Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

zuzkafm
15. apr 2012

Ahojte
Ak mi viete poradiť tak prosím Vás tiež o pomoc.Ani by mi na um nenapadlo,že budem uvažovať o rozvode.Mám z toho veľký strach a predovšetkým stále uvažujem,či neublížim deťom.Nikdy by som im nechcela ubližiť,ale takto to ďalej už nejde,jednoducho už nevládzem.S manželom pochádzame z jednej a tej istej dediny,tak sme sa zoznámili a po roku sme sa vzali.Lebo sme čakali našu dcérku,ktorá má už 6 rokov.Keď sme sa vzali bývali sme u jeho rodičov v rodinom dome,lebo manžel mal už kupený pozemok a chcel začať stavať náš rodiný dom,tiež v tej istej dedine.Manžel pracoval a dodnes pacuje ako šofér MKD.Takže malo čo bol doma a stále je.Všetko sa začalo u jeho rodičov.Niky ma nemala rada jeho matka a vždy robila všetko preto aby mi ubližila,dokonca jej nezaležalo ani len na jej vnučke.Manžel keď sa stále vratil domov a povedala som mu všetko čo sa stalo, tak mi nikdy nič neveril a ja som bola stále tá zlá a ona dobrá.Bola som tam od svadby tri mesiace a dosť.Predsa sa nenechám urážať a ponižovať.Zbalila som si všetky svoje veci a odišla som k nasim do 3izbového bytu,kde ešte býval starší slobodný môj brat.Nasi mi nechali Jednu izbu kde som bývala a hlavne som konečne nebola v každodenom strese.Manželovi som napísala smskou,lebo bol na ceste,že odchádzam k našim,lebo mám už toho všetkého dosť.On mi nato len odpísal nech robím čo uznám ja za vhodné a že on nikam nejde.tak sme žili rok,že ja s dcérkou u našich a on len keď sa vrátil z cesty tak tiež u nasich prespal,ale väčšinu času ,keď mal voľno trávil u svojich rodičov.Keď mala dcérka rok konečne sme sa nasťahovali do nášho domu,kde sme boli sami a nikto mi nedirigoval v ničom.To som ja netušila že pozemok na ktorom náš dom stojí ,niekedy kúpili svokrovci,pretože chceli oni stavať len od toho odstúpili a pozemok napísali na manžela s tým ,že keď postaví tak v našom dome budú bývať,samozrejme,že on s tým súhlasil.Manžel mi o ničom nepovedal až raz.Myslela som že to všetko je len zlý sen.Pritom svokra stále tvrdila,že pokial vládze tak k námbývať nepríde.Boli sme sami až do chvíle keď dcérka mala 2 a pol roka a ja som šla do nemocnice lebo sme čakali druhé bábo.Ten mesiac bol aj krásny lebo sa mi narodil zdravý,prekrásny syn,ale aj katastrofálny,lebo keď prišiel manžel pre mna do nemocnice konečne domov,netušila som o ničom,že svokra už u nás býva.Od vtedy sa pre mňa a moje deti začalo opäť peklo.Cítim sa v našom dome ako cudzia osoba a keď mám povedať pravdu nemám nikdy chuť ísť domov keď viem že v dome mám svokru ktorá sa do všetkého stará a znepriemnuje mi život.Nemáme vôbec žiadne súkromie,pretože vchod máme spoločný,do kuchyne a obývačky mi stále pozerá keď prechádza,dokonca aj kupelňu máme spoločnú lebo oni dole nemajú zachod.Chce mi stále dirigovať vo výchove deti atď.Ona s niečim podripne a mi s manželom sa potom hádame,no on stále drží len pri mame.Už neraz som si zobrala veci a odišla som aj s deťmi k našim,pretože to bolo niečo hrozné.samozrejme,že manžel si z toho tažkú hlavu nikdy nerobí.Mám taký pocit,že ma vôbec nemá rad a ani na deťoch mu nezáleží.Stále myslí len na svojich rodičov,aby sa mali ony dobre.a môžem čokoľvek urobiť alebo povedať aj tak bude stále zle.Ja už takto ďalej žiť nevládzem,a nedokážem lebo mňa má manžel za nič a som tu len slúžka ktorá navarí ,operie,vyžehlí,poprata a postará sa o deti.Nikdy ho nezaujímaju moje problémy a nevie sa ani otvorene pozhovárať.Ráno keď manžel vstane tak prvé čo je výjde na terasu kde ho už čaká jeho mamka s kávouKde už o všetkom možnom kecajú.Kde čo posadia čo urobia atď.No mne nikdy o ničom nepovie.Dozviem sa to vždy posledná.myslím si že on chce bývať s rodičmi ale nie s nami.Ja by som sa rozviedla lebo už takto ďalej nevládzem ale mám strach,či mi deti nezoberú.Kde pôjdem bývať atĎ.Ak môžte tak mi prosím poraďte,pretože toto je hotové peklo a utrpenie pre mňa a deti.
Ďakujem pekne

