Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

martina2001
15. jan 2011

@vefi89 ak to súd neupravil tak áno

vefi89
15. jan 2011

@martina2001 a ešte posledná otázka ak ťa to neobťažuje, neviem to nájsť na internete, ale mne sa ozaj zdá, že v r.2005 bola vyživovacia povinnosť len na 3 roky a teraz keď to pozerám tak všade ja napísané že 5 😕 bolo to ozaj na tri roky???
a ďakujem ti veľmi pekne za pomoc, veľmi si to vážim 😉

martina2001
15. jan 2011

@vefi89 zákon o výživnom je v platnosti od roku 2003 max doba je 5 rokov, ale súd nemusí určiť max dobu, prečítaj to na rozhodnutí, to Vám súd musel doručiť

vefi89
15. jan 2011

@martina2001 keď v rozhodnutí je uvedené len že je poviný prispievať na výživu navrhovateľky sumou 300sk počnúc dňom 8.11.2005, kt je povinný posielať vždy do 20-teho dňa v mesiaci vopred do rúk navrhovateľky......nič iné

martina2001
15. jan 2011

@vefi89 vedia sa spolu dohodnúť? ak áno tak treba spísať prehlásenie jej, že do doby kedy jej vyplácal bola odkázaná na výživné pre rozvedeného manžela a od doby teda dátumu keď nastúpila do zamestnania si už na výživné nenárokovala, nakoľko sa zmenila jej finančná situácia. Overiť to u notára, prípadne ak máš papier o tom že si od nástupu do zamestnania nenárokovala na výživné po mimosúdnej dohode, nie ústnej, pripojiť to k tomu.

vefi89
15. jan 2011

@martina2001 ďakujem ti krásne 🙂🙂🙂 prajem pekné tehotenstvo 😉 😵

kamajka
autor
15. jan 2011

caute zienky, v pondelok mam rozvod ale je tu jeden hacik, 5 mes.syna dojcim a nemam ho s kym nechat aj keby som ho nedojcila, mozem ho vziat na pojednavanie so sebou alebo akoo? díky

kamajka
autor
15. jan 2011

@andrea12737 no v mojom navrhu podanom 22.9.2010 nekonal dodnes nikto (a to bol navrh na urcenie vyzivneho!) a muzove podane 3.dec 2010 (navrh na rozvod a upravu prav a povinnosti) sa riesilo uz 8.dec 2010 !!!!!!!!!!!!!!!! (jeho potencionalna svokra ma vraj znamych) - kolka nespravodlivost 😠

daniela1974
15. jan 2011

@kamajka samozrejme ze mozes syna vziat so sebou 😉 . Ja mam pondelok zasa sud lebo zvysujem vyzivne, tak sme na tom podobne. Drzim palce nech to dopadne tak, ako si zelas a nech si stastna a spokojna. Co sa tyka tych terminov, podat navrh 3.12 a mat sud 8.12 na to treba kamosku / kamosa sudcu, moj ex to tak vybavil tiez, a ked sa ponahlas s terminom aj Ty tak napis predsedovi sudu, ze chces vyticit termin pojednavania. Ale nerob si iluzie, ja som vyzivu podala v maji a uz je januar a mam to az pondelok.

kamajka
autor
15. jan 2011

@daniela1974 dakujem najhorsie je ze na nasom sude je milion schodov neviem ako tam pojdem s kocikom??? ale to sa uz snad nejako doriesi....

kamajka
autor
15. jan 2011

@daniela1974 sud nemal byt 8.12 ale osmeho uz vo veci konali... prve pojednavanie mame v pondelok.

kamajka
autor
15. jan 2011

@daniela1974 ale ake je to svinstvo tak mne socialka poradila ze nemam vobec podav o rozvod, iba o vyzivne lebo ze to je v zaujme mal.deti ze v tom budu konat do 30 dni, nikto v tom dodnes nejkonal presli uz 4 mes a on podal 3.dec o rozvod a 20.dec mi uz prisiel papier.

daniela1974
15. jan 2011

@kamajka ved to a to mam vyzivne urcene pred 10 rokmi take velmi smiesne mam 15 a 11 rocne dcery a plati 70 € na kazdu 😎 😎 😎 . Ale ked to vyjde ako chcem, tak len na zrocnom mi bude dlzat 2000 €. Co mi zasa pride nespravodlive voci nemu, lebo on plati ako ma a takto pride o vyplatu tak to dam vyplatit na viac krat, je mi jasne, ze aj on musi z niecoho zit.

