Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

natalca
14. mar 2011

@lilianka851
@maggie2
@andzi boooože ďakujem Vám veľmi pekne, áno, Maťko nemá ani mesiac, som úplne v šoku z jeho zmeny, asi tak reaguje kvôli tomu, že má o neho strach, podotýkam, že som dlho nemohla otehotnieť, podstúpila som veľa vyšetrení, aj operáciu, snažili sme sa takmer 5 rokov a zrazu toto. Veľmi som sa zľakla a stále mám na rozume jeho výčitky, ďakujem Vám veľmi pekne za vaše vyjadrenia, veľmi mi odľahlo, aj keď som chcela šťastnú veľkú rodinu... O byt mi ani tak nejde, viem že nemám naň nárok, kúpil si ho sám, aj keď v čase nášho spolužitia, nerobím si naň nárok, šla by som k mamine, išlo mi hlavne o môj Pokladík najväčší.

maggie2
14. mar 2011

@andzi áno áno nevšimla som si vek dieťaťa, o striedavej starostlivosti sa dá hovoriť napr. až vtedy, keď dieťa napríklad už nie je kojené, resp. od nejakého vyššieho veku 3 roky a viac, resp. musí sedieť aj bydlisko /nie transfery z mesta do mesta na veľké vzdialenosti niekoľkokrát do týždńa, nehovoriac o jednej školke ktorú musí navštevovať, resp. muž musí mať aj na to podmienky, /dvojitá domácnosť-musí mať veci preň na oblečenie, topánky, posteľ atď./, tento inštitút je fakt pre zodpovedných a uvedomelých otcov, navyše musí byť zábezpeka aspoň akého takého vzťahu medzi bývalými partnermi, že je korektný a musia sa veieť dohodnúť na základných veciach.... atď.

andzi
14. mar 2011

@maggie2 presne si to vystihla, hoci táto téma nie je o striedavej starostlivosti, je teraz veľký boom, že striedavka a hotovo, veľa mužov - otcov si neuvedomuje, čo obnáša!
@natalca nemáš za čo, je samozrejmé, že o dieťa neprídeš a bude ti zverené. Keby sa problémy medzi tebou a partnerom neurovnali (čo verím, že sa tak nestane), tak navštív úrad práce v mieste tvojho bydliska (odbor rodinných vecí a sociálnej kurately) a tam ti poradia ako ďalej - predovšetkým bude treba na súd podať návrh na zverenie dieťaťa do tvojej osobnej starostlivosti a tvojmu partnerovi bude stanovená výška výživného.

maggie2
14. mar 2011

@andzi Ďakujem Ti, áno, písala som na margo toho boomu, ktorým rozvádzajúci sa muži znervózňujú ženy, ale keď príde na súde k veci, tam sa uvedomia, keď sa oboznámia čo by to všetko obnášalo a stiahnu chvost. Ono tá motivácia mužov o striedavku, niekedy tkvie v tom, že si predstavujú že nebudú musieť platiť výživné... Samozrejme nehádžem všetkých mužov do jedného vreca, vieš čo tým myslím.

andzi
14. mar 2011

@maggie2 veľmi trefné, presne tak to je! Ale keď je dieťa u nich povedzme 2 týždne v mesiaci, tak si uvedomia koľko peňazí stojí jedlo, škola, oblečenie, topánky a pod. ďalšie prepotrebné veci pre dieťa. Mnohí si až vtedy uvedomia, že žena výživné nemíňa na kabelky a parfémy, ale že dieťa stojí oveľa viac ako to smiešne výživné, čo niektorí chlapi platia. Som sa minule smiala, že výživné na 17 ročného chalana 50 €!!! Hanba.

maggie2
14. mar 2011

@andzi ja som sa s tým často stretla, že muži obviňujú ženy že míňajú výživné /napríklad 80 eur mesačne/ na svoje materiálne márnomyseľnosti. Takisto takýmto mužom zrazu začalo vadiť napr. : "ako to, že 1,5 ročné dieťa nechodí na nočník, ale stále treba mu plienky. Kto je na vine? Samozrejme matka!" Dokonca to zachádza aj do paranoje - ona to robí isto naschvál, myslí si muž - nechce aby dieťa chodilo na nočník a ja musel dávať peniaze na plienky.... proste všeličo sa deje....

