Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

batika
30. jan 2009

ahojte, takže z prepisu bytu dnes bohužiaľ nebolo nič, aj keď trochu mojou vinou, zle som to pripravila (zmluvu som si našla na nete a zabudla som do nej napísať mamino r.č.), dohodli sme sa,že byt prepíšeme na moju mamu - zatiaľ, a potom sa ešte uvidí, buď to pôjde na deti - čo je jeho podmienka, ale ja by som bola radšej kebyže dostanem aspoň moju polovičku späť na seba, veď ktovia ako to bude, keď deti vyrastú. Takže sme to presunuli na budúci týždeň, som z toho trochu na nervy, matrika bola otvorená len do 14.00, ja som bola ráno s deťmi u dvoch lekárov a na matriku som sa dostala až o 13.30 a už som to nestihala domov dopísať. Dúfam,že ho to do budúceho týždňa neprejde, aj keď sa zastrája, že deti o strechu nad hlavou nepripraví, mám trošku obavy. Môže sa stať, že budúci týždeň bude celý piť a nebude s ním reč. Ale veď uvidím. 😒
Aktak a mladší syn sa nehnevá na toho staršieho že chodí za ocinom a on nie? Ako to znáša, nežiarli?

aktak4
31. jan 2009

ahoj,to doverne poznam,ze ked mas toho vela,este sa nieco prida-myslim,tie behacky po doktoroch 😖 ,
hlavne aby ste to stihli prepisat.
mladsi-to je take zvlasne,on lubi otca,ale nechce za nim tak chodit,vzdy ho musim prehovarat a slubit,ze prenho urcite pridem.prisla som na to,aj podla toho co hovoril-je ked je s otcom a s bratom,stale ho prehovaraju,aby chcel byvat s nimi a otec sa ho neustale vypytuje,co som povedala ja a co moji blizky,proste len vysluch ho tam caka-povatcsinou.,ale dnes ich obidvoch zobral na sport.podujatie,tak sa tesil..a vcera bol s bratom dost dlho,pretoze manzel starsiemu kazdu hodinu volal,ze pride neskor..chlapec mi tu bol nestastny, dost bolestive,ved nebol s cudzimi..nakoniec prisiel prenho 21.30h 😖 a hned bolo ockovi vsetko odpustene..ku mne syn taky zhovievany nikdy nebol..ale aspon vysvedcenie bolo celkom dobre 😉

batika
31. jan 2009

aktak4 to poznám, ako starší syn na otcovi lipne, je to až neskutočné ako ho dokáže stále obhajovať, že on nie je zlý, aký je perfektný keď nepije, atď, mladší má len rok, takže on zatiaľ nič nevníma. Ten mladší asi ešte dosť lipne na tebe, preto mu nerobí dobre keď ho prehovárajú,
A vysvedčko bolo aj u nás OK samá 1. takže som tiež spokojná, a dosť zaujímavé bolo to, že v deň vysvedčenia manžel nebol v noci vôbec doma, prišiel až na druhý deň a syn hneď utekal vytiahnúť vysvečko, len čo vošiel do dverí, celý natešený sa mu chválil, hrdý ocko hneď natešene zahlásil že hlavu má chvála bohu po ňom, ako by to bola jeho zásluha, ako by sa mu venoval, a písal s ním domáce 😠

aktak4
31. jan 2009

batika-celkom ako u nas-tiez si otecko mysli,ze je to len jeho zasluha-aj ked u nas nie ciste jednotky 😉 ucieva sa s nim,to je fakt,vsak teraz ma kopu casu,ale doucovanie z mat.a anglictinu s kludnym svedomim necha platit mna,ani na to neprispeje..nuz to je na inu temu.
presne tak,mladsi je viac moj,ale lubi otca,len ho fakt asi nebavi od momentu,ked je s nim,hned vysluch a prehovaranie nech spi u nich a tak pod.a smutne je,ze podla mna,ho manzel len kvoli tomu prehovara,aby mne robil napriek,ze deti chcu byt s nim-ze aka som zla matka.. 😠 tieto boje cez deti,to ma dost nici ☹ takto som si nas rozvod vobec nezelala,vlastne ziadny rozvod nie je prijemny,ale zostat umelo vo vztahu,ktory nema perspektivu-pretoze ja by som mu uz po tom vsetkom nikdy nedoverovala-to iste nema cenu..