kamajka
autor
15. jan 2011

@daniela1974 no mne chce platit ten moj sto eur na dve deti (tretie nie je jeho) a prijem ma tak 1500. hajzel. zmenil aj zamestnanie ucelovo len aby nemusel platit a deti chce pritom vidat tak ako to jemu vyhovuje (cize raz za pol roka ich zobrat niekam do tatier a do ciech na kolotoce a do termal parku), urobit sa tym najlepsim na svete a pritom do navrhu dal ze kazdy druhy vikend si ich chce zobratt k sebe ale ked som s nim komunikovala ze co teda ci si ich na vikend bude bravat tak povedal ze nie lebo ze on sa musi praci prisposobit a ze on ide do nemecka robit,
ja sa uz idem zblaznit z tohto mam depresie a je mi riadne na nic:(

kamajka
autor
15. jan 2011

@daniela1974 uz nech je to za mnou ach

daniela1974
15. jan 2011

@kamajka to ja som v poho, sice platil malo doteraz ale nehadali sme sa vobec, deti ho nejako asi ani nemusia, nie su neho zvyknute, odisiel ked boli malicke, vidia sa raz za mesiac ci dva na par hodin a viac ani nechcu a ja ich nenutim. Nasa sudkyna co nam robi vyzivu je fajn, lebo povedala ked som sa informovala ze jej je jedno aky plat bude mat, lebo ked bude mat maly plat na papieri, tak ona bude vyzivu ratat z platu, aky by mat mohol a nie aky ma. Ale plat ma dobry a aj na papieri, lebo jeho generalny je byvaly konatel nasej firmy, kde som pracovala a dal si zalezat na kazdom centiku 😎 . A tatko mojich deti sa vobec nerobi chutny ani dokonaly, oni vedia ze je trubiroh a on sa za to nehanbi. este si z toho aj srandu robi.

daniela1974
15. jan 2011

😵 😵 😵 @kamajka a kazdopadne by si sa mala na to vykaslat, lebo Ti to nepomoze, radcej sa venuj niecomu co Ta tesi a nezoieraj sa niecim co ani nijako nevies ovplyvnit. Lahko je radit, ja viem ale da sa to. Mne je totiz vsekto jedno 😵 😵 😵 .

kamajka
autor
15. jan 2011

@daniela1974 to mas dobre, moje decka su este male a ocinko je najlepsi a najzlatsi lebo ich brava na vylety a vsetko im kupi, a ja som ta zla ktora ma zodpovednost na pleciach a trikrat si rozmysli ci kupi keks za 30centov alebo za 32....

kamajka
autor
15. jan 2011

@daniela1974 snazim sa na to vykaslat ale nejde to. ja neznasam nespravodlivost a je mi do placu ked vidim ako to tu na slovensku chodi a akeho idiota som si zobrala ☹ 😀

daniela1974
15. jan 2011

@kamajka no to u nas vcera prisla dcera a povedala mi, ze potrebuje na jar kozenu bundu a tenisky nove a ja jej zo sedacky kricim "Ze bez si za tatkom" som chudera tehotna matka pluku a ona ze tatko sa somnou nebavi, mrkla na mna a usmiala sa. Ziadna hadka.

daniela1974
15. jan 2011

@kamajka vsak to, nikto nema rad, ked sa pacha nespravodlivost a skus si odpustit, ze si si vzala debila. Nemohla si to vediet, ked si si ho brala. Teda asi si si to nepripustala. Ja to chapem, moja segra ma tiez takeho debila, ze sa mi chce plakat.

kamajka
autor
15. jan 2011

@daniela1974 🙂 🙂 🙂 skvela rodinka...mna idu decka zozrat a to maju len 7 a 4........ a vies ja som ta co ocinuska nenavidi....... ach jaj......

daniela1974
15. jan 2011

@kamajka lenze ja som nikdy pred detmi na neho skarede slovo nepovedala. Nikdy fakt prisaham.

