Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

feejay
29. jan 2014

Ahojte, chcem vás poprosiť o vyplnenie dotazníka pre známu. Dotazník nájdete tu https://docs.google.com/forms/d/1-PpFqjIbOLRfhv...

Ďakujem.

iwa23
8. feb 2014

skusil s vas niekto psychologa? , prekonavame nieco ako manzelsku krizu 😒 sme spolu 3 roky a deti este nemame, pred svadbou sme boli spolu pol roka a bolo to fajn, ale dnes je vsetko ine 😖 kamaraka mi poradila skusit manzelsku poradnu - http://bbpsycholog.sk/ tak to este zvazujem ako poslednu moznost, ale ako to funguje? naozaj to vie pomoct? mozem tam ist aj sama? ☹

kristyna112
17. feb 2014

Ahojtě Baby prosím vás potrebujem nějaké tlačivo alebo žiadost o rozvod neviem to nikde nájst prosím o pomoc dík 🙂

dana341
17. feb 2014

Ahojte, volám sa Dana a chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka - je anonymný. Potrebujem to na diplomovú prácu. Je určený pre slobodné mamičky a pre rozvedené mamičky. Nájdete ho na tomto linku https://docs.google.com/forms/d/1f8AvENhPQ5UEbF... na konci stačí kliknúť na odoslať ...veľmi pekne Ďakujem

kristyna112
17. feb 2014

No já jsem se zas dočítala že pokud se jeden třeba odpurce nedostaví na sud tak sud to bere tak že odporca z daným návrhem suhlasí??? :D

Prosím o vyplnenie dotazníka k mojej diplomovej práci. Veľmi mi tým pomôžete. Dotazník Vám nezaberie viac ako 3 minuty. Ďakujem. Dotazník nájdete tu: https://docs.google.com/forms/d/1yc-kWLRaxvFjBH...

nadej72
12. mar 2014

@icejane teraz som podavala žiadosť...treba 4 vyhotovenia žiadosti a 2 x sobašny a 2x rodný....jedna žiadost ostava tebe, jedna sa posiala manželovi, jedna na socialku, ak su deti, tak ich tam bude vlastne na sude zastupovat soc.kuratorka a jedno vyhotovenie dostava súd...kolok je 66 Eur .držim palec...alebo už si to podala?..vidim že prispevok je stary 2 mesiace.pa

abdulhamid
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
papierovazita
1. apr 2014

Mne je smutno, keď sa musia takéto veci riešiť. Momentálne som na tom tiež tak, že hľadám informácie čo všetko budem potrebovať pri rozvode :(( Stránok je veľa. Budem to určite riešiť cez nejakého právnika, lebo to nevládzem riešiť sama. Našla som tieto stránky http://www.rozvodadeti.sk a http://rozvod-rozchod.s k

lenocka84
4. apr 2014

ahojte dievcata, chcem sa opytat, mali ste niektora dohodu s manzelom ku rozvodu? ako to potom prebeieha ked sme sa dohodli, samoska dohoda ide na papier, notarsky overit a prilozit ku ziadosti
kde prebieha rozvod? ako dlho to trva?
dakujem za kazde info

jankab2
18. apr 2014

@lenocka84 ahoj, neviem či si to už dávala, ja robím na súde a u nás to prebieha asi tak, že ak príde návrh so spísanou dohodu, a ak na pojednávaní všetky strany s touto dohodu súhlasia, tak napr. moja sudkyňa najprv nadiktuje, že súd manželstvo rozvádza ..... a ďalej nadiktuje, že súd schvaľuje rodičovskú dohodu nasledujúceho znenia: ............... a opíše tam celú tú dohodu. Prípadne ak by nebola uvedená už v podanom návrhu, tak sa dá aj na pojednávaní dohodnúť a tam sa to aj podpisuje.

miau
22. apr 2014

neviete mi prosim povedat po akej dobe od podani ziadosti o rozvod mozem cakat predvolanie na sud? dakujem

kveta
22. apr 2014

@miau Podla toho v ktorom meste a obvode.

