Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

mariro
6. júl 2010

@majka282 - urcite sa to neda riesit sucasne s rozvodom, potvrdzujem.Najprv rozvod a potom majetkove veci vysporiadat.

silvinka78
6. júl 2010

@majka282 Zatial si ju striedame,ale to je o nervy,aj malej to lezie poriadne na city a o prevlakani knih a veci ani nehovorim.Striedavu starostlivost mohol vymysliet len neaky chlap...
V piatok uz konecne ideme na ten psycho posudok,kooonecne. 😉

majka282
6. júl 2010

Tak vďaka za radu. Takže majetok ma trápiť nemusí, a ako mám spísať dohodu o opatere detí?

silvinka78
6. júl 2010

@majka282 Ja som to pisala hned v navrhu na rozvod.

majka282
6. júl 2010

@silvinka78 Tak to je super, aspoň sa vám to pohne zasa o krok dopredu. Ja ešte stále stojím na mieste ☹ S tým mojím sa nie a nie rozumne dohodnúť, a stále mení názory. Raz mi povie, že nechce nič, zrazu chce všetko, aj deti.

andzi
6. júl 2010

@majka282 tak ako ste sa dohodli, komu sa deti zverujú do osobnej starostlivosti a ako bude druhý rodič prispivať na ich výchovu a kedy sa s nimi bude stýkať.

majka282
6. júl 2010

@silvinka78 a stačilo to?

silvinka78
6. júl 2010

@majka282 ja na tvojom mieste by som mu neverila ani slovo mna moj ex tak podrazal a to sme boli este spolu.podraza aj teraz,nebyvame spolu skoro 3roky.a ako zalezi sudom a kuratele na detoch?asi niako,ked to nechaju takto natahovat.ja uz cakam s priatelom babinko a este aj to musi mat chudiatko meno po ex.no uznaj,aka je spravodlivost na slovensku

silvinka78
6. júl 2010

@majka282 mozes si podat o deti aj skor ako o rozvod a to na socialke.vola sa to predbezne opatrenie

andzi
6. júl 2010

@silvinka78 nevolá sa to predbežné opatrenie ale návrh na úpravu práv a povinností rodičov k mal. deťom na čas do rozvodu a podáva sa to tiež na súde

majka282
6. júl 2010

@silvinka78 ...no tak ten bordel je všade rovnaký, a ja som si myslela, že bordel je iba u nas v robote 🙂
Tak ty sa ešte budeš musieť aj súdiť o to, aby dieťa bolo potom pomenované po priateľovi.... tak to je sila...

andzi
6. júl 2010

@silvinka78 ty si ešte vydatá a čakáš dieťa s iným mužom? Tak to bude zložitejšie, ak vás právoplatne nerozvedú do narodenia dieťaťa, budeš musieť dať návrh na zapretie otcovstva, pretože ako otec bude zapísaný manžel.

silvinka78
6. júl 2010

@andzi s tym navrhom na upravu mas pravdu.Ano,som rste stale vydata a ako som pisala aj Majke,rozvadzame sa dva roky.byvam s priatelom,uz by sme sa aj vzali,aj koli malickemu.co sa narodi,ale stale sa to natahuje.Dnes sme boli aj na matrike,vsetko nam tam vysvetlili,takze vieme,co bude treba.Najviac ma stve to,ze maly bude mat jeho meno.

spik28
21. júl 2010

ahojte, ja som podala o rozvod 20.4, cakala som a tak nieco trebalo doložit a teraz zas cakam, chcela by som to mat za sebou, mojmuž mne vsetko vyčita,styri roky je doma dvakrat do roka , robi vo francuzsku , asi styri mesiaca sa ani na deti nepyta nic ani nenapise kao sa maju , jeho rodina nekomunikuje asi sedem mesiacov.V auguste som nastupila po materskej do prace , robim ako operka v rakusku na turnusy co ine mam robit, od septembra neposlal ani euro , sa vyhovaral že je na marodke neviem co , taže vsetko platim ja, ked mi napisal že ho nezaujimam aby som podala o rozvod este som skusila zachranit nase manželstvo ale už som nevladala , podala som a den po podani mi povedal že ma priatelku od februara a že to nevera neni lebo vrqj s nou nespal, co je podla mna nezmysel, na socialke mi povedal veduci že može žiadat o pridavky vo francuzsku ale ja sa bojim že ked tam vybavi a dostane stamade prachy, mne neposle , no ne mne ale mojim detom, hoci robi tolko vo francuzsku, tak mi poslala najviac okolo 200 eura že tam plati byt a tak a viacej nemože , co je neuveritelne , chcem s spytat možem žiadat aby peniaze mi dal spatne ?

andzi
22. júl 2010

@spik28 už dávno si mala mať na súde podaný návrh na určenie výživného, výživné sa dá žiadať aj spätne, najviac však 3 roky dozadu, ale len ak na súde preukážeš dôvody hodné osobitného zreteľa, t.j. prečo si ten návrh nepodala skôr. Jednoducho to bola tvoja chyba, nechápem, návrh si mala podať okamžite potom, ako prestal posielať peniaze. A ak tvoj manžel robí vo Francúzsku, aj keby tam len umýval riad, tak vedz, že tam zarába iné sumy ako tu na Slovensku nezarobia priemerní ľudia. Takže si mohla žiadať veľmi slušné výživné.