kamajka
autor
15. jan 2011

@daniela1974 to som si uz davno odpustila 🙂)

kamajka
autor
15. jan 2011

@daniela1974 no mne sa stalo parkrat v afekte tak mimovolne takze viem kde je chyba

martina2001
15. jan 2011

@vefi89 nemáš zač a ďakujem

natalca
14. mar 2011

ahojte, potrebovala by som poradit, ide o to, ze nie som vydata za otca svojho dietata, ale urobila som chybu, dala som mu jeho priezvisko ☹ Par dni pred porodom mi povedal, dovtedy take nieco ani nenaskrtol, ze ak sa rozideme dieta bude jeho, ze ja mam nulove sance, v sobotu sme sa pohadali za somarinu, banalna hadka, a odvtedy mame tichu domacnost, vcera mi ale povedal, ze to je koniec a maly pojde k nemu, uplne sa zmenil, ja viem ze sa o maleho boji, ale on ho najprv ani nechcel a teraz sa hra na hrdeho tatka. Podotykam, ze s malym sa len hra, ako hovori, na spinavu robotu...plienky, kupanie... som tu ja 😢 😢 😢 nieze by to nevedel, jednoducho to robit nechce. Obaja sme zamestnani, on ma raz taky plat ako ja, aj byt je jeho. Tak sa vas pytam, je mozne, ze keby naozaj doslo k najhorsiemu prisudia dieta jemu???? Dakujem za kazdy nazor

lilianka851
14. mar 2011

AK SA ONHO DOBRE STARAS NIEJE ZANEDBANY NEBIJES HO TAK TI HO NEMOZE VZIAT TO NEVADI ZE MA RAZ TAKY PLAT AKO TY TY SI JEHO MATKA A NOU AJ OSTANES VELMI POCHYBUJEM O TOM ZEBY HO ZVERILI JEMU NEDAJ SA ZASTRASIT TO TA LEN VYDI
ERA

maggie2
14. mar 2011

@natalca to že má dieťa otcovo priezvisko neoprávňuje otca si nárokovať na zverenie do opatery. V zásade platí, že prednosť má v zverení do výchovy matka. Aj keď v rámci rovnoprávnosti zaviedlo Slovensko inštitút striedavej starostlivosti, t.j. umožňuje /hlavne/ otcom za určitých splnených podmienok starať sa o dieťa, brať si ho k sebe v istých časových dohodnutých úsekoch, ktoré sa dohodnú a potvrdí-stanoví ich súd, zásada je stále tá, že dieťa sa zveruje matke.

Stále žasnem nad tým ako sa ženy ľahko nechajú partnerom zastrašiť, úplne neopodstatnene.

Pokiaľ ide o váš vzťah ste druh a družka, nechráni Ťa zákon tak, ako v prípade, že by ste boli manželmi ,pokiaľ ide o bývanie - to by vedela lepšie ozrejmiť veľmi dobrá odborníčka @andzi

Ale každopádne nenechaj sa vydierať, a dobre porozmýšľaj ako si zabezpečiť budúcnosť, pri takomto druhovi, nakoľko ak je pravda ako si to v krátkosti napísala, tie jeho prejavy naznačujú nie dobrý vzťah k Tebe už len z titulu jeho povahy,, čo nevyzerá byť prechodné, ale po prípadnom udobrení, musíš rátať znova v prípade ďalšieho konfliktu, takéto eskapády z jeho strany.

andzi
14. mar 2011

@natalca pozerám, že tvoje dieťa má ani nie mesiac! No tak zo strany tvojho partnera ide o nepekné vyhrážky, ktoré nie sú hodné muža, ktorý ťa má rád a má s tebou dieťa. Tak ako ti už správne napísali baby vyššie, o dieťa v žiadnom prípade nemôžeš prísť nakoľko ide o dieťa útleho veku, kedy neprichádza do úvahy ani striedavá starostlivosť, ktorú spomínala @maggie2, takéto malinké dieťa v žiadnom prípade nemožno matke odňať, pokiaľ si psychicky spôsobilá dieťa vychovávať, t.zn. nie si alkoholička, narkomanka alebo mentálne postihnutá, čo predpokladám, že nie si a z tvojho príspveku usudzujem, že si normálna zdravo uvažujúca mladá baba, ktorá sa bojí o dieťa a ktorú partner zastrašuje.