Žena kresťanka a muž striktný moslim, môže to vyjsť?

tequelinka
10. aug 2019

Zdravím,
viem,že táto téma tu už možno bola preberaná niekedy, ale predsa len zaujímajú ma vaše postrehy a názory, prípadne môžete napísať svoj príbeh, alebo do súkromnej správy. Ako vám zasiahlo iné náboženstvo/ kultúra/ mentalita do vzťahu s partnerom, kt. veril v Islam a vy ste kresťanky.
Môže vyjsť partnerstvo ženy katolíčky a muža striktného moslima?
Zaujímalo by ma to, či má vôbec zmysel riešiť niečo také seriózne. Spoznala som v cudzine muža, kt. je striktným moslimom, prišla láska a akosi som zahodila za hlavu predsudky a vrhla som sa do vzťahu nevidiac realitu. Teraz po pár mesiacoch spoločného bývania už vidím, že sú to veľmi veľké rozdiely, kedže partner je veľmi zarytý nábožensky orientovaný človek, kde na prvom mieste je uňho viera a potom všetko ostatné. Hoci sa veľmi ľúbime, o čom nepochybujem, mne začínajú tie kultúrne a náboženské rozdiely veľmi vadiť. Dokonca ma nabáda k tomu, aby som začala veriť v jeho náboženstvo, ako verí on. Máte s takýmito situáciami osobné skúsenosti? Prestalo sa mi to akosi páčiť :/ Aj keď láska je tam veľmi veľká, dokonca sa skloňuje svadba z jeho strany, tak ja začínam mať obavy a pochybnosti. Ja aktuálne nemienim nič na svojom vierovyznaní ani mojom živote meniť. Nikdy som neplánovala zaľúbiť sa a žiť s moslimom práve. Ale žiaľ, stalo sa. A nevidím akosi cestu späť, žijeme v jeho krajine 🙂 Ďakujem za všetky postrehy k téme, prosím vyhýbajte sa rasovým a náboženským útokom, potrebovala by som skôr nejaké osobné skúsenosti.

tequelinka
autor
18. aug 2019

@habibim hej, no, ešte som sa ani nevydala, a už mi zoberie a unesie deti 🙂 ale chápem, veľa filmov, bolo nakrutených a veľa unosov deti, lenže on neni Arab ani žiadny nevzdelanec, kt. by obral matku o deti. Vždy hovorí, že matky sú najdôležitejšie v živote, pretože znamenajú všetko pre deti, a on si veľmi maminu považuje.

ja stále teda som zmätená,ako to je- tak ja samôžem vydávať po "moslimsky", a on si ma nemôže zobrať v kostole? a vlastne čo s tou cirkvou, aky dispenz? ja tymto veciam nerozumiem:(
ale viem, že to asi nebude ok pre katolícku cirkev, pokial sa nevydám v kostole, to znamená,že zijem v hriechu a ak savydam po moslimsky, tak pre katolicku cirkev to je akoby nic.

