Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

aktak4
11. feb 2009

nakoniec som mu telefon dala,volal,no otec mu to nebral..a skusal viackrat..nestiham teraz velmi pisat,stale nieco riesim-hlavne zmeny adresy,aby sa mi nestracala posta a pod..dufam,ale,ze ked sa mi to trochu ukludni,tak este popiseme..batika,ty uz mas datum na rozvod?

batika
12. feb 2009

ahoj, tak to si asi urobila dobre, možno chlapec nakoniec pochopí, že si mu nechcela ublížiť, ale že otec je ten "horší". Aj keď manžel to môže potom zneužívať proti tebe, načo by míňal svoje peniaze na telefón keď mu ty dáš zavolať 😠
Termín ešte nemá, nejako sa to pomaly vlečie, len som si už stihla vybaviť papiere, ktoré som mala doručiť na súd, len ich tam treba ešte zaniesť. Ale už sú to takmer tri mesiace po podaní, tak by už konečne mohli začať konať 😖
No a s bytom sa to nakoniec nevyriešilo, teraz už taký ochotný prepísať ho nie je, nie nadarmo sa hovorí, že treba kuť železo kým je horúce 😠 🙄

linda77
14. feb 2009

čaute, neviem čo mám robiť, manželovi som oznámila, že idem podať žiadosť o rozvod ☹ a a že sa presťahujeme aj s deťmi do môjho rodiska, tak mi povedal, že nech nerátam s deťmi, že ich určite neuvidím. Poraďte koľko stojí právnik a či má šancu mi deti zobrať, ke´d je nezodpovedný, má problémy zo zákonom a je gambler a pod. Strašne sa bojím dík

alexandra
15. feb 2009

linda. Prosim, skus si napjprv precitat prispevky spatne.
Je tam napisane, ze otcovi deti sud pridusi len naozaj vo velmi extremnych pripadoch, ako napriklad ked je matka na protidrogovom lieceni, pripadne vo vazeni.
Vyhraza sa takmer kazdy chlap, sudy su na to zvyknute, a neberu do uvahy snahu o osocovanie, ani vypovede typu ´jedna pani povedala´.

batika
15. feb 2009

ahoj, linda alexandra má pravdu, neverím, že by mu pridelili deti. Aj môj muž s tým zo začiatku na mňa išiel, dokáže že som alkoholička, nestarám sa o deti atď. Až kým som mu jedného dňa nepovedala, že fajn, tak si ich vezmi, buď s nimi doma, keď prídu zo školy, celú noc, zrážaj im teplotu keď budú choré a ja si nájdem prácu, budem zarábať a tebe budem platiť minimálne výživné, a budeš žiť z materskej. Od vtedy mám od takých rečí pokoj, dokonca keď riešime niečo ohľadom rozvodu, vždy povie, že deti pôjdu so mnou, berie to už ako samozrejmosť 😉

sonnya
17. feb 2009

Mam otazocku, ak mi vie niekto poradit... plnolete deti maju narok na vyzivne ked o ne poziadaju...musia ziadat od oboch rodicov? alebo staci ked len od toho, ktory s nimi nebyva? A maju okrem vyzivneho narok aj na nejaky prispevok na domacnost??? Ak ano tak podla ktoreho zakona a paragrafu? Lebo v zakone o rodine sa pise len o vyzivnom. Dakujem za odpovede

alexandra
17. feb 2009

sonnya vyzivne plnoletych deti sud upravi na navrh. Navrh musia podat ony ako plnolete deti voci jednemu, alebo obom rodicom. Prispevok na vyzivu im ma byt vyplacany kym nie su schopne same sa zivit.

