Žena kresťanka a muž striktný moslim, môže to vyjsť?

tequelinka
10. aug 2019

Zdravím,
viem,že táto téma tu už možno bola preberaná niekedy, ale predsa len zaujímajú ma vaše postrehy a názory, prípadne môžete napísať svoj príbeh, alebo do súkromnej správy. Ako vám zasiahlo iné náboženstvo/ kultúra/ mentalita do vzťahu s partnerom, kt. veril v Islam a vy ste kresťanky.
Môže vyjsť partnerstvo ženy katolíčky a muža striktného moslima?
Zaujímalo by ma to, či má vôbec zmysel riešiť niečo také seriózne. Spoznala som v cudzine muža, kt. je striktným moslimom, prišla láska a akosi som zahodila za hlavu predsudky a vrhla som sa do vzťahu nevidiac realitu. Teraz po pár mesiacoch spoločného bývania už vidím, že sú to veľmi veľké rozdiely, kedže partner je veľmi zarytý nábožensky orientovaný človek, kde na prvom mieste je uňho viera a potom všetko ostatné. Hoci sa veľmi ľúbime, o čom nepochybujem, mne začínajú tie kultúrne a náboženské rozdiely veľmi vadiť. Dokonca ma nabáda k tomu, aby som začala veriť v jeho náboženstvo, ako verí on. Máte s takýmito situáciami osobné skúsenosti? Prestalo sa mi to akosi páčiť :/ Aj keď láska je tam veľmi veľká, dokonca sa skloňuje svadba z jeho strany, tak ja začínam mať obavy a pochybnosti. Ja aktuálne nemienim nič na svojom vierovyznaní ani mojom živote meniť. Nikdy som neplánovala zaľúbiť sa a žiť s moslimom práve. Ale žiaľ, stalo sa. A nevidím akosi cestu späť, žijeme v jeho krajine 🙂 Ďakujem za všetky postrehy k téme, prosím vyhýbajte sa rasovým a náboženským útokom, potrebovala by som skôr nejaké osobné skúsenosti.

judar
10. aug 2019

Well tak len smelo do toho ak chces byt do konca zivota degradovana na nesvojpravnu spodinu nad ktorou ma hlavnu ruku chlap...davat sa do kopy s moslimom je take nenasilne vezenie a ked je zazrany do prehnaneho modlenia necakaj ani zmenu skor cakaj ze bude chcet vsetko po svojom este aj teba na jeho obraz lebo koran je nad vsetko a aj na teba u nich

tiimka
10. aug 2019

@tequelinka v pisme najdes ze krastan sa nema spajat s neveriacim (t.j. ina viera)

prevenar
10. aug 2019

@taga ..super 🙂 v kazdom pripade plati to co som napisal ..je pre nich beztrestne zabit nemoslima ..ci je to krestan ci neveriaci uplne. samozrejme mozes byt aj moslim , ale zena tak tiez mas dost "smolu" ^^ ..kto normalny by sa dobrovolne tlacil do tohto "stredoveku" ?? ale zas .. kto chce kam - pomozme mu tam . ^^

suge
10. aug 2019

Osobne poznám iba jeden prípad, kedy muž konvertoval na kresťanstvo z islamu, bolo to kvôli žene, teraz už jeho manželke. V ostatných prípadoch to bolo naopak, konvertovať musela žena. Ja si neviem predstaviť, že by som sa musela vzdať svojej viery kvôli mužovi, lebo vzťah s Bohom je pre mňa prednejší ako ktorýkoľvek iný. Navyše islam je úplne iná káva ako kresťanstvo a vlastne väčšina náboženstiev vôbec. Zviazať svoj život s niekým, koho náboženstvo káže inovercov-"neveriacich" utláčať, zotročiť či dokonca zabiť nepovažujem za rozumné.

galioska
10. aug 2019

@tequelinka kým nemáš deti odíď, poznám páry kde muž moslim nerieši a nenúti aj on sám nerieši jeho vieru ale to sú už prispôsobeni a žijúci v inej krajine a popravde, mne tie ženy šťastné nepridu, buď sa prispôsobia alebo budeš večne frflat

matta308
10. aug 2019

Máme v rodine takýto pár.. Ale on už je "moderný" moslim. Nežili nikdy v jeho krajine, vždy na neutrálnej pôde. Majú dieťa, sú šťastní už niekoľko rokov. Ale s takým akého opisujes ty, by som nezostala ani za milión.

petkajanka
10. aug 2019

Lebo všetci kresťania sú úžasní manželia ktorí nikdy nepoložia na manželku ruku...teda , nečítala som celú diskusiu,no väčšina to ma ako vidím to má zaskatulkované,žiť s moslimom znamená automaticky byť týraná,ponižovaná, nešťastná atď.atď....

danavdana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prevenar
10. aug 2019

