Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

nikol_79
13. apr 2009

no to je fajn, že to takto berieš, že ťa s ničím neprekvapí, u nás sú prekvapenia na dennom poriadku 😒 Dnes som stretla starú známu a troška sme pokecali jej dcéra sa práve rozviedla kvôli automatom, ona našťastie nemala deti, takže ich rozviedli na prvý šup a prekvapilo ma aj to, že jej prejde pravdepodobne aj cirkevný rozvod, neviem ako vy ale my sme sa brali v kostole, vraj je to vážny dôvod rozviesť sa kvôli gemblerstvu aj pre cirkev možno jej to prejde aj kvôli tomu, že nemali spolu deti, ja by som teda uvítala aj ten cirkevný rozvod 🙂

aktak4
14. apr 2009

nikol_79- ale ja uz s nim nebyvam v spolocnej domacnosti,takze to je ine..vy si musite viac vytrpiet ☹
my sme nemali cirkevny sobas,takze toto vobec neviem,nie je to tak,ze sa to musi schvalit vo Vatikane? len to som pocula,ze s tym cirk.rozvodom je to fakt tazke...
hela sa nam stratila? linda-mala si syna v nemocnici,prepac asi som to nezaregistrovala,dufam,ze ste uz ok.
zatial caute,kuknem vecer ci piseme 😉

denatn
14. apr 2009

Ahojte, chcem sa vás opýtať, som už dva mesiace rozvedená a s manželom sme si ústne povedali čo a ako bude s majetkom ale nemáme to na papiery. potrebujem to napísať na papier čo si kto necháva a musíme to mať obaja podpísané a podané na súde alebo ako to funguje? je na to nejaké tlačivo? ak áno a kde ho nájdem?
chcem to preto aby si potom nič nemohol nárokovať a po čase prísť a vziať aj keď tam v podstate nič jeho nie je.
byt je moj a on si kupil auto, dohodli sme sa tak, ze tych par veci co sme spolu kupili si necham ja, s tym ze z jeho auta nechcem ani cent...
prosim pomozte ako na to....
dakujem
denisa.vlcekova@centrum.sk

nikol_79
15. apr 2009

ahoj dena ja si myslím, že je lepšie to mať na papieri pre pokoj v rodine 😉 také tlačivo som našla na vaza.sk skús tam pozrieť ale musíš to pohľadať vo vzoroch.

aktak4
15. apr 2009

ahojte,vies si myslim,ze najlepsie je to mat na papieri,co povie dnes nemusi platit zajtra a u exmanzelov duplom 😖 ale urcite to nemusi to tak byt vzdy,ale lepsie je poistit 😉 papierom.
vcera som aj pozerala ci si piseme,ale nik tu vecer nebol,tak sa mi nechcelo zacinat 😉 som bola za kuratorkou a slubila mi,ze zavola tej pedopsychologicke,ze kedy posle ten posudok,aby sa uz mohol potom stanovit termin dalsieho pojenavania,lebo sa to neskutocne natahuje tento moj rozvod 😠 aspon teda priblizne..no ale ak dala manzelovi druhy termin (na prvom nebol) az niekedy teraz..no neviem..

nikol_79
15. apr 2009

ahojky, aktak manžel sa neozýva? aspoň máš relatívne pokoj 😀 Ja som bola včera dobitá, to vieš, je teplo tak som utekala s malým von a to doslava, lebo som všade za ním behala odkedy vie chodiť, neviem ho udržať v kočíku 😀 😀 😀

hela36
16. apr 2009

cavte babenky 🙂 som tu len som nemala nejak chut v poslednom case sa nejak vykecavat....ja som si vas sem tam precitala ...syn bol doma na sviatky tak sme mali kadejaky program boli sme v bojniciach a tak....stale cakam na termin na pojednavanie toto je treti tyzden tak hadam uz to pride ....pravnicka povedala ze tak do mesiaca!stale sa nechce dohodnut....sviatky sme nemali bohvie ake chcela som ist k nasim ale ked som sa obalila tak spustil taky cirkus ze sa chcem zdekovat ze mu branim byt so synom a aky je on ukrivdeny a tak.....pritom bola dohoda ze pojdu k jeho rodicom prespia a pojdu oblievat...tam mame vecsiu cast rodiny...tak aj isli v nedelu a my sme ostali s dcerou doma ....maly bol teraz uplne zmagoreny co sa deje....mam strach ako bude ked pride domov a este nebude vysporiadany byt a tak.....ale ked nahodov tak bude leto ucit sa nebudu tak mozme ist aj k mame!!!!!na nejaky cas ...tak sa majte krasne ja sa zas ozvem 😅 🙂 😎