Prispevok na domacnost..? Aky prispevok na domacnost mas na mysli..?

sonnya
17. feb 2009

ano to vyzivne - teda prispevok na vyzivu - viem, ze sa vyplaca podla zakona kym nie su schopne same sa zivit (cize navstevuju skolu), ale vraj by mali mat narok este na nieco okrem vyzivneho...neviem ako by sa to presne malo volat...

alexandra
17. feb 2009

A od koho by ten narok mali mat..?

aktak4
17. feb 2009

ahojte,ano vsade je tu pisane,ze otcovi prisudi sud dieta,len ak je matka alkoholicka,alebo zavislacka,ale ja niesom ani jedno a aj tak musim absolvovat pedopsychologicke vysetrenie aj so synmi-s tym 4-rocnym vobec nechapem preco,kedze moj pan manzel sa na sude vyjadril,ze chce ziskat do opateri len starsieho-12 rokov,ale pani sudkyna nas poslala komplet.no ved nevadi,aspon budeme mat vsetci o sebe hodnotenie od odbornika 😉 a to manzel na sude priznal dlzoby,ktore mi zatajil-pomerne dlho a uspesne 😠 ,priznal aj to,ze je nezamestnany a aj kuratorka povedala,ze jednoznacne ja mam vytvorene podmienky na vychovu deti,a napriek tomuto vsetkemu pani sudkyna povedala,ze ona bez sudnej znalkyne z odboru pedopsychologie dieta nezveri ani jednemu..a to bolo na zac.januara,pri sudnom pojednavani o uprave prav a povinosti a predbeznom zvereni deti-kedze rozvod sa natahuje..myslim,ze mam naozaj velku sancu uspiet v tomto mojom boji ,ale istotu nemam..a fakt ani nepijem ani nefetujem. naisto viem,ze pred pedopsychologickou bude chlapec tvrdit,ze chce byvat s otcom..teraz uz dva tyzdne byva s nami,ale nezabudne mi kazdy den pripomenut,ze bude byvat s otcom,inak jeho otec ho sem sam poslal,ked sme odovzdali predany byt novemu majitelovi a on ho nemal kde zobrat..syn ho velmi lubi a velmi mu veri-uz asi jeden z poslednych 😒 aj dnes mal spat u neho-neviem kde byva-ale zas mal nieco"surnejsie" a chlapec je so mnou-comu sa samozrejme tesim,ale chlapcovo sklamanie som si odniesla ja... 😢 ale teraz uz je v pohode 🙂 teda dufam 🙂 ,lebo viem,ze to ma tazke,mladsi je este primaly a ja som vytriezvela uz davnejsie 😝

linda77
18. feb 2009

Ahoj aktak4, môj syn ma 8 rokov, od začiatku vždy pridržiava otcovi, tiež sa bojím toho, že keby sa ho niekto opýtal s kým chceš bývať povie s otcom. Myslím, že začína chápať čo sa medzi nami deje a bude chcieť byť so mnou, vie, že sa na mňa môže spoľahnúť, že mu dám, kúpim čo potrebuje, či už v škole alebo inde. Myslím, že jeho otec ani nevie čo, koľko a za čo sa v škole platí. ☹. On vlastne nikdy za nič neplatil. Pripadá mi ako veľké dieťa o ktoré sa treba starať. Celú noc nieje doma, potom sa príde najesť, vyspať a znova ide preč. Už som mu prestala prať aj oblečenie. Nech chodí špinavý a smradlavý. Verila som aspoň jeho rodičom, ale už jeho mamu nemôžem ani cítiť, to sa mi iba potvrdilo, že tu po rozvode nemôžem zostať bývať. V piatok som potrebovala na chviľu vypadnúť s kamoškou. Keď sa to dozvedela, tak mi normálne vynadala, že či musím niekde chodiť a tak. Ešte mi vykričala, že už by som dávno odišla, keby mi oni nepomahali s platením bytu. Na take slová sa ťažko zabúda. A čo ich syn??? Veď on je otec, manžel, on nemusí platiť nič? On chodí celý týždeň, ani neviem kde. Každú jednu noc, je preč a to je všetko v poriadku. Som fakt zúfalá, nemám tu žiadnu oporu, okrem detí. Bojím sa len toho, že ich všetkých zmanipuluje, či už na súde alebo inde. Bol niekoľkokrát na psychotestocha vyšiel odtial, že je všetko tak ako má byť. Pritom má podľa mňa sklony k schyzofrénii. No čo už je to dobrý herec ☹