1977
16. apr 2012

Dobry den.Poradite my.Chcem sa s muzom rozviest neklape nam to a nerozumiem si aj so svokrou.Muz drzi stranku svokre jeho mamicke a to sa mi nepaci.

kaby
16. apr 2012

@1977 a v čom vlastne chcete poradiť?... z tohto prispevku možno konštatovať len jedine - svokra nie je dovod na rozvod... 😉

zabka88
16. apr 2012

@zuzkafm
@1977 ahoj, toto je skôr do témy o svokrách .. súhlasím s
@kaby že neviem v čom konkrétnom chceš radiť ...

tibinka22
16. apr 2012

@1977 A v čom by mala spočívať tá rada? Či sa rozviesť, keď Vám to neklape a nerozumieš si so svokrou? Ale čo je to- že neklape a nerozumiem si so svokrou? Ja do tejto témy chodím, lebo aj ja som sa chcela rozviesť, lebo som mala pocit, že to neklape, ale uvedomila som si, že už to nikdy nebude také ako na začiatku. A tak sme dali šancu nášmu vzťahu a neľutujem, neľutuje ani naša dcérka. Vidím to na jej šťastných očkách, keď nás vidí spolu. A svokra? - to je dlhá téma, je tu myslím viac tém o nich. Nuž čo už, je to povinná výbava k manželovi. Ani ja nemám takú, že by som ju na rukách nosila, ale trošku trpezlivosti a tolerancie to sem tam spraví, sem tam mám chuť vraždiť, ale je to predsa matka muža. Držím palce 😉

1977
16. apr 2012

tibinka22 Ahoj.Neklape nam to jak sa maly narodil.Ma uz 2roky.Som za nevestu mame spolocnu kuchynu varime si kazda zvlast uz ma to nebavi.Bojim sa jedneho ze deti budu trpiet ale ja chcem bit stastna.

tibinka22
16. apr 2012

@zuzkafm Ahoj, určite to máš ťažké.... 🙄 ale sama s dvomi deťmi by si to mala ešte ťažšie. Aj keď u rodičov, ale v 3 izbovom byte myslíš, že je to trvalé riešenie? Nedalo by sa, že by ste si všetci traja sadli a porozprávali sa? Ja viem, že na to treba odvahu, ale v tomto vidím riešenie.- proste určiť si pravidlá.... A keď sa o niečom bavia, sadni ku nim, daj si kávu s nimi a aspoň sa tvár, že Ťa to zaujíma. Možno aj mňa by to ranilo, že Ťa nezavolajú sami, ale tak prevezmi iniciatívu Ty.
A hlavne mysli na to, že deti potrebujú oboch rodičov. Aj ja som si myslela a teraz si sem tam myslím tiež, že ten mlj ma nemá rád, ale chlapi sú v tomto iní. Ja som šťastná, keď vidím ako sa môj manžel hrá s dcérkou, tie chvíle by som nevymenila za nič na svete. 😉
Veľa šťastia a sily 😵

tibinka22
16. apr 2012

@1977 ale v čom je to to neklapanie? Ťažko sa takto radí.... A nezávidím popravde ani spoločnú kuchyňu.... 🙄

kaby
16. apr 2012

@zabka88
@tibinka22
@1977
Myslim si, ze tieto "zivotne problemy" so svokrami nie su az take cierne ako vyzeraju. Zial, problemom je aj to, ze ludia sa sobasia na moj vkus velmi skoro (do 25 rokov), zalozia si rodinu, a zial dnesna doba im neponuka vela moznosti ako mat ihned vlastne byvanie. No ani to vlastne byvanie castokrat nie je zarukou spokojneho stastneho zivota. Peniaze a svokry su večny problem manzelstiev...
Osobne vidím problem najma v komunikacii medzi generaciami. Neverím tomu, ze komunikaciou sa da nieco pokazit. Len komunikaciou sa daju vyjasnit vztahy a urcit pevne a jasne pravidla.. aj za cenu tyzdnovej "odutosti" svokry..
Ako som uz napisala - svokra nie je dovodom na rozvod. Nechapem, preco sa poniektorí potrebuju akoby uisťovať prostredníctvom skúseností inych o tom, ci budu trpiet deti ?!.... Samozrejme, ze deti rozvodom rodicov trpia... Preto si nemyslím, ze po rozvode moze byt matka detí stastna ak su jej deti nestastne... Deti su sice rychlo adaptabilne, ale dokazu aj neskutocne ticho trpiet. Len cas ukaze ake nasledky rozvod rodicov a zivot v nekompletnej rodine na nich zanechal....
A este jedna vec - este len rozvod je spustacom ozajstnych problemov, co si mnohe rozvoduchtivé absolutne neuvedomuju... Nie je totizto vobec jednoduche vychovavat sam jedno dieta, nie dve, tri, atd...
Hrdina nie je ten, kto nadobudne odvahu sa rozviest, ale ten kto sa dokaze postavit zivotu zodpovedne so všetkym co mu prinasa a nemysliet len na seba...
🙂

