Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

jenni791
16. mar 2009

inak držím vám všetkím palce,aby ste mali štastie v živote, a aby všetko dobre dopadlo

linda77
16. mar 2009

aktak no vítaj späť, ako počúvam tiež to máš veselé 😝 . Bože ten tvoj nech sa preberie, ako ich máš uživiť, keď nebudeš chodiť do práce, nech Ti dá potom on toľko, aby si mohla doma sedieť a starať sa o deti. Oni sú strašný úbožiaci, všetci do jedného, pomyli pochybujem, či tie výnimky vôbec existujú. Tie útoky sú úbohé, ten môj na mňa vôbec nič nemá a stále sa chodím k....ť, no neviem kde a keby, preboha. Ja mu už ale hovorím, že áno a čo čakal a podobne, nevládzem úž opakovať, že nemá pravdu a nech si prestane vymýšľať. Jenni tvoja situácia je fakt vážna, nemáš niekoho v okolí, kto ti pomôže poradí. A tvoj otec tomu nerozumiem, nedá sa s ním porozprávať. Veď si jeho dcéra, nič nepomáha. ☹ Zatial papa

jenni791
17. mar 2009

☹ ahoj, dakujem,ale určite je vyše žien čo majú ešte večšie problémy ako ja.. včera večer, som chcela aby zaplatil detom školku, na to mi povedal, že kupil malej plienky,obrúsky na zadok, mlieko, chleba a 4 jogurty, pardon ešte 5 rožkov a zaplatil10euro poplatok a že on už peniaze nemá a ani mi nedá, ,hlavne že včera dostal výplatu,.. som myslela že dnes pojdem na políciu ho udat za to že mi nedáva peniaze na deti,ale neviem či to je možné,aspon sa pojdem spýtat... zajtra chcem íst na en súd a mám 5 euro, no ved hádam sa mi podarí vybavit aspon čosi,držte mi palčeki a želám Vám všetkým, krásny slneční den...ahojte 😀

janka0907
17. mar 2009

Ahoj jenni791, keď podávaš žiadosť o ozvod a si na materskej dovolenke, poplatok by si nemala platiť na 95%. Zisťovala som si to minulý týždeň u jednej známej na sociálke. Držím palce.

jeannie
17. mar 2009

Ahojte... pekný deň tak už aj ja som tu. som sa nemohla prihlásiť muž bol doma 4 dni a celé dni sedel pri počítači. Cez víkend mal narodeniny 3 dni bol ožratý, iba reval, nadával, zo všetkým trieskal... povedal, že keď sa mi neľúbi tak sa mám zbaliť a vypadnúť preč.. chudák, ale ja nemám kam ísť, jedine pod most... nikomu som nehovorila, že mám takéto problémi, len vám dievčatá, ešteže sa aspoň vám môžem vyrozprávať a trpieť čo zase bude... stále by iba slopal už mi to lezie na nervy... nech sa odsťahuje preč on... tak sa mi zhnusil to si ani nikto nevie predstaviť, keď sa na neho pozriem chce sa mi vracať... je to normálne? tento rok by malo byť 10 rokov čo to s ním ťahám a mám toho vyše hlavy... povedal, že na rozvod môžem zabudnúť nič také nebude, dcéru povedal, že tak ľahko nedostanem on sa o to postará, zničí mi celý život/ten mám už aj tak/ zničený... iba do mňa stále sáca, neviem čo mám robiť... prepáčte, že vás zaťažujem, ale aspoń tu sa môžem posťažovať.... mám smolu, že byt spláca on- hypotéku, takže povedal, že som prakticky bezdomovec...

jenni791
18. mar 2009

diky janka0907, ja som včera volala a povedali mi zase že musím zaplatit, a možno potom mi to vrátia,tak dnes som tam ani nešla čakám na materskú a pojdem asi piatok ak mi teda na to výdu peniaze

alexandra
18. mar 2009

jeannie pri vsetkej ucte, vzchop sa a uvedom si, ze to, ze on splaca hypoteku nic nemeni na tom, koho byt je. Ak je pisany na oboch, je oboch. Doporucila by som Ti skocit na Urad prace, soc. veci a rodiny a nech Ti tam poradia, spisu navrh a vysvetlia, ze takto keca velka cast chlapov. Keca, pretoze nemaju ani potuchy o prave.