batika
1. feb 2009

ahoj, tak to máš dobre že sa synovi aspoň venuje, ten môj síce pracuje, ale radšej po práci zájde do krčmy ako k deťom, neviem ako si to predstavuje, že on by rád deti k sebe, keď nemá čas ani sa s nimi učiť 😠
Je rád keď sú s ním, ale aby ho neotravovali, aby ich niekto nakrmil, obliekol, proste full servis, len aby ich mal pridelené on. Proste ako hovoríš, len aby ublížil mne, že som ja zlá matka, na súde vraj zo mňa spraví alkoholičku, čo sa fláka po baroch, vraj svedkoch má habadej 🤐

aktak4
1. feb 2009

ahoj,ano aj moj ma svedkov na mna,ako sa stretavam s iným muzmi,vykrikuje pred starsim,ze som k...a a pod.a tí chlapi-udajní-pridu aj svedcit na sud 😀 strasne som na nich zvedava,pretoze v momentalnej situacii si ani neviem predstavit,kedy by som si na chlapa nasla cas,stale praca,deti,stahovanie,zariadovanie,vybavovanie...ale aspon to stahovanie je uz za mnou 😉 a na prvom pojednavani nemal nikoho,ani pravnika,hoc sa mi ním stale vyhrazal,ze uvidim!! a druha vec,ze som tak teraz znechutena,ze nemam na vztah ani pomyslenie.. 😖
videla som,ze si sa v inej teme pytala na zrusenia BSM,mne to pisal ten navrh pravnik,aj na oboch pojednavaniach bol so mnou,poplatok na kolok bol myslim 5000sk,to som podavala vlani v juni,vtedy som este dufala,ze sa manzel spamata..a ze po rozdeleny bsm za trvania manzelstva,bude este nase manzelstvo schopne prevadzky..ale pocas cakania na pojednavanie-takmer dva mesiace,sa nase problemy,este viac nakopili-teda vlastne vysli najavo aj ine veci a dlzoby..takze v oktobri som uz podala ziadost o rozvod manzelstva a kedze nas v decembri nerozviedli,cakam na novy termin..medzitym nas aj pozvali do poradne na "riesenie Vasho manzelskeho problemu"-ale nesla dom tam,ja uz nemam snahu.,ale myslim,ze ani on nesiel.
ale som sa rozpisla 😀

aktak4
1. feb 2009

rozpisala 😲 😀

batika
2. feb 2009

ahoj, tak to poznám, aj môjmu prídu svedčiť na súd, aká som ja mater, ako sa flákam. 😀
Viem, že by ten advokát bolo najlepšie riešenie, ale fakt si to nemôžem dovoliť, tak som dúfala, že nejaká dobrá duša mi aspoň poradí, že ako treba postupovať. Jednoduché by to bolo v prípade, že by sa mi podarilo prepísať ten byt, to by už potom bolo všetko malina 😀 Trošku som googlila a našla som tam niečo ako dohodu, kto si čo z manželov nechá, len som nenašla ten návrh na zrušenie BSM

No a čo sa týka rozvodu, ja som podávala koncom novembra 2008 teraz bolo tomu už dva mesiace, a zatiaľ mi nič neprišlo, ten môj si určite právnika vezme, je to jeho kamarát, ktorý ho už raz v jednom spore zastupoval..
A s tou poradňou to si spravila dobre, že si na ňu nešla, jasne si dala najavo, že už nemáš záujem to urovnávať, a to som si myslela, že je povinné tam ísť.

aktak4
3. feb 2009

ahoj batika,niektore veci zo vcerajska musim stravit a mam tu za chrbtom starsie dieta,tak nemozem o tom pisat,ozvem sa neskor..len aby si vedela,ze nemlcim navzdy 😀

batika
3. feb 2009

jasné to poznám 😀 tiež mám takého špehúňa doma.
Tak sa ešte ozvy, keď budeš mať čas, som zvedavá čo máš za ťažko stráviteľné novinky 😀 😝