aktak4
16. apr 2009

ahojte
no veru moj manzel-ani obraz,ani zvuk 😝 ale teda,uplne bez zvuku to nieje,volal vcera so synom..skoro po tyzdni,tak mal chlapec radost.
teda Hela,nemam slov,ako magori toho chlapca 😠 inak byvat u mamy je v pohode,aj ja som 😉 ale vlastna domacnost mi chyba..a ktovie,ci sa niekedy zmozem na vlastny byt...z tohto som v miernej depke zas ja..

aktak4
17. apr 2009

no baby Vam sa asi nechce pisat:( tak vam aspon prajem oddychovy vikend 😉 ja budem pracovat 😖 aale ok,lebo potom nemam cas analyzovat a vrtat sa v tom,preco to vsetko takto dopadlo...

nikol_79
18. apr 2009

ahoj, aktak fakt že sa mi moc písať nechce, mám nejakú depku 😒 a vtedy radšej zaleziem do postele a s nikým nemám chuť sa baviť, zajtra má môj muž narodky, teraz má obdobie bez peňazí takže sedí doma a zajtra čakám celú jeho family na návštevu, vôbec nemám chuť s nimi sedieť a tváriť sa aká sme šťastná rodinka 😠 najradšej by som sa niekami zdekovala 😠

iveta02
20. apr 2009

prosím o radu, chcem ukončiť 25-ročné manželstvo pre manželov alkoholizmus, ktorý on rezolútne odmieta priznať. Našla som si podnájom, bojím sa , že sa mi bude chodiť vyhrážať do práce, kde nikto o mojom probléme nevie,čo mám robiť, žiadosť o rozvod som ešte nepodala.

nikol_79
20. apr 2009

ak sa chceš naozaj rozviesť tak podaj čo najskôr, ja už čakám 5 mesiacov a nič, niekedy to naozaj trvá 🙄

mamapeta
20. apr 2009

ahojte , ja mám rozvod na budúci týždeň a to môj manžel podal žiadosť 23,3,2009 ....chcem sa opýtať ako to tam prebieha, čo sa bude sudkyna pýtať......a ešte máte niektorá malého drobca? ja mám 11 mesačnú dcérku a chcem sa opýtať či ju musím manželovi dávať, alebo môžem chcieť aby sa sňou stretával iba v mojej prítomnosti??

andzi
22. apr 2009

mamapeta: sudkyňa sa bude pýtať na veci, ktoré manžel uviedol do návrhu na rozvod a tento návrh ti bol určite zaslaný na vyjadrenie. Jednoducho musí zistiť či manželstvo ešte má význam, ako dlho spolu nežijete v jednej domácnosti, či spolu hospodárite atď. Pokiaľ ide o dieťa, odporúčam, aby si žiadala, aby sa stretávalo s otcom len v tvojej prítomnosti, pretože dieťa je ešte malé. Ale ak je tvoj muž schopný sa o dieťa postarať, tak to nie je potrebné. To ty sama najlepšie musíš vedieť.

kili
25. apr 2009

chcem sa spýtať, že či je treba uviesť na žiadosti aj meno psychologičky, keď sme chodili do poradne?
a bude rozvod len "formalita", keď s tým obaja súhlasia a nechcú sa dohadovať pred ľuďmi?

