Ženatí chlapi a vydaté ženy na pokeci. Je to nevinná zábava?

bratislavcankanm
29. jún 2015

Ahojte, potrebujem nezaujaty nazor na jeden problem. Manzel chodi na pokec - TAJNE. A mna to dost trapi, vlastne po dnesku som uz z neho zufala.

Ma tam dokopy 3 nicky, jeden si zalozil este pred narodenim nasho syna, v case, ked bolo medzi name vsetko OK, ziadne hadky a problemy, proste zalubene hrdlicky sme boli (nastastie som nemala ziadne tehotenske nalady). Neviem presne ako casto tam vtedy chodil, prisla som na to, az ked mal syn cca 2 roky.

Mali sme neskor problem, manzelska kriza, minuly rok v decembri to vyvrcholilo, odstahoval sa z bytu (vtedy som sem tiez pisala o radu, ohladne Vianoc, ci ich stravit spolu kvoli malemu alebo radsej uz oddelene). Pred dvoma mesiacmi sme sa dohodli, ze to este spolu skusime, za tym zlym obdobim dame "hrubu ciaru" a zacneme znova. Zistila som ale, ze chodi na pokec - aj ked bol odstahovany (tesne predtym neviem), a pokracuje v tom, aj odkedy je nazad. Neviem, co si o tom mam mysliet. Pred 2 tyzdnami som mu za to vynadala(slusne). Obratil to proti mne, ze mu neverim blabla, a ze co ma robit, ked sa mu nevenujem - prave vtedy som prala nejake jeho tricka, co potreboval na dalsi den na sluzobku, tak som sa mu naozaj nevenovala (musel si ich potom doprat sam 🙂). Povedala som mu na dalsi den, ze ked je to teda len taky nevinny pokec, tak nech si tam teda chodi, ale nech s tym nerobi tajnosti, ze citat mu to nemusim, ale nech hned nezatvara okno s pokecom, ked sa objavim pri nom a ked zdvihnem zadok, tak zase ide tam a tak dookola.

No... spomenula som vtedy len ten jeden nick, ten co ma najdlhsie. Ten prestal odvtedy pouzivat, ale stale sa prihlasoval na tie dalsie dva. A samozrejme, zase tajne (napriklad odbehne na zachod, rano v aute len co vytiahne paty z domu, ked idem ja vyniest kos, ...).Dnes som to uz nevydrzala a zase som nanho vybehla (aj ja som sa tam zaregistrovala a napisala som mu tam spravu). Zase ziadne ospravedlnenie z jeho strany, ziadny pocit viny, prave naopak, ze ja som "zla", ze ho sledujem, a ze kedysi som taka nebola atd... a ze ved som mu mala povedat, ze tam nema chodit vobec... moja pripomienka, ze som povedala, nech to nerobi za mojim chrbtom (a presne tak tajne, tam stale chodi) ostala akokeby nevypocuta, asi 3x zopakoval, ze ved som mu mala rovno povedat, ze tam nechodi :(.

Som z toho nestastna a zufala - myslite, ze prehanam ?? Urobila som aj ja chybu - ked som na ten jeho pokec pred par rokmi prisla, tak namiesto vydiskutovania som si vtedy zalozila na truc aj ja nick na pokeci. Viem bolo to hlupe, detinske (sama sebe to ospravedlnujem tym, ze som nemala v poriadku hormony, po porode, kojenie a tak). Inak, vadilo mu to vtedy, napriek tomu, ze aj on tam mal nick, ale nikdy nepriznal, ze aj on tam je (ani som sa ho vtedy nepytala, cakala som, ci to prizna sam).

A je pravda, ze ho pozorujem odkedy sa vratil. Totiz ked sa odstahoval tak (ako to uz u chlapov byva), asi po mesiaci si nasiel niehoho - neviem ako to nazvat , ci spriaznena dusa, ci milenka, ci co. Vraj to ale skoncilo, ked sa rozhodol vratit, resp. ked sme sa dohodli, ze to este spolu skusime.