tibinka22
16. apr 2012

@1977 vieš, chceš byť šťastná.... ale ako vieš, že keď si nájdeš nového partnera, či bude Tvoje deti mať rád.... potom budeš šťastná? ja viem, niekedy je to veľmi ťažké..... ale ak nie sú pádne dôvody na rozvod- alkoholizmus, bitka, psychický teror, alebo že Ti nechce dávať peniaze..... nevidím dôvod na rozvod.
A pamätaj: "Šťastie nie je nič iné ako zvyk a dôsledok pozitívneho myslenia." 😵

1977
16. apr 2012

tibinka22 Ano chcem bit stastna my uz ani spolu nic nemame.Jedno ma mrzi ze somho podviedla.

kaby
16. apr 2012

@tibinka22 veľmi pekná myšlienka o šťastí... 😉

miska64
16. apr 2012

čo robit ak mi manžel nechce dat sobašny list? dakujem za odpoved

tibinka22
16. apr 2012

@miska64 Možno kočky napíšu aj osobnú skúsenosť, ja nemám.... Ale prečo Ti ho nechce dať? K rozvodu? Nechce sa rozviesť?
Na matrike, kde ste sa sobášili Ti za poplatok vystavia nový a na súde odovzdáš ten, alebo sa rovno choď spýtať na súd, či nestačí, že do žiadosti uvedieš, že manžel zadržiava sobášny list a oni ho vyzvú, aby ho predložil.

miska64
16. apr 2012

no neviem preco asi si myslel ze stale srandujem alebo neviem..ale to co som mala tam uz nechcem zazit a urcite sa nevratim..ale dakujem poriesim nieco 🙂

zuzkafm
23. apr 2012
zuzkafm
23. apr 2012

@tibinka22 Viem,že deti potrebujú oboch rodičov. 🙂 No manžel už pracuje 9 rok na medzinárodnem kamiónovej doprave a je stašne málo doma.Deti ho potrebujú a ja tiež,na všetko som tu sama,aj na deti a aj na domácnost.Keď sa manžel vráti vždy po 2 až 3 tyždňov na dva dni domov tak ide vždy robiť niečo do dvora len aby sa nemusel mne a deťom venovať.Myslím si že to robí naschvál. 😖 Veľmi ma to hnevá,pretože nikdy sa so mnou nepozhovára ako sa rozprávajú iný manželia a ja potom všetké problémy v sebe dusím.Je to na zbláznenie a viem,že to správne nieje.No čas nato ,aby sa pozhováral so svojou mamou si vždy nájde.Myslím si,že mu takýto život vyhovuje,prísť na dva dni domov a potom zasa ísť preč a byť sám.Ja žijem sama s deťmi a so svokrovcami,pretože manžel je stále preč.Svokra mi stále znepriemňuje život a prekrútila by aj nos medzi očami.Má hlúpe reči ešte aj pred deťmi.A to ma hnevá,pretože dcérka mé 6 rokov a nieje sprostá.Nechcem aby sa trápila.Samozrejme,že keď sa manžel vráti tak vždy som ja zlá a svokra naj.....Ďakujem za odpoveď a mimochodom aj moja dcérka sa volá Michaela.
🙂

zuzkafm
23. apr 2012

@kaby Vieš keď ti psichicky znepriemňuje život svokra,tak neviem.Ale je to na zbláznenie a je to veľmi tažké.Ten kto to nezažil tak nevie o čom rozprávam. 😉

tibinka22
23. apr 2012

@zuzkafm úplne Ťa chápem.... musíš sama najlepšie vedieť, čo je pre Teba dobré.... ale naozaj všetko je o komunikácii, neverím, že keď mu povieš, že sa idete porozprávať, že Ti povie, že nemá čas.... Ak tak povie tak sa ho spýtaj prečo, vetko na rovinu, nič v sebe nedus... sama sebe škodíš....
A svokre treba tiež jasné pravidlá... inak to nepôjde..... povedz jej, že si neželáš, aby niečo vyťahovala a rozprávala pred malou, že je dieťa a také veci patria iba medzi dospelých....
A čo sa týka manželovej práce- aj o tom sa musíte porozprávať.... určite to malo dôvod, prečo tam išiel pracovať.... možno financie- neviem.... treba sa pozhovárať, či to má zmysel, že je tam a tak podobne....
Naozaj držím palce 🙂 A Michaela je krásne meno 😎

sisaha
23. apr 2012

@zuzkafm no,nezavidenia hodna situacia, ked sa citis vo vlastnom dome ako piate koleso u voza. Mas moznost to ukoncit - manzel nech ta vyplati z polovice domu a ty si mozes kupit byt. Pokial ale medzi sebou nemaju zmluvu, ze svokra je tam ako "bremeno", tak sa ta aspon mohol opýtat, ci s tým súhlasíš, aby tam bývala. V kazdom prípade, ak sa aj rozhodnes pre rozchod, mas moznost zacat niekde inde od zaciatku.