aktak4
4. feb 2009

ahoj,stale som to nestravila,ale pisem-takato terapia pomaha 😀
v pondelok sme odovzdavali byt novemu majitelovi a moj manzel nebol este vystahovany,pretoze nemal zaplateny novy podnajom,do ktoreho chcel odist aj so starsim synom..v nedelu vecer mi oznamil,ze pokial mu ja alebo realitn.kanc.nepoziciame 500eur tak nema,kde odist...a rano,ked som tam prisla,len vtedy balil veci aj so synom,ktory kvoli "stahovaniu" ani nesiel do skoly!opat raz volno,ako aj min.pondelok-jasne,ze potom je u otca lepsie 😖
lenze realitka sa s nikym netaha za rucicky,ked videli,ze to nejde,zavolali auto a stahovakov-samozrejme na jeho naklady(mu to strhnu z tej casti,ktoru sa vyplati,az ked bude hotový prepis na katastri) veci nalozili-a kedze manzel zaujal polohu mrtveho chrobaka-ze on to nema kde dat,tak som to dala odviez k nasim na chatu 😠 znami ma vysmiali,ze mala som to dat vyniest pri kontajner,ale v tej chvili..boli tam aj veci starsieho syna,ktory chcel odist byvat s nim-hoci ani nevedel kde! najhorsie pre mna bolo nie to jeho vystahovanie,ale to ze bol pritomny aj starsi syn,ten len bezradne pozeral..jeho otec na dva dni zmizol,a chlapec je teraz s nami,ale stale mi pripomina,ze ked si otec vybavi byvanie,on ze ide s nim.. 😢 a to som mu dnes utekala vyplatit na postu sek zo stravy,ktory mal byt vyplateny min.mesiac,ale otec ho "stratil"-ako vzdy...
nuz vystazovala som sa 😖
snad nabuduce to bude veselsie 🙂 dufam,mozno,vari,snad,azda 😉

batika
4. feb 2009

tak to ťa teda chápem,že si to ešte nestrávila 😔
Na druhej strane, máš aspoň nádej, že si manžel žiaden podnájom nenájde, tým pádom nebude môcť vziať ti syna. Ja by som sa na tvojom mieste nevzdávala, a bojovala o ňho, neviem si predstaviť že by sme si s mužom rozdelili deti, to v žiadnom prípade 😠 . Nemôže predsa vziať dieťa, keď dnes nemá na podnájom, odkiaľ bude mať na to o mesiac. Mráz mi behá po chrbte. Nemôžeš nejak argumentovať tým, že synovi dovoľuje nechodiť do školy, a že má na ňho zlý vplyv?
Síce, nie ste ešte rozvedení, takže má na ňho taký istý nárok ako ty 🙄 je to hrôza, keď si predstavím, že aj toto čaká nás 😠

aktak4
4. feb 2009

dufam,ze tebe toto manzel robit nebude...
presne ako pises,nie sme este rozvedeny,nemame ani urcene prava a povinnosti ,takze mame rovnake prava aj povinnosti-akurat manzel pozna len prava...platit seky,prat a pod."prkotiny"nechava na mna..
samozrejme este v ten den,som to nahlasila kuratorke,pretoze aj jej tvrdi,ze byt-podnajom ma,a ze on sa o dieta postara..na sude nestaci,ked poviem ako to s byvanim deti je,musia to mat aj kuratorky zmapovane-takze im tam nasu zhorsujucu situaciu chodim priebezne hlasit 😒 tam mi poradili,ze ked sa chce o dieta starat,nech plati seky..som na to dnes myslela,ked som z roboty utekala na postu cez cele mesto 😎
batika-ved ja sa snazim,bojujem,ale ked niekedy je to uz na zblaznenie..vzdy vecer je bez nalady,vcera sa dokonca rozplakal 😢 viem,ze to aj on ma tazke..ja mu urcite nechcem zakazovat styk s otcom,to by som sla uplne proti sebe,ja len chcem aby vyrastal v norm.prostedi,aby nechodil po veceroch s otcom po krmach-ako som sa vcera dozvedela od kamaratky 😠 ale chlapec tvrdi,ze len cakali na objednane jedlo..

batika
5. feb 2009

je to pre syna lepšie, že na ňho netlačíš, treba dúfať, že to pochopí, že mu bude lepšie pri tebe. Môj muž stále tvrdí, že deti sa k nemu sami vrátia, ale keď niečo riešime, berie automaticky to, že deti budú pridelené mne. Asi by ich ani nechcel, keď som sa pred rokom z pôrodnice vrátila, tiež mi syn rozprával, ako musel každý večer volať otcovi kedy sa už vráti z krčmy, išiel na jedno pivo a zabudol sa tam do záverečnej, bolo mi ľúto syna, že musel každý večer byť sám doma, ale aspoň, že ho nevzal so sebou.
A zo súdu sa ti ešte stále neozvali? Dávajú si nejako načas