Vzdy som si myslela, ze ma sice mnohe neresti, ale je to slusny chlap, co aspon nebeha za babami, nema milenky, ani nijako extremne neflirtuje. Ale po dnesku uz neviem. Som z toho fakt zufala - prehanam ? Chodite aj vy na pokec a fakt len tak nevinne pokecat ? Ak ano, robite to partnerovi za chrbtom, aby si to nevsimol ?

charity
29. jún 2015

@bratislavcankanm Neviem ako sa to da napisat jemnejsie, ale myslim si, ze si naivna. Ak chces verneho muza, tak tento to nie je. Poziadaj ho o pristupove hesla k nickom, aktivuj Plusko a budes v obraze, co mas vlastne doma.

petulda333
29. jún 2015

Ja mam na toto taky na or ze zadany clovek tam nema co robit!pre mna je ponizujuce ked by partner tam zenskym pisal hocico...moj taky bol na zaciatku nasho vztahu-vlastne to este ani vztah nebol a potom s tym prestal...obaja sme na pokeci ale iba kvoli emailu...pre mna je to ako nevera

lorela
29. jún 2015

@bratislavcankanm Presne máš ten pocit, ktorý som nadobudla aj ja po prečítaní.
Áno, preháňaš a áno, príliš ho pozoruješ. Ja by som to nechala, momentálne, tak.
Čo kto na Pokeci hľadá, či tam len nevinne komunikuje alebo dochádza k hlbším väzbám a stretnutiam, sexu, je veľmi individuálne a nedá sa zovšeobecňovať. Aj keď v mnohých prípadoch, žiaľ...
Aké máš možnosti? Robiť scény, podozrievať, čo povedie opäť k rozchodu. Rozísť sa rovno a dôvod - strata dôvery. Veriť, že návrat k tebe myslí vážne. No čo narobíš?

zabudnuta
29. jún 2015

@bratislavcankanm ani sa ti nečudujem, že máš z toho zlý pocit...aj ja by som mala... A myslím, že ho máš oprávnene...Ako správne podotkla @charity súhlasím s ňou. Vypýtaj prístupové heslá, aktivuj plus a uvidíš , ako sa zatvári, pretože podľa mňa ti ich ani nedá...

sissy27
29. jún 2015

@bratislavcankanm vieš, používanie sociálnych sietí (či pokec, fb alebo čokoľvek iné) nie je samo o sebe zlé... zlé býva len správanie ľudí na týchto stránkach... pokiaľ tam niekto udržuje svoje reálne kontakty (napr. bývalí spolužiaci, kolegovia, kamaráti ktorí sa odsťahovali, klasický email) tak prečo nie... ale pokiaľ s tým niekto robí tajnosti, škrabká si svoje ego komunikáciou s cudzími osobami a podobne, to už ok nie je (a je jedno, či to robí cez net alebo píše listy a posiela ich poštovým holubom)... a tri nicky? pán trpí nejakou poruchou osobnosti? 😅 a ešte ako 5ročné decko "že veď si mi nezakázala doslovne tam chodiť" ... no amen tma, tak on potrebuje za ručičku držať a do detailov povedať, čo môže a čo nemôže, lebo sám na to v tej svojej makovičke nepríde... a papá už sám? aj sa pýta na záchod? 😅
Ja som v zásade dosť tolerantný človek a nevadili by mi ani tie sociálne siete - ale vadilo by mi, že je to poza môj chrbát a ešte ako bonus to detinské alibistické správanie... keby mu doslova povieš, že si neželáš, aby používal pokec, tak s tým prestane? určite áno a zaregistruje sa na badoo alebo niekde inde, lebo veď to si nezakázala...
povedali ste si, že za minulosťou spravíte hrubú čiaru a začnete odznova - snaží sa aj on? neviem, ty mu perieš tričká, nemohol zatiaľ povysávať alebo umyť riad alebo niečo užitočnejšie, ako sedieť pri compe? vieš, žeby ťa trošku odľahčil od domácich prác a mali by ste viac času na seba...