janka0907
18. mar 2009

Ahoj alexandra, je jedno, kto spláca hypotéku, ak ste kupovali byt a boli ste svoji, je Vás oboch. V manželstve je jedno kto kolko zarába, ale obaja máte nárok na to isté, či sa to týka peňazí na míňanie pre seba, alebo majetku. Som na tom podobne, ako Ty nemala by som kamísť pokiaľ by sme sa rozviedli. Dala som mužovi ešte jednu poslednú šancu, porozprávala som sa s ním a čudujsa svete asi si uvedomil, že to myslím vážne, zatiaľ je to v celku dobre. Ale náš vzťah nebol zďaleka na tom tak zle ako Tvoj. Bol ku mne arogantný vytýkal mi že nič nerobím, ale nikdy sa ma nedotkol, a aj o deti sa dobre postará.

janka0907
18. mar 2009

Alexandra prepáč, pomýlila som si Tvoje meno s Jeannie 😲 A Ešte niečo Jeannie pokiaľ sa staráš o deti a majú všetko čo potrebujú, nieje šanca aby Ti ich vzali, musela by to byť vzájomná dohoda. Ale to sa vyhrážajú všetci chlapi že deti budú ich. Asi je to nejaký syndróm.

jeannie
18. mar 2009

ahoj janka0907 moje dieťa sa narodilo na tvoje čisla čo máš... vieš ja som nezamestnaná a neberem ani korunu on presahuje životné minimum tak nemám nárok na nič.....takže bez peňazí asi je moja šanca nulová

junka
18. mar 2009

ahojte, jeannie viem o čom hovoríš, tiež sme spolu 10 rokov a ja som tiež dlho nerobila, a toto som počúvala denne, až ťa nakoniec presvedčí o tom, že fakt nemáš bez neho šancu, že sama neprežiješ, že ti dieťa nezveria lebo nemáš peniaze a tak. Paradox teraz som na MD mám biedných 158 euro na mesiac a rozvádzam sa, až teraz som dostala odvahu a nebojím sa že deti uživím, len sa treba nakopnúť a podať na rozvod a potom to už ide samo. Môj ešte stále manžel bol hotový z toho keď zistil že som podala na rozvod, neveril že sa k tomu odhodlám. Ale ja verím že mojim deťom aj mne bude lepšie bez ožrana ako s ním 😉

sergejkob
19. mar 2009

Ahojte dievčatá....my čo máme dôvod na rozvod to máme ťažké.
Ahoj linda77 a ostaní...ja sa o dcérku starám, nakoľko mi to dovolí manželka,,posielam veľmi veľa peňazí manželke a aj viac. Dcérku som nevidel viac ako rok. Tá mrcha mi to nedovolí. Uvidím ju len vtedy ak sa k nej vrátim. Inak nie....rád by som ju navštevoval a urobil viac, lenže tie scény čo robí v spoločnosti naše dcéry sú nechutné. Rada sa háda pred dieťaťom. Vždy sa kryla za dcérku a ju aj používala ako živý štít pri vydieraní. Už sa mi vyhrážala, že dcérku zabije ak sa k nej nevrátim. Nevera ma fakt mrzí, ale nedokázal som to ovplyvniť. Jednoducho som sa zamiloval, bez toho aby som to chcel, alebo čakal. Moja žena ma totálne znechutila. Neviete čo mám robiť? Ako zisťiť, že mám šancu pri zmene sudkyne, keď mám pocit, že je voči mne zaujatá?
Držím palce nám všetkým, čo trpíme v nešťastnom manželstve

jenni791
19. mar 2009

awoj sergejkob,to mi je lúto,že maš takú manželku..mala by si uvedomit,že maličká potrebuje aj otca. Ani sa ti nečudujem že si sa zamiloval do inej ženy ked je manželka taká,ja to poznám,ked stretneš niekoho a nie si v manželstve štastný tak je lahko sa zalubit,každý človek chce cítit lásku , štastie a hladá ..Zelám ti ,aby sa ti podarilo zmenit tu sudkynu,aby si mohol byt s dcérkou a tiež aby ti to aj v súkromí klapalo. pááá

janka0907
19. mar 2009

Jeannie ahoj tie čísla znamenajú aj môj dátum narodenia, takže máme čosi s Tvojím dieťatkom spoločné. Máš to ozaj ťažké. Možno by u Teba pomohlo, keby si si spísala žiadosť o rozvod a nejako tak ho vystrašila, možno by sa zbadal, že máš na to a aby si nemyslel, že si na ňom závisla, aby pochopil, že sa nebojíš ho opustiť. A peniaze by Ti musel dávať. Neviem to tak napísať, len si myslím, že keby zbadal, že nemáš strach ho opustiť, aj keď neodídeš z bytu, ale aby vedel, že s vaším vzťahom treba čosi robiť. Chcela by som Ti pomôcť, ale to je ťažko, keď vlastne neviem ako to medzi vami je. Držím palce. A ešte niečo, ako písala aj Alexandra treba skočiť na úrad práce, soc. vecí a rodiny a tam Ti povedia ako by to bolo s peniazmi, bytom keby ste sa rozviedli.