aktak4
5. feb 2009

ale hura!!!!!!!dnes dosiel papier zo sudu,o tri tyzdne 24.,mame rozvodove pojednavanie🙂 konecne!! len ma trocha znepokojuje,ze sme este nedotali datum navstevy tej sudnej pedopsychologicky-co ma posudit,na zaklade pohovoru s nami-rodicmi-a s dietatok,komu ma byt dieta zverene..kuratorka vravela,ze sud bude az po tomto,ta pedopsychologicka napise spravu a sud ma na nu prihliadat.tak neviem,musim za tym ist.to mi poslali najskor ku komu pojdeme a ze ci nemam namietky,som tu pisala,ze do uplne cudzieho mesta a teraz mali dat termin a ten zatial neprisiel.
batika u vas ako?idem skypovat so sestrou,este sem nakuknem 😀

batika
5. feb 2009

ahoj, tak to sa teším s tebou, ten termín by ti už aj mohli povedať, veď predsa nebudete všetko vybavovať na poslednú chvíľu. Tí chlapi vedia byť poriadne filcky, dúfam, že ho psychologička poriadne prekukne a zistí kde ma chlapec vyrástať. A idú tam aj chlapci? Či u takých detí ešte neberú do úvahy jeho želanie? Mne včera prišiel zo súdu papier, že mám zdokladovať príjmy, žiadala som totiž o odpustenie poplatku a predstav si, že ich zaujímajú aj rodinné prídavky 😨 to sa akože ráta tiež do príjmu? Ale ja ich chvála bohu neberiem, berie ich manžel, takže dúfam,že mi to odpustia. U nás je momentálne pokoj, ticho pred búrkou 😀 Manžel nemá peniaze, takže niet ani čo prepíjať, to je tak vždy pred termínom vyplácania faktúr 😀

aktak4
5. feb 2009

ano idu aj deti,sud prihliada aj na zelanie deti-ved tento moj ma 12rokov,takze.ale syn bude iste tvrdit,ze chce zit s otcom... ja ale dufam,ze ta sudna znalkyna bude vediet odhalit zavislisti-lebo manzel bohuzial minimalne jednu zavislost urcite ma-alkohol,a pravdepodobne aj tie herne..ano sud zaujima vsetko,ja som mala kopec potvrdeny o prijme, o vydavkoch, o vsetkom a nakoniec stacil sudkyni len ten o prijmne za cely rok a manzel nebol vobec pripraveny,nemal nic! a vobec jej to nevadilo,ze urcite to ma zdokladovat na druhom pojednavani..neuveritelne to natahuje cas..
inak rodinne pridavky su tiez aj u nas na "pana manzela",mi ich od septembra stale "zabudol"vybrat z učtu-ved kazda tisicka dobra 😠 odmietol ich potom prehlasit na mna,ale nastastie mu v oktobri stopli na urade ich vyplacanie,a navrhli mi take riesenia,ze donesiem na urad vydokladovane seky za stravu,jedlo,poplatky za deti a vzdy mi to potom preplatia..trosku komplikovane,ale pokial nebudem mat papier o zvereni do vychovy,potom mi mozu pridavky prehlasit aj bez manzelovho-vtedy uz exmanzelovho-suhlasu.

batika
5. feb 2009

to nemyslíš vážne 😠 ty im máš nosiť preplácať šeky? Veď je jedno kto tie peniaze dostane, niekedy sa to muselo dávať na otca ale teraz už nemusí, ten môj mi vždy tie peniaze dá, prípadne si ich sama vyberiem, my to dostávame poštou. Len by si ich skúsil nechať, dosť že na deti neprispieva ešte aby si nechal aj to čo dáva štát. Ja ti veľmi držím palce, nech natrafíš na férovu psychošku, aby to celé dobre prekukla a nepozerala len na žiadosť chlapca, veď on je ešte len dieťa a aj očami dieťaťa sa na to celé pozerá, mám to tiež doma, tak to chápem. Niekedy si vravím, že mohol aspoň ten mladší byť dievča, to by som mala pár vecí jednoduchších, lebo zas ma čaká to čo s prým synom, tiež bude utekať za ockom ☹

