Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

maslenka
7. mar 2009

ahoj janka, prestávaš byť pre muža atraktívna najmä preto, lebo funguješ aby si zabezpečovala chod rodiny, ale máš čas aj sama pre seba? Detičky sú malé, ale keď môžeš byť s nimi ty, zvládne to raz, dva krát do týždňa aj on. Tvoj manžel chodí do posilovne, kam chodíš ty? Čo keby si tam zašla, alebo do kina, do sauny, zaplávavať si...Prečo mu dávaš teplé jedlo pod nos? Predpokladám, že keď chodí do posilovne, tak má ruky...nech si naloží sám, poumýva riad, uloží deti a ty máš pre seba dve hodinky. Keď začneš fungovať v domácnosti ako slúžka, bude ťa ako slúžku brať. Musíš sa z tej role vymaniť, možno to pôjde ťažko, ale pôjde. Je dobré, že to chceš riešiť hneď, o rok by už možno bolo neskoro...tvoj manžel chodí do posilovne a chce dobre vyzerať, ak chceš byť pre neho atraktívna, musí to byť u vás v rovnováhe. Samozrejme píšem všetko teoreticky, nepoznám váš život, jeho prácu, vaše zvyky...ale držím ti palce! 😉

janka0907
7. mar 2009

Ahoj maslenka díky, práve tento týždeň som si kúpila pernamentku do posilovne aj ja , pretože mám nejaké kilá navyše ani nie tak po pôrode, ako po komplikáciách, ktoré som mala mesiac po pôrode a musela som brať hormonálne lieky a jasné že mi to manžel parkrát aj vytkol, že som tlstá, bola som v posilovni asi tri krát a keď som chcela ísť včera večer o ôsmej, tak sme sa pohádali, lebo on sa dohodol s nejakým kamarátom do krčmy. Už mi vytíkal aj to, že po ňom opakujem a všetko čo robí on musím aj ja. A čo sa týka pomoci v domácnosti, tak sem tam umyje dlážku, kúpelňu, alebo povysáva, ale len sem tam. A ten riad??? On si nevie ani tanier po sebe dať do dresu a nie to ešte aj umývať. 😠

jeannie
7. mar 2009

Ahojte ako sa máte pozdravujem Vás ženy pekný deň

aktak4
7. mar 2009

ahojte baby!
tak sme boli u tedej sudom urcenej pedopsychologicky.teda boli,ja a deti sme tam sli a pan manzel nie... 😠 povedal synovi,ze nemoze ist,ze musi nieco surne vybavit!! pritom kvoli nemu sme toto museli absolvovat,kedze chce chlapca ziskat do opatery a nevieme sa dohodnut.,kedze ja nesuhlasim- som za tie takmer dva mesiace co byval syn s nim-videla ako si to manzel predstavuje-vyprat synovi?-matka .,zaplatit sek do jedalne?-matka..a mohli by sme pokracovat..ale ako povedal na sude,on nema peniaze aby mi platil na deti a ze takto si budeme platit vzajomne... 🤐 vobec tej psychologicke nezavolal-hoci synovi potom tvrdil,ze jej volal a nedvihala..a syn veri jemu,jasne.a ja jej 😉 napriek tomu ho este raz musi predvolat-na to ma on pravo-a nebol vobec ospravedlneny! mi hovorila,ze ale nevie kedy,ze ma toho dost,takze pokial pride od nej sprava to sa zas nacakam..a bez tej spravy ani rozvod,teda ani urcenie komu budu deti zverene..krasne mu to vychadza,natahuje cas a ani platit nemusi..
inak ta pani bola velmi mila a prijemna,so mnou sa rozpravala takmer hodinu,s mladsim synom asi 15min a so starsim tak pol hodinu.,kedze v tom meste sme este nikdy neboli tak sme si spravili aj vylet a bol to taky fajn den 😉 hoci prsalo a fukal vietor bolo nam fajn. nehnevajte sa baby,ze nekonkretizujem,ale mam svoje dovody..ale asi to poznate..
musim koncit,idem pracovat
peknu sobotu
😉