sergejkob
19. mar 2009

ahoooj jenni791, ďakujem za podporu. Nemám jej veľa. Ľudia, čo ju nepoznajú tak dobre, tak ma odsudzujú...Spoznal som teraz kamarátov akých mám. Ale nech si skúsia s ňou žiť. Inak sa správa vonku a inak doma. No, priateľka stojí pri mne a je mi veľkou oporou.
janka0907, neboj sa, že Ti dieťa zoberú. Nemá šancu, ak dokážeš že nie si alkoholička, narkomanka a pod. Ja sa rozvádzam a poviem Ti, že zákon stojí na strane žien aj keď na to niekedy niektoré právo nemajú. Tak sa neboj.

linda77
19. mar 2009

ahoj sergej, prečo jej posielaš toľko peňazí, keď ich možno tvoja dcéra ani nepotrebuje. Možno jej kúp to čo potrebuje(oblečenie, lieky). Mne ten môj pre istotu nedá nič, ešteže pracujem. Tento mesiac bude hrozný, no ale on mi proste povedal, že platí byt aj to ako kedy a že načo mi asi sú. Je to d...l. Inak verím, že sa ti zhnusila, ja ho nemôžem ani cítiť. Keď je doma som strašne nervózna, odnesú si to veľakrát aj deti, čo ma neskutočne mrzí. Ja by som sa s ním nemohla už ani milovať. BRRR. 😝 . Inak poviem Vám dievčatá a chlapci, že už nevládzem, ráno skoro vstávam, bežím do škôlky, do školy, potom do roboty, len tak tak, že to stíham. Poobede znova to isté. Prídem domov poupratovať, poumývať za ním ried, lebo keď nie sme doma, tak on príde, zje čo ja nakúpim a všetko nechá tak. Najradšej by som sa na to všetko vykašľaľa, ale po tom si poviem, že to nemôžem kôli deťom. Keď som išla ráno do roboty tak sme sa pohádali, potom sa mi celí čas vyhrážal vypisoval mi na skype, že mi príde urobiť zle do roboty. Ešte nikdy nič neurobil, ale vyhráža sa mi tým často. Viete v robote si myslia, že som šťastná, že je všetko ok. Asi som sa mala dať na herectvo. 😀 , v tom som dobrá. Neviem ako ďalej. Papa, Kde ste hela, batika, aktak, sú tu samí nový ludia, čo stze sa vytratili. Prepáčte za chyby, nie sú tam schválne 🙂 .

jeannie
19. mar 2009

Ahoj janka 0907 máš pravdu ja som asi trúba.... že nechám zo seba robiť ťukvasa... cez víkend som aj sním pozvaná na oslavu už mi je zle z toho teraz... ožerie sa a zase ma bude strápňovať.... čo už ale keď sme pozvaný spolu.... mám z toho depku a nervy popredu... prečo sa neukáže ten človek hneď že je d...l keď sa s ním dá človek dokopy, ale až po nejakej dobr ukáže čo je v ňom schované...nemuseli sme si viacerí zkaziť život....

paula80
19. mar 2009

Ahojte viem,že je to tu už 100krát rozpísané, ale prosím o radu, ako naj.napísať žiadosť o rozvod a či aj teraz platí to oslobodenie od platenia poplatku za žiadosť, keď poberám rodičovský príspevok. Mám 2 malé deti, čomu sa vyvarovať, aby to šlo čo najrýchlejšie.
ďakujem za každú odpoveď

jenni791
20. mar 2009

ahoj paula80 aj ja som z tn, nie priamo ale kúsok mimo mesto. ja som volala na krízové centrum v Tn,a tam mi povedali že mi pomožu s papiermi , tiež som volala na socialku a ten poplatok musíš zaplatit tuším 2000 a podáš tam žiadost a doklady o príme ako že si v hmotnej núdzi a ak to uznajú potom ti tie korunky vrátia. K rozvodu treba rodné listy, sobášní list,a doklad z mestkého uradu o trvalom pobyte teba aj manžela ak bývate spolu,čo stojí okolo 8 euro..moc ti nepomožem,lebo teraz sama podávam žiadost,ale toto veim. a ak máš doklad z polície o bití,alebo od lekára aj ten si prefot a dones.