cruela
14. mar 2011

babulky, potrebujem poradit.... my mame rozvod za sebou, teraz je na rade BSM a to je teda pekny zaberak... rozvod bol prechadzkou ruzovym sadom, tam bol len jediny problem ohladne urcenia vyzivneho, inak to bola malina... ex o deti zaujem nema, staci ma stanadrny kazdy druhy vikend, ak samozrejme bude mat chut a cas... ale BSM, to je ina kategoria... on si to predstavuje takym stylom, ze ja mam deti a on ma majetok... teraz sme uz dospeli do nejakeho stadia, kde sme sa ako tak dohodli na vysporiadani, kedze ja som ostala byvat s deckami v byte, musim ho vyplatit... dohodli sme sa na nejakej sume, ktora bola ako-tak pre mna akceptovatelna a dnes mi poslal akoze konecny navrh, kde su samozrejme uplne ine podmienky na akych sme sa dohodli, ale co ma najviac zarazil fakt je to, ze tam ma taku klauzulu, ze ak by som v buducnosti od neho pytala zvysenie vyzivneho, tak mu budem musiet doplatit 15tisic... myslite ze je toto normalne a moze to tam dat? mam taky pocit, ze mi raz niekto povedal, ze nemoze sa urobit ziadna zmluvy ci dohoda o tom, ze zena nemoze v buducnosti ziadat zvysenie vyzivneho, lebo ze muz sa tym vlastne vzdava akoby naroku na dieta... nie som si uplne ista, ale sa mi zda, ze som nieco podobne pocula... vie mi niekto prosim poradit, ako sa s tymto vysporiadat? ja sa s nim chcem dohodnut, ale on dava take podmienky, ktore su pre mna (a moje deti) neakceptovatelne... uz som z toho na nervy 😒

maggie2
15. mar 2011

@cruela koho je byt? Vás dvoch? Ak sa nebude chcieť NORMÁLNE dohodnúť, dať znalcovi určiť cenu bytu, to predložiť na súde a z polovice ceny ho vyplatíš. Hotovo. Súd by Ti to mal priklepnúť. A keďže to bol on čo sa nechcel dohodnúť, žiadať trovy za znalca aby zaplatil. Žiadne zmluvy o zriekaní sa navyšovania výživného a pod.

cruela
15. mar 2011

@maggie2 no hej, ale podla znaleckeho posudku by som mu musela platit este viac ☹ takze nerada by som to tahala na sud, tam by to bolo este horsie... aj ked na druhej strane by som na sude mohla napadnut darovaciu zmluvu, ktorou nam nasi ten byt darovali... ten nas pripad je strasne zamotany a ja by som to nerada tahala na sud, lebo by to mohlo dopadnut este horsie... mna len hneva, ze sme sa povodne dohodli na sume, ktora bola akceptovatelna a nakoniec prisiel s inymi podmienkami.. a este si chce dat zakotvit, ze nebudem od neho pytat viac penazi... a prave tento posledny bod ma hneva najviac a chcem vediet, ci to moze spravit

maznacik007
15. mar 2011

moj nazor je ze aj ked si to tam da tak je to napadnutelne... vyzivne sa zvysuje ak sa zvysia zivotne naroky dietata / prechod do skoly na strednu nejaka dietna strava atd narast ziv. nakladov a pod/ a predsa on nemoze teraz nejako urcovat tebe ze ty nepoziadas o zvysenie... a koniec koncov vzdy je moznost ze o zvysenie poziada kuratorka UPSVAR ako zastupca dietata... /na tvoju ziadost/
ale fakt si myslim ze to nebude treba... taka dohoda je podla mna v rozpore so zaujmom dietata ... a tym sa budu v prvom rade zaoberat... to je cosi podobne ako ked ti daju v robote podpisat konkurencnu dolozku / ze nemozes po vypovedi ist robit ku konkurencii/ ale aj ked ides tak to napadnut nemozu na sude resp. neuspeju lebo to nema oporu v zakone a odporuje to ustave...

