtu.. ešte mi občas vyberie hotovoť, ak ide okolo bankomatu 😅 a keďže málokedy chodím s mojou peńaženkou, ak sme spolu, tak aj posledné topánky som si kúpila cez jeho kartu. No a aj keď prístup k jeho účtu nemá, viem, koľko zarába, poznám jeho PIN na karte a určite keby som chcela, tak mi povie heslo k svojmu internetbankingu...

megustas
1. jan 2008

u nas vsetko okolo maleho plati manzel......miliony co dostavam od statu na maleho 😀 😀 😀 miniem na handry na seba,kozmetiku a podobne hluposti a aj to mi je malo a musi cvakat muz 😝 neviem si predstavit, ze by mi nedaval peniaze... 😖 a to mi plati este aj skolu 😒 😝 kolko penazi ma mesacne nemam ani sajnu....ma 3 ucty ja jeden 😀 od kazdeho mam kartu takze si neviem predstavit ze by som bola bez haliera.....no nezavidim vam....ale ja by som to asi muzovi natrela keby sa o mna nestaral 😀

junovka
autor
1. jan 2008

z toho vsetkeho je mi na grc 😔 ☹ 😢

alysea
1. jan 2008

no lenadka, jasne, že sme sa rozprávali čo bude potom, tak od mojej mamky sme dostali peniažky na Vianoce, peknú sumu, tak mi povedal, že si nič nekúpime ale z toho budeme, ale to je tak možno na dva mesiace a čo potom neviem, on má patent snáď na všetko 😖 😠

denny
1. jan 2008

....nám sa toto asi ľahko hovorí....
V takej to situácii by nechcela byť ani jedna z nás 😒
Obdivujem preto baby, ktoré to musia prežívať, že to vôbec nemajú ľahké

junovka
autor
1. jan 2008

baby, ono to je tak, ze pokial mi nedojde materska, tak peno mi da, ale az ako som uz pisala po 100x pytania, a a ked ani vtedy nepocuje alebo nereaguje, tak normalne v poslednej dobe vojdem do jeho penazenky a vyberem kolko mi treba.Dakedy to ani nezisti 😔 Je to sproste, ale co uz mam robit!!!! 😒 A ked mi dojde materska, tak z tej materskej kupujem vsetko co treba...samozrejme pokial mi vystacia peniaze.On ani dakedy nevie, co vlastne toto stalo alebo cio som kupila...a ja som rada, lebo nemusim rbit denno denne ten trapny ponizujuci ritual"Treba mi penieze, lebo....."-chapete ma.Dakedy sa stane, ze mi nevyjdu peno, tak da mi, ale medzitym mu najprv urobim scenu, uz len koli tomu, ze musim pytat 100 x peniaze. 😠 😠 😠 😠

lenadka
1. jan 2008

junovka-ja som mojho nechala na materskej nech sa kukne z druhej strany a peniaze "materske" bolo vyplacane nadalej mne 😀 😀 😀 a mozes safarit 😀 mal podporu pol roka co sa rovnalo materskej a platil mame za stravu a teraz vyskakuj 😉 vtedy sa clovek najlepsie pouci, len na mna v praci cakali a ty este na materskej asi budes dlhsie. a co na to vasi-zdoverila si sa im?

junovka
autor
1. jan 2008

denny, tak ako pises, nepochopi kto neprezije!

junovka
autor
1. jan 2008

lendaka, nie, nepovedala som.Naco, je to moj zivot, a nechcem aby sa trapili koli mne 😢 😢

vroni
1. jan 2008

Junovka, co takto mu dat ochutnat vlastnu medecinu? Ked ta zivi, tak nech to robi dokladne. To znamena, ty si matersku odlozis niekam, kde on nema pristup ani prehlad a on ta bude zivit (to znamena kupovat stravu, mlieko, drogeriu aj toaletak, platit najomne, skolne a poistky) A ze su to jeho prachy, je aj jeho robota ich "rozhadzovat" (cize ist nakupit) Vyskusala by som, kolko ho to bude bavit. Nemusi sa ti spovedat, kolko do koruny zarobil za podmienky, ze zarobi dost na to, aby ste mohli normalne zit (a nie zobrat o kazdu korunu) A ak mas dobry vztah so svokrou, pekne by som sa jej "zverila" (nie formou staznosti, skor tak "zensky rafinovane), ako jej synacik setri na vlastnej rodine..... 😠

elise
1. jan 2008

junovka ved ty ho financuješ z biednej materske ked kupuješ veci do domácnosti radšej by som robila scény aby mi dal on peniaze ako by som mala ťahať domácnosť z materskej
ked je taký držgroš tak mu pusti tú rozprávku káčerovo o strýkovi držgrošovi aj s komentárom, či sa tam nespozná 😀