paula80
20. mar 2009

Ďakujem jenni, aj ja nie som priamo z TN, chválabohu doklad o bití nemám, tak ďaleko sme to až nedopracovali, u nás ide skor o iné problémy.Prosím ťa, aké je číslo na to krízové centrum a neviem, či v hmot.núdzi sa považuje aj rodič. príspevok, ale snáď ano.Takže kolok kúpiť, tak či tak?A teda 66 EURový?
ďakujem

jenni791
20. mar 2009

no číslo je tam 7442403 no a na ostatné sa spýtaj na socialke,ja ti toho vela nepoviem lebo tiež len si zistujem iba to čo som napísala predtím viem

jenni791
20. mar 2009

paula80 ak chceš možeš mi napísat na moj meil jenni791@azet.sk ahoj 🙂

hela36
21. mar 2009

cavte dievky!nebola som tu asi tyzden!!volako som mala blby tyzden aj v robote husto aj kadeco ine....ozaj....ako som si myslela de...l si neprevzal postu spytala som sa ho preco??tak tvrdil ze ziadnu nedostal a tak...tak som bola u pravnicky dala mi papiere kopiu toho co sme mu posielali na podpis ak si to prevezme odo mna do vl.ruk este mu to aj pred nos donesiem ako krava....ak to neprevezme tak to v pondelok davam na sud!!!!uz sa s nim nemienim viacej srat!!!!jeden dospely clovek a IQ hupacieho kona !!!!! tak sa majte pekne a vychutnajte si krasny den 😎

srdcek
21. mar 2009

Ahojte. Nevie mi niekto poradiť?
Som rozvedený, doteraz som vždy povinne platil výživné na deti. Dva mesiace dozadu som stratill prácu, momentálne som na PN. Ležím v nemocnici, nie som schopný platiť výživné.
Čo mám robiť, aby som nebol trestne stíhaný za neplatenie výživného?
Ako mám postupovať, komu mám zaslať nejakú žiadosť o neschopnosti platenia výživného

Ktokoľvek más s tým skúsenosti, prosím nech mi odpovie.

linda77
24. mar 2009

ahojte všetci, ahoj srdcek vítam ta, ja sa priznám, že ja ti vôbec nepomôžem, sorry 😝 . Dievčatá kde ste hela, batika, aktak. Čo je s Vami??? ☹ . Je mi smutno, dúfam, že ste všetky OK. 🙂 , tak papa

cupak111
24. mar 2009

Caute všetky baby ,ktoré tu kecáte je my moc lúto ked čítam aké máte problémy.Dufam ,že sa ani jedna neurazíte na to ked poviem,že niektorí muži to tiež majú s vami velmi tažké .Ja som 12 r ženatý mám dve deti o ktoré sa vzorne starám .Nikdy sme nemali niake velké problémy až na jeden každý den musí byť u jej rodičov min.4hod.Ja som jej to dlhú dobu vyčítal ona si nemohla pomocť od rodičovskej lásky a teraz pred dvoma dnami mi oznámila ,že sa so mnovu rozvedie kôli večným zákazom a príkazom mna to velmi prekvapilo a samozrejme zlomilo.V zápetí to oznámila mojim a jej rodičom a v dnešných dnoch podáva návrh na súd .Poradte mi baby čo mám robiť ked nechcem o nich prísť.

linda77
25. mar 2009

ahoj cupak, fuha to je sila. Rozvod kôli zakázaniu návštev rodičov. No neviem čo mám na to povedať. Naozaj sa u Vás nič inšieho nedeje? Nemá niekoho? Zdá sa mi to nepochopitelné. 😝 . O deti by si prísť nemal, keď sa o nich staráš a oni ta majú radi, tak nevidím problém, no a ona ak to rieši takto rázne, že podáva návrh za pár dní, tak asi to myslí vážne, no budem ti držať palce, daj vedieť ako si dopadol, papa 😀

aktak4
25. mar 2009

ahojte!
linda ja som tu,ale vobec nestiham 😒
u nas nic nove,stale cakam novy termin pojednavania.manzel absolutne ignoruje prispievanie na deti,hlavne,ze on chodi znakovo obleceny..ale aby som mu nekrivdila,tak vcera poslal jednu margotku pre mladsieho syna,doniesol mu ju starsi ,s tym sa stretava takmer kazdy den a vraj si ich na vikend berie,tak uvidime,lebo uz aj min.vikend to tvrdil a nic z toho nebolo..
este sa ozvem,musim ist s mladsim k zubarke,to bude 😢

jenni791
25. mar 2009

ahoj cupak , no to mi uplne vyrazilo dych ,čo píšeš, rozvod koli blbosti, to si skor myslím že za tím je niečo íné... . držím palčeki,aby to dobre dopadlo

linda77
25. mar 2009

dievčatá čaute, čo mám urobiť, keď chcem dostať nejaké peniaze od môjho drahého. 😝 . Mám ísť na sociálku, alebo čo, keď ešte nie sme rozvedený, dá sa niečo podniknúť. Lezie mi na nervy, nedáva mi ani korunu, ja neviem ako ďalej. Nemám žiadne financie a on je vysmiaty, poradte. Dík papa ☹