nikol_79
25. apr 2009

Kili tak s tým, že obaja súhlasia ti úprimne závidim 🙄 ja o takom niečom môžem len snívať 🙄 Ale ináč neporadím, mám to ešte len pred sebou 😒

jeannie
27. apr 2009

ahojte tak ak aj ja som už konečne po dlhej dobe tu... bola som chorá na ruke mám z ničoho nič nejaký zvláštny ekzém a mám z toho nervy.... ešte aj ten môj my pridáva stresy celú sobotu som preplakala.... nepožiadal na mňa o vrátenie daní jednoducho mu to je jedno pokiaľ ja niečo nevybavím tak nemám ... tak som dnes už od rána behala po daňovom, aby mi vrátili, bola som nezamestnaná a žiadne príjmi takže aspoň niečo je dobré keď vrátia.... síce sa vyjadril, že keď to je ne jeho meno tak potom on má nárok na tie peniaze a už mi dal pocítiť, že zase vďaka nemu mi vrátia dane, takže chce nové gumy.... ale neopýta sa či ja alebo malá niečo nepotrebujeme hnusák jeden zase iba na seba myslí... a ešte aj moja svokra sa vyznamenala, ako sa ona pretvarovala keď nám dávala niečo domov, ako nám pomáha a na šibačku to mojemu vytkla, že ona si to odtrhne od huby, aby nám to dala , ako mi je z nich zo všetkých nagrc....

matima100
27. apr 2009

poardte prosim 😢 ako je to pri rozvode,ak muz fizicky napada manzelku? je to nejak urychlene? su tam aj 2 malolete deti ☹

andy271
27. apr 2009

Ahojte..
Chcela by som sa opýtat na par veci tak dufam, ze mi budete vediet poradit..

S mojim mužom sme sa zobrali v septembri 2008 nikdy sme nemali genialny vztah, no zobrali sme sa hlavne koli malemu ktorý ma teraz rok a 5 mesiacov.
Moj muž bol a je velmi ziarlivý clovek a hlavne koli tomu vznikali vsetky nase problemy.
Ked sme sa zobrali sa to este viac stupnovalo..
Zakazoval mi stretavat sa s hocikým, ci s priatelmi alebo rodinou,kontroloval mi mobil, zmenil mi cislo, kazdu chvilu vyvolaval co robim, kde a s kým, potom ma zacal zamykat domaani do obchodu ci vonku s malým som nemohla ist.
A popritom vsetkom ked som mala nejaku pripomienku zacal ma mlatit, velakrat som sa s nimmusela nasilu milovat a potom zacal ublizovat aj malemu,kedze mal vtedy obdobie ked bol chorý a casto plakal ho to znervoznovalo.
Stale na neho krical,bral mi ho ked som ho utesovala a raz rano som mu nasla modrinu cez cele lícko otlacok ruky, no nevidela som, ze by to urobil.

To vsetko som znasala celých 5 mesiacov.No premna to bolo ako nekonecno.
Bala som sa ked pride domov, zeco zase urobi mne alebo malemu,keždy den každý den som samodlila aby ho bud osvietilo,alebo nieco ine sa stalo, len nech to už skonci.

Nikomu som to nepovvedala, lebo moja strana rodiny nechcela aby som si ho brala kedže vždy .
A jehostrana by tomu neverila..

Teraz je to tak, ze som u mojej mami, aj ked nie velmi stastna, ale lepsie ako s nim.

No velký problem je vtom, žemu nič nemožem dokazat, kedze rukolapný dokaz na neho nemam..
Od konca januara s nim niesom, syna od vtedy nevidel a ani naneho nicim neprispel.
Vsetko otocilproti mne, ze som si tovymyslela a ze ja som ho týrala a o maleho sa nestarala a este ze patrim na psychiatriu a maleho mi vezme..
Za ma na to svedkou, co jasne, ze niejepravda.

andy271
27. apr 2009

Same sa mi to poslalo,
tak este len sa chcem opýtat, že či je nejaka sanca, že mi može zobrat maleho..