mamina_25
29. jún 2015

Ja by som mu neverila,dlhe roky som na pokec chodila a s prepacenim je tam sama ku*va a sami nadrzanci (odkedy sme s priatelom spolu,ani sme nepachli na pokec).Jeho by som poprosila o hesla,prestudovala by som si rp-cky(a verim tomu,ze budes velmi sklamana) a videla by si,co bude dalej.ale priatelovi by som netolerovala pokec ani ine stranky,to nikdy dobrotu do vztahu neprinesie.pokial by sa mu nieco nepacilo,kopla by som tam kde je najcitlivejsi,zbalila mu batoztek a adios.to,cim on argumentoval,su len trapne vyhovorky.u mna by jednoznacne nepochodil.

mysicka36
29. jún 2015

nieje to nevinná zábava. 😢

lilimoni
29. jún 2015

Moj muz obcas zajde na pokec, kedze si tam pise s niektorymi ludmi niekolko rokov a okrem RP pozera iba tusim vtipy ze zahora, ci tak nejak sa to vola. Ale ide tam max 2x do mesiaca 🙂
Raz si nechal zapnuty pokec a musel ist do prace a kukla som RP co si s kym pise a tam len futbal a hokej sa riesil a s jednou babou s ktorou pise asi tak 12 rokov vyberali hracku pre jej synatora a nasu malu 🙂 odvtedy som kludna a nevadi mi ked tam je 🙂
Kukni si aj ty ake debaty riesi 😉

sedem
29. jún 2015

@bratislavcankanm pisem cez tel.,tak len v skratke,neverila by som a myslim si,ze si az moc tolerantna..jeho spravanie nie je v poriadku,uz len to,ze ma niekolko nickov je podozrive,lebo takto sa sprava len clovek,kt.potrebuje nieco tajit,schovavat..

luludia
29. jún 2015

@bratislavcankanm z tvojho príspevku je cítiť, že situáciu nechceš riešiť radikálne. Podobne ako @sissy27 poznamenala, povedala by som, že sociálne siete sú len nástroj a je na nás ako ich budeme používať. Tvoj muž tam niečo hľadá. Neviem aký máte vzťah, no založiť si 3 rôzne nicky a používať všetky zaváňa prúserom. Povedala by som, že vážny vzťah tam nehľadá. Nehľadala by som chybu stále v sebe (z toho čo si napísala mám dojem, že chybu hľadáš v sebe aj ty sama aj tvoj muž). To čo robí zrelí muži (verím tomu) nerobia.

laurika26
29. jún 2015

mne by to tiež vadilo... a ostatné ženičky @mamina_25, @lilimoni, no ste si až také isté, že vám tiež poza chrbát vaši milovaní nechodia na pokec ?

sheldonc
29. jún 2015

ja som na pokeci 10 rokov. ked som sa registrovala, tak pred očami mojho vtedajšieho exmanžela, mali sme nejaku potycku, uz neviem presne o co islo, tak som sa registrovala z trucu a on o tom vedel. bola to z mojej strany naozaj sranda a je pravda, že som dostávala navrhy, nikdy nic som neriesila, pre mna to bol naozaj iba unik z reality a spoznala som sa tam s pár ludmi, na ktorých by som v beznom zivote nikdy nenatrafila a kedze bolo o com tociť, netocilo sa všetko len o sexe, dalo sa pokecať normálne o živote a na urovni, vzájomne sme si pomohli ked niekto nieco od toho druheho potreboval vybaviť a tak pod. (myslím správne kontakty na uradoch, polícii a tak) ale pred rokmi bol pokec uplne o inom, dnes je to len o sexe, bohuzial....dodnes som s niektorými ludmi v kontakte. potom som tam roky nebola aktívna, uz som nemala tolko casu...potom som bola aktivna po rozvode a to som si potrebovala nieco iba dokazat, takže som mala par uletov aj z pokecu....potom som tam natrafila na mojho sucasneho priatela a od vtedy tam uz zas nie som aktivna...uz nepotrebujem....to, či tam je priatel neviem, nesledujem, nezaujíma ma to....suma sumarum z celeho pokecu je, ze zeny (normalne zeny) hladaju vztah a muzi sex...to je cele