osobne by som to podpisala.. vyplatila prepisala byt len na seba a o dva tri rocky poziadala o zvysenie vyzivneho ak sa mu nepaci nech riesi ale toto mu zmetu zo stola... takuto dohodu.... niektori otcovia by zasluzili veru

maggie2
15. mar 2011

@maznacik007 ja by som nepodpisovala žiadnu zmluvu, ktorá by ma zaväzovala k niečomu s čím nesúhlasím a nespoliehala sa na to, že to nemá oporu v zákone.

maggie2
15. mar 2011

@cruela asi je neskoro sa pýtať, prečo Tvoji rodičia boli takí - slušne povedané neobozretní - a darovali byt Vám obom. Mali ho darovať len Tebe, nemala by si problém teraz

cruela
15. mar 2011

@maggie2 moji rodicia praveze boli taki obozretni... to len ja som bola sprosta a nesuhlasila som s tym, aby to dali len mne, ale nam obom.... dali sme do toho aj spolocne peniaze, tak mi to prislo nefer, aby to davali len mne... najhorsie na tom je, ze ma pravny narok na polovicu, aj ked moji rodicia dali do toho viac ako polovici a on si narokuje aj na to.,.. je to mierne komplikovane, ale nerada by som to tahala na sud.,.. budem musiet dufat, ze sa nam podari nejak dohodnut...

@maznacik007 nuz, v najhorsom pripade to asi budem musiet risknut a podpisat to aj s tou dolozkou (ak nebude chciet cuvnut) a budem sa sploiehat na to, ze hadam by to v buducnosti nepreslo... ale bojim sa, lebo on ma moznosti, znamosti aj financie na vselijakych vychcanych pravnikov...

merci99
22. apr 2011

Chcem sa opytať, či mi vie niekto poradiť. Idem si podávať žiadosť o rozvod. Manžel s tým nesúhlasí a denne sa mi vyhráža. Najprv poslal do môjho zamestnania v čase ,ked som tam už nebola , svalnáčov s vyholenou hlavou vyhrážať sa mojim kolegom. Jednalo sa len o nepriame vyhrážanie,ale mali zistené aj čísla aut a mená.Manžel ma dopredu na to upozornil,že sa niečo bude diať, teraz to popiera, že to nebolo od neho. Kedže to nezabralo a na rozvode dalej trvám, zastrašuje ma rečami typu,že to bolo nič,proti tomu čo bude nasledovať, ked to podám ,tak to ukončí s nami raz a navždy a spraví to v mojej práci, a že už ma k tomu aj potrebné veci zaobstarané. Vie my niekto poradiť ,ako sa môžem voči tomuto brániť,kedže nemám žiadny dôkaz?

katja23
23. apr 2011

@merci99 moja , ak bude ti pisat co i len ciarku vsetko si odkladaj ako dokaz a co sa tyka vyhrazok chod na policiu a po pripade sa porad na socialnolm urade a pre rodinu , tam by ti mohli pomoct s riesenim . Ale tu policiu by som isto hned navstivila .drzim palce a prajem kopec sil

durdik
30. apr 2011

Vedel by mi niekto poradiť?
V máji budeme mat s ex súdne pojednávanie ohľadne výživného. Ale neviem, ako ho mám vyzvať, resp. kto ho má vyzvať, aby predložil svoju fin. situáciu, nielen svoj doklad o mesačnom príjme, ale aj podiel zo zisku vo svojej firme a zo svojho nehnuteľného majetku, žiaľ to už stihol prepísať na inú osobu. Príjem si vykazuje tiež nízky ale aspoň ten podiel zo zisku by zavážil. Ako to vymôžem, aby to predložil.
Za všetky rady ďakujem

juliap
23. máj 2011

@durdik ak si uz mala pojednavanie, tak pisem neskoro, ale sud si vyziadava vsetky dokumenty, ktore by mohli mat vplyv na stanovenie vysky vyzivneho, teda ak je byvaly podnikatel, tak musi predlozit aj danove priznania za predchadzajuci rok ...