lenadka
1. jan 2008

junovka u nas to bolo tiez tak ked som na materskej potrebovala peniaze bolo to pre mna ponizujuce si pytat tak posli moje uspory 😠 a ked uz neboli tak som mu povedala ze 25 tisic co som mala nasetrene su v cudu a ze nech mi da lebo ja uz nemam a vacsinou nebol nadseny, tvaril sa akoby som jeho oblicku chcela 😝 tak si viem predstavit ako sa citis aj na Vianoce viac menej som ho donutila malej kupit trojkolku, lebo kupit nieco nad 1000Sk bolo pre mna nepredstavitelne. ked bol doma on obcas spomenul ze nama prachy, ze nech mu dam, tvarila som sa ze nepocujem a ked to zopakoval, vravim-mas uspory a bolo-a nech si uvedomi 😉
chce druhe dieta a ja vravim a ja budem dostavat almuznu? cha to si vyhod z hlavu a stve ho to 😀 ja druhe chcem ale este ho potrapim 😀 😀 😀

lenadka
1. jan 2008

jedna babaa tu na koniku raz pisala ako muza drzgrosa prevychovala-neuveritelne 😀 skoda ze neviem kde to je, ale on bol total strasny, vydeloval kolkymi dielikmi toaletneho papiera sa ma utriet po malej a po velkej potrebe-no des 😲 viem ze sa zbalila vzala deti a odisla na tyzden k rodicom, prisiel s prosikom a odvtedy ma kasu ona 😕 sila nie?

junovka
autor
1. jan 2008

lenadka, keby som mala kam ist s detmi, uz davno by som odisla aspon na 2 tyzdne!!!

junovka
autor
1. jan 2008

a este, to vsetko zalezi aj od muza, ci mu zalezi na rodine alebo nie.Tej baby co si pisala prisiel, lebo mu na rodine zalezalo, ako tak pozeram, tak neviem uz ani sama, ci mojmu zalezi na nas ☹ 😢 Podla toho ako sa sprava celkovo, tak to nevyzera ☹

lenadka
1. jan 2008

junovka mate malinkate babo, odkedy citis zmenu?

junovka
autor
1. jan 2008

cely zivot-uz tahame na 9 rok

junovka
autor
1. jan 2008

baby som rada za vase nazory a napady, ale neviem ako vy ste dlho vydate....ale mozno ano, mozno nie, ked budete aspon tak dlho vydate, tak budete na svet hladiet inak.Prosim, neberte v zlom 😉

lenadka
1. jan 2008

a druhe babo ste planovali ci prislo necakane?

junovka
autor
1. jan 2008

ja som strasne chcela, nakolko som chcela, aby Timeika mala surodenca.Manzelovi to bolo jedno.Vzdy vravi, ze ja som chcela deti ☹

miluta
1. jan 2008

Podľa mňa tvoj muž Junovka ešte nieje zrelý na manželský a rodičovský život...nieje ešte dokonale oddaný iba vám...samozrejme,na začiatku manželstva nieje všetko dokonalé a tiež závisí všetko od toho,koľko ste spolu a akoľko máte rokov...netreba ešte nič hádzať za hlavu,každé manželstvo prechádza rôznymi fázami a uvedomovania sa...hlavne ti prajem veľa trpezlivosti...ak budete vytrvalý,určite sa to zlepší..

lienocka235
1. jan 2008

baby ja ziram.. to c omate za chlapov....?????

my sme spolu 6 rokov... a samozrejme mame spolocny ucet od ktoreho mame karty.. plus mame este dalsi ucet kde mame odlozene nejake prasule.. ale pristup mame obaja na oba ucty ja som teraz doma.. na predlzenej rodicovskej dovolenke.. a uplne v pohode muz sa nestara.. co si kupim a tak.. jasne ze viem odtial potial..

proste sme manzelia.. a vsetko mame spolocne... aj peniaze.. ak ide o nejake vacsie investicie.. tak sa jasne ze poradime.. ale inak je to v pohode.. muz nefajci pije len prilezitostne.. vino a viem ze pre nas mna a dcerku urobi vsetko na svete..

junovka
autor
1. jan 2008

miluta, vravi sa ze chlapa nezmenis, to sa zena musi zmenit.S tou zrelostou s tebou plne suhlasim, ale ved uz ma 35 rokov!!!! 😒 Ja som aj mojmu svokrovi povedala, ze oni ako moj svokor, moj muz a jeho brat v zivote nemali mat rodinu.Moj svokor je rozvedeny a moj svagor to tiez nie je bohvie co 😉
Pises tu -uvedomenia si... 😀 co uz on si moze uvedomit, ked vzdy som ja vo vsetkom na vine,on si nikdy vinu nepriznal...a este aj blbca zomna robi.
Tusim, ze by som mala zalozit novu temu na taketo nieco,nie? 😉

danu
1. jan 2008

junovka nezavidim ti tvoju situaciu my sme spolu 11 rokov nie sme manzelmi z toho 6 rokov zijeme v jednej domacnosti sami. Ale toto co si pisala by u nas nikdy nebolo. Treba si hned na zaciatku povedat neskor to uz bude tazsie a to co robi tvoj manzel nevyzera na to ze by mu na niecom zalezalo , prepac ale pripada mi to tak. My mame spolocny ucet na mobil nam chodia smsky cize presne vieme kolko mame a v zivote by som neprosikala peniaze on by mal vediet aspon ako tak co potrebujete a vycitit ako sa ty citis. Nikdy ste sa o tom nerozpravali?