lilimoni
29. jún 2015

@laurika26 urcite som si ista 😀 staci v notebooku pozriet historiu stranok 😀

laurika26
29. jún 2015

@lilimoni ak je muž v PC šikovný, tak históriu bez problémov zmaže 🙂

maria1989
29. jún 2015

@bratislavcankanm ohľadom pokecu neviem... ale tiež nemám rada, keď si chodím po MK a muž mi stojí za chrbtom a kuká, čo si prezerám 😀 a pritom tu nehľadám vážnu známosť 😀

linduska86
29. jún 2015

ja ti neviem som na pokeci a nasla som tam vela kamosov. slobodných , ale pisem si tam aj so zenatym , ale len o pracovnych veciach.. ak by mal nejaku narazku alebo tak blokujem a neriesim.. 🙂 a neverila by som - taketo chovanie ak nema co skryvat sam ti ukaze pokec a rp-cky , ale mat tri nicky? to je podla mna dost.

emilia25
29. jún 2015

Baby aj ja mam pokec aj muz.muz na pokec vobec nechodi ani na facebook jeho pouzivam ja facebook.a ten pokec su tam kopec takyto chlapy ja sa len smejem ked mi niekto napise rp ze jaka baba a neviem co.nikdy neodpisujem a dokonca to aj muzovi precitam.a smejeme sa spolu.chlapi sa asi naozaj nudia myslim si ze to robia hlavne panelakove typy.keby mali chalupu nemaju keby vysedavat po robote za pc.ak by nic nekupovali alebo nezhanali.

lilimoni
29. jún 2015

@laurika26 to moze ale moj chodi do prace a domov a ani s kamaratmi na pivo nechodi 😀 ani v podstate nema cas chodit ani na fb kde mu kolkokrat nakupny zoznam poslem, nie to este na pokec 🙂 moj manzel je strasne hanblivy a tichy, moc by si s nim nepokecali 😀

kiki68
29. jún 2015

ktory blb chodi na pokec 😀 Mein Gott.....

bratislavcankanm
autor
29. jún 2015

dik zatial vsetkym za komentare, az teraz sa mi podarilo sem aspon nakuknut ... zajtra sa sem ozvem

ivca88
29. jún 2015

Rybka ... ja sa ti čudujem ... ty si velmi tolerantna alebo slepá...
Dnes je pokec dávno zabudnutý a používaju ho iba ty co su za opicami ..alebo uchyli (resp. aj nadrzany zenaci )
Ved raz bol v TV ten pripad ze zena s HIV takto "rozdavala" tuto chorobu vdaka znamostiam s pokecu a za peniaze ...
Neviem si predstavit sa takeho cosi obavat u otca mojho dietata..n

teba to neuraza ze si tam pise s druhymi zenami ? A o com si tam pise ? no o tom ako sa karty hraju asi nie ☹

pokial je cisty a nema co skryvat...tak by sa spraval inak...
Moj muz si moze zobrat moj mobil kedy chce a kukat co chce,... to iste aj ja jeho... a to sme spolu 6 rokov...
Ale mat vztah s takymito tajnostami.... no .. taky si si asi v snoch nevysnivala ...

alaguema
29. jún 2015

@bratislavcankanm nechodím. Kedysi som ako slobodná chodila a bolo to furt o tom istom. Verím, že sa tam nájdu aj v pohode ľudia, ktorí chcú len pokecať, ale väčšina hľadá vzrúšo s osobou opačného pohlavia.

lucinkaboz
29. jún 2015

ludia, prosím vas....č robite, pokecom a chatom sa vraciate milovymi krokmi v oblasti vztahov vzad..ako male deti, tajne nikcy, 10 Fb učotv a ideme sa hrat na playboyov ...dokonalých chlapov co im zena chysta desiatu do práce..
zatrhnuť, dohodnuť sa ziaden FB
kto ma zaujem zruši to
netolerovala by som nič podobne
kto chce...ten si najde vzdy

linduska86
29. jún 2015

@lucinkaboz vztah je o dovere a nie o tom kto co som bude zakAzovat. .neberem si muza .ktoreho budem mat doma v klietke. Akoze ?!