linda77
18. feb 2009

čaute som tu znova, deti pozerajú večerníček, tak je kľud. Našla som stránku na vzory tlačív ak by to niekto potreboval ☹ , je to http://vaza.sk/. Ja som tam našla aj vzor návrh na rozvod. Dnes znova hrozný deň, dohodli sme sa, že pôjde po syna, že ho vezme na hokej a vyberie zo škôlky aj dcéru, ja som si totiž mala niečo vybaviť v meste. Je to hrozné, že musí takto deti trápiť, ráno som sa pre istotu dohodla so synom(8r. ), že ak po neho nepríde do 15 00, nech príde za mnou. Od rána som mala kŕče, že či to urobí, či ich povyberá zo škôlky a školy. O 15 45 mi zavolal, že on to proste nestíha, lebo sedí niekde v podniku a basta. Nevedela som rýchlo čo, no poprosila som kamarátku, ona išla po dcéru a doviezla mi ju. Strašne jej ďakujem, ona to tu myslím čítať nikdy nebude, nakoľko je fakt, ale fakt šťastne vydatá. Ja mam asi proste smolu, ale viete čo som šťastná, keď nie je doma. Priznám sa, že mi občas chýba objatie, len tak pekné slovo. To by som chcela(ale už nie od neho). Papa dievčatá

batika
18. feb 2009

linda aj ja som už radšej sama ☹
Keď má manžel obdobie finančných suchôt a je doma, tak mi to strašne prekáža, aký vie byť vtedy starostlivý, ako sa snaží a myslí, že môže byť všetko ok. Syn je vtedy v siedmom nebi, a chváli ho ako sa zmenil....A keď zrazu zas v noci nepríde domov, tak viem, že už má zase začo piť a ja si vtedy užívam kľud a samotu.
Je to hrozné, niekedy som nevedela byť bez neho a teraz neviem byť s ním

aktak4
18. feb 2009

pridavam sa do klubu:aj ja uz radsej sama..a hlavne v obdobi,ked sme spolu ese zili,ci skor dozivali,som sa priam tesila na chvile,ked som ´mala istotu,ze nebude doma,ticho a pohoda,len my s detmi..
linda,toto robil aj mne,ze jednoducho mi pat minut pred tym čo mal ist pre mladsieho zavolal,ze nestiha-to ze sedi v podniku nikdy nepriznal,on bol vraj v praci,alebo nieco surne vybavoval-asi tie pozicky... 😠 no a ze nech sa ja staram,ako s malym.,nastastie ja tu mam mamku,takze ona bola vzdy ochotna..ale aj tak tie krce v zaludku poznam,ze co sa bude diat..teraz je to aspon o to lepsie,ze uz sa nanho vobec nespolieham,tym padom krce v zaludku odpadli 🙂 ale mam ich zas kvoli inym veciam...velmi ma trapi vztah so starsim synom,ide to z kopca..on stale tvrdi,ze s nami nebyva,ze on bude byvat s otcom..a u nas je len prechodne..takze ani upratovat po dśebe vlastne nemusi a ked od neho nieco chcem aby spravil,tak hrozna neochota-ale to asi skor suvisi s pubertou..dnes som zas stretla s manzelom,tak si nezabudol predo mnou odplut 🙄 neviem,co si tym dokazuje..

linda77
19. feb 2009

aktak4, ja som na tom podobne bojim sa o deti, ale jedna dobrá známa mi poradila knihu Tajomstvo- "Secret", začala som ju čítať a tak trochu ma povzbudzuje, tá kniha je o myšlienkach, že myšlienky sú skutočné. Takže mysli na to, že tvoj syn zostane s tebou, stale si to opakuj dookola, aj ja to robím. Držím palce, som v robote, deti som porozvážala, on sa ani neukázal a znova ďalší deň predomnou. Idem na služobku, misím sa ešte pripraviť, tak papa 😀

aktak4
19. feb 2009

ahoj,myslis Tajomstvo od Rhonda Byrne?? lebo to som dostala na Vianoce,ze ma to urcite povzbudi 🙂 ale zatial som si to len prelistovala,lebo stale som riesila ine veci-stahovanie a tak 😖 ale hned zajtra po praci si lahnem a spravim si caj a budem si citat 😉 dufam,ze chlapci budu tichucko ako pena 😀 😀
moj "manzel" dnes slubil starsiemu,ze ho vezme k sebe,ale samozrejme prekvapenie sa nekonalo,takze zas sklamanie..(chlapcove-on mu velmi veri),ale inak celkom pohoda den,musime sa tesit aj z malickosti 😉
batika a u vas ako?