maslenka
7. mar 2009

janka, nerob nič nasilu, keď bol on dohodnutý, mala si ho nechať ísť a povedať mu, že na ...deň si dohodnutá ty a očakávaš, že sa o deti postará. A v tom, že si po sebe ani tanier neodloží, je to ťažké. Tam si bohužial mala zapracovať hneď po svadbe, alebo ešte lepšie pred ňou. Ale je už zbytočné teraz o tom písať. NIKDY mu to nehovor spôsobom - ani tanier si po sebe neodložíš, všetko musím robiť ja, s ničím mi nepomôžeš...skús mu niekedy v kľude povedať, že by ti pomohlo, keby si po sebe spratal zo stola, že budeš skôr hotová a budeš sa môcť venovať jemu alebo deťom. V tom, že budeš mať čas sama pre seba v ŽIADNOM prípade neustúp, ale nehovor mu to v hádke, v afekte, niektorí muži sú trochu natvrdnutý... 😖

linda77
7. mar 2009

dievčatá čaute, konečne som tu. Batika dík prišlo mi to ok. Asi som blbá, ale ja som si až teraz všimla, že kde mi tá pošta má prísť. 😀 . Dnes sme sa vrátili od babky. Bolo fajn kľud a pokoj. Keď nás v stredu niesol, deti ešte zažili neskutočný stres, mala som nejakú blbu poznámku a on zastal a začal ma "posielať" slušne povedané preč z auta. Deti strašne plakali bolo mi ich tak strašne ľúto, že som si povedala, že som mala držať ústa. Našim som o rozvode nepovedala nič, nechcela som im pridávať starosti, snáď to zvládnem aj sama. Keď sme od nich odchádzali, deťom sa strašne nechcelo "isť domov". ☹ . Už sme doma, on odišiel našťastie. Muselo sa tu niečo stať, mám tušáka, lebo na skype som našla ako sa ospravedlňoval svojej mame.
Dnes mám narodky, neviem prečo, ale prišlo mi ľúto, že mi nepodal ani ruku, no čo už. Možno je to len preto, že v takýto deň musím byť sama. Idem si otvoriť vínko, dám si pohár a asi si pôjdem ľahnúť. Mám depku ☹ , papa

jeannie
7. mar 2009

ahoj linda77 nie si sama kto má depku aj ja ju mám už od rána... neviem ale niekedy to je už aj podľa toho ako sa zobudíš... ale také vínko to je niečo... za pohárik.... všetko naj....pred chvíľou mi tu muž vrešťal do ucha až ma hlava bolí ako koňa.... nevedel niečo nájsť a ja som na vine vždy... všade mám podľa neho bordel a keď bola u mňa známa tak povedala či on vidí bordel keď je vytiahnutý jeden pohár a niekde položené tričko no je to chumaj...hlavne keď idem k jeho mame tak oni doma majú inakší bordel a to mu nevadí a nikdy ani nevadilo veď je to jeho mamička...

aktak4
7. mar 2009

linda77 vsetko najlepsie!!! 😉 nech Ta v zivote streta uz len to dobre a hlavne nech si Ty a Tvoje deti zdrave!
a baby dufam,ze depka vas dnes prejde a zajtra bude vsetko krajsie..inak ze to pisem prave ja,dnes som tiez bola na pokraji psychickych sil.. ☹
maslenka napisala si to velmi rozumne-niekedy je ale tazke nevybuchnut a nedat sa vytocit..
tak dobru noc,pa

maslenka
8. mar 2009

dakujem aktak, aj ja som robila veľa chýb, chcem len pomôcť a dodať vám tu všetkým nádej, rozvod je ťažký, ale určite čaká na vás niečo krajšie, držím vám palce a želám veľa šťastia 🙂

aktak4
8. mar 2009

ahojte baby!to tu zatvorime??!!kde ste?

