Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Žena kresťanka a muž striktný moslim, môže to vyjsť?

tequelinka
10. aug 2019
Zdravím,
viem,že táto téma tu už možno bola preberaná niekedy, ale predsa len zaujímajú ma vaše postrehy a názory, prípadne môžete napísať svoj príbeh, alebo do súkromnej správy. Ako vám zasiahlo iné náboženstvo/ kultúra/ mentalita do vzťahu s partnerom, kt. veril v Islam a vy ste kresťanky.
Môže vyjsť partnerstvo ženy katolíčky a muža striktného moslima?
Zaujímalo by ma to, či má vôbec zmysel riešiť niečo také seriózne. Spoznala som v cudzine muža, kt. je striktným moslimom, prišla láska a akosi som zahodila za hlavu predsudky a vrhla som sa do vzťahu nevidiac realitu. Teraz po pár mesiacoch spoločného bývania už vidím, že sú to veľmi veľké rozdiely, kedže partner je veľmi zarytý nábožensky orientovaný človek, kde na prvom mieste je uňho viera a potom všetko ostatné. Hoci sa veľmi ľúbime, o čom nepochybujem, mne začínajú tie kultúrne a náboženské rozdiely veľmi vadiť. Dokonca ma nabáda k tomu, aby som začala veriť v jeho náboženstvo, ako verí on. Máte s takýmito situáciami osobné skúsenosti? Prestalo sa mi to akosi páčiť :/ Aj keď láska je tam veľmi veľká, dokonca sa skloňuje svadba z jeho strany, tak ja začínam mať obavy a pochybnosti. Ja aktuálne nemienim nič na svojom vierovyznaní ani mojom živote meniť. Nikdy som neplánovala zaľúbiť sa a žiť s moslimom práve. Ale žiaľ, stalo sa. A nevidím akosi cestu späť, žijeme v jeho krajine 🙂 Ďakujem za všetky postrehy k téme, prosím vyhýbajte sa rasovým a náboženským útokom, potrebovala by som skôr nejaké osobné skúsenosti.
limetka69
10. aug 2019
ahoj, láska, zamilovanosť, bude slabnúť, teda ten ošiaľ a bude ti to vadia viac, podľa mňa ťa nič dobré nečaká (nie som rasista ani nič podobné) keby bol moslim, ale taký obyčajný nezarytý tak ok, ale fanatika? to bude extrém, podľa mňa ti intuícia dobre radí, chvalabohu zavčasu, nebudeš šťastná ak už teraz ti to vadí a si na pochybách, o tom ako vedia žene vziať deti a nikdy ich neuvidia matky písať ani nebudem, určite o tom vieš 🙂
pribinak
10. aug 2019
Môže to vyjsť, ale za predpokladu, ze budes drzat hubu a krok (doživotne)
Vela stastia
ktochytavzite
10. aug 2019
@tequelinka povedz mu ze sa zanho vydas ak bude z neho krestan a uvidis aka,”velka”laska to je.On moze Ta o to prosit????
martinka13
10. aug 2019
K spokojnosti oboch určite nie. Žena bude len odpad. V tejto kultúra je to tak....
cina1
10. aug 2019
budem strucna, nemoze.uz teraz ti to prekza, a co myslis, s detmi by to bolo ako?...