batika
20. feb 2009

ahojte, u nás je nejaká divná situácia, vlastne manžel sa začal divne správať, hrá divadielko, len neviem pre koho
Z práce chodí večer domov, nefláka sa, najprv som si myslela, že je to prechodné obdobie bez peňazí, ale teraz mal vyplácané fa, a on sedí doma, tak je mi to akosi divné, asi čaká, že čoskoro bude pojednávanie.
Ale samozrejme alkohol z neho cítim na tri metre. Zatiaľ mi nič neprišlo, už sú to tri mesiace, a ja som dúfala, že to do troch mesiacov budeme mať za sebou ☹
Dokonca mi a to sa podržte kúpil na valentína kvety a čokoládu, asi zabudol, že je to sviatok zaľúbených, tak čokoládu zjedli deti a kvety som strčila do vázy, pôvodne som ich chcela vyhodiť, ale syn sa rozplakal keď to počul, bol ich totiž kupovať s manželom. Je mi na grc z tej jeho pretvárky, hlavne preto, že tým strašne ovplyvňuje nášho staršieho syna, keďže on sa momentálne teší z toho ockového pekného správania.
Baby fakt vám úprimne závidim, že pracujete, ja by som tak rada vypadla z tohto bytu niekde na chvíľu odreagovať sa ☹ prísť na iné myšlienky

aktak4
20. feb 2009

ahoj batika,tak kvety a cokolada na valentina?si si ista,ze on vie o rozvode 😝 lebo ocividne mu to nedoslo,alebo fakt hra dokonale divadlo pred detmi..aj ja ,ked som mala narodeniny,den pre nimi mi nadaval a vyhrazal sa vsetkym moznym a v ten den mi doniesol kyticu..sa to naozaj nepatri,ale aj ja som ju chcela vyhodit 😖 ale neurobila som to,ale to je zaujimava,ze takmer hned odvitla,ako ta nasa laska 😲
este aby nepovedal na pojednavaní,ze on nechce rozvod,ze sa polepsil..,to sa vam potom bude tiez tak tahat ako nam,sice moj sa chcel rozviest,len nesuhlasil so zverenim deti do mojej opatery,teda starsieho syna o mladsieho nejavi zaujem o zverenie.
my mame v utorok pojednavanie,uvidime,ci nas odroci,alebo nas rozvedie aj bez toho posudku od pedopsychologicky,k tej mame ist zaciatkom marca..kuratorka mi vravi,ze skor odroci.

batika
21. feb 2009

Jééj tak to ti držím palce, nech to máš už za sebou. 🙂 Vieš, ono je to aj u nás tak, jeden deň kvety, druhý mi vynadá do k.. A o rozvode vie, len asi verí, že to buď stiahnem alebo že nás jednoducho nerozvedú. A s tým, že na súde bude tvrdiť, že on sa polepšil a nechce sa rozviesť bohužiaľ ja počítam, lebo už ho trošku poznám. Tisíc krát som mu dala šancu, že sa zmení a tisíckrát to do týždňa skončilo v starých koľajách, ale ja som rozhodnutá sa rozviesť, už to nemá význam, stále dookola sa trápiť..☹ Len je to najhoršie pre deti, lebo starší stále dúfa, že to bude medzi nami ok. Ak by sme nežili spolu, skôr by sa s tým zmieril. Ale to asi dobre poznáš.

linda77
21. feb 2009

batika, aktak4 čaute,budem Vám držať palce, ja som dnes už stihla tréning so synom, kým on leží na gauči a číta si. Ale aspoň, že prišiel v noci domov inak nieviem kde by som nechala ráno dcéru, asi by to zvládla aj sama doma. Ja som na valentína nedostala nič a keby som dostala tak to vyhodím z okna. 😀. To, že mi nadáva na to som si už zvykla, ale že ma upodozrieva, že niekoho mám a že sa chodím k....ť, to je priveľa. Už nevladzem rozprávať stále dookola, že to nieje pravda nech mi dá pokoj, no hrozné. Ale nech si to myslí, nech ho to od zlosti aj roztrhne. Dievčatá prajem Vám krásnu sobotu, u nás sneží ako na vianoce 🙂 . Inak neviem odkial ste, uz ste po prázdninách či Vás to ešte len čaká. papa