durdik
23. máj 2011

@juliap ahoj, akurat dnes sme mali. Ale budem musieť podať odvolanie za zaujatosť sudkyne, lebo na všetko čo som povedala, povedala že ju to nezaujíma. A to že firma je jeho a točí miliony, že je jeho vec mna do toho nič nie je. Pričom minuly týžden mi už dal z roboty výpoved, v novembri po rodičovskej pojdem na urad prace a na príspevok nebudem mať nárok. Na malého navrhol iba 100 E. V porovnaní na akej životnej úrovni žije je to omrvinka. Sudkyňu životná úroveň vobec nezaujímala. Ex mi zobral aj auto, ktoré som strašne potrebovala, samozrejme hľavne kvôli deťom, žijem tu úplne sama. On teraz kupoval 4 autá za niekoľko milionov. Ja mu tie peniaze nezávidím, nech sa s nimi zadrhne ale aby na vlastné deti nedal a sudkyňa mu ešte chytila stranu, ,,,,,,,
Som zúfalá. Priznám sa, že som chvíľou už rozmýšlala nad samovraždou. Ešte musím spomenúť čo mi tam sudkyňa povedala, že ked som na rodičovskej dovolenke, sedím celý deň za internetom a nemám čo robiť. Ked som sa ohradila, tak sa mi ospravedlnila, ale očividne bola proti mne, a miestami na mňa doslova kričala.
Mohla by som písať knihu, koľko utrpenia mi ten chlap spôsobil a ešte aj ten štát je proti mne.

cruela
23. máj 2011

@durdik ked som si precitala tvoj prispevok, az mi zle prislo... preboha, to snad ani nie je mozne! clovek by cakal, ze ked to bude zena, ze bude stat na strane zeny.... normalne neviem, co ti na to napisat, musi to byt pre teba strasne... ked sa tak teraz spatne obzriem, tak ja som mala vlastne velke stastie, nasa sudkyna stala za mnou a zvazala ex-a.... nechcem si ani len predstavit, co by som robila na tvojom mieste.... prajem ti pevne nervy a vela stastia v dalsim krokoch, snad to bude lepsie... to je neskutocne, co sa v tomto nasom state deje...

sisaha
23. máj 2011

@durdik urcite sa odvolaj a presne ako hovoris - vznes namietku zaujatosti. pravdepodobne si ju tvoj manzel "priklonil" na svoju stranu..a urcite bude lepsie ak na dalsie pojednavania si vezmes pravnika. Potom si uz zrejme tolko nedovoli... 😒

juliap
24. máj 2011

@durdik to pozname, tiez som si tym presla ... urcite odvolanie napis, aj na Krajsky sud sa potom odvolaj, je to predsa v zaujme deti

durdik
24. máj 2011

sudkyňa na mňa nakričala, že na auto nemam žiadny narok, že to by už vyzeralo, aby som sa ja vyvážala, mam chodiť autobusom. Žijem tu uplne sama, nemam tu žiadnych príbuznych ani známych, nikoho koho by som mohla poprosiť o pomoc, keby sa niečo stalo a ona sa so mnou bavila ako s nejakou 15 ročnou, urážala ma a vôbec, mala som pocit, že nebrala ani ohľad na deti. Dcéra chodí na krúžky, na tanečnú a angličtinu. Bolo jej to jedno. Tak som si auto kupila sama, ale je fakt, že som na to minula všetky úspory. A ešte aj tie úspory mi vyhodila na oči, že to som si musela veľa ušetriť. Zajtra idem na úrad sociálnych vecí sa popýtať na čo by som mala mať nárok, na rozvedenú manželku alebo matku, niečo také.
Strašne ma bolí, ked vidím s akým hajzlom som to žila, pomstychtivý, egoistický a úplne bez srdca. Zobral mi 13 rokov života a ešte sa tvári, že jemu je krivdené.

