Zatajovanie financií od manžela. Čo s tým?

junovka
1. jan 2008

mate s tym skusenosti aj vy?Neviem preco to robi, ale uz sa to stalo parkrat.Ked som na to prisla, tak sa len usmieval ako keby sa nic nestalo.A pritom sa rozculi,ked mu poviem, ze ako mu mam verit vo vsetkom, ked mi nepovie aku ma vlastne skutocnu vyplatu-zatajuje skutocnu sumu. ☹

ada78
1. jan 2008

ja tiez neviem kolko presne moj muz zaraba. a ked som dostavala vyplatu, tak som mu vzdy 2-3 tisicky zatajila a odmeny som tiez nepriznavala cele. potom som si kupovala cacky na seba a vsetci sme boli spokojni. 😎 😎 😎

ale zase, keby som nasla vela nepriznanych penazi, tak neviem, co by som robila.

elise
1. jan 2008

u nás som mužovi otvorene povedala že účty sa platia zo spoločných peńazí a to tak že moja výplata + jeho výplata mínus výdavky (poplatky, elektrika, poistky, hypotéka, strava...) a potom určitá suma na šporenie (dovolenka.....) a zbytok peňazí sa alikvotne podľa zárobku rozdelil tak že si berieme kolko potrebujeme napríklad na pivi na posedenie, do kina..na kvety, drobnosti darčeky...) ale trvalo to skoro rok kým som ho o tom presvedčila teraz mi hovorí že som vymyslela super spôsob aj všetko poplatíme aj si našetríme aj malý dostane tak sme všetci spokojný 😉

zuz11
1. jan 2008

u nas mame tiez ucty spolocne, ako sme sa vzali tak akurat zacal robit na zivnost a tak jeho ucet je akoze firemny a moj sukromny.... nikto pred nikym nic nezatajuje a na vsetko mame dost penazi....

katy2
1. jan 2008

nam chodia obe vyplaty na jeden ucet, a o kazdom pohybe na ucte mame info na obidva mobily... Takze mame presny prehlad a je to super. Nemame potrebu jeden pred druhym nieco zatajovat... Peniaze mame spolocne a kyzdy z nich berie kolko potrebuje...

junovka
autor
1. jan 2008

vsetkym sa vam hovori, lebo mte svoje prijmy ale ja pokial som neostala tehu s Nelkou, tak som bola nezamesztnana 2 roky, nakolko Timeika mala 3 roky ked mi skoncila prva materska a nikde ma nechceli vziat do prace, lebo ze vraj mam male dieta 😢 😢 😢 Takze, ja osobne uz 5 rokov nemam ziaden osobny prijem a nemam si z coho nakupit nieco pre seba.Matersku dam Nelke na kase, mlieka...a mam figu. V podstate manzel nas zivi.Ale to, neznamena, ze nemozem vediet kolko ma prijem 😠 Teraz je na koni aja musim skakat, ako on piska 😢 😢 chodim jak ciganka oblecena,radsej dam detom,jemu je jedno ako chodi on obleceny,hlavna vec, ze svojej matke dal 1000Sk na vIanoce.A ja som povedala, ze a mne kedy das 1000Sk, aby som si na seba daco kupila?On povedal, ze ani on si na seba nic nekupil.Tak som povedala, ze nemala dat matke peniaze, a mal si on kupit nieco na seba.Som z toho zufala!!!!Vyplatne pasky povacsinou nechava v robote, aby som asi nevidel kolko ma prijem. ☹

elise
1. jan 2008

junovka skús mu predložiť systém financovania spoločne ved ty si na materskej tak nemáš veľa peňazí je to len pár tisíc korún a on platí účty? a máš dispozičné právo k jeho účtu? to si daj spraviť povedz mu že keby sa sním niečo stalo aby si mohla zaplatiť nájomné a ked to právo získaš to stačí ked zajdete obaja do banky a tam si spravíš podpisový vzor a potom budeš vedieť koľko príde výplata ale nechaj mu pocit že na to prišiel sám, že to chce on kôli deťom a neťahaj tam jeho matku je to citlivá téma. on chce mať pocit že hospodári vo vašej rodine on a byť chválený ako super financmajster, ten pocit mu nechaj ale rafinovane ho spracuj na dispozičné právo na účet. držím ti palčeky hlvne kôli deťom, ved si predsa veríte nie?

geegee
1. jan 2008

junovka, vsetky sme na materskej, aj mna zivi manzel a aj keby som robila, nezarobim tolko ako on...ale ved ty sa staras o domacnost o deti, peries mu, zehlis...tak si to daj zaplatit! Ked je on taky, prepac, blbec, ze necha aby si sa citila ako nim zivena, tak ty mysli na seba a daj si zaplatit svoju pracu!
Ale to uz je krajne riesenie. Normalne riesenie je urobit spolocny ucet, mat 2 karty a jeho vyplata aj tvoja materska bude chodit tam. Mne pride SMS o kazdom pohybe na ucte, rovnako manzelovi.