@eva8 dovolim si reagovat na to, ako podla teba vyzera fanatik moslim. Tak 5krat denne neklaci a nevzpina ruky k allahovi, ale viem,ze sa modlieva potichu potajme bez koberceka,len tak, ako normalny krestan, potichu potme mozno posediacky, mozno poleziacky, nic okazale, ziadne caviky. Ked je ale pri mne. Co viem, doma ma kobercek, modlieva sa, pravidelne. Aj sam mi hovoril, ze sa modlieva casto sam ked je doma. Mesitu navstevuje zriedkavo, nie kazdy piatok. Zabijat by nezabijal kvoli naboeznstvu :D taky pricapeny zase nie je, praveze naopak, vazi si ludsky zivot, aj zivot zvierata, nechce zabit ani hmyz, lebo to je ziva bytost a energia po jeho, a vesmir mu to raz spocita 🙂🙂🙂Pokryvku hlavy nema velmi v laske, hovori, ze je to sice OK,ale nech podla toho,aj ziju,a nie ze konaju hriech a pokryvaju si hlavy. benevolentny je az privelmi ku mne, kedze byvame spolu, a snazi sa, mozem chodit v plavkach aj ked somre, mozem prakticky na 99ˇ% vsetko, rozpravat sa s muzmi, predavacmi, sediet vedla nich v autobuse, plavat v mori vedla nich, mozem sa na nich pozriet, nema ziarlivostne vystupy ani sceny,lebo mi doveruje na 100%, mozem si prakticky obliect cokolvek, ale skutocne nema rad extremne kratke sukne a velke vystrihy:D mozem sa malovat, mozem vlastne vsetko robit, ako ja chcem, mozem vyjst si s kamaratkami, len mam byt do vecera doma, lebo ma o mna strach, zijeme spolu normalne, intimne, len s tym, ze nemame sex akurat, to je cele. Ale pre mna skor te reci, su fanaticke,co niekedy( velmi casto vedie), o allahovi, korane, ako o zjaveni najlepsom, ako je iba jedno naboezsntvo prenho, islam, ziadne ine nepripusta, a bla bla , s tym ma vie velmi ranit, pretoze ak neuznava moje naboeznstvo,tak neuznava ani mna vlastne, moj background, aj ked tvrdi opak, ze uznava a toleruje "strasne vela",ale v skutocnosti v podvedomi nie,a niekedy sa preriekne. Tiez je podla mna fanaticke niektoré spravanie,ako drzanie ramadanu, postenie sa, nejedenie vela, nejedenie masa, nepitie alkoholu, sex pred svadbou, to je pre mna extrem uplny, fanaticky priam :D
Tejto casti tvojho komentara som nepochopila, mohla by si mi ju prosim vysvetlit?

"Iné je, úprimne veriaci moslim, ktorý používa aj rozum. Vtedy môže nastať viac prípadov - zblázni sa, lebo si uvedomuje tie protiklady a nevie ako z toho von, alebo si vyberie z koránu cestu dobra a je v pohode, alebo si vyberie, čo mu z toho vyhovuje a zneužíva to, alebo kašle na všetko, len sa snaží dodržať 5 pilierov

maciatkolulu
19. aug 2019

@tequelinka ty fakt ideš 👍👍👍👍😂 a teda od kedy si s týmto tvojim moslimom? Keď si sa vlastne vrátila z Turecka z dovolenky toť nedávno a v októbri si anal išla skúšať s nejakým divochom, ktorý išiel aj po kamoške? Véd odpovedz a nemel dokola tie romanticko-dobrodruzne zvasty ala pilcher😂

tequelinka
autor
19. aug 2019

@maciatkolulu s tymto som 5 mesiacov🙂 ked ta to tak velmi zaujíma 🙂

eva8
19. aug 2019

@tequelinka napísala som hneď zrána dlhý príspevok, neodoslalo mi ho kvôli "nerozhojdanému koníkovi". Tak budem písať stručne a po častiach posielať

eva8
19. aug 2019

aj teraz. Normálne mám dojem, že príspevky pod mojim nickom sú kontrolované 🙂 Nevadí

eva8
19. aug 2019

..... ale viem,ze sa modlieva potichu potajme bez koberceka,len tak, ako normalny krestan, potichu potme mozno posediacky, mozno poleziacky, nic okazale, ziadne caviky.....
Toto nie je znak fanatizmu. A tie jeho reči sú reč veriaceho moslima, alebo len naučené frázy, aj keď sa ti zdajú byť fanatické

eva8
19. aug 2019

stále to: "ospravedlňujeme sa za výpadok"

eva8
19. aug 2019

Odpoviem už len kopírovaním
"Iné je, úprimne veriaci moslim, ktorý používa aj rozum. Vtedy môže nastať viac prípadov -

1. zblázni sa, lebo si uvedomuje tie protiklady a nevie ako z toho von,.

už aj ty máš "miš-maš: " ak neuznava moje naboeznstvo,tak neuznava ani mna vlastne, moj background, aj ked tvrdi opak, ze uznava a toleruje "strasne vela",ale v skutocnosti v podvedomi nie,a niekedy sa preriekne.
Korán si čítala, našla si tam mnoho protikladov. A teraz si predstav úprimne veriaceho moslima, ktorý bol vedený k slepej viere od detstva, teraz to ssklamanie.... Pritom Korán je nemenný, Alláh jediný, Mohammed jeho prorok. Prečo sa takto správal? Prečo sa raz mám správať tak a inokedy inak?Kde je tá láska, to čisté, čomu som veril?Ako skĺbiť tie protiklady?Vzdať sa, lebo okolie a Korán (Immám) na mňa tlačí a napr. potrestať tú ženu, alebo jej odpustiť? Alláh je milosrdný, ale káže "upozorniť"....