Nato ze si vydata 9 rokov to nie je vela. Ako som pisala my sme spolu 11 rokov ale neviem si to predstavit. Takyto bol aj pri prvom dietati? prepac ze sa pytam ale velmi by som si rozmyslela ci chcem s nim druhe keby som vedela co ma caka.
Dufam ze sa nenahnevass za moj nazor

lienocka235
1. jan 2008

jaaj a jeste doplnim kedysi som ja zarabala tiez dost..a isla som robit ked mala mala rok a pol.. ale teraz muz cchel aby som bola doma.. tvrdi ze nemusim robit ak nechcem ze on nas uzivi a okrem toho mu pomaham s jeho robotou.. a tak..

junovka
autor
1. jan 2008

danu, nenahnevam 😉 Vies, ono to s financiami zacalo, ked ja som zacala byt nezamestnana.On je taky tip cloveka, ze on somnou nechce riesit nikdy nic a ak riesi, tak riesi tak aby len on mal pravdu a aby len jemu to vyhovovalo.kK sebeckosti bol vychovavany, zrejme.Lebo cela jeho rodina je sebecka.Ked som chcela Nelku, tak mi to bolo jedno, ja som nepozerala na seba ale na Timeiku, aby mala surodenca, nakolko ja mam uz33 a mam problem so srdcom ☹

junovka
autor
1. jan 2008

ktory chlap by sa pre to obetoval aj napriek takemu to zdrav.stavu ako mam ja????Asi ziaden, a ten moj vonkoncom nie!!!Chcela som byt tehu za kazdu cenu aj ked som vedela, ze mi ide o zivot,koli srdcu.Nechcela som byt sebecka a ani nie som 😢 😢 😢

danu
1. jan 2008

tak ti fakt drzim palce i ked si myslim ze iny nebude ako to tu ty opisujes. 😒

nera
1. jan 2008

júnovka - vôbec Ti nezávidím, našťastie u nás to také nie je...mys me si to na začiatku slovne vysvetlili, že ak mám ísť na materskú to znamená, že nebudem mať príjem a to tiež znamená, že on to musí ťahať. Takže nemáme problém, ja peniaze svoje nevidím, lebo všetko automaticky ide na trvalý príkaz, takže všetko ťahá manžel,no stále mi dá peniaze, dokonca niekedy ani nestihnem povedať na čo, automaticky mi ich dá.Dôverujeme si. Obaja vieme, že na hlúposti ich nevyhadzujeme, lebo ich až tak veľa nemáme....Máme síce obaja zvlásť účty, no aj vtedy keď som ešte robila tak sme navzájom mali prehľad kto dkde minul. Všetko je vec dohody. No máš pravdu, ak nie je s kým o tom rozprávať tak je to ťažké. Skús mu vysvetliť, že nemáš šancu ťahať domácnosť z toho tvojich peniazí a už potrebuješ viac.
Ak je taký ako hovoríš, tak určite sa spýta ako je možné, že doteraz Ti to stačilo...tak mu povedz, že už to a to nemáš nejaký čas zaplatené(skús niečo na maličkú, alebo niečo do školy...aby sa to netýkalo Teba) a požaduj od neho nech Ti hneĎ po výplate dá xy peňazí na ruku(my si ich dávame na isté miesto a viem, že ak by niečo vyskočilo a ja by som nemala už pri sebe, niekedy sa stane, že všetko miniem, taj odtiaľ zoberiem a je to).
Skús naň postupne, takýto ľudia sa boja veľkých zmien. A keď to mal v rodine...ani nehovorím. Skús naň ísť cez niečo na čom jemu záleží...
My sme síce spolu len 2,5roka, ale viem, že dá sa žiť krásne bez problémov- moji rodičia žili spolu 46rokov (otec už zomrel), ale oni sa nikdy nehádali pre peniaze, jedine ak otec chcel niečo kúpiť mamke a mamka nechcela, lebo si sanovala, veľmi sa pre nás obetovali. 😉 Ale žeby si zatajili peniaze....to nikdy.....
A svokra je asi fakt "divná", lebo či moja mamka, či manželov otec, skôr nám dajú peniaze, či nejaké veci, akoby od nás prijali(obaja sú veľmi zlatí)...ale všetko je asi o životnom štýle a spôsobe života ...oni boli asi ináč naučení....
Veľmi Ti držím palce!

lenadka
1. jan 2008

junovka, tak chlap sa nikdy pre rodinu neobetuje tak ako zena, na par vynimiek 😉 vzdy je to zena co drzi rodinu
naj prikladom je moja svokra v tomto