@petkajanka jasne 🙂 ..tak si jedneho zober za muza , maj s nim deti a chod zit medzi nich do ich krajiny . potom o 2-3 roky prid napisat ,ze "ako sa mas" 🙂

katus226
10. aug 2019

@prevenar uz by nenapisala, kdeze by jej manzelik s rodinou dovolili taky luxus jak cez internet niekam pisat 😆 fakt mi takych sliepok nikdy nepride luto

auberggine
10. aug 2019

@tequelinka laska nie je vecna a coskoro budes smutna. Ak by to bolo naopak, ty by si ho presviedcala nech konvertuje na inu vieru, pristupil by? .... istotne NIE. Utec kym je cas

pribinak
10. aug 2019

Skoda, ze autorka nekomunikuje a nevyjadruje sa k prispevkom

ktochytavzite
10. aug 2019

@danavdana ale,prisim Ta a preco Ti akoze trhalo srdce ked ste krstili akoze za ecanielika??Ved mate tiho isteho Boha,ci si nyslisvzevteraz pojde tvoj syn do pekla prezo?🙄

petkajanka
10. aug 2019

@prevenar o diskusiu s tebou nemám záujem, už má neoznačuj, ďakujem

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danavdana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ayfer
10. aug 2019

@petkajanka úplne s tebou súhlasím,to nie je o viere ale o ľuďoch,som zvedavá ktoré s tých čo tu píšu maju s moslimmi aj osobné skúsenosti.

fanynka44444
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fanynka44444
10. aug 2019

Ked sa vydas za moslima, budete mat deti a nedajboze sa budes chciet rozviest tak po rozvode idu deti otcovi. Moj manzel bol od narodenia moslim, no dnes je z neho veriaci katolik🙂

prevenar
10. aug 2019

@petkajanka to potom skus povedat svojmu muslimskemu muzikovi v saudkej arabii ..a uvidis, ako pochodis :D

michaela329
10. aug 2019

Som toho nazoru, ze so ziadnym nabozenskym fanatikom to nemoze fungovat-ak nie ste rovnako orientovaní. Mam skusenost z okolia s katolickym fanatikom a jeho zena bola tiez len akysi inkubator, no nestastny zivot. On v kostole, na fare furt a rodina to musela trpiet,zena doma vsetko robila rodila a do roboty sa nrjak nedostala, lebo malicke jedno za druhym rodila. V 35 vyzera na 50. Ak uz teraz citis pochybnosti, nezostavaj tam, hlavne neotehotni. Skus si tam zariadit vlastny zivot, dajte si pauzu a prehodnotte vztah. Ale za seba-ziaden nabozensky fanatik nie je partner na dobry zivot.

petkajanka
10. aug 2019

@ayfer presne ako píšes...je to hlavne o ľuďoch.Ja mám kamarátku,vydala sa za moslima , odsťahovala sa do jeho krajiny, majú syna a je spokojná, dosť často chodievajú a na sk.

michaela329
10. aug 2019

@petkajanka moja kamarátka má tiež moslima, no nepraktizujúceho, žijú v UK a sú spokojní. Často chodia na Slovensko aj k jeho rodine do Turecka, no sú to ľudia moderní, z mesta. Tam je fanatizmus na vidieku, vlastne ako u nás.

madeleine
10. aug 2019

Vsetko je mozne, ale odpoved sakra dobre poznas, lebo to citis. Najtazsie je sa rozhodnut a spravit to. V zivote som olutovala len veci, ktore som nespravila. A potom par takych, ktore som spravila neskoro ;) Drzim palce.

pillipilli
10. aug 2019

Utekaj,ak ostanes budes to lutovat do konca zivota...

maskotka812
10. aug 2019

@tequelinka nie nie nie, žijem v zahraničí a nie je to pre ženu dobre

gven22
10. aug 2019

@tequelinka dnes som čítala veľmi výstižne a trefne nové európske porekadlo k tejto moslimskej téme: “ČO TA NEZABIJE, TO TA ZNÁSILNÍ”

vevesh
10. aug 2019

@tequelinka zalezi to od cloveka. Ako velmi je ochotny akcepetovat, ze ma partner inu vieru....a niektore kompromisy musite vyriesit vopred, tvrdo a nie neskorsie za pochodu vztahu, lebo vztah na tom stroskota. Sama som videla v okoli zaryteho krestana a ateistu (to su tiez 2 viery) a pri zarytom to jednoducho nefungovalo. Ak si on bude svoju vieru praktikovat "na svojom piesocku" a ty svoju v ramci tvojho osobneho priestoru a vzajomne si tento priestor poskytnete, je to mozne. Bez kompromisov to nie je mozne. 2 striktne veriaci rozlicnych nabozenstiev (nemusi byt ani moslim) su skor odsudeni vlastnou vierou na zanik takehoto partnerstva...

naloxon
10. aug 2019

@tequelinka Prepáč, ale moslima nie...žena je u nich na poslednom mieste. ...utekaj ak už nie je neskoro...