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
batika
6. feb 2009

ahoj dmonikad ak sa matke niečo stane ešte pred plnením, tak by mala poisťovňa prebrať záväzok, a platiť to ďalej, ak máš uzavreté zmluvy pre deti do 18 rokov, tak potom ich dostane dieťa, po skončení zmluvy, čiže už bude plnoleté, a tým pádom ex by sa k nim dostať nemal. Ak je doba kratšia, a dieťa nebude plnoleté, potom ich dostane poručník dieťaťa, čiže asi najskôr ich otec. Mala by si sa porozprávať s človekom, kto ti zmluvy robil, máš ho uvedeného aj na šeku, čo ti chodí domov. Väčšina poisťovní preberá platenie po smrti poistníka, ale radšej si to over. 😉

aktak4
7. feb 2009

ahoj, s tymi pridavkami je to aj mne trocha divne,pretoze kamaratka sa rozvadzala,sla na Urad prace,soc.veci a rodiny,povedala,ze chce pridavky brat ona a ze vraj jej to normalne prehlasili na nu..ked som to sla vybavit ja,pani povedala,ze ako poberatel tak je uvedeny manzel a ze on to musi osobne,alebo pisomne odhlasit-co on samozrejme odmietol.jemu to chodilo na nas spolocny ucet,ku ktoremu uz ja ale nemam pristup a on mi tie peniaze "udajne"stale zabudol vybrat a pod.vyhovorky.. 😠 pritom keby aspon zaplatil za deti seky do skoly a skolky,ale to vobec 😒 tak som tam sla opatovne,ze nech sa nieco robi a pani mi poradila,nech sa pridavky manzelovi stopnu-co mu aj pisomne oznamili-ked o dostal do ruk-to rozhodnutie - normalne zuril,ze sa odvola a bude sa stazovat-ale vobec to neurobil..tak pridavky chodia na mestky urad,ako na tretiu osobu-alebo tak niako mi to bolo povedane,a vzdy ku koncu mesiaca im donesiem doklady o vyplateny sekov a popripade-ak su to nizsie sumy,tak aj bloky z potravin-a pani na mestkom urade to skontroluje a peniaze mi preplatia..no kocurkovo..ale som si myslela,ked som to vybavovala,ze to tam budem sama chodit,a veru bohuzial nie,takychto nas je viac..ked uz budem mat zo sudu papier o prideleny deti do staroslivosti,tak potom mi uz budu pridavky bez problemov posielat na moj ucet,vtedy uz jeho suhlas nebude potrebny..mam dojem,ze v nasom pripade sa vsetko zvlast komplikuje 😖
inak dmonikad ja mam tiez podobny problem,platim synovy stav.spor.a bola som sainformovat,ze ako to spravit,aby nemohol otec vybrat tie nasporene peniaze a vraj to sa neda,jedine previest nasporenu sumu na moje sporenie.batika vidim,ze tomu celkom rozumies,moze to byt tak?

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
batika
7. feb 2009

ahojte, veru aktak, všetko sa komplikuje, fakt, vždy keď som si povedala, že sa rozvediem, ani vo sne by ma nenapadlo koľko je s tým vybavovačiek. Ja asi budem musieť k tej mojej žiadosti o odpustenie poplatku zapojiť právničku. Ide totiš o to, že som ešte minulý rok mala pekný príjem, mala som materskú z DNP čiže dosť vysokú + začiatkom roka mi ešte prišli nejaké peniaze čo som zarobila, manžel mi samozrejme celý rok nedal na deti ani koru, platil len byt a ešte som aj pôžičku platila ja, a teraz mám zdokladovať príjmy, a výdavky, ako dokážem že deti som živila ja? aj keď som mala príjem, tak napr. len 3000 som zaplatila pôžičku. a žiadne bločky som si neodkladala, malému som kupovala kočík a celú výbavu, ale ako to teraz zdokladujem? dokonca som minulý rok dostala ešte aj pôrodne. Tak mi ten poplatok určite neodpustia. ☹ Ale teraz už beriem iba rodičovský čo je 4700 ani rodinné nepoberám ja, ale to je ešte len február, takže ich určite bude zaujímať celý minulý rok. Mám zdokladovať aké mám výdavky ale ako? Asi jednoduchšie bude to zaplatiť 😒
dominika, neprídeš o štátnu prémiu, my sme takto presúvali peniaze, poplatok za skorší výber by byť nemal, len ak sa vyberajú peniaze skôr, tak sa musia zdokladovať že boli použité na stav.účely
Aktak pár rokov manžel robil poisťováka, tak som sa niečo priučila 😉
To boli ešte pekné časy ☹