gugu15
10. aug 2019
podla mna to nevyjde nikdy chod sa pozriet do piestan a tam uvidis moslimov podla mna ani vsetci nie su striktni a uvidis ako zaobchadzaju so zenami je to cele zle ta ich kultura treba vycuvat kym sa da ked ti to vadi lebo potom cesty spat uz nebude
fialka1318
10. aug 2019
@tequelinka ja by som urcite rodila v rodnej krajine odkial som lebo ak budes rodit v moslimskej krajine dieta ti zoberie ak vam vztah nevyjde lebo je vela pripadov a knih o tom ze zena sa u moslimov za doleziteho rodica nepoklada..ze otec je rodic a dieta patri jemu..takto keby si rodila na slovensku nemal by nanho narok..mas knihy o tom ako zeny rodili v zahranici a teraz bez jeho suhlasu s dietatom nesmu vycestovat ani za vlastnou rodinou lebo by ich udal za unos..a urcite by som mu vysvetlila ze nema ziadne pravo vnucovat mi svoju vieru ak chce verit nech veri ale ak silno presadzuje svoju vieru do vasho vztahu a svoj zivot podriaduje viere nebudes mat dobry zivot..laska a poblaznenie je jedna vec ale mat dieta s fanaticky veriacim je dost vazne rozhodnutie a este zit v jeho krajine kde su vsetci o jeho viere presvedceni a bude ju tlacit aj tvojim detom..takze je to na tebe ja osobne by som do toho nesla..a je jedno odkial by bol a aku vieru by mal..proste pokial by nepomohlo sa porozpravat aby prestal nutit vieru odcestovala by som domov a musel by chodit on za mnou a zit v mojej krajine kde neplatia tie ich za vlasy pritiahnute zakony kde je zena odpad a musi chodit pozakryvana a odkial pochadza tolko nabozenskych atentatov formou odpalovania sa na nic netusiacich ludi ...ak mas obavy uz teraz tak po pripadnej svadbe a tehotenstve sa tvoje obavy niekolko stonasobia az to nebude pre teba unosne odstahujes sa rozvedies a prides o dieta..maloktora zena uz ci v sucasnosti alebo minulosti vyhrala boj o dieta narodene v moslimskej krajine..radila by som precitat realne skusenosti s touto problematikou a zivotom zien ktore si to peklo zazili..
veronikaszabova
10. aug 2019
To iste si uz riesila vo februari... rady si dostala,.nie?
marca12
10. aug 2019
Nedavno som si vsimla na dovolenke cernocha s beloskou,ktory mali lehatka vedla nas. Po prvom dni som k tomu chlapovi citila odpor a po tyzdni by som ho lopatou ovalila. Ako sa ten k zene spraval. Nekrical na nu,nebil ju,ale bez slova a jednym pohladom ju "upratal". Ta zena bola chudera uslapana a neger sa niesol ako kohut. Nechci takto dopadnut. Je vela zien,ktore ziju s muzmi inej kultury,vyznania,ale tie zeny su na to stvorene,beru to ako ich osud,su zavisle na chlapovi. Nie kazda zena zvladne taky zivot. Mne osobne sa hnusi kazdy prehnane nabozensky zalozeny clovek a je jedno,ci je to krestan alebo moslim. Verim v Boha,ale neprehanam to s vierou a teda moslima by som nezvladla. Tie ich rituali a Boh pre nich znamena najviac,zena nie je nic pre nich. Kamoska zila s moslimom a ked mi opisovala,co vsetko robi pred modlitbou tie ich rituali,ako sa modli no opisovala mi to tak,ze som sa od smiechu prehybala a nemohla lapat po dychu,ale ked si to clovek uvedomi,ze to je skutocnost,veru to na smiech nie je. Uz s nim nie je nastastie. Urcite nie su vsetci tyrani,ale ak je zaryty moslim,jeho deti budu tiez moslimovia a tak ich aj bude viest. Je hrozne,ze ak bude mat syna,moze ho vychovat tak,ze si ta syn ako matku nebude vazit. Ked bude chciet,moze ta syn prefackat,dokopat,lebo si zena,nic viac len zena.
ikonica
10. aug 2019
Nesla by som asi ani do vztahu (nie to este rodiny, manzelstva) s fanatikom do viery... A je jedno ci krestan ci moslim, ale u toho moslima to asi dvojnasobne... Uz len kvoli tomu ako ich viera pozera na zenu.... Nie je co dodat...
barbellka
10. aug 2019
@tequelinka pozri si koran, nastuduj si postavenie zeny v rodine zarytych moslimov, kukni si reflex, obcana za dverami, lamparen a pod kde su pribehy zien v takomto manzelstve, ake mali problemy s detmi, rozmysli si, ci chces upustit od svojej viery lebo budes musiet kedze je zaryty moslim a rozhodni sa, ci chces tak zit cely zivot....ja osobne by som nechcela
lulululululululu
10. aug 2019
Zbal kufre, nic nikomu nehovor a vráť sa domov..