batika
21. feb 2009

ahoj, linda aj mňa môj upodozrieva, dokonca si dal robiť výpis z môjho mobilu ešte keď som používala jeho firemný, až teraz som našla výpisy z môjho starého čísla, a pritom sa on fláka po podnikoch a mňa špehuje
Ja som z východu, takže prázdniny nám práve začínajú, aspoň nebudeme musieť riešiť domáce a ráno skoro vstávať 🙂 Aj keď som si už vypočula od syna sťažnosť, že takmer všetci z triedy idú niekde lyžovať, len on nie ☹ Škoda,že ho nepočul aj otec ☹

hela36
21. feb 2009

cavte babenky!!!!aktak4 linda77 aj ostatne!no rozvod toby som tiez vedela rozpravat!! 😖 ja som sa tiez z nejakeho dovodu pokusala roky rokuce takych aspon 8 poslednych riesit situaciu inak len nie takto 😒 ked uz to malo dopad na mladsieho syna a dcera mi niekolkokrat povedala preco sa nerozvediem ze sa to uz neda zak som to spravila 🙂 dcera mala vtedy 15 a syn 8!!!!tak sa to zacalo!dala som ziadost on sa stale tvaril ze sa nic nedeje a bol vysmiaty!!!!!!!!!!!!!PAKO 😠 papiere prisli do 3tyzdnov a to boli medzy tym vianoce 1pojednavanie sme mali od podania do 4tyzdnov!!!!neprisiel!!!!bol u doktora prve to bolo 5minutovka!!!easte som si to odsr....ze ci si robim srandu zo susu!!!!!!!!!!druhe tam sice prisiel ale zas nemal potrebne papiere a stacilo povedat nesuhlasim s rozvodom!bolo tretie asitak do troch tyzdnov to uz bolo riadne huste!!!!nervy socialka dokazovanie z mojej strany ze je to nezvratne psych.posudky,od psychiatra to sa tykalo syna same dokazovanie!!!!!!a on zase nesuhlasil s rozvodom!!!!!!!!!!!tak som mala predviest svedka ze nase manz.je v troskach!!!!!tak som tam na stvrte pojednavanie dotiahla susedu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!prosim pekne ako debyl!!!!!!!no ked ju zbadal ze tam je bol v koncoch 😎posledne pojednavanie trvalo asi 30min aj s rozsudkom uz nemal co povedat namietat ale susedu sme nakoniec nepredvolali stacilo ze ju ta videl!!!!!!debil!!!!a to chcela svedci vlastna dcera proti nemu!!!uz som rozv.rok no nemam este pokoj nemame este vysp.amjetok s nicim nesuhlasi tak som podala navrh na mimosudne vysp.ak nebude suhlasit zas sa budume vlacit po sudoch.ma asi trafiiiiiiiii!!!!!!!ale to este byvame v jednom byte a on sa stale tvari ze sa stale nic nedeje .niekedy je to na leopoldov ale mam este deti tak to dako dobojujeme 🙂 🙂 🙂 😉ani neviem uz co som chcela asi vykecat sa !!!!baby ak mas pocit ze uz sa to neda nevahajte fakt vzdy si to sice ods....deti ale prave koli nim .......ja som cakala vela rokov najviac si to odniesol moj syn ☹ ☹ ☹

hela36
21. feb 2009

bybenky 🙂 teraz idem prec takze koncim ale rada by som pokecala s vami!!!! 🙂 idem trocha otvorit ventyl so sesterkou na pivec tak sa drzte ahojte 😉

linda77
21. feb 2009

batika, s tým lyžovaním nič si s toho nerob, ja sa snažím deti brávať kde sa len dá samozrejme podľa možností financií, no cez prázdniny určite žiadna lyžovačka nehrozí, my sme vlastne ninky nikde neboli spolu a keď s nim zostanem tak ani nepôjdeme. Inak aj keď deti niečo o výlete alebo o tom, že niečo potrebujú povedia, vôbec to na neho neplatí. Teraz chodím s deťmi sama, takže v trojici nám to celkom klape, len niekedy už nevládzem. "Východ" ja pochádzam tiež z východu, ale po svadbe som sa za nim presťahovala na "Stred" 😀 😝 , takže my máme prázdniny až o týždeň, ale určite sadneme na vlak a ideme pozrieť babku a deda, takže sa všetci veľmi tešíme. 😀 Hela36 čau, je to hrozné, že kôli dospelým trpia deti, u nás je to podobné, deti sú v strese už len keď zvýši hlas a to on robil často. Babenky čaute možno sa ešte ozvem papa