Moj otec mojej mame cely zivot tvrdil, ze pasky nedostavaju...nechaval si na frajerky peniaze 😒

alysea
1. jan 2008

junovka, tak ja ťa celkom chápem, u nás je to to isté, tiež mi nedá ani korunu, ani mi nepovie aký mal plat a ja si hospodárim zo svojej materskej, ktorá mi o mesiac končí, tak to bude zaujímavé, keďže robota sa žiadna zatiaľ nenašla.

junovka
autor
1. jan 2008

pre matersku si chodim na postu ja osobne, nakolko som nechcela, aby boli na jeho ucte,lebo ked som vzdy nieco potrebovala ist nakupit, tak som mu musela povedat aspon 100x, ze potrebujem peniaze na nakup alebo skolne do skolky pre Timku, ked chodila este.Bolo to pre mna ponizujuce a dakedy sa stalo, ze rano odisiel do roboty a peniaze som nemala na nakup.Tak som mu zavolala a musel ist na nakup on, ci sa mu chcelo alebo nie.Ale i tak sa neponaucil.
O tej zaplatenie praci som mu povedala, on sa len usmial a povedal, ze za to ma zivi. ☹

elise
1. jan 2008

alysea ved ty ho živíš z materskej ked kupuješ stravu čo je aj on baby daj te si zapltiť prácu o domácnosť ked máte takých držgrošov ved dieťa chceli aj oni tak nech sa starajú o manželky 😉

junovka
autor
1. jan 2008

alysea. je to podla mna svinstvo 😠 ☹ .Strasni sebci su, len na seba myslia 😢 .Ale ja vzdy tvrdim, na kazdeho raz dojde 😉

elise
1. jan 2008

júnovka daj si spraviť to dispozičné právo na účet kôli deťom ak to nepôjde skús od svokry zistiť ako sa financovala domácnosť u nich možno len prebral príklad z domu

zuz11
1. jan 2008

no to nechapem 🤐 vsad junovka daj vsetko pre deti platit jemu a matersku si odloz pre seba... vsak ked zivy ma zivit aj deti.... vsak su aj jeho 🤐
ale inak to nechapem.... to je co za rovnocennost vo vztahu 🤐 🤐 🤐 som si myslela ze take nieco uz ani neexistuje 🤐 🤐 🤐
junovka a ake vzdelanie ma manzel ze ma take zvlastne zmyslanie? a co robi? netusisi vobec kolko moze zarabat?

zuzidr
1. jan 2008

tak mi účty platíme z mužovej výplaty,ale kartičku mám ja,a ja chodím vyberať a platiť účty,zo svojej materskej biednej si platím svoj telefon,a potom chodím na nákup,a v obchode platím s kartou,ktorú prvú chytím do ruky,ked si miniem materskú,platím mužovou 😀 😀

vieme o každej korune,ktorú minieme,ale nikdy neskúmam kde "zmizli" peniaze,napr.pred vianocami sa mi zdálo,že nejako na účte chýba,a dostala som pod stromček retiazku a malá bundu-zvlášť od muža 😀 😀

junovka
autor
1. jan 2008

ale,ja priblizne viem kolko zaraba,ale sa mi nepaci to, ze mi vzdy povie o par tisic menej ako dostane ☹

elise
1. jan 2008

junovka možno šetrí na vašu dovolenku k moru 😀

junovka
autor
1. jan 2008

ono urcite 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alysea
1. jan 2008

junovka ja som minule dokoca zistila, že môj muž má dva účty, lebo mu prišli dva výpisy, asi aj on "šetrí" 🙄

vesi
1. jan 2008

junovka, ja som na MD 5. rok, predtým som bola istý čas nezamestnaná, takže sme na tom podobne, ale ja mám prístup k manželovmu účtu, lepšie povedané, ja sa starám o účty a nákupy, teda robím rozpočet na celý mesiac a to z manželovej výplaty a mojej materskej. manželovi to vyhovuje, lebo sa nemusí o nič starať, stačí ked povie, že si berie istú sumu, aby som vedela aká suma nám ostane a pod.teda skôr sa dohodneme koľko môžeme minúť na "blbosti" (posedenie s kamošmi atd.) kým som pracovala, bolo to tiež tak, len peňazí bolo viac 😝 , takže máme obaja prehľad koľko máme peňazí a koľko sa minulo 🙂 ked začnem po MD pracovať, tak budeme mať spoločný účet a hádam aj viac finanií 😀

sstefi
1. jan 2008

jeho mama je tiež čudná, že vôbec tie peniaze prijala, neviem si to predstaviť. a ona vám dalal čo ako darček? 😕 😅

