Zatajovanie financií od manžela. Čo s tým?

junovka
1. jan 2008

mate s tym skusenosti aj vy?Neviem preco to robi, ale uz sa to stalo parkrat.Ked som na to prisla, tak sa len usmieval ako keby sa nic nestalo.A pritom sa rozculi,ked mu poviem, ze ako mu mam verit vo vsetkom, ked mi nepovie aku ma vlastne skutocnu vyplatu-zatajuje skutocnu sumu. ☹

delphina
2. jan 2008

Nuz nechcela by som byt v takej situacii, je skoda ze u vas je to tak junovka. My mame spolocne financie, obe nase vyplaty idu na jeden ucet. Takze su to nase spolocne peniazky a nezamyslame sa nad tym kto zarobi viac a kto menej. V minulosti som dokonca ja zarabala o dost viac, ale ma to netrapilo lebo som vedela ze ak ja pojdem raz na matersku tak to bude on kto bude domov nosit vyplaty...

lenkalienka4
2. jan 2008

junovka, ked ti vyčita ze TY miňaš prachy, tak NEMINAJ a hotovo!!! nic by som mu neprala, nevarila, no nic... a povedala by som ze nemam peniaze na to, ze uz jednoducho "nevyšlo"...

digysa
3. jan 2008

junovka: ten napad lenkylienky4 sa zda byt nerealny a prehnany....ale ja by som PRESNE TO ISTE UROBILA- ziadne varenie, pranie, zehlenie a ine domace prace pre neho-niekedy treba ist na to drasticky....a este by som mu pekne povedala:
" Kazdy den travim s detmi a pokusam sa najst si pracu, lebo sa citim ako tvoj otrok a prosim sa Ti o kazdu korunu ako bezdomovec na ulici....preto nemam cas na domace prace a ine hovadinky okolo domu"
Potom by som si dala urobit KREDITNU KARTU- na obidve mena, aby aj on bol za nu zodpovedny a vsetko platila z kreditky. Raz za mesiac by Ti prisiel ucet a pekne by si mu ho prilozila a povedala nech ho zaplati. Ziadne pytanie penazi, ziadne predkladanie dokladov, co si kupila. Vsetko by mal na kreditke cierne na bielom.

Tak to totiz robim ja....sice my nezatajujeme pred sebou ziadne financie, ale ja zarabam menej a z manzelovych penazi setrime. Tiez neviem presne kolko zaraba,ale mam jeho hesla na vsetky ucty a nejako ma to nenapadne kontrolovat ich.
ALe tiez by som mala trapny pocit pytat si napr. na osobne veci ako: malovatka, hygienicke potreby.....preto mam KREDITNU KARTU a zo svojich miniem vsetko a ak musim ist nad limit mojho platu, tak raz za mesiac si vypytam na doplatenie kreditnej karty. Je to tak asi lepsie.....nez neustale vypytovat na vsetko a hlavne nebud SPROSTA, odloz si aspon nieco zo svojej materskej, ked vidis, ze o spolocnych peniazoch niet reci.

nguyen
3. jan 2008

my spolu zijeme sice iba rok ale odkedy zdielame spolocnu domacnost, vzdy sme mali prachy bud spolocne alebo ziadne 😀
na zaciatku sme mali dva ucty ale uz 4 mesiace mame iba jeden - spolocny a funguje to perfektne, obaja tam dostavame vyplatu a pripadne pridavky od statu 😕 a spolu platime vsetky vydavky a tiez si zvacsa mozme dovolit kupit z casu na cas co sa nam paci - len tak z marnivosti 😅
myslim ze dost zavazi aj to ze obaja pracujeme, tiez to pre mna nebolo na zaciatku jednoduche lebo som na tom bola podobne ako mirka 414 so znalostou zalezitosti okolo financii v krajine v ktorej zijem ale stacilo byt zvedava a podozvedala som toho az az 😉

emogeon
4. jan 2008

chvalabohu take nieco nepoznam..
este ked sme neboli manzelia sme vedeli jeden o druhom kolko zarabame a teraz mame jeden ucet, ved naco zivit dva...
naozaj nechapem tych muzov ved tie peniaze su spolocne ako maju spolocne deti...obycajni hnusni lakomi sebci ☹
junovka je to smutne ze mas takeho chlapa a nemaj vycitky ze ta zivi je to predsa jeho povinnost ty si na MD,
skus sa s nim nejako porozpravat ci je to zbytocne alebo si skusala...