damiana21
27. apr 2009

ťafte babule..tiež so nejako nemala čas sa tu ukázať,vlastne ani chuť písať...zajtra máme súd na výživne a moj krásavec,ktorý sa 2mesiace ani neozval a skladal mi telfón si zrazu spomenul .že má deti... 😠 😠 😠 😠 lebo sa blíži súd...hajzlík jeden..v kuse ma šmíruje, dokonca aj pred robotou,vykrikuje mi frajerov..len neviem akých..ale on vie všetko..teraz sa nebavím s ním ja a ide ho rozhodiť...držte mi zajtra prsty..lebo mám aj strach 😔 😔 😔
andy...neboj sa..chlapi len kričia a pritom im vôbec nejde o dieťa,ale len možnosť,ako ti ublížiť...pokial nie si narkomanka,feťáčka alebo alkoholička..tak nehrozí..môže si hovoriť čo chce...

mirica
28. apr 2009

andy - prepáč , ale dokedy chceš čakať.......ak je agresívny , neprejde to , bude sa to stupňovať .....je možné, že nemáš dôkaz , ale to ti nebráni okamžite od neho odísť. do kedy chceš čakať?????? si matka - a musíš chrániť svoje dieťa . Prepáč za tie slová , ale keby mlátil teba a ty ho nechceš opustiť - tak si trp .......som zvedavá , čo urobíš ,ak raz napadne maláho niečím čo bude mať práve v ruke ? Čo ak ho v zúrivosti hodí o stenu?.....sorry , ale taký dôkaz fakt nepotrebuješ. Rozviesť sa môžeš (ak už nemáš dôkaz) , aj pre neprekonateľné názorové nezhody , hádky a podobne.
súd málokedy rozhodne , že tak malé dieťa zverí otcovi , najme ak doteraz si bola s ním dennodenne ty, to málokedy - je vtedy ak by si bola dokázateľne prostitútka , alkoholička , narkomanka a pod. a okrem toho , to že ti vezme malého je úplne bežná vyhrážka - hádam nemyslíš , že by ho skutočne chcel? najme to vstávanie k nemu , kŕmenie , prebaľovanie.....už teraz nezvláda jeho plač , tak čo potom?

andy271
28. apr 2009

mirica..
Ahoj..
Ale ja už s nim niesom..
Som pisala, že som u mojej mami..
Dala som žiadost na určenie výživneho a cakam kým zasadne sud..
Takže určitemi ho nemože zobrat?..

linda77
28. apr 2009

caute dievčatá, andy je mi to strasne luto, co sa ti deje, co ti robil. Dolámala by som mu ruky aj nohy 😠 . zatial papa

andy271
28. apr 2009

linda..
Aspon je to skusenost do buducna..
Aj ja by som to urobila rada, ale asi bysom sa neznížila na taku uroven ako je on..

linda77
28. apr 2009

😀

matima100
30. apr 2009

maminky a nemaminky 😵 neviete mi poradit,kolko sa plati za pravnika,ak by som si ho zobrala na pomoc pri rozvode??? ☹ ☹ aspon priblizne,aby som mala nejaku predstavu

lindinmanzel
1. máj 2009

ahojte všetci .....Som ten hnusný manžel Lindy 77 , ktorý sa ma akože prihlásiť a urážať Vás aj ju 🙂 ,Chcel by som iba povedať že v našom manželstve to nikdy neklapalo ja som mal 20 ona 21 ked sme sa brali . Nebudem sa tu obhajovať a ani ju špiniť aj ked sa mi podarilo dočítať že to robím pravidelne - občas mi to ujde nie som stým ani ja nadšený ale snažím sa ju ignorovať čo sa týka financíí je to tak ako linda píše nemal som moc dobré obdobie ........... a ako to už chodí keď mate toho správneho partnera bude sa Vás aspon trošku snažiž podporiť podržať, pomôcť, nie kričať nadávať urážať vyháňať vydierať........ No smola dufam že ked to všetko skončí budeme obidvaja štastný. PS : Nesúď človeka skor než ho spoznáš

lindinmanzel
1. máj 2009
papatka
3. máj 2009

mam jednu otazku poziadala som o rozvod manzel odysiel k svojej sestre do nemecka k nej si zarobit ale na cierno je nezamestnany tak mali sme uz sud o dceru kde mu dali vyzivne 50euro lebo nezamestnany ale na rozvode este asi aj bude mam na sude spomenut ze si tam zarobi minimalne20.000 lebo ja mam len matersku a od muza tych 1.500 😒