aktak4
21. feb 2009

ahojte,vitaj hela36! pekne to tu mame podelene,jedna vychod,druha stred,no odkial uz mozem byt len ja🙂? takze my uz prazdniny fuc 😢 batika ved presne ako u nas,jeden den k....a a druhy den kytica..
linda77 moj manzel ma tiez upodozrieval,aj to povedal na prvom pojednavaní,ze som mala "udajne priatela"..,tam ma to ani nevytocilo,ale teraz ked pises uplne mi hovoris z duse,sa nahanas aby si vsetko postihala-robota,skolka,domacnost a drahy manzel Ta este upodozrieva,ze stihas aj ineho.. 😠 teda u nas to tak bolo,ale podla toho co pises aj u Vas to tak je.
batika je mi luto syna ☹ ked ma teraz tvoj manzel take mierove obdobie,nevezme syna lyzovat aspon on? teda ak chodievate lyzovat.my sme este nikdy neboli 😒 ,vsak juh 😀 ale teraz mame aj my sneh,to je take biele,ze 😀 😀 😀
hela36 mam obavy,ze aj moj rozvod bude na etapy,teda uz aj je.,ale dufam,ze ventil si otvorila poriadne 😀

batika
22. feb 2009

no baby ako to tu čítam, tak tí chlapi sú všetci akoby cez kopirák 😀
Hela aj my žijeme v jednom byte, takže viem ako to je ☹ A tiež nemôžem rátať, že sa s ním dohodnem. Cez súd ťa to vyjde strašne draho, poplatky za súdy sú zhruba 10% z ceny majetku, čo je dnes dosť lebo byty sa pohybujú okolo miliona korún plus mínus podľa lokality, a musíš to zložiť pred pojednávaním ako zábezpeku ☹ čo si máloktorá rozvedená žena môže dovoliť
aktak a manžel by veľmi rád na tú lyžovačku 😀 😀 kebyže mu to aj zacvakám 😀 😀 😀
Včera vytiahol syn albumy a spomínal ako dobre mu bolo s ockom keď ešte nepil, tak som mu na to povedala len to, nech si to pamätá, lebo mladší to už nezažije ☹

hela36
22. feb 2009

cau batika 🙂 teraz som sa vykecavala odoslala a kde mi to hodilo neviem do certa 😠

hela36
22. feb 2009

batika kolko byvate spolu po rozvode???my 26.02 bude rok no uz sa to zacina riesit 😎 to ja viem ze cez sudy je to draho ved prave to som sa mu snazila vysvetlit cely rok lenze pako to stale nechape takze mi je to uz jedno a hotovo nech ja koniec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! neviem ci tych10% je spravne ja som bola 3dni do zadu u pravnicky a my sme sa bavili o 2%z odhad.majetku cca:9OOOOO ˇ::::18000 pol na pol!!dovolit nedovolit????? myslim si ze kazdy ma niekoho kto mu chce alebo vie pomoc ja som v tom nastastie neni sama ak niekto je tak mi je to luto ☹ ☹ ☹

batika
22. feb 2009

hela my vlastne ešte ani nie sme rozvedený, ešte sme nemali ani prvé pojednávanie. Hneď sa aj pýtam, kedy od podania bol u vás kolízny opatrovník? a prišiel po stanovení pojednávania alebo ešte pred? Ohlásený alebo nie? Už teraz mám z toho krče, lebo viem ako starý bude vyvádzať, keď niekto príde ☹
A tých desať percent, to som čítala tu v niektorej diskuske, písala to právnička čo tu radila babám. vraj je najlepšie mimosúdne, s čím chlap súhlasiť nebude, veď pri mne má full servis lebo ešte stále mu periem, varím a upratujem 😠 a prečo by ma mal nechať na pokoji keď mi môže s radosťou znepríjemňovať život

hela36
22. feb 2009

som tu sory len som trocha listovala