durdik
24. máj 2011

dakujem veľmi pekne za príspevky,
neviete mi poradiť, keby som sa odsťahovala do iného mesta a zmenila trvalý pobyt, tak ten súd by sa potom konal už tam? Lebo nariadila ešte dalšie sedenie na 2.8.2011 a predvolala aj dcéru, aby vypovedala.
Priťahujem smolu, minulý týždeň mi praskla pružina na žehliacej doske a dnes som konečne kupila inú a ked som ju doma rozbalila, bola tiež pokazená. Ledva mi vrátili peniaze. Nedávno sa nám aj mikrowlnka pokazila a televízor, musela som všetko kupovať, hrozné.

adulik144
25. máj 2011

@durdik ja mám súd teraz 2.6. a ked citam ako je to medzi tvojim ex a tebou akoby som sa videla. Tak len dúfam, že naša sudkyňa bude neutrálna a keby bola na mojej strane,tak by som bola najšťastnejšia na svete. Určite sa odvolaj a bojuj, držím ti palce.

durdik
26. máj 2011

@adulik144 ďakujem za podporu, včera mi telefonoval jeho právnik, že sa chce so mnou stretnúť. Musím si pripraviť svoje podmienky. Môžem sa ťa opýtať, aké máte vy návrhy, čo sa týka styku otca s deťmi? Ja už som z toho zmätená, neviem koľko mu mám dovoliť. Právnik mi nevedel poradiť, že záleží ako sa dohodneme, ale s ním?
Buď pokojná a pritom suverénna a hlavu hore, neboj sa. Držím ti palce.

kitulka79
26. máj 2011

@durdik
ja som sa rozvadzala s ex minuly rok v marci a kedze som mala trvaly pobyt tu tak sud sa konal tak isto tu vo Zvolene ....a to bolo posledne pojednavanie ostatne som chodila do RK kedze som byvala tam 🙂 drzim ti silno palceky no ak sa chces o tom porozpravat mozme dat v meste kavu alebo dzusik 🙂 tiez tu nikoho nemam okrem priatela a jeho rodicov....

durdik
26. máj 2011

pred chvíľou som dotelefonovala s ex, povedal, že sa nechce dohodnúť a vulgárne mi vynadal. Mám pocit, že je to ten najvačší haj.... na svete. To nie je človek ale netvor. Dúfam, že sa mu to všetko vráti.
kitulka79 ďakujem

adulik144
27. máj 2011

@durdik moj ex navrhol striedavu starostlivosť,aby mi nemusel davať žiadne alimenty (o deti mu nejde, kedže ich vidí, len ked su u jeho mamy,kam ich davam, lebo jej na nich zaleží a to je 3 týždne v zahraničí a týždeň doma). Kedže pracuje v zahraničí, tak chce mesiac-mesiac s čím ja nesúhlasím a ked boli u mna na kontrole kolízne pracovníčky, tak mi vraveli, že ak striedavka tak týždeň-týždeň. Čo je pre mna prijatelné,lebo pracujem na smeny a ked mam pobednu,tak su bud u mojich rodičov alebo u jeho mamy,viacej samozrejme u mojich rodičov. Tak som zvedava ako dopadnem, či budeme mať striedavku (to by si ale musel najst robotu na Slovensku, čo bude pre neho problem, lebo je zvyknutý na väčšie peniaze, ako by tu zarobil) alebo mi bude musieť zaplatiť alimenty (čo mu robí fakt velky škrt cez rozpočet-to myslím ironicky).
A neboj vsetko sa raz vráti, božie mlyny melu. Mojho najviac sere, že neprosíkam. Ani nebudem, nemusíme nosiť značkove oblečenie a nemusíme mať všetko, na čo si dievčata spomenú, máme rodinu, čo je viac ako jeho peniaze.

durdik
1. jún 2011

@adulik144
na zajtra ti držím palce. Neboj, určite to neschvália.

alexandra
1. jún 2011

@durdik Neboj, zaciatky su strasne tazke, ale o pol roka sa budes na tom len smiat.. Hlavne sa nenechaj zdeptat.. Drzim palce 🙂