zuzkafm
25. apr 2012

@sisaha Ahoj.Dom patri v darovacej zmluve aj mne a aj manželovi a samozrejme,že dal manžel vecnné bremeno,že svokrovci u nás budú žiť pokiaľ neumrú.

zuzkafm
25. apr 2012

@tibinka22 Ďakujem pekne za odpisanie a vyjadrenie tvoje čo si o tom myslíš.Je to fakťt ťažké a uvidíme čo čas prinesie.Ešte raz ti pekne ´dakujem.ahoj 🙂

zabka88
25. apr 2012

@zuzkafm ahoj to máš blbé s tým domom, bohužial keď tam to vecné bremeno je tak s tým nič nenarobíš.. môžem sa spýtať prečo píšeš že manžel tam dal to bremeno, keď darovaciu zmluvu asi písali jeho rodičia,nie? 😕

cetera
26. apr 2012

@zuzkafm
Som v podobnej situacii a tiez uz dost dlho zvazujem ze sa asi rozvediem,ale mam strach ze mi vezmu deti,kedze ja nemam s nimi kam ist,citim sa jak v zacarovanom kruhu z ktoreho niet cesty von, privadza ma to miestami uz k sialenstvu. Fakt uz nevladzem....

zuzkafm
5. máj 2012

@zabka88 Nie ony tu zmluvu nepísali ale manžel.Ja som samozrejme pozerala na svokra a manžel tiež lebo on nieje taký a veľa nám pomáha ale dá sa aj ovlyvniť veľa svokrou,lebo je chorá a každý jej žerie tu chorobu aj ked jej tak zle vôbec nieje.No terez viem už že som urobila dobrú blbosť,ktorú teraz lutujem a nenepravím nikdy.Ale už mi lezie svokra poriadne na nervy. 😠

evita6
5. máj 2012

@cetera myslím, že sa nemusíš obávať toho, že ti niekto bude chcieť zobrať deti. Jediný dôvod by mohlo byť že by si svoje deti zanedbávala. Určite nie je dôvod bytová otázka... tá sa dá vyriešiť budem držať päste.

dendulik
30. máj 2012

Ahojte baby.Chcela by som poradit pripadne poprosit o radu.S manželom to budu tri roky čo sme zobraty a mame spolu synčeka samka a ma 2roky aj 4mesiace.Chcem sa rozviest.s manželom sa už pozname dlhšiu dobu ale ako sa nam narodil syn tak to ide nejak dolu vodou.On chodi do prace do rakuska a domou chodi tak na vikend ako kedy.Takže s malym nieje tak často.a to ked pride tak sa mu dost malo venuje a stale uteka dole za svojou mamou.nemožem mu ho ani zverit lebo sa nevie onho postarat na 100percent a to mi aj potvrdil.velmi si už ani my dvaja nemame čo povedat a dost často sa hadame.nejak sa už vytratila aj laska a sex to je uplne už o ničom.ked chcem aby sme napriklad išli niekam na navštevu tak so mnou nejde .a ked sme mali naposledy jednu oslavu tak sa vobec nevie spravat .vypije si a potom je agresivny.už sa ho vtedy aj bojim.proste všetko to čo ma byt v manželstve tak tam nie je.stale je nervozny a nevie sa už ani spravat.prosim poradte mi .dakujem vam.

zabka88
6. jún 2012

@dendulik ahoj a v čom potrebuješ poradiť? rozhodnutie či podať žiadosť o rozvod alebo nie, musíš urobiť sama.. ak si rozhodnutá, pozri si nejaké vzory napr. http://www.rozvod-rozchod.sk/vzor-ziadost-o-roz... alebo http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/rodina-domace... a prispôsob si to na svoj prípad.

ale ešte pred tým porozmýšlaj , či nie je ešte šanca sa porozprávať s manželom a či si nechcete dať ešte šancu..

betina1984
6. jún 2012

@dendulik skuste navstivit Centrum poradensko-psychologickych sluzieb. Ak sud zisti, ze manzelstvo neni tak vazne rozvratene, aj tak vas ta posle...

betina1984
6. jún 2012

@1977 svokra nie je dovod na rozvod a ziadny sud ti to neuzna. Tak sa skus porozpravat s manzelom, odstahujte sa, alebo si na to skus zvyknut, pustat jednym uchom dnu a druhym von