eva8
19. aug 2019

Aj ty si sa už dostala do sveta zákazov a príkazov: Môžem toto, môžem tamto.... Čo si diaťa, aby si potrebovala povolenie?! Apo svadbe sa jeho poťiadavky budú stupňovať, keď už teraz stanovuje hranice, ani si nevšimneš. Už budeš jeho

eva8
19. aug 2019

"alebo si vyberie z koránu cestu dobra a je v pohode"
poznala som čisté, veriace moslimky, pre ktoré bol Korán všetko. Žiarila z nich naozaj radosť,dobrota, nevinnosť, pokora.
Prišlarealita: jednej zakázal brat pracovať, vraj sa nevidá
U inej som videla, akojej oči žiarili,keď šla na návštevu svojej rodiny (bývala u svokrovcov), ona bola milá, dobrá,ale až vtedy som si uvedomila, jej skutočnú túžbu po slobode. Videla som viac príbehov odohrávajúcich sa v tvári tých šťastných dievčat. Radosť,smútok, aj zlosť. Asamozrejme by som to nebola ja, keby som si tiedohady neoverila.. Vy brali si z Korána dobro

eva8
19. aug 2019

"alebo si vyberie, čo mu z toho vyhovuje a zneužíva to"
- podľa mňa prípad aj tvojho chlapa, neviem,či to bude zneužívať aj smerom k tebe, dúfam, že nie

eva8
19. aug 2019

"alebo kašle na všetko, len sa snaží dodržať 5 pilierov"
proste je moslim, ktorý sa riadi zdraým úsudkom, alebo je pod vplyvom nemoslimskej spoločnosti, kde sa mu zapáčilo a žije "nemoslimský spôsob života" a jedine nekonzumuje br. výrobky, dodržiava Ramadan, ani sa nemodlí 5x denne, nenavštevuje mešitu - v zahraničí sú rôzne modlitebne. Stretla som sa s moslimami, ktorí si navzájomveľmi pomáhali,nehľadeli na majetok, teda ten zakkát dodržujú väčšinou. A pravdepodobne plánujú aj cestu do Mekky

eva8
19. aug 2019

5 pilierov Islamu kopírujem:
1. ŠAHADAH (VYZNANIE VIERY)
Šahadah znie takto: „Niet boha okrem (Jedného Jediného) Boha a Muhammad je Jeho posol.“ Toto dosvedčenie viery vyslovuje každý veriaci.
tedaeď toto "omieľa" tvoj chlap, nie je fanatik.
2. SALÁH (MODLITBA)
As-saláh je predovšetkým názov predpísanej povinnej modlitby, ktorá sa vykonáva päťkrát denne. Modlitba spája modliaceho sa s Bohom.
3. ZAKÁH
Az-zakáh je jedným z najdôležitejších pilierov islamu. V islame platí zásada, že všetko, čo sa nachádza na nebesiach a zemi, patrí Bohu, a teda aj pozemské bohatstvo je ľuďom zverené len do opatery. Slovo zakáh znamená „očistenie sa“ a tiež aj „rast“. Svoj majetok očisťujeme tak, že čiastku z neho venujeme napríklad v prospech chudobných a nemajetných. Každý muslim si je povinný vypočítať túto čiastku. Zakáh obvykle zodpovedá 2,5% z peňažného majetku. Pravý muslim však by mal dať i viac vo forme sadaqa(almužny), ktorú je najlepšie dávať bez vedomia ostatných.
tusomskopírovala viac, lebo oni si naozajpommáhali medzi sebou, čo a fascinovalo
4. PÔST
As-sijám: Každoročne, počas mesiaca Ramadán, muslimovia dodržujú pôst od úsvitu až do západu slnka, pričom sa zdržiavajú jedenia, pitia a pohlavného styku.
5. PÚŤ DO MEKKY
Al-hadždž: Každoročná púť to Mekky, tzv. hadždž, je povinná len pre tých, ktorí ju môžu fyzicky zvládnuť a finančne si ju dovoliť.

