Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

kamajka
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishelin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamajka
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishelin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkafuny
13. feb 2008

Keď už je o rozvode reč... ja keď som sa išla rozvádzať, tak som sa pred dverami rozplakala ako dážď 😢 a to som o rozvod podávala ja... my sme sa inak krásne dohodli a vychádzame spolu aj teraz. A stále keď si na to spomeniem, tisnú sa mi do očí slzy ☹ a to už som rozvedená pomaly 7 rokov...
Bacha na unáhlené rozhodnutia...!

kamajka
autor
13. feb 2008

Zuzi, nam to už dlho neklape... takže unahlene to urcite nie je.. 😉

vavka33
13. feb 2008

Zuzka,to su normalne emocie.Ja som sa tiez pred dverami sudnej siene rozplakala aj s byvalym.Po sude sme sli na kavu a porozpravali sme sa so slzami v ociach.Tiez spolu vychadzame super,lepsie ako ked sme boli manzelia.O rozvod som podavala ja,pretoze u mna doslo k totalnemu ochladnutiu v citoch,aj ked on za to nemohol.Tiez som zo zaciatku myslela na to,ze mozno som to nemala robit,ale len koli dcerke,ze som jej znicila rodinu,ale proste ja by som nedokazala zit bez lasky,bez citov,dotykov,bozkov a to ja by som s nim uz nedokazala.
Teraz mam manzela,ktoreho milujem viac ako cokolvek ine a aj on mna.Netvrdim,ze sa nemoze nieco zmenit,ale z mojej strany urcite nie,lebo nic podobne som necitila.
Snad aj babule,ktore sa dostanu do rozvodoveho konania budu vediet,ze je to to spravne a ze ich v zivote caka nieco krajsie.Ist na sud s presvedcenim,ze nerobi dobre-nie je dobre.
drzim palceky 🙂

andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vavka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkafuny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkafuny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brunetkaa
13. feb 2008

ahojte, mohla by som Vas este poprosit o ten vzor ziadosti o rozvod, lebo ten co tu bol dany mi akosi nic nezobrazil, dakujem

vavka33
13. feb 2008

Ja vzor nemam,mam len svoju ziadost.Ale daj mi mailovu adresu a poslem ti ho tam,povyberam svoje inicialy a ty si to tam doplnis.Jeden uz som posielala,mas tam instrukcie co a ako dopisat 😉

brunetkaa
13. feb 2008

vavka33 - poslala som Ti IP - vopred dakujem

vavka33
13. feb 2008

MAs to poslane,ak nebudes nieco vediet,napis.

andrea1158
13. feb 2008

ja len takú malú radu: návrh na rozvod musí obsahovať 3 veci:
- komu sa dieťa zveruje do osobnej starostlivosti
- ako bude druhy manzel prispievat na jeho vyzivu
- ako sa bude druhy manzel stykat s dietatom

petruci6
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tribitka
15. feb 2008

čo to tu čítam za kraviny???? že musia byť prítomní obaja ešte manželia na rozvodovom konaní?????
tak ja naviem, Durianová potom rozvedená stále nie je, pretože namiesto nej bol na rozvodovom konaní jej právnik.... a môj brat je tiež vlastne ešte stále ženatý, lebo ich tiež rozviedli v jeho neprítomnosti, len s účasťou jeho právnika..... divnééééééééééééééééé info sa tu dozvedám.... niekto mudruje v zlej téme.....

andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wladka
15. feb 2008

baby, tu nejde o to ci niekto mudruje, alebo nie.. kazdopadne, mozno to tak andrea myslela, nezastavam si ju, ale ked to tak vezmete, mame my matky na materskej na to, aby sme si zaplatili taky nadstandart?? myslela to asi dobre, radsej dajme 2tis, postavime sa zoci voci ako silne zeny, povieme preco to az k tomu dospelo, a je.. predsa nie sme zbabele, a nebudeme tetle metle cez pravnikov.. 😉 na rozchod, ci rozvod su aj tak dvaja.. nie jeden..

u mna tie emocie tiez boli, nerozplakali sme sa, sice.. ale ex bolo strasne luto, robil velke chyby, ale ja som uz na tom trvala, bol nenapravitelny.. a tesne 5min pred tym sa ma pytal, ze ci som si to nerozmyslela, samozrejme, keby som inak rozmyslala, asi ujdeme a platime pokuty 😅 .. ale tiez sme sa dohodli pekne, aj ked robieval obrovske chyby, nehadzala som tam spinu na nho, ved sme ludia, kazdy chybuje, povedala som, ze nastalo maximalne odcudzenie, ze spolu nezijeme uz rok.. ze kazdy mame vlastny zivot.. uznali to, a za polhodinu rozviedli.. po rozvode sme sli domov, jeho som brala na aute, uplne v pohode.. a doteraz mame dobre vztahy.. akurat ze neplati vyzivne, tak ho nahanam 😠 .. ale inak ok..

a to ze durianka, tak ja myslim, ze je totalny zbabelec, je sice krasna zena, ale totalny zbabelec, ze poslala pravnika namiesto seba.. asi nevedela sa pozriet do oci byvalemu??? kvoli jej mileneckej afere zrejme.. tak sa s nou neporovnavajme.. sme normalnejsie.. hadam nie?? 😅

kamajka
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wladka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamajka
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
16. feb 2008

v zásada nie je možný rozvod bez prítomnosti účastníkov, ale ak sa obaja nedostavia, musia súdu zaslať aspoň ich písomné vyjadrenie k rozvodu a podpísanú rodičovskú dohodu o styku s dieťaťom a výživnom. Neúčasť na pojednávaní však rozhodne neodporúčam.

Vzhľadom k tomu, že sa mi v poslednom čase stáva, že mám IP poštu zavalenú rôznymi žiadosťami o poskytnutie právnych rád, chcem odkázať, že na takéto správy nebudem reagovať. Ak mám niekomu poradiť, tak jedine verejne aby to pomohlo aj iným. Na súkromné právne rady choďťe k právnikovi. Ďakujem za pochopenie.

vavka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aadula
17. feb 2008

myslím, teda viem, že bez účasti druhej strany nerozvedú manželov, v prípade, že sa aspoň písomne druhá strana vyjadrí, ešte tak by to šlo..ale keďže sú aj maloleté deti...asi by to bol problém, ak sa viacnásobne nedostaví, je ešte možno predvedenia účastníka na jeho trovy a k tým dokladom by som ešte k návrhu priložila aj potvrdenie o poslednom spoločnom bydlisku. Ale určite by som myslela na detičky a skúsila sa ešte s manželom porozprávať a návrh sa vždy dá ešte stiahnuť späť...možno by sa naplašil a zmenil keby vedel, že to myslíš vážne

janka1874
17. feb 2008

ja uz rozvedená som a viem ze musia byt pritomni obaja alebo pravnik niektorej strany alebo pisomne vyjadrenie inac nerozvedu ale aj tak rozvod nabera pravoplatnost po doruceni a prevzati posty obom stranam ale to az po pojednavani tak do jendeho mesiaca

andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aadula
18. feb 2008

janka1874: no ono je to asi tak, že nadobúda právoplatnosť, až po doručení rozhodnutia všetkým účastníkom a vtedy sa stane právoplatným pokiaľ sa neodvolajú. Jedine, že by sa vzdali práva odvolania na pojednávaní

alexandra
18. feb 2008

dievcata, ak potrebujete poradit, tak pokojne napiste. Sice nie som pravnicka a nemam ani svoju kancelariu, ale poradit mozem aj bez toho a navrh ci ziadost o predbezne opatrenie sa da spisat aj bez pravnika.

Andrea, nie vsetky zeny su schopne o tom pisat verejne, asi preto Ta poziadali o radu sukromne..