.. To je najlepšie čo môžeš urobiť....
ivonadusa
10. aug 2019
Ahoj. Ja mam muza moslima. Ked sme spolu zacali chodit, tak ako vacsina z nas som mala predsudky a citala rozne fora. Zvycajne sa na vsetkych moslimov nakydalo, ze su to tyrani a bla bla.. Ja som to riskla a zacali sme spolu chodit, spoznavat sa.
Manzel nie je ortodoxny moslim, nikdy som ho nevidela sa modlit, no veri v boha.
Myslim, ze tak isto ako nejaky zanieteny krestan moze byt vysinuty, tak isto aj moslim.
Dolezite je, ci je preneho viera na prvom mieste a ty a vsetko ostatne na dalsich.
Mna manzel nikdy nenahovaral na jeho vieru, ja na moju tiez nie.
Vopred sme sa zhodli, ze dieta si vieru vyberie.
Ak je clovek normalny, moze byt aj verit v potkana a bude s nim zivot fajn. No len clovek nikdy nevie ci nieje len zaslepeny laskou a po case sa to moze zmenit.
Preto do svadby by som sa nehrnula hned, ale byvala s nim isty cas, vydiskutovala si zakladne veci do buducna a sama uvidis ci je to blazon alebo normalny rozumny clovek.
mogaa
10. aug 2019
@tequelinka Mala som spolubývajúcu na vysoškolskom intráku, predtým bývala s moslimom - takže cez výšku spolu žili, potom on odišiel domov, ona mala ešte rok štúdiá takže sa pár krát stretli ale plánovali spolu budúcnosť....on poznal jej rodinu, ona jeho rodinu.....ale plánovali spolu budúcnosť v Európe, nie v Iráne odkiaľ pochádzal.....Len mi hovorila že k nim by nikdy nešla žiť, jeho rodina bola ešte normálna žiadne "burky" ale v jeho domovine nič nezvyčajné že žena musela chodiť zahalená a vždy zakrytú aj tvár....tí sktriktní moslimovia jednoducho berú za normálne že žena je ženou svojho muža a to doslovne - žena Európanka v tomto prípade môže byť šťastná len ak je submisívnej povahy....aj moslim ktorý je v Európe benevolentný sa inak chová vo svojej krajine, ale to už určite vieš(vplyv prostredia v ktorom žije)....Moja rada, ak ešte nemáte deti tak sa porozprávať o budúcnosti(napr.ako bude vnímať keď odmietneš jeho náboženstvo), zvážiť život v inej krajine(napr.Nemecko,Švajčiarsko)alebo uvažuj nad rozvodom.....Neviem presne z akej konkrétnej krajiny je, ale treba zvážiť aj či tam ako žena máš v jeho krajine práva ako v Európe....
katus226
10. aug 2019
@tequelinka precitaj si tieto pribehy https://www.martinus.sk/?uItem=197340 mimochodom, kolko toho vies o islame? Myslim z nezaujatych zdrojov.
prevenar
10. aug 2019
@tequelinka ..ak sa citis ako odpad , tak urcite do toho chod ! ..lebo to je zena v moslimskom svete a k tomu krestanka ? to je este menej ako odpad. hlupe krestanske zeny pouzivaju len na infiltraciu nasej kultury , potrebuje ta len na plodenie deti - novych moslimov. chova sa k tebe uzasne (teraz na zaciatku) , lebo je to strategia ktoru sa ucia v KORANE ..neskor ti kludne ureze hlavu , ked ta uz nebude potrebovat. si len "kuffār" neznaboh - v islamskom svete je bezstrestne zabit takehoto cloveka. tak si to zpocitaj a skus pouzit hlavu . (kym ju mas ^^ )
prevenar
10. aug 2019
@ktochytavzite ahaha dobra strategia 😃 + nech si na dokaz lasky da s nou nejake bravcove 😉
prevenar
10. aug 2019
Moslimovia v EU
kassandra25
10. aug 2019
@tequelinka ty si co, jednoducho Maria? Alebo jednoducho h.upa Maria? Aspon som sa pobavila.