linda77
9. mar 2009

čaute, no neviem, kde ste dievčatá, hela, batika čo je s Vami???? ☹

aktak4
9. mar 2009

ahoj linda77,konecne ziva dusa 😀 😀 teraz sa chystam do prace,ale vecer si dufam popiseme.
inak mne po dlhsom case zavolal "manzel" sam ,teda on zvykne volat,ale len ma prezvana,vsak kredit ma out.. tak som zdvihla-aj ma pozdravil-co uz nezvykne a hned spustil,ci mu nemam pozicat 200€ ..som mu na to pripomenula,ze on nedal na deti od jula ani korunu,tak hned zlozil-asi pochopil,ze nemam chut poziciavat,a ani z coho 😠

janka0907
9. mar 2009

Ahoj maslenka, díky dosť mi pomohol tvoj názor, budem sa snažiť trvať si na svojom aj dokonca dnes idem cvičiť o šiestej, pričom on chodieval hneď z roboty a nestihol by sa vrátiť do šiesej tak sa musí obetovať a ísť potom keď ja prídem. Len by som chcela vedieť ako sa sním mám porozprávať o n iečom čo ma trápi, alebo čo mi na ňom prekáža, resp jemu na mne. pretože keď začnem takú debatu a niečo vytknem on hneď na mňa spustí, že to nieje pravda a prečo sa zase chcem vadiť a že to ja ho stále vyprovokujem k tomu aby bol na mňa taký arogantný. V čom je problém???

linda77
9. mar 2009

neskutočné, napísala som skoro báseň a nič, neviem, kde to je 😒

linda77
9. mar 2009

píšem to asi 3 krát ak ma to znova vyhodí tak sa už na to vybodnem. Aktak tvoj manžel je dosť vtipný 😀 , to si ani nechcel veľa požičať. To môj si chce vždy požičať v deň mojej výplaty a že mi to všetko vráti aj z úrokami, no smiešne. Oni vedia byť taký falošný, mne začal minule rozprávať, že on mi nechá aj byt aj deti. No neviem čo si mám o tom myslieť, keď sa mi raz vyhráža a raz zase je taky milí. 😝 . Myslím, že janka povedala, že si ten jej neodloží ani tanier, no a na to jej maslenka odpovedala, že nech mu to povie v kľude. Myslím, že mi dáte za pravdu, keď už je vzťah v rozpade, tak sa kľudne jednať nadá. Ja by som vzaždila, ke´d vidím, že sa vyvaľuje na gauči, kým ja okolo neho vysávam, varím a neviem čo ešte. Celé moje vnútro taký čas protestuje. Ja mu len prajem, aby aj on raz zažil, keď sa bude musieť spoľahnúť sám na seba a nebude mu mať kto pomôcť, nech vie aké to je. Janka myslím, že by ste si mali spolu sadnúť a povedať mu, že ak to takto pôjde ďalej, že zničí všetko to o čo ste sa snažili, vašu rodinu. Opýtaj sa ho čo k tebe cíti a podľa toho sa zariaď. Neviem Ti viec pomôcť. Ak ho ešte máš rada tak bojuj. Inak mal by prestať chodiť do posilky, lebo mu to lezie na mozog, hihi to mu asi nehovor, zatiaľ sa majte.

linda77
9. mar 2009

o je to tu, len prvý krát som písala o niečom inom, no nič večer nakuknek, ak nebude doma či ste tu čaute 😀

janka0907
9. mar 2009

Linduš dík. To s tou posilkou máš pravdu, len ako si povedala jemu to povedať nesmiem. A ináč viem, teda aspoň si myslím, že ma miluje a možno aj trochu pochopil, že už nemienim čakať a znášať to kedy sa začne na mne vyvršovať. Dokonca mi volal poobede, aby som sa nenáhaňala, že vonku prší aby som nemusela chodiť s malou v kočíku pre syna do škôlky, že on ho pôjde zobrať. Pritom, keď je taký nečas večšinou idem pre neho na aute a on to vie. No a keď prišiel domov tak ako prekvapenie mi doniesol také malé hifi, že vraj pre mňa. Snaží sa mi vtierať, len ešte neviem, či preto, že sa bojí, že mu nenavarím, neoperiem, či neožehlím. Uvidíme ako to bude ďalej. A ináč Linda tiež chodím na net, len vtedy, keď nieje doma 😎 . Tak zatiaľ pa 😅

maslenka
9. mar 2009

janka, rozprávať sa o tom doma, keď je jeden alebo druhý naštvaný, po celom dni unavený nemá zmysel. Čo tak ísť spolu na kávičku a prebrať to tam. Kedy ste naposledy boli? Určite sa nájde niekto - mama, svokra, priatelia, kto postráži deti. V kaviarni totiž nebudete určite po sebe vrčať, budeš sa ovládať, takže sa ani nerozreveš a muži tu zvyknú byť pozornejší (dokonca aj k svojej partnerke po desiatich rokoch spolužitie 😎 )

janka0907
10. mar 2009

Maslenka díky, to je dobrý nápad, porozprávať sa o tom niekde inde. Máš pravdu, my sme spolu sami neboli na káve, alebo na večeru poriadne dlho. Keď sme spolu šli von, tak len medzi našich kamarátov. Ďakujem za radu viem, že niektoré z Vás by už netrpeli, ale nemyslím si , že rozvod je jedno z prvých a najlepších riešení. Ako tu už mnohé hovorili je omnoho horších mmanželstiev, kde muž bije ženu, týra ju, nezarába a pod. Mňa muž nikdy neudrel , pochybujem že by ma podvádzal. Teraz sa s niečím priznám my sme boli jeden pre druhého prvým človekom čo sa týka imtímneho žitia, čiže sme ani nikoho iného okrem seba nemali. Možno aj to je pre mňa dôvod na to aby som bojovala o náš vzťah.

linda77
10. mar 2009

ahojte, janka asi máš pravdu, že v tvojom prípade by bol rozvod ešte zbytočný. Budem Ti držať palce, aby Ti to všetko dobre dopadlo. Ja sa so svojím drahým hádam skoro vždy, jednoducho už to nefunguje vôbec. Napríklad ten môj na mňa neskutočne žiarli, ak ke´d vie, že už to nemá význam. V kútiku srdca k nemu ešte niečo cítim, ale viem, že takto žiť nechcem. Nemôžem prestať myslieť na veci čo boli, predtým to ešte šlo, ale teraz už nie. Dievčatá a kde ste ostatné, dúfam, že ste v pohode hela, batika, aktak hm 😀

mirca13
11. mar 2009

ahojte som tu nova..ja by som potrebovala poradit ohladom mojho rozvodu...mam podane od juna 2008...vsetky papiere su zhromazdene co sa tyka socialky uradou a tak ..ked som sa bola informovat v decembri min.roku povedali mi ze je vsetko v poriadku ze uz sa čaká len na pani sudkynu kedy stanovi datum pojednavania..uz je novy rok 2009 mesiac marec a nic sa nedeje..tak som tam bola vcera a opat ta ista odpoved ..cakat...ale dokedy? komplikuje mi to zivot..napisala som tam uradny zaznam ze ziadam sud aby urcil datum poijednavania ale ta pani sa tam tvarila hned akoze mi to vobec nepomoze..poradte mi prosim co mam robit..

hela36
11. mar 2009

cavte cavte aktak linda....aj nove babenky 😀 😀 😀 sorry ale fakt som nejak nestihackovala 😝 koli detom som sa poriadne sem nedostala v pondelok odchadzal chlapec prec ☹ 😔 atento tyzden zatial stal za to!!!!!! prazdniny sme mali nabite ale asi fajn prebehli 😅nove zatial nemam nic zatial si deb.....neprebera postu takze BSM stoji!!!!!ale uz mu zostava len par dni aby si to prevzal a nejake take drobnosti ako ze prisiel naj....a zobral detom tlaciaren chudak!!!!!a take srandy...v uvodzovkach!!!!!ako sa mate??????

linda77
11. mar 2009

ježiši Hela ty žiješ??? normálne som už ani nedúfala 😀 , môj sedel doma odkedy sme sa vrátili domov v sobotu, asi finančná kríza. Dnes išiel niekde preč, povedal, že na dve hodinky, no to určite, ale som rada. Večer nakuknem dúfam, že tu budete 😵

aktak4
11. mar 2009

caute!
mirca13-to az nechapem..tak dlho sa s Tvojou ziadostou nic nerobi??teda aj moj rozvod sa natahuje,ale aspon pojednavania su,ale ty si este nemala ziadne?musis si za tym chodit a urgovat,ine Ti neviem poradit..je to na nervy 😠
hela36-linda77 tesim sa,ze vas vidim 😀 a co je s batikou? idem kuk na OTA a potm sa este pokusim pripojit
hela36-ten Tvoj manzel 😠 tiez odnasa veci detom ako aj moj..... 😠 😠 to je uz ubohe..

hela36
12. mar 2009

ahojte baby 😀 no zijem zijem ale dako rychlo 😝 ani neviem ako idu dni babky teraz idem na plavaren trocha sa odreagovat asi ide na mna uz jarna unava alebo co som ako dolamana 😅 ked potom vyhodim od pc dceru tak sa urcite dnes pridam k vam ......dame rec!!!...okolo 20:00?!ahojte 😎 😀 😉

linda77
12. mar 2009

čaute, inak s tou únavou to bude asi pravda. Prišla som domov asi o 17 30, ešte som nevečerala a som uťahaná ako kôň. Keď prídem domov doma kopa neumytého riadu, no hrôza 😝 . Nevládzem som totálne vyčerpaná, ako aj psychicky tak aj fyzicky. Akurát som si počítala peniaze, čo mám zaplatiť a tak. Je to hrôza, neviem ako vy, ale ja keď zyplatím všetko tak mi zostane asi dvojciferná suma. No neviem ako to zvládneme. A henten, keždý deň mu hovorím, že potrebujem peniaze, ale nič, nepočuje. Minulý mesiac mi dal asi 120€, no aspoň niečo. Nenávidím ho. Prepáčte, ale v poslednom čase som nejak mimo. Snažila som sa byť stále optimistka, ale už to nedokážem. Mám toho všetkého plné zuby. Večer nekuknem, ak nebude doma

hela36
12. mar 2009

🙂 😵 😀 cav lindus 🙂 asi ti hovorit ze bud silna a take tie reci .....tento prechod zima jar je hrozny to je clovek aj mimo z toho necasu tmy zimy a tak aspon ja mam take stavy...lindus neviem ci mas moznost ist aspon na kavu k fakt dobrej kamoske alebo niekde von prec????ale hlanne sama bez deti mozno nejaka damska jazda aspon cas od casu!!!ja som tiez teraz platila ucty co som este nemala byt a tak.....spravylo to VELIKE cuuuuuuuuuuuuc a som vysporiadana 😒 myslela som si ze sa dnes stretneme viacere ja tu este budem

aktak4
12. mar 2009

lindus hlavu hore!! 🙂 hela36 ti veru dobre radi,najlepsie by bolo vybehnut von sa vyventilovat,ale mozno nemas moznost..tak si aspon dajme vitrualnu kavicku tu,damy aku vam mam zaliat 😀
ten moj drahy manzel,ktory chce ziskat syna do opatery,sa ani neunuval vyse tyzdna ozvat tej sudnej znalkyni...dufam,ze to bude aj v tom posudku,ze nemal zaujem o stretnutie s nou..
a vy baby ako stojite s vecami sudnimi?ak sa teda smiem spytat,viem ,ze hela caka ci manzel preberie postu a ty linda?uz mas termin,mozno si to aj pisala,ale uz si nepametam 😔
a batika sa nam uplne stratila 😢

hela36
12. mar 2009

cav aktak 😀 dufam ze sa ti tvoje veci podaria dotiahnut do toho najspravnejsieho konca a ze budes mat sv.pokoj teda relativne.....ja stale cakam a cakam ....to by aj jalova krava stihla porodit kym sa henten uvedomi 😀 😀 😀 ale????.... bozie mlyny melu pomali ALE spravodlivo 😀 😀 😀 tak cavte a jar sa blizi 😉 😎

aktak4
12. mar 2009

veru ta spravodlivost je strasne pomala.., v mojom pripade hlavne to,ze na deti mi manzel vobec neprispieva-lebo ako on vravi"nema to urcene sudom".a pojednavania sa nam veselo odrocuju..
tak dobru noc