diankapeto
22. apr 2014

Dobry den chcela by som podat žiadost o rozvod dohodou ak bude manžel suhlasit,vie mi tu niekto poradit ako to mam sformulovat do žiadosti.A ak manžel nebude suhlasit s dohodou ako mam postupovat.Mame 2 deti ja poberam opatrovatelsky prispevok.Dakujem

sisa098
23. apr 2014

prosim vas poradte ,,,,podala som na sud o zverenie mojich dvoch synov do mojej opatery ,lebo tiez sme si s mojim partnerom dlhsiu dobu nevychadzali ,,prechadzali sme krizou ,ja som to podala na sud vo februari a teraz 30 .04 mame mat sud ,,ale my sme sa za ten cas zmierili aj kvoli detom ,,,,a ked to teraZ NA SUDE VEZMEM SPET ,,,VIEM ZE SOCIALKE MUSIM VRATIT PENIAZE ZA TIETO MESIACE ,,A JA SA CHCEM OPYTAT AKO TAKE PENIAZE SA SOCIALKE VRACAJU JEDNORAZOVO ,SEKOM ,ALEBO SA TO VYRATA NA MESIACE ,SKUSTE PORADTE MI DIK

kaktusik007
23. apr 2014

@sisa098 a preco to chces stiahnut???? ved si deti nechaj zverit sebe, nechaj nech mas rozsudok o tom, ze je povinny ti platit vyzivne.... a ak si sa rozhodla s nim zit nadalej, tak zi.... pri dalsej hadke nebudes musiet riesit tieto veci, uz budu jasne dane.

sisa098
23. apr 2014

@kaktusik007 akoze po sude mozeme mat spolocnu adresu ?a ako to bude ,ked ja som teraz riesena sama s detmi ,dostavam davku ako jednotlivec z dvoma detmi

sisa098
23. apr 2014

@kaktusik007 a aj tak nevies mi poradit ,ako sa take peniaze vracaju uradu?

miau
24. apr 2014

kveta mesto bratislava obvod V

miau
24. apr 2014

@kveta bratislava - Petrzalka

maryema
24. apr 2014

@papierovazita
@lenocka84
@diankapeto baby, prečo nevyužijete služby advokáta? ja mám také skúsenosti, že na internete väčšinou tie formuláre ani nemajú poriadne náležitosti a všeobecne, veď na to právnici sú, aby vám vyhrali spor...nie som právnička, aby si niekto nemyslel, že kopem za seba :D len sa snažím poradiť, že právnici majú skúsenosti, vedia ako vás obhájiť...myslím, že je to lepšie, ako to skúšať na vlastnú päsť

janulka98
4. máj 2014

@kristyna112 http://pravnerady.wbl.sk/Podania-na-sud---rodin... - treba si ho upraviť - majú tam len pre muža

janulka98
4. máj 2014

@miau To je individuálne, záleží na ktorý súd. Keby to trvalo veľmi dlho, skús tam zavolať a spýtať sa

monikat75
21. máj 2014

ahojte, prosím poraďte mi, viem, že sa platí poplatok ku žiadosti o rozvod 66 eur, len sa chcem opýtať, jedni mi tvrdia že mám kúpiť v tejto hodnote kolky a iní že to mám vyplatiť v hotovosti, tak už neviem, čo je pravda, ak ste sa nedávno rozvádzali poraďte mi, ďakujem

vefi89
21. máj 2014

@monikat75 zavolaj si na OS a budeš vedieť s istotou 😉

monikags
21. máj 2014

@monikat75 musis kupit kolky

maculkac
21. máj 2014

@monikat75 Ahoj, každý súd má pokladňu, keď nebudeš mať kolky pri sebe pri podaní návrhu, buď poplatok v hotovosti zaplatíš do pokladne súdu, alebo poplatok zaplatíš na výzvu súdu bankovým prevodom. Záleží na Tebe, ako Ti to vyhovuje.

monikat75
21. máj 2014

ďakujem za odpovede a ešte by som sa chcela opýtať, rodné listy detí a sobášny list ktoré prikladám ku žiadosti musia byť overené notárom? ale predpokladám že asi áno

hannah78
21. máj 2014

@monikat75 ahoj ja som davala neoverene kopie a neskor si vyziadali originaly ktore mi vratili na pojednavani

le_to
22. máj 2014

@hannah78 moje originály sú doteraz na súde