aktak4
7. feb 2009

no veru batika,neviem ci nebude lahsie zaplatit,ako vsetko dokladovat 😒 ale zas,ja tak viem,ze zena na materskej resp.rodicovskej dovolenke ma mat odpusteny poplatok za podanie navrhu o rozvod..ale zas,ak na to narok mas,tak ho treba vyuzit! ved toto,ako dokladovat,ze vsetko si platila ty,ked ste boli manzelia..? 😖 teda stale ste,sorry 🤐 no mne napr.trosku pomohlo to,ze som hned v juli,ked mi odmietol prispievat na byt a spolocne pozicky a na deti,som sa sla spytat na urad,ze co mam robit,ked viem,ze ma vyzivovaciu povinnost voci nam-a tam sme spisali navrh,ktory siel potom na sud a to vlastne tiez teraz riesime-ze to co mi neplatitl-a on to aj na pojednavaví priznal.,len zatial bez postihu,kedze nas odrocili- 😠 tak mi povedali na urade,ze od toho datumu co som to nahlasila,mi to potom spatne bude musiet dat..,ale ja tomuto velmi neverim,pretoze medzicasom zostal nezamestnany a jeho zavislosti sa len zhorsuju,bohuzial pre nase deti ☹ a pre neho..

aktak4
7. feb 2009

a este diky za radu,hned bud.tyzden pojdem vybavit,len sa bojim,aby uz peniaze neboli fuc... v tomto je moj "manzel"velky odbornik 😠 no ale nebudem ho podozrievat predcasne,verime 🙂 ale preverim 😀 😝

batika
8. feb 2009

ahoj, tak aj ja som si myslela, že stačí, že som na materskej a jednoducho mi to odpustia, ale nie je to také jednoduché ☹
To s tým nahlásením si spravila dobre, veď keď mu to súd nariadi, tak ti to jednoducho splatiť bude musieť. Aj keď keď je nezamestnaný, tak to bude určite len tá minimálna výška. Ale na druhej strane sa nemusíš báť, že ti vezmú deti. Veď aký súdca ich dá otcovy, ktorý neplatí na deti, je nezamestaný? V prvom rade idú matke, a len ak by si ty bola alkoholička alebo niečo podobné, až potom by ich dali jemu 😉
O takom niečom som vôbec nevedela, ale popravde, ja som sa stále chcela rozviesť po dohode, a nie takto zložito, jednoducho sa na všetkom dohodnúť a bol by pokoj 😒

aktak4
8. feb 2009

ved najlepsie by bolo"a zili stastne az kym nepomreli" 😉 len nie vzdy to vyjde 😔 idem spat,rano do roboty 😒 alebo vlastne teraz,v case krizy musim davat takychto smajlov,ked pisem o robote 😀 😀 😀

batika
9. feb 2009

To hej, 😀 to buď rada, že ju máš 😀

aktak4
9. feb 2009

ahoj,mam dilemu-syn teraz byva so mnou,hoci jeho otec mu kazdy den slubuje,ze pojde s nim..a chlapec na to tak caka 😒 ale k dileme,vcera mu slubil,ze mu dnes zavola a kedze pravdepodobne nema kredit,tak mu doteraz nezavolal.,syn totalne smutny,len caka a pozera na telefon,teraz uz ma spat a stale caka a caka..a popri tom ma prosika,aby on mohol otcovi z mojho telefonu zavolat.ak mu to dovolim,zas mu len nieco naslubuje a ak nie,jeho smutok a hnev sa obrati proti mne,jeho hnevanie je v takej forme,ze sa do seby zakukli a len mlci a mlci.... 😖 dnes sme sa tak pekne rozpravali,a vravel,ze on si tu nevie zvyknut a chce byvat doma..a ten domov uz predany,otec ktoviekde 😒 ani synovi "manzel"neprezradi,kde teraz byva,aby to nahodou neoznamil mne..

batika
10. feb 2009

hm, to je fakt blbá situácia 😒 Neviem čo by som urobila na tvojom mieste, ale viem že najmúdrejšie by bolo, dať mu zatelefonovať, myslím, že keď mu nedáš, bude syn obviňovať teba, že nie sú s otcom v kontakte, bude ho ľutovať, že chudák nemá peniaze na kredit a predsa on nemôže za to, že nepracuje 😖 a ty peniaze máš. Ale fakt neviem, čo by som urobila ja. A to je fakt blbé, lebo keď mu neprezradí, kde býva, tak možno ani nemá kde bývať, možno ani nemá záujem vziať si syna, len ti to všetko chce skomplikovať, aby ťa so synom znepriatelil. A pritom tým všetkým trpí len chlapec ☹ chudáčik.