elise
1. jan 2008

junovka tak mu povedz že nech vidí ako to je s domácnosťou a financiami, nech zabezpečuje celú domácnosť vrátane všetkého financovania on a nech odkladá účty a na konci 3 mesiaca to spočítajte a vydelte 3 tak mu ukážeš koľko stojí domácnosť a ked chce byť ten čo ťa živý tak nech je to zo všetkým, ty si materskú odkladaj trebárs k rodičom a vôbec mu nepovedz kolko máš vrátane rodinných prídavkov a nech ti dáva z výplaty dańový bonus na každé dieťa o ktorý platí nižšie dane. ked chce živiť a nepovedať koľko dostáva výplatu tak chceš od neho peniaze čo dostáva na deti aby si im ich odkladala trebás na poistku.

denny
1. jan 2008

V našej domácnosti som financmajster ja. Manžel mi každý mesic donesie výplatnú pásku, takže viem koľko má na účte. Mám aj kartičku od jeho účtu a o zase od môjho. Poplatky platím z môjho účtu plus ďalšie výdavky, keď sa peniažky minú vyberám z manželovho. On peniaze málo kedy vyberá, keď potrebuje opýta odo mňa.
....súhlasím s elise 😉

zuzla2
1. jan 2008

my mame spolocny ucet...teda vlastne teraz uz dva...na ten moj chodi manzelova vyplata a rodicovsky a na ten druhy odvadzame peniaze na hypo a energie...
tiez som bola pred tehu nezamestnana a tym padom od zaciatku poberam len rodicovsky prispevok...ale od zaciatku to u nas funguje tak,ze to su spolocne peniaze...viem, kolko manzelovi pride vyplata, kedze mi pride sms a taktiez len co on pride domov, tak mi hned ukazuje vyplatnu pasku...
z toho vsetkeho vyplyva,ze tvoj muz je jednoducho sebec..a ked uz neberie ohlad na teba 😠 , tak by mohol aspon na vase deti 😔

lenadka
1. jan 2008

tak trochu sa viem vcitit do tejto situacie 😒 akurat ze ja som bola na materskej kratko a minula som na nej svoje uspory 😠
mame s manzelom kazdy svoj ucet. Kym som bola na materskej platila som svokre ya stravu 3000 mesacne-cize polku materskej a polka mi ostala na vydavky na dieta. sebe som rok nic nekupila a ani mi moc nechybalo ked ze som nikam nechodila, manzel platil vsetko ohladom prestavby domu, aj moju poistku ked bolo treba. ked uz bol len rodicovsky platil za stravu on aj vsetko co sa tyka stavby. ked som nastupila do prace mala som pocit ze koooklo prachov odrazu 😀 a poviem vam ze som mu to vmietla do tvare, ze na matersku viac nepojdem ked si mam pytat kazdu korunu, v slabej chvilke pristupil na spolocny ucet-dodnes nie je ale pravdu povediac vyhovuje mi to 😀
spolocny bude urcite ked ho pritlacim, pocitam ked budeme vo vlastnom a budeme si sami hospodarit urcime si pravidla. Momentalne zarobim viac ako on a on viac usetri-zase 😉 pokial ho nechyti zachvat nekupi nejaku sporostost ktorou pokryje vydavky za milion mojich sprostosti 😅

junovka, alysea-nedajte sa a vytaste zenske zbrane-to zabera viac ako hadky 😉

junovka
autor
1. jan 2008

lenadka, pokial mas muza takeho ako ja-drzgrosa, sebca, tak tu zenske zbrane su zbytocne ☹ 😢

lenadka
1. jan 2008

junovka-fih?, a to je taky od zaciatku?

alysea
1. jan 2008

no lenadka, my už máme total nefungujúce manželstvo takže ženské zbrane nehrozia.

lenadka
1. jan 2008

alysea, to ma mrzi, pozerala som si vase fotky-obe pekne co pekne atraktivne baby co zenske zbrane urcite maju 😉 zrejme si sa skusala o tom rozpravat co bude ked praca nebude-ci nie? to co pises je tiez tyranie-lebo ti dava pocit zavyslosti. Vazne ti nic nedava? Ako vam potom funguje domacnost? 😲

denny
1. jan 2008

...to predsa by mal brať ohľad aspoň na vaše dieťa, nie?

elise
1. jan 2008

junovka držgrošovi treba jasne vtlcť do hlavy (aby to vyzeralo že on dostal ten super nápad 😀 ) že kolko stojí domácnosť a všetky účty, vrátane plienok, stravy, krúžkou.....tak ak chce on rozhodovať o financiách, tak nech cvaká všetko a materskú si šetri. ak to nepomôže pošli mi ho ja ho preučím 😀 😎 😉