ludmilka2407
10. aug 2019
Precitaj si knihu Bez dcery neodidem..
taga
10. aug 2019
@prevenar trošku sa mýliš.. pre moslima je najväčší odpad a neznaboh úplný ateista, ktorý neverí v nič.. nech si akéhokoľvek vyznania si v ich ociach vyššie ak veríš ako keď si neveriaci.. tak to poznam ja
tesari
10. aug 2019
Nohy na plecia a odísť. Ak je veľmi veriaci a zoberiete sa začne mať aj iné nároky ktoré povoľuje ich viera. Známa je vydatá tiež za moslima. Ma s nim 2 deti. Sú manželmi, nebývajú spolu, vrátila sa domov. Občas sa navštívia a on už má aj druhú zenu, ktorú mu musela doma tolerovať. Ženy ktoré sa vydajú za moslimov končia dosť zle. Európanky sú zvyknuté na veci ktoré oni ženám nedovolia a my ich považujeme za samozrejmosť. Pred svadbou to býva ako tak ale po svadbe a ešte v ich krajine sa život ženy mení na peklo. Držím palce aby si sa správne rozhodla.
katus226
10. aug 2019
@taga ano, krestania a zidia su pre nich aspon "ludia knihy", ale neveriacich maju za uplny odpad. Tym prvym aspon dovolia existovat, ale iba ak im budu platit tucne vypalne.

Autorke asi nevadi, ze jej deti budu automaticky moslimovia. A ak ona neprestupi na islam... no a co, sama si bude na vine. Takych mi ani luto neni.
anelehka
10. aug 2019
Nesla by som do takeho vztahu ...sestranica sa musela rozviest, stale stupnoval svoje nabozenske presvedcenie. Tiez to vyzeralo, ze nebude do nej hucat, ale omyl ...
stellaaa
10. aug 2019
Kupuj letenku nikomu nic nehovor a odlet domov.
nini1010
10. aug 2019
Nie,v ziadnom pripade.
maciatkolulu
10. aug 2019
@tequelinka a kde si?
alchemilkazltozelena
10. aug 2019
@tequelinka asi ma tu ukamenuju ale pre mna su vo vztahu dolezite 3V - viera, vek, vzdelanie.... v tomto ak je nesulad, malokedy to vyjde 🤷‍♀️
taga
10. aug 2019
@tequelinka a k téme, nemyslim si, že to môže vyjsť. Pokiaľ je zanietený moslim a ty si skutočne veriaca, je to protichodné, ako chces vychovávať deti? A aj pokiaľ si veriaca len na papieri, islam je spôsob života, nie je to pre nich len tak, tie rozdiely ťa prevalcujú, nebudeš schopná sa všetkému prispôsobiť. A poloz si otázku, či budeš ochotná zmeniť vo svojom živote všetko naruby, pretože on určite nezmení nic. Nech zaveli rozum, počúvať srdce je síce krásna romantika, ale nie v tomto pripade
sivana09
10. aug 2019
Ja si tiez myslim, ze on by vieru kvoli tebe nezmenil. Podla mna by si to mala zabalit, su to naozaj obrovske kulturne rozdiely. Sama mam muža cudzinca, ktory je pravoslavny... Ale ani jeden z nas nie je nábožensky zaryty, vieru velmi neriesime... No kultúrne rozdiely su a niekedy mi to dosť prekaza. A to sme obaja slovania...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli