Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

tajga
1. júl 2008

Prosím poradte mi, ak uvediem, neveru manžela , musím ju aj nejako dokázat?/ mám fotky ale nechcem ich použit/.
Taktiež ak moj syn má neurolog. poruchu a potrebuje doma klud musím mat lekársku správu od neurologa aby to bolo podložené pri sôde? 😅

sophia.nelly
2. júl 2008

tajga: nie, nič nebudeš dokazovať a s fotky si nechaj doma pod vankúšom a nedávaj ich na súd, lebo sa na tom budú baviť všetky zapisovateľky na súde. Rozvedú vás aj bez toho.

tajga
2. júl 2008

tak to si ma potešila,ďakujem rada by som to absolvovala na prvý šup, pekné leto 😎

alexandra
2. júl 2008

tajga nechcem malovat certa na stenu, ale aby si nebola prekvapena ☹ Kazdopadne Ti zrejme pomoze ak budes mat dobreho pravnika..

sophia.nelly
3. júl 2008

alexandra: pri rozvode je právnik zbytočný, ale ak má tajga len tak 15 000,- nech sa páči

tajga
4. júl 2008

ved presne sme dohodnutý s manželom a chcem mať už pokoj neviem čo musí zavážiť aby nás rozviedli ☹

katmi
7. júl 2008

tajga neveru manzela nemusis dokazovat. uvedies ju iba v navrhu na rozvod ako hlavny dovod rozvodu.. ak mate dieta, pochybujem,ze vas rozvedu na prvom pojednavani..jedine,zeby ste boli s manzelom dohodnuty na vsetkom.. aj tak to rozvodom nekonci,pretoze sud musi este urcit upravu prav a povinnosti voci dietatu..

sophia.nelly
7. júl 2008

katmi: rodičovské práva a povinnosti k maloletému dieťaťu sa upravujú priamo v rozvodovom rozsudku, nie v samostatnom konaní.

ppipina
9. júl 2008

baby pomozte, ak mozte. Idem sa rozvadzat, viem ze musim podat navrh na rozvod ale ako dokazat ze manzel pije? On sa rozviest nechce, ale ja ano. Je tam toho vela, nestara sa o deti, prichadza domov neskoro vecer. Ja viem ze budem potrebovat advokáta, kvôli majetku, ale ziadost chcem podat sama, aj poziadat o majetkove vyrovnanie, mozno to bude potom lacnejsie. ale neviem ako

miriam24
9. júl 2008

Ahoj Pipina ... tak v prvom rade robis dobre ak sa chces dat rozviest a neodkladas to ... koli detom a tak ... lebo to nema vyznam ... robila som na sude pri rozvodoch a viem ake to je ... bolo to sice uz davnejsie a co si pamatam tak v navrhu musi byt uvedene ... datum,miesto svatby,preco ste sa brali - z lasky koli tehotenstvu a tak,info o detoch, mena, dat.nar.,potom priciny preco sa chces dat rozviest ... je jasne ze ti to bude vyvracat ale ani jeden ktory to robi nie je taky dobry herec aby mu to preslo ... a co sa tyka majetku tak mas narok iba na veci ktore ste nadobudli pocas manzelstva ... ak ste si nieco cennejsie-hodnotnejsie kupili pred svadbou tak to budete musiet rozdelit bez sudu ... a tiez ak mate deti tak sa do toho bude pliest aj socialka ... budu zistovat vsetky skutocnosti ... a tiez vam sudca urcite najprv navrhne manzelsku poradnu na ktoru ale nemusite ist ... a tiez predpokladam ze chces mat deti v opatere tak budu zistovat kde s nimi budes byvat ... ci sa o ne dokazes postarat a tak ... no dufam ze som ti aspon trosicku pomohla ... drzim palce a nevdzavaj to ... pekne to dobojuj dokonca ... 😉

ppipina
9. júl 2008

ahoj miriam. ohladom toho alkoholu, da sa to dokazat ze pije? ako ho poznam bude mi robit problemy v tom, ze aj on bude chciet ziskat deti, nie kvôli tomu aby ich mal, ale kvôli tomu, ze mi bude chciet narobit problemy, a ublizit.. aj on je dobry herec... vies on ma dobreho kamarata pravnika, tak on urcite bude vediet co a ako. ja sa vlastne rozvadzam kvôli tomu alkoholu, aj jeho otec pil a nechcem aby v takom prostredi vyrastali deti.. Nieje agresivny ked pride domov ale ja to uz neznesiem.. môze svedcit starsi syn? aj ked by to pre neho bolo asi tazke lebo ho ma rad(myslim svojho otca).

miriam24
9. júl 2008

Ahoj .. s tym alkoholom by mohol tiez niekto svedcit ak ho videli vela krat lebo na rovinu malo si prizna ze ma problem s pitim ale neverim ze si jedina ktora o tom vie ... takze by bolo dobre keby sa nasli ludia ktori by to dosvedcili .. a moze aj syn aj ked sudcovia neradi zapajaju deti - co sa tyka svedectva,mozu to zle znasat ale socialka sa bude urite zaujimat aj o toto a budu sa rozpravat aj s detmi (kamaratskym sposobom - nic ofiialne) ale podla toho co im povedia vedia spravit spravu a pokial bude maly tvrdit ze ocko je casto opity tak asi na tom nieco bude ... s takymito vecami maju na socialke urcite skusenosti ... a pokial bude mat on pravnika tak potom ho odporucam aj tebe ... urcite to nebude na skodu ...

a ak bude chciet deti ... tak klud lebo prvorada je vzdy matka ... to by si musela byt alkoholicka,fetacka,psychicky narusena bezdomovkyna aby ti ich sud nezveril ... musis byt silna a bojovat ...

a co ak skusit sa s nim este predtym nejako dohodnut ... v klude bez hadok, bez vycitiek .. proste ze to tak bude najlepsie pre vsetkych .. ze deti bude moc vidat a tak ... lebo po skusenostiach z rozvodov hadky a krik vedu len k dalsim hadkam a kriku ... aj ked bohuzial je kopec takych ze na nich neplati nic ...

no dufam ze ti to vsetko dobre dopadne ... drzim palce 🙂

ppipina
10. júl 2008

dík

katmi
10. júl 2008

sophia dava sa navrh na rozvod manzelstva a upravu prav apovinnosti voci maloletym detom.. 😉 asi som to zle napisala.. tak sa ospravedlnujem..

andreasmondrkova
10. júl 2008

ppipina: alkohol nebude treba dokazovať, stačí, že sa chceš rozviesť. čo sa týka detí, tak sa neobávaj, ako píše miriam, nevidím dôvod, prečo by ti deti nemali zveriť. Ak by bol spor, v najhoršom prípade ustanovia znalca, u ktorého rodiča sú lepšie predpoklady a v akom rozsahu je vhodná úprava styku.

ppipina
10. júl 2008

mám ešte jeden problém, a ak do toho trochu vidite, mozno mi pomozete, pre dvoma rokmi to bolo v pohode, obcas vypil ale bolo to pod kontrolou, zacal podnikat, s kamaratom zalozili sro a ja hlupa som mu podpisala spoluucast na hypoteku, zakladal sa spolocnikov byt, my sme boli dlznici. teraz to splacaju z firemnych penazi, kupovali dve auta, maju nejakych zamestnancov v cesk.rep. my mame byt co ma teraz hodnotu pribl.1600000,- da sa nejako dokazat ze peniaze sa nepouzili na kúpu bytu, hyp. sa brala v case ked sme byt este nemali, resp. stary predali a byvali docasne u rodicov. ale viem dokazat celu vyšku pouzitych penazi na kupu noveho. Alebo sa to da iba keby on suhlasil ze ho prevezme na seba?

katmi
10. júl 2008

pipina pri hypoteke sa da, ze jeden z manzelov prevezme cely dlh na seba.. len treba zajst do banky a popytat sa na to.. ale ide to.. minule o tom aj niekde pisali..

andreasmondrkova
10. júl 2008

ppipina: pokiaľ nemáš právnické vzdelanie, tak problém s majetkovým vyporiadaním by som ti odporúčala riešiť cez právnika. Pokiaľ tu nie je právnik, tak na túto tvoju patovú situáciu ti nikto nedá správnu odpoveď. Veľa štastia. Ale skús www.sak.sk

renatagallova
19. júl 2008

🙂 ahojte prosim Vas poradte mi ako presne podat ziadost o rozvod,moj manzel trva na tom nech to spravim rychlo ,ale nevie pochopit ,ze teraz sme mali sud za vyzivu deti a zverenie deti do mojej starostlivosti.Mam dve dcery ktore maju 15 a11 rokov.U nas je problem to ,ze sme spolu v jednej domacnosti oddelene,a z bytu neodide,tak cakam na podnajom aby sme s detmi cim skor odisli.Viem je to dost smutne ked musi zena odist s detmi a niekto ostane v byte.Pocula som ,ze musime zit dlhsiu dobu od seba aby nas rozviedli co je na tom pravdy?A este sa spitam kolko sa plati dava sa daka zaloha ci cela suma hned na zaciatku?

andzi
20. júl 2008

renatagallova: byt je pravdpodobne vo vlastníctve manžela, takže ty si povinná odísť. Ak tomu tak nie je, tak z bytu odísť nemusíš, ak sa nedohodnete, rozhodne súd. Čo sa týka rozvodu, jediný dôvod na rozvod je, že manželstvo už nemôže plniť svoj účel, inak povedané, že je len formálnym zväzkom 2 ľudí a nemá význam, aby právne existovalo. Ak spolu nežijete, znamená to pre súd signál, že je nefunkčné, ale nikde nie je stanovené ako dlho. Takže sa neboj. Čo sa týka poplatku, priamo na návrh treba nalepiť 2000sk kolok. Ak to nestihneš do 31.12.2008, od 1.1.2009 sa bude platiť poplatok v eurových kolkoch, ale jeho výška bude približne rovnako, takže žiadna obava. Ak priamo na návrh nenalepíš kolok, súd ťa vyzve. Nič tým nepokaziíš, ale rozvodové konanie sa ti predlži. Takže ak to chceš čo najviac urýchliť, tak treba napísať dobrý návrh ktorý bude mať všetky náležitosti ako ustanovuje zákon, treba ho podať v 3 vyhotoveniach a na jeden návrh nalepiť 2000sk kolok. Potom už len čakať na termín pojednávania. Niekedy to ide veľmi rýchlo a za mesiac máš vytýčený termín.

tajga
21. júl 2008

dievčatá radte, treba dať pri rozvode sobášny list, rodný list dieťaťa možem dat originál alebo kopiu?, vratia mi to po rozvode?, taktiež treba overený obč. preukaz, alebo stačí len predložiť občiansky na súde pri rozvode a taktiež kolko stojí kolok 2000 alebo 5000sk a kúpim ho len na pošte?,
A ešte ma zaujíma či treba žiadosť odovzdať v obálke alebo v euroobale alebo ako, proste mám z toho vlasy dupkom, poradte ak viete. dík 🙄

tajga
21. júl 2008

Dievčatá a ešte , ktorá ste sa po rozvode vrátili k svojmu dievčenskému menu, rozmýšlam o tom a tiež čo Vás to asi všetko dokopy vyšlo? 😉

alexandra
21. júl 2008

tajga, vsetko kopie, a na pojednavanie si vezmi originaly, sudkyna ich porovna a vrati Ti ich. Ak to pojdes dat do podatelne priamo na sud, tak netreba nic, oni tomu daju spisovu zlozku. OP netreba, az na pojednavani sa preukazal... Kolok 2 tisic, nalep ho na 1 z troch rovnopisov ziadosti. Kupis ho na poste a niekde aj v stankoch...

tajga
21. júl 2008

alexandra dakujem za radu pomohla si mi 🙂

alexandra
21. júl 2008

tajga ak by si potrebovala nieco dalsie, pis do IP 😉

kvetinka67
26. júl 2008

ahojte,- rozvedu ma s chlapom ktoý je ivalidný dochodca ? a čo z toho pre mna vyplynie ? Nebodaj na neho este budem platit nejaké výživné ? Sme manželia 21 rokov a chcem to ukoncit pre jeho neveru. Nepije, nebije nás ( máme spolu 21r. dcéru ) v podstate asi nemám dôvodl Takže sa chcem rozviest. Rozvedú ma aj tak ? Aké mám sance ? - ved ja na neho nepotrebujem pred súdom nakydat - len s ním už nechcem byt. Ked chce byt niekto slobodny tak nech je , ale so vsetkým co to obnása. Máte niektorá podobnú skusenost ?

alexandra
26. júl 2008

Kvetinka a preco by Ta nerozviedli..? Pokial je svojpravny, tak nie je dovod aby nie.

kvetinka67
26. júl 2008

Alexandra - dakujem, je svojpravny a co naše dieta - považuje sa este za dieta ak chodi na VŠ. Nikdy som tieto veci neriešila nemam ponatia. Aj ked som vzdy riesila vsetko iba ja tak ale toto este nie.

liliandax
26. júl 2008

ahojte

neviete mi nahodou poradit, ako je to s rozvodom pri cirkevnom sobasi? 😖 tam sa neda rozviest? len ten sobas anulovat, ci ako to vlastne je? 😅 ☹

budem vdacna za kazdu radu.

alexandra
27. júl 2008

kvetinka ano i nie, nie je malolete, ale este sa nezivi samo, cize vyzivovaciu povinnost k nemu mate obaja, no riesit si to musi samo za seba.