http://www.blizkyvychod.eu/hlavne-piliere-islam...

maciatkolulu
19. aug 2019

@tequelinka a uz si sa stihla po dovolenke v turecku absolvovanej teraz v lete nastahovat a riesit svadbu? To je fakt nadzvukova rychlost a rozhodnost😉

maciatkolulu
19. aug 2019

@eva8 fakt sa snažíš úplne zbytocne😉👍

eva8
19. aug 2019

@maciatkolulu som rada tejto téme, aspoň sa dozvedáme niečo nové.

eva8
19. aug 2019

ale vcážne sa pýtam. Aj vám pri odoslaní príspevku vždy vyskočí modrý koník? Alebo mám nejaký vírus?

maciatkolulu
19. aug 2019

@eva8 aj mne

petamada
19. aug 2019

@eva8 poslednej dobe vzdy vyskoi aj mne

ayfer
19. aug 2019

@eva8 aj mne 😉

sisaka
19. aug 2019

@maciatkolulu niekto sa dobre baví, keby si aspoň v tych príspevkoch neodporoval sám sebe 🙄

jenny257
19. aug 2019

@eva8 aj mne .

mladena
26. aug 2019

@tequelinka neviem, mne to pripada z toho ako tu opisujes tie nasilne praktiky na zenach, ze ta to potajme tak trocha vzrusuje a pritahuje taketo drsnejsie zaobchadzanie plus ten muzny vyzor arabov, turkov....ved ako v pohode svojim sposobom je to to pochopitelne, pre toto sa v skutocnosti rozculuju nasi nemastni neslani slovenski muzi, lebo mnoho zien im odvabia takyto tmavi...
ale je predsa nad slnko jasnejsie, ze to nemoze stacit pre dlhodoby vztah.... ved vy dvaja nemate naprosto nic spolocne co sa tyka nazorov na zivot, ba diametrialne odlisne pohlady. Pre teba je on zaslepeny nabozenstvom, ako by si si ho mohla niekedy vazit ako svojho mileho, vyvoleneho...to nemoze fungovat. Koledujes si iba o problemy.

gin124
31. aug 2019

@elementissa Vážená paní, já v té obřízce ještě před pěti lety neviděl žádnou tragédii, než mi došlo, že jde o mrzačení pohlavního orgánu, kdy je muž zbaven o 5/7 nejcitlivějších zakončení svého těla. Pan Alexander Bachl, který měl tu smůlu, že měl muslimského otce a jeho katolická matka, když běl pětiletým chlapečkem, k tomu z neznalosti dala souhlas o tom napsal:

Teprve teď ve svých 23 letech, jsem se začal zabývat obřízkou. Teprve nyní ve svých 23 letech jsem četl o možných následcích na sexualitu. Četl jsem o ztrátě citlivosti. Nikdy jsem neviděl neobřezaný penis při erekci a byl jsem velmi překvapen když jsem se dověděl, že žalud je pak měkký, vlhký a hebký. Četl jsem o keratinizaci, o stimulaci vnitřní předkožky, uzdičky a dorzálních nervů. Četl jsem, že obřezaní muži mají na stimulaci pouze jizvu, což je pouhý zbyteček jejich vnitřní předkožky. Přemýšlel jsem o tom, že bych mohl sex prožívat úplně jinak, kdybych ty části měl. Jenže tomu tak není.

Je sice pravda, že vydržím déle. Ale to je vše. Pouze vydržím déle. Ale někdy se vůbec neudělám. Je mi 23 let. Také spím se ženami zhruba tak starými. Do 20 minut nic neprožívám. Někdy mi to trvá přes hodinu a jsem unavený. Sex není pěkný, když při něm musíte myslet jen na to, jestli vůbec dosáhnete orgasmu.

Moje obřízka je to nejhorší, co mě kdo mohl udělat. Ona ovlivnila celý můj život. Ona mě vždy jenom naplňovala studem. Mé matce je to velmi líto. Říká, že kdyby to věděla, tak by k tomu nikdy nedala souhlas. To sice pomáhá mé psychice, ale fyzicky mi to pomoci nedokáže.

