Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

andzi
27. okt 2009

Lehota na písomné vypracovanie rozsudku je 30 dní, ale väčšinou sa to nestíha.

jarsy
28. okt 2009

cawte baby chcem sa spytat ak som dostal navrh zo sudu na rozvod bez predvolania musim podat odvolanie .... A ked mi doslo predvolanie na socialku newiete co odo mna chcu ??? nemal som ziadny problem s platenim alebo inymi wecami .... Dakujem za odpowed 🙂

jarsy
28. okt 2009

a este baby jedna otazka ma napadla 🙂 ked sme mali sud pred skoro dvoma mesiacmi kde sme sa dohodli na vyzivnom moze teraz pri rozvode ziadat 2-krat viac ako vtedy natom prvom ako sme sa dohodli a sud to sxvalil mam taky pocit ze bude mi xodit toto pravidelne zo sudu ze ce viac peniazkov ...

andzi
29. okt 2009

jarsy: môže, toto je nové konanie, kde sa výživné posudzuje odznova. Odvolanie sa podáva proti rozsudku, nie proti návrhu.

jenny9
29. okt 2009

ahojte. chcela by som sa spýtať : súd nám vyhlásil rozsudok o rozvode manželstva (ešte nebol doručený), určil zverenie dieťaťa do mojej starostlivosti, termíny pre stretávanie sa dieťaťa s otcom a výšku výživného. Ale výživné určil odo dňa právoplatnosti rozsudku, napriek tomu, že som žiadala spätne, odo dňa, od kedy nežijeme v spoločnej domácnosti. Dá sa voči tomuto odvolať v tomto pojednávaní, alebo je nutné podať nový návrh na určenie výživného na dieťa na čas do právoplatnosti rozvodu ?

alenajulka
29. okt 2009

jarsy: to predvolanie na sociálku...túto časť už mám za sebou...budeš sa rozprávať s koliznou opatrovníčkou, ktorá bude na súce zastupovať záujmy dieťaťa. Ona sa bude pýtať na dôvody rozpadu manželstva,aj vám navrhne nejakú poradňu na záchranu manželstva, bude zisťovať v akých pomeroch žijete a tak...ona môže prísť aj na "návštevu" ale mne hneď povedala, že na to nemá dôvod(kedže nebývame v pivnici ani nič podobné🙂, takže nás nikto nekontroluje. Mne sa zdala tá moja nejako pribrzdená, ono málokto pochopí, niečo čo nikdy nezažil.

andzi
30. okt 2009

jenny, nie nedá sa to, pretože rozsudkom o rozvode sa upravujú práva a povinnosti rodičov k mal. dieťaťu (vrátane výživného) na čas po rozvode, t.j. po právoplatnosti rozsudku o rozvode.

maznacik007
30. okt 2009

co sa tyka toho vypracovania rozsudku ak sa vec tyka maloletych deti tak je lehota na vypracovanie a odoslanie 10 dni od vyhlasenia rozsudku... takze treba ich nahanat... v pripade ze to nestihaju treba podat staznost...je to ich zakonna povinnost

jarsy
30. okt 2009

alenajulka : Dakujem moc pekne za odpowed 🙂 . uz sa nato tesim ... parada 😒 neviem absolutne co im tam

powem lebo taky dovod aky udava moja manzelka vobec nebude podla mna brat za opodstatneny ... Sice uz

niesme spolu viac ako rok.

andzi : Dakujem aj tebe 🙂 . Ale my sme na prvom pojednavani riesili otazku vyzivneho a aj to pridelenie do

strostlivosti ku niektoremu rodicovi. Tam sme sa dohodli aj nikto nemal ziadne namietky nikto necel podat

odvolanie. Tak potom newem preco v nawhu na rozvod figuruje viac ako 2X wecsia suma na akej sme sa

dohodli ked je to uz aj na papieri a sudkyna powedala ze na zmenu vyzivneho moze podat zmenu az po 3

rokoch od tohto pojednavania. Uz ma to nebavy aspon keby ta moja manzelka sa o tom chcela rozpravat ale

vