Zatajovanie financií od manžela. Čo s tým?

junovka
1. jan 2008

mate s tym skusenosti aj vy?Neviem preco to robi, ale uz sa to stalo parkrat.Ked som na to prisla, tak sa len usmieval ako keby sa nic nestalo.A pritom sa rozculi,ked mu poviem, ze ako mu mam verit vo vsetkom, ked mi nepovie aku ma vlastne skutocnu vyplatu-zatajuje skutocnu sumu. ☹

lenkalienka4
1. jan 2008

jej, junovka 😉 AHOOOJ

lenkalienka4
1. jan 2008

blbne mi net,

u nas je to s tym zatajovanim takto ze skor zatajujum JA!!! a to nie preto ze by som nechcela verit muzovi, ale preto aby sme aspon nieco usetrili z jeho vyplaty a z mojej materskej, a ked nasetrim tak si potom vzdy nieco kupime, a keby vedel kolko odkladam kazdy mesiac, tak by to nebolo, lebo by sme to minuli na hluposti...

lenkalienka4
1. jan 2008

z jeho vyplatry sa platia vsetky seky, byt atd, prost e vsetko a mne ostava materska na stravu atd... a ked sa mu z vyplaty este nieco zvysi tak ich vyberie z uctu a mi ich da, nech hospodarim...

lenadka
1. jan 2008

lenkalienka-tak by to malo byt nie 😉

lenkalienka4
1. jan 2008

lenkdka, si myslim ze ano, malo by to tak byt, ale vo väčšine to tak nefunguje, a z toho mi je smutno 😠

v kazdej rodine by mali byt urcite pravidla, ved z nasej biednej materskej co je 5100.- sa vyzit neda. 😒

lenadka
1. jan 2008

urcite mas pravdu, treba si pravidla stanovit na zaciatku, u nas je to vselijake stale to nepocitam ze mame domacnost nakolko zijeme u svokrovcov

vivien742
1. jan 2008

júnovka podľa toho, čo som si doteraz v tejto diskisii prečítala, nie ste zrelí na manželstvo ani jeden. Píšeš, že si sa obvetovala, aby malo tvoje dieťa súrodenca, trochu zvláštna obeťm, keď už deväť rokov vieš, akého máš manžela a že si chorá. Teraz neviem, či je pre tvoje dieťa výhrou nešťastná a nervózna matka ale má súrodenca, alebo by bolo lepšie, keby bolo jedináčkom, ale malo by matku, ktorá by mala väčšiu šancu nájsť si zamestnanie, mať príjem a zdvihnúť si tým sebavedomie a chodiť s dieťaťom medzi iné deti. To, čo by mohlo nastať, keby sa tvoj zdravotný stav zhoršil, radšej nedomýšľam. tak potom neviem, kto tu je nezrelý...Teraz to máš ťažké, s dvomi malými deťmi úprácu nenájdeš, pokús sa aspoň nejakú brigádu, keď mladšie trochu podrastie. Teraz by som na tvojom mieste od zajtra do konca mesiaca zapisovala všetky výdaje, odkladala všetky účtenky a na začiatku ďaľšieho mesiaca sa manžela spýtala, čo s tým hodlá urobiť. Vysvetlila mu, že táto situácia potrvá ešte najmenej dva roky a že je pre teba trápne si pýtať peniaze, pretože ty ich tiež za umytie okien, uvarenie a opranie nepýtaš. Možno by bolo dobré priložiť cenník nejakej firmy, ktorá zabezpečuje domáce práce. Nehovor mu to s hnevom, v kľude, najlepšie niekde v kaviarni, zabezpeč si varovanie malej a pripomeň mu, že svojím postojom stavia medzi vami múr a tiež sa časom nebude cítiť v tom vzťahu dobre.Držím palce.

vivien742
1. jan 2008

Ospravedlňujem sa za preklepy, píšem s malou na kolenách... 😉

elise
1. jan 2008

ja som vydatá už 8 rok a žili sme pred svadbou spolu pol roka ale jasne som mužovi povedala že domácnosť bude fungovať vtedy ak dáme príjmy dokopy a poplatíme poplatky spolu. vieš povedz mužovi že ideš do práce nech zostane doma na príspevku (a to zober prácu pre začiatok hociakú) nech sivyskúša ked si budeš výplatu odkladať a on dostávať príspevok a financovať rodinu ako to bude 😉 a výpisy z účtu mu nechodia?
ešte niečo z hladiska paragrafov vy ste manželia tak máte spoločné BSM (bespodielové spoluvlastníctvo )takže nie je moje tvoje ale naše a môžeš ísť na sociálku a žiadať výživné na seba aj deti aj na domácnosť a súd zaviaže tvojho muža prispievať ti pravidelne sumou ktorú si určíš a je adekvátna jeho platu

lenkalienka4
1. jan 2008

junovka: a co keby si tak urobila ze na veceru by si nic nekupila, ziadny chlieb by doma nebol alebo na obed pre muza nenavarila, a to z prosteho dovodu, ze uz ti peniaze nevysli tak nema co jest, nech si ide kupit!!!