ella1
4. jan 2008

no,prečítala som si to celé a toť môj názor.
u nás to bolo podobne.strašne ma štvalo,že aj ked manžel všetko platil,lebo ja som nemala po vydaji ani korunu a po narodení dcéry 2700 Sk,že som musela stále pýtať peniaze.bolo to ponižujúce.vedela som,že si nemôžme dovoliť veľa a ani by som nerozhajdákala peniaze len tak.strašne sme sa hádali.aj moja mama sa s ním hádala,že predsa musím mať nejakú korunu v ruke a aj ked to neminiem,už len ten pocit,že idem do mesta a aj ked nič nekúpim,nemusím chodiť tak,že len čumím a som smutná z toho,že niečo by sme potrebovali alebo by som chcela,ale nemám z čoho.ono každý si musí spraviť radosť.
a verte,že nepomôže ani rozhovor ani nič.a na tú sociálku by som nešla,bolo by to pre mňa ponižujúce.
potom som to robila tak,že som mu sem-tam zobrala peniaze z vrecka,ani nezistil.viem,blbé-ale čo už.
teraz sme na tom dobre,finančne,chodím do práce,takže môj plat mám pre seba a dcéru.a ušetrím aj do bytu.
manžel platí všetko ostatné a je toho dosť.
už teraz mu ale vravím,že ked bude druhé dieťa,že jedine s tým,že mi bude dávať,toľko,čo zarobím,plus ešte na to dieťa.

ono,ja to teraz chápem,že proste ked nie sú peniaze,tak nie je z čoho.keby sme si mali rozdeliť všetko na polovicu,tak mi nič neostane,lebo učty,domácnosť,strava.....

takže na jednej strane,nie je tvoj manžel až taký chrapúň,ked všetko platí,takže by bolo blbé,keby si prestala pre neho variť a pod.dve deti je dosť na dnešnú dobu,ale nejakú korunku by ti mohol dať.ja tiež neviem koľko môj zarába.a odkedy podniká,už vôbec.

skús odkladať z materskej a ostatné pýtaj od neho.
chcela by som vedieť aký máte približne príjem a výdaje.a čo robí s peniazmi,ktoré si nechá?a tie peniaze,čo ste dostali od mamy schovaj a niečo dopraj sebe a dcéram.žiadne také,že z toho budete žiť!na to nech zabudne!

319monika319
18. júl 2013

Baby viem že niektoré máte super vzťah s manželom že si vo všetkom verite. Ale niekedy netreba o všetkom vedieť a nechať si par euriček pre seba neni na škodu 🙂 a nikto o ničom nemusi vedieť.... 😀

zuriva
19. júl 2013

@319monika319 nuz, po mojej skusenosti s TEbou vyslovene suhlasim a lutujem,z e som tak nerobila od zaciatku vztahu 🙄 Zial, mala som na ociach ruzove okuliare, verila som svojmu manzelovi a nakoniec sa to obratilo tak, ze ja som platila ucty a manzel si odkladat svoje peniazky 😠 😠 😠

zuzanocka
19. júl 2013

Ja tiez netusim, kolko manzel zaraba 😝 ani nemame spolocny ucet.. kym som vsak bola na materskej, tie peniazky som minala na to,ked som chcela babam nieco kupit, prip.nejaka drobnost.. velke nakupy a ucty platil vzdy manzel.. po nastupe do prace sa to v podstate nezmenilo, vyplatu mozem viacmenej minut na to, co potrebujem, ale aj tak su to veci pre decka, nejake handry, ucet za tel., hak a podobne. Ked treba kupit nieco vacsie, poviem manzelovi, alebo ked mam nejake peniazky navyse, zaplatim to ja.. a ked nevyjdem, manzel mi vzdy da do ruky cash.. na ucte neviem, kolko ma a ani to neriesim, podstatne je, ze su ucty zaplatene a mame co jest.. a ked vyjde aj na dovo, tak super 😀
Zas ja som taka, ze aj ked mam nejaky mimoriadny prijem, neodlozim bokom.. aj ked si to niekedy vycitam.. stat sa moze hocico a ja nemam ziadnu rezervu... 😒