spik28
22. júl 2010

dakujem pekne, no nevedela som o tom , som mu verila, že naozaj malo zarobi, no viem bola som hlupa naivna , najhorsie je že mi dal jednu adresu a ked som mu posielala jeho listy z banky lebo jednu požicku , ktoru sme mali pocas manželstva som platila z materskej , a už je od juna splatena , a on si vzal z tatrabanky jednu ale ja nie som rucitel ani nic a tiež mu chodia vypisy , ide o to že mi prisli listy naspet , a mi napisal aby som posielala vsetko k jeho materi , a tera som od neho pytala novu adresu no neposlal mi ju, nebude problem ak budem pytat vyživne spatne, že neveim jeho adresu? možem uviest aj adresu jeho matky na Slovensku?No on stale poslal do septembra 2009 do 150 eur len, že viac nema, že plati byt a tak , ak budem žiadat o spetne vyživne , je na to nejaky formular alebo staci to cez Pc vypisat a poslat na prislusny sud kde som podala o rozvod a uviest aj cislo spisu a tak?Mam napisat aj kolko žiadam , alebo? No ako dovod uvediem moju neznalost ohladom toho , že sa to dalo takto riesit, staci?dakujem za odpisanie

spik28
22. júl 2010

@andzi a nemože byt problem aj s tym že od augusta som bola nutena ist do zahranicia aby som detom konecne zabezpecila nejaky ten komfort,?može sa ohradit tym , že pracujem v zahranici a mam dost penazi?dakujem

spik28
22. júl 2010

a este sa chcem spytat prislo mi -uznesenie okresny sud ustanovuje za opatrovnika urad socialnych veci a rodiny pre malolete deti kristiana a peta na zastupovanie v konani o rozvod manzelstva a upravu prav a povinnosti rodicov k maloletym detom do 15 dni sa mozes odvolat
jasom teraz este 13 dni v zahranici atiež
v pravnej veci o rozvod manzelstva ta ziadaju o predlozenie dokladu o vyske svojho prijmu podla jednotlivych mesiacov za poslednych 12 mesiacov a zaroven vyspecifikuj vysku odovodnenych vydavkov suvisiacich s uspokojovanim vasich potrieb / na domacnost, stravovanie a podobne/ ako aj potrieb maloletych deti v lehote 15 dni
to mam poslat ak dostava len rechnungy jednotlive rechnungy alebo ako , alebo danove za minuly rok a za tento staci len napisat kolo som mala mesacne alebo tie rechnungy

mamina31
22. júl 2010

spik28-poziadaj svojho zamestnavatela aby ti vystavil kolko si mesacne zarabala a zvlast si spis kolko mines na stravu na lieky a take dajme tomu kruzky deti platene ak maju okuliare a podobne veci kolko platis za najom alebo take...
a to ze Ti prislo uznesenie je uplne bezne ty nemozes zastupovat svoje deti ale urad bude...oni navrhuju ze dajme tomu suhlasia aby deti po dobu po rozvode byvali u matky a aj kolko oni navrhuju prispievat na vyzivne.A k tomu ze nahrhujes dovod neznalost ze si nevedela ako to je s vyzivnym .myslim ze sud ti to neuzna neuznali to ani mne a to som vtedy zabudla aj na danovy bonus na deti takze ex obisiel vtedy velmi dobre... 🙄 tak vela zdaru...

andzi
22. júl 2010

@spik28 ak chceš žiadať výživné spätne, tak určite nie v rozvodovom konaní, tam sa rieši úprava práv a povinností po rozvode. To ak budeš tvrdiť, že si neznalá, ťa neospravedlňuje, ale skúsiť zažiadať o výživné spätne môžeš, hlavne však skús ten návrh dobre napísať a odôvodniť. Nie je na to žiadny formulár. K tej výzve - súd vyzýva teba, aby si ty preukázala svoj príjem, o manžela sa nestaraj, jeho súd tiež vyzve. A ak nepoznáš jeho súčasnú adresu vo Francúzsku, bude to trošku problém, udaj takú, akú vieš, a súd si už s tým poradí, nejako ho budú hľadať cez ministerstvo zahraničných vecí. Hlavne ten návrh o spätné výživné podaj čím skôr, aby ti plynula lehota.

nocomment
24. júl 2010

podala som žalobu na zrušenie BSM za trvania manželstva z dôvodu podnikania partnera. Už máme vytýčené pojednávanie. Je to formalita - no manžel ma začal psychicky vydierať - že som ho dala na súd, že tam aj tak nepôjde, hoci skôr ako som to podávala s tým súhlasil. Neviem si predstaviť, čo by bolo, keby podám o rozvod.