ty kokso ja mam dvihnuty tlak!!! z toho vsetkeho! 😠 😠 😠

elise
1. jan 2008

junovka skús sociálku a súdom určené výživné na manželku zo zákona ti to patrí alebo mu zbal veci a nechaj pred dverami taký chlap je obyčajný chudák má deti a ženu upratané, navarené, čisté a neváži si to 😠

vesi
1. jan 2008

ja som vydatá 10 rokov a funguje to od začiatku tak ako som písala už na 1. strane ale v tvojej situácii by som to spravila tak ako píše lenkalienka...
nenavariť ( postarať sa len o to aby si bola sýta ty aj deti), nevyprať - ved nie je prášok ani peniaze naň... atd.
alebo pýtať si peniaze za každú prácu - varenie ,pranie, upratovanie, aj starostlivosť o deti - že je to tvoja povinnosť? áno, ale aj povinnosť otca....

elise
1. jan 2008

vesi súhlas povinnosťou oboch rodičov je starostlivosť o deti aj o domácnosť a všetko s tým spojené, nech si to ten chlap uvedomí že aj on má svoje povinnosti nie len práva na užívanie

vesi
1. jan 2008

elise, na tom sa tu asi zhodneme všetky, len ako to vtĺcť do hlavy niektorým "otcom"? 😝 😀

elise
1. jan 2008

asi by pomohlo zriadiť školu pre "otcov" 😀 ale nie to by asi nepomohlo, jednoducho na začiatok si treba stanoviť pravidlá a vyložiť karty, že takto to bolo a nemám už peniaze z materskej na financovanie domácnosti a takto by to bolo super keby si mi dával ja neviem koľko zarába ale povedzme že zarába 17 tisíc v čistom nech dá 12 tisíc na ruku (domácnosť, deti, niečo na šetrenie...) a a 5 nech si nechá ako "vačkové, prípdne na darčeky a tak, bolo by to fér

vesi
1. jan 2008

sporenie nech založí on z toho vreckového 😀 😀 😀

elise
1. jan 2008

to by bolo dobré nech sporí na spoločný ciel ako je dovolnka atak 😀

lenadka
1. jan 2008

baby maju pravdu ak to nepojde po dobrom tak cez socialku urcite-aj ked to je asi posledne co by si chcela podstupit, drzim palce nech to radsej ide schodnejsou cestou a dohodnete sa, tak sa zit neda a mas chore srdce-ved to ti skodi stale sa pre to trapit, depkovat, hnevat 🙄

elise
1. jan 2008

keby sa dalo zaslúžil by si taký chlap prehnúť cez koleno a 25 😀 júnovka nestresuj sa aby si si neškodila sebe a hlavne nech majú deti spokojnú maminu 😉

vivien742
1. jan 2008

elise, lenkalienka4 🙂 súhlas, mňa ešte napadla jedna vec, možno je to hlúposť, ale napíšem to aj tak. Možno sa manžel júnovky necíti dobre pre výšku svojho príjmu a z toho dôvodu aj veľmi nechcel druhé dieťa, pretože sa bál, či uživý štvorčlennú rodinu. Pre mužov je to veľmi citlivá otázka, najmä v súčasnej dobe, ťažko sa mužovi priznáva, že zarobí 17000, keď sa to všade hemží (hlavne v bulvárnych časopisoch) príjmami od 50000 vyššie...Ale každý nemôže byť špičkovým menežérom v banke, možno len potrebuje poštekliť svoje ego v tom, že je pre rodinu dôležitý, že ho potrebuje. Ťažko písať, keď problém poznáme len povrchne, ale všetky chceme nejakým spôsobom pomôcť. A elisa s tou školou pre otcov máš veľkú pravdu, ale zišla by sa aj škola pre matky, keˇˇd tu tak človek číta niektoré príbehy...Júnovka veľa rodín žije tak, že nemá ani na dovolenku a keby sa ti aj veľa nepodarilo na súčasnej situácii zmeniť, je len dočasná, tvoje deti nebudú stále malé a ty nebudeš večne na materskej, teda pokiaľ ti nenapadne sa zase "obetovať" a neber to ironicky, ale v partnerských vzťahoch najviac trpia ženy, ktoré sa obetujú a strácajú vlastnú hrdosť. Vždy by to malo byť tak, že dávajú do vzťahu obaja a že to tak vždy nie je viem minimálne tak dobre ako ty. Veľa šťastia a sorry za román.