Moje předkožka je provždy pryč a už mi ji nikdo nikdy nevrátí.

gin124
31. aug 2019

@biela_sova *
biela_sova

14. aug 2019
@elementissa No ved ano, ja aom sa bala toho ritualneho obrezania do 6-10rokov, nepamatam sa, dokedy je to v ich vierepovolene. A stale si myslim, ze hocijake zasahy do ludskeho tela, aj vratane nausniciek, nehovoriac o poharikoch ci tanierikoch v pere, by sa nemali robit bez predosleho suhlasu dotycneho cloveka. Obriezka je velky esteticky zasah, muz by sa mal rozhodnut sam, ci ju podstupi... Cisto z pravneho hladiska...sle to sa mozne zacst bavit aj vseobecne o ockovaniach, krste atd atd atd...*

Křest dítě na jeho pohlavním orgánu nezmrzačí a očkování se s tím též vůbec srovnávat nedá.

solemami
31. aug 2019

nie, nevyjde ti to. poznam pripad kde ona bola nenapadne spracovavana je moslimskym muzom ze po par rokoch nosila ich oblecenie, robila len to co on povedal. lebo jej to podal sposobom ved ja ti chcem len dobre. ked sa spamatala tak prisla o deti - byvali v jeho krajine a nebola sanca aby od neho odisla aj s detmi tak odisla sama a potom deti mal u seba aj ked mal dalsiu "kamarataku". deti museli posluchat a neodvravat a robit len to co im bolo povedane - a samozrejme ich tam mali na upratovanie. ked deti boli velke tak mala stastie - zacali pouzivat svoj rozum a protestovat a napokon mali aj stastie lebo ich otec ich potom poslal k nej ze nema na ne nervy. radsej zahod tvoju zalubenost za hlavu a utekaj kade lahsie

majkeel
31. aug 2019

Ste 5 mesiacov a uz rozmyslas o svadbe a konvertovani? Kolko mas rokov?
Ina viera, uplne ina mentalita. 1) Mat doma nabozenskeho velmi zalozeneho bude volnomyslienkara ubijat. Teraz ti to nevadi, pockaj po roku- dva, ked spadnu ruzove okuliare, bude sa 5 krat denne modlit (a mozno aj Ty), ked zacne o tebe rozhodovat jeho rodina, ked sa poriadne mesiac nenajes cez ramadan, cely den nic a az vecer ... 🙂 2) Ak budete mat spolu deti, uz budes trvalo viazana na krajinu a na cloveka, ktoru/ho mozno po case budes neznasat. Film Bez dcery neodidem sa tu uz asi rozoberal.
Clovek ma v zivote dost problemov, tak naco si zbytocne vyrabat extra dalsie. Ak chces exotiku, najdi si spaniela, taliana,... krestana.
Precitaj si tu, ake maju ludia problemy pri rozchode/rozvode s detmi a prenasob si to dvomi-tromi v pripade s arabom v cudzej patriarchalnej islamistickej krajine, kde slovo zeny ma ovela mensiu vahu ako muza.

kikaaa6
31. aug 2019

Tiez si myslim, ze tato tema s "Turkom" je len vyplod autorkinej fantazie sudiac podla jej predoslych prispevkov na MK...

biela_sova
1. sep 2019

@gin124 Presne tak, je to velky zasah do ludskeho organizmu, nie som zasadne proti, ALE clovek by sa mal rozhodnut sam za seba ako dospely.

gin124
13. nov 2019

@tequelinka *. obriezka u syna mi neavdi,lebo je to zdravotny dovod, horšie by bolo,kebyze mame dceru a nuti ju byt podriadenou a zahalenou, to by som neprežila, zomrela by som asi.*

Jaký zdravotní důvod? Zdravotní důvody pro mrzačení pohlaví dítěte amputací předkožky - obřízkou jsou velmi vzácné. Bez závažného důvodu je to MRZAČENÍ POHLAVÍ A UBLÍŽENÍ NA ZDRAVÍ!!! Tu by to bylo zapříčiněno náboženským tmářstvím.