idris
26. júl 2010

Ahojte babule ja sa vam tu votriem no chela som sa spytat ci su niekde na webe navrhy zalob ohladom zverenie dietata do opatery, a potom ohladom vyzivneho. a co vsetko treba zdokladovat. Ako ja nie som vydata ale ukoncila som vztah a tak chcem si dat cim skor veci do poriadku. Nech ma to uz neprenasleduje Dopredu dakujem

andzi
27. júl 2010

@idris sú vzory na internete, ale tie skutočne dobré sú len na špecializovaných právnických stránkach, kde musíš mať zaplatený prístup. Skús použiť google, možno niečo nájdeš, ten návrh nemusí byť napísaný ako od právnika, hlavne aby vystihoval podstatu veci - zverenie dieťaťa do osobnej starostlivosti a výživné. Alebo skús pozrieť vzory v knižnej podobe, tie sú pre laickú verejnosť postačujúce.

spik28
2. aug 2010

ahojte, takže po pol mesiaci s ami ozval manžel na spravu ktoru som mu nechala na facebooku, že budem ziadat spatne vyživne a že už mi volala vymahacia spolocnost ohladom jeho tatrabanku, že ho hladaju , a on mi na to napisal , ci som ok, že on plati oneskorene a že je nezamestnany , že možem žiadat a nedostanem nic ,pritom ostal vo francuzsku ma tam milenku,, u ktorej zije a ktora ma dceru sedemrocnu , ale ked som jej skor pred rozvodom pisala či si je vedoma že dve male deti stracaju otca , tak mi jasne po francuzsky napisala, že ona sa do mna nestara , že jej vec co ako.Tak sa necudujem akym tonom mi to napisala, že aj ju opustil chlap, moj muž je s nou len kvoli tomu že ho ona živi , co sa teraz zmeni , možu mu dat aby mi vyplatil spetne vyživne alebo nie , poradte .Inak vystavil a hned vymazal fotky svojej lasky , no ja nie som modelka ale ona no fakt len kvoli prachom , bolo mi smutno len kvoli detom, že nedokazal vychovavt dve vlastne a vychovava cudzie , skor ci neskor to aj tak musim svojim detom povedat ale až po rozvode že ich otec ma ine decko a ich nechce ved co ine pol roka ani nenapisal ako sa maju jeho deti grazel .A na rozvod určite nedojde, lebo si neni ani vedomi že už musi celu požicku zaplatit, lebo už to bolo postupene vymahacke

jano007
3. aug 2010

Dobrý deň dámy a páni.
Chcel by som sa opýtať či mate niekto skúsenosti aj take, kde je zena nasilnicka.
Ja mam totiz problem taky, ze zena nechce prispievat na rodinu a byvanie a vsetky peniaze rozflaka. Vsetko taham ja a uz to tak dalej nevladzem. Chcem sa rozviest, kedze uz sa mi aj vyhrazala zabitim (Podanie na policii). Ma navaly hnevu a vtedy opzlo nadava mne i detom ☹
Mozete mi neako niekto poradit ako zacat rozvod, co robit?
Vopred vam dakujem.

andzi
3. aug 2010

@jano007 začať treba tak, že podáš návrh na rozvod na príslušný súd.

jano007
3. aug 2010

@andzi
To uz viem, ale chcel by som vediet ci je lepsie najat pravnika alebo nie.

andzi
4. aug 2010

@jano007 je to úplne jedno, pokiaľ očakávaš rozvodové obštrukcie, boj o deti alebo výživné, lepšie je advokáta mať, v opačnom prípade to nepovažujem za dôležité.

sobik3333
4. aug 2010

Ahojte, neviet komu bude patrit alebo ci bude mat priatel narok na DB na deti po rozvode jeho zena nerobi nikde komu potom bude patrit a ci bude mat nan narok

bbbutterfly
6. aug 2010

Ahoj dievčatá,
po dlhšom zvažovaní som dospela k názoru, že sa musím rozviesť. Pre začiatok by ma zaujímalo, či existujú nejaké orientačné tabuľky podľa, ktorých by sa dala odvodiť výška vyživovacích dávok, ktorou by mi mal muž prispievať na dcérku.
Zhruba opíšem dôvod rozvodu:
Muž si našiel milenku, behom pár týždňov začal u nej tráviť víkendy, bol rozhodnutý, že ostane s ňou žiť...ich vzťah mal životnosť okolo 5 mesiacov, potom zmenil názor a presvedčenie, chce späť a chce, aby bolo všetko ako pred tým. Z mojej strany je to čím ďalej, tým menej predstaviteľné, pretože okrem tej hlbokej ryhy v srdci, ktorá mi po jeho skutku ostala, ma ešte pár krát fyzicky napadol a doposiaľ ma psych. tyranizuje. Takto žijem už 9 mesiac, stále sa odhodlávam...bojím sa problémov, nakoľko budem musieť ísť do podnájmu. Je to ťažké. Moji rodičia to nechcú ani počuť a práve ich podporu by som najviac potrebovala. No ja napriek tomu niekde vo vnútri cítim, že to mám urobiť.

Ešte by ma zaujímali vaše skúsenosti, rady na čo si mám dávať pozor pri spisovaní návrhu na rozvod a celkovú postupnosť. Zatiaľ ďakujem.