ivca88
29. jún 2015

Inak ale vies co.ma este napadlo ?
ze ty mi vobec neprides bezradna.... smutna....sokovana....alebo neplaces tu ze ako velmi ho milujes
Necakala si to tak trosku ???
sama seba sa spytaj....ci ho tolerujes iba preto ..ze je to otec tvojho dietata a spominas na stare "dobre" casi ...
"dobre" preto...lebo si si to iba myslela...lebo to bol dobry trtko ked to robil ked si bola tehotna ...
alebo to je preto ze teraz nikoho nemas,..tak.beries co sa ponuka ... a hlavne aj kvoli utcom

Alebo si s nim ozaj preto ze ho milujes...a tesis sa na nho kazdy den ....vies si predstavit mat dalsie dieta...a zit s nim cely zivot ?
Lebo poviem ti pravdu.... mladsia uz nebudes ,,.a novy (vazny ) vztah sa hlada velmi tazko s pribudajucim vekom...

livinkakvetinka
29. jún 2015

Reálny, nezaujatý názor po skúsenostiach s viacerými partnermi: nestrácaj s ním čas, tvoj partner nejedná otvorene ani čestne, dokonca ani zrelo, mala som tento typ manžela, stále hľadal pre seba dokonalú partnerku a "spriaznenú dušu" takýmto spôsobom na nete a hľadá dodnes....🙂)) a to čo robil mne, robí úspešne súčasnej priateľke, jedine, čo takýto človek dosiahne je, že tvoje sebavedomie odchádza dokelu, viníš sa, sliediš, pochybuješ o sebe a robíš truc podniky, pričom sa dá čas využiť oveľa krajšie a preto píšem, že po skúsenostiach s "viacerými", lebo tvoje reakcie na takéto jeho chovanie a váš nezdravý vzťah pritiahne do tvojho života ďalšieho podobného magora, ktorý bude mať potrebu trápiť ťa a zvyšovať si svoju cenu....Máte spolu chlapčeka, neberie na neho ohľad? Venuj sa radšej viac dieťatku, viem je to ťažké, človek niekoho potrebuje ale ten niekto rozhodne nemá byť zakomplexovaný psychopat...

jeennyv
29. jún 2015

@bratislavcankanm moja kamoska chodila na pokec jeden cas kvoli tomu, ze s priatelom mali problemy, aj napriek tomu, ze dookola to furt riesili nepomahalo, tak sa potrebovala s niekym okrem kamosiek nejak nestranne porozpravat a nikdy to dalej nezaslo...po case ked sa uz konecne problemy vo vztahu vyriesili si prestali pisat... kamoska a jej partner si obaja k sebe boli otvoreni a vedia, kto s kym a ako komunikuje... podla mna je rozdiel ci niekto cielene vyhladava spolocnost na pokeci a navstevuje napr. vylucne sexualne stranky alebo len potrebuje vybocit s reality a pokonverzovat.... lebo ked ide len o bezne rozhovory niet co skryvat...

mamina_25
29. jún 2015

@laurika26 ano,ja som si ista 🙂

livinkakvetinka
29. jún 2015

Milá mamina, a ešte jedna vec: tvoj partner to vraj robí tajne, keby to naozaj robil tajne, tak na to nikdy neprídeš... on totiž chce, aby si to vedela-hrá s tebou hnusnú hru, nemám nič proti pokecom, je normálne tam chodiť - vydatá/ženatý, ak človek cíti potrebu alebo má hlavne na to čas, ale robiť to týmto spôsobom na záchode a pod., čo má 15 rokov?, myslím, že pre zmenu by oprať mohol čosi aj on príp. pripraviť vám raňajky do postele, alebo sa vyblázniť so synom a ty by si mohla trebárs ísť zatiaľ na pokec...Treba ho poslať do r..i, alebo vrátiť jeho mamičke nech ho dokojí a doopatruje, vychovať ho už žiaľ asi nepôjde.

maria117
29. jún 2015

@bratislavcankanm podla mna sa nudi -rozdelit doma prace, vymysliet spolocny program obsahujuci i hry so synom, prechadzku,... a ked bude mat alternativu,postupne to snad ustane. Zakazmi ani spehovanim nic neziskas.