petusko
1. jan 2008

ahojte, tak som si to cele precitala a je mi luto, ze este aj nasom storoci sa deju taketo veci 😒
z mojej rodiny mam krasny priklad, moj otec VZDY co si pamatam daval mamke vyplatu na ruku do poslednej koruny. vzdy OBAJA vedia, kde peniazky idu 🙂 aj prednedavnom som bola svedkom tohoto ich "ritualu" a vohnalo mi to slzy do oci 🙂
my s manzelom mame tri ucty, ale obaja mame prehlad o vsetkych pohyboch, mame pristup kazdy ku kazdemu uctu, "keby nahodou..." 🙂
niekedy mam aj ja taky blby pocit, ked na nieco chcem peniaze, tak si ich od neho pytam a on my vzdy povie,ze jasne, ze si mozem zobrat, naco sa pytam, sak su to NASE peniaze, aj ked ich zaraba len on 😅
neviem co poradit babam, ktore to nemaju take jednoduche, snad naozaj len nejako nenapadne ho dohnat k tomu, aby sa staral o domacnost. a hlavne sa treba rozpravat a rozpravat a rozpravat... je to tazke, to viem zo svojej skusenosti, MM nie je tiez nejak extra komunikativny, ale pomalicky si ho "vychovavam" 😉

dea
1. jan 2008

ahojte, tak junovka fakt ti to nezavidim ☹
my mame len jeden ucet, aj ten je manzelov, dokonca aj moja materska ide na jeho ucet a z toho si platime poistky, stavebne sporenie, telefony, a vsetky vydaje............ no a ja ked potrebujem peniaze (tie potrebujem velmi casto 😀 ) tak si vyberiem z nasej "pokladnicky" tolko kolko potrebujem, tiez sa ma manzel nepyta naco som tie peniaze minula.......... staci mu ze ma v chladnicke nieco co moze zjest 😀 😀 proste on mi nosi kazdy den domov peniaze a ja minam na domacnost, na dcerku, na seba a na neho podla potreby 😉 vacsie investicie spolu samozrejme prediskutujeme, odsuhlasime a kupime tu potrebnu vec 😉 no zase sa musim priznat ze ja by som si nekupila mikinu za 2000sk asi nikdy 😕 no ale ked sme s muzom na nakupoch tak ten mi ju hned kupi.aj ked protestujem......... proste ja nie som ten typ aby som na seba vela penazi minala, radsej na malu..............
no ale muzik mi dopraje, ved musi mna aj malu trosku rozmaznavat, ved sme pre neho tie najdolezitejsie osobky v zivote ako on pre nas 😵

janka08
1. jan 2008

Ahoj Juny 😉 My mame ucty sice kazdy svoj ale aj tak mam kazdy mesiac milacikovu vyplatu doma celu a aj s vyplatnou paskou co my dava sam od seba a aj zo svojich fusiek my dava este polovicku.A vela krat sa my stava ze ked ideme na nakup plati on zo svojich a vlastne odomna nikdy peniaze nepyta lebo ma svoje bocaky 😝

ivana98
1. jan 2008

junovka a na co on mina tie "svoje" peniaze..? co s nimi robi..? 😕

dea
1. jan 2008

junovka este som sa chcela opytat on plati vsetky ucty?? byt, inkaso, telefony??? lebo to mi nejako uslo 😅

elise
1. jan 2008

júnovka platíš tie účty z materskej? tak potom je chrapúň a ty si čarodejnica vyžiť s dvoma deťmi z príspevku 😅

dea
1. jan 2008

junovka no este som chcela napisat ze takyto system si neskusala ze hned po vyplate od neho opytas napr. 3000sk na domacnost a ucty nech zaplati on????????? moja kamoska tak funguju, ze ma matersku plus nejaku hotovost od muza a ucty plati on a tak im to vyhovuje..........

junovka
autor
1. jan 2008

ucty plati on aj kredit mi nabija.Ked mu napisem co kupit, tak pojde aj na velky nakup a este daco navyse kupi.Dnes sme sa fest o tom pohadali a navrhla som, ze zalozim zosit a budem pisat kazdu jednu polozku kde sa co kupi aj s blockami.Ta bol ticho.Vraj ja minam prachy 😠 😠 pritom ani nepamatam kedy som si ja osobne pre seba nieco kupila ☹ Uz to dalej nechcem rozoberat, lebo mi je nanic 😖

elise
1. jan 2008

junovka držím ti palčeky aby dostal rozum a pochopil čo je to rodina 😉

mirka414
1. jan 2008

junovka verim ze ti je nanic 😖 aj ja som doma s dcerkou a dokonca v cudzine bez pomoci mojej rodiny a tiez bez akehokolvek primu 😠 ale totalne.ale u nas vsetko taha moj manzel a dedko teda svokor a ja sa staram o malinku a dedka a s casti o dom.a financie velmi sa bojim,lebo este nepoznam dobre pomery v zahranici a moj milovany tvrdi,ze on nas uzivy a aj to dennodenne dokazuje ked chodime spolu na nakupy nikdy nepovie to nie na to nemame 😵 obcas zavola ake cislo ma malinka topanocky,pancusky a vtedy viem ze uz jej nieco vybera 😵 😵 a ked sa spyta a co mamine?strasne ho lubim,no aj ked chce druhe dietatko ja este chcem pockat a trosku mu pomoct prispiet na domacnost risuje sa mi brigada takze uvidim.ale najviac ma stve ze ak mu ja chcem nieco kupit ako vdaku tak nemam s coho a on na to len povie,,ja nic neporebujem 😠 to ma trosku trapi,tak preto ta brigada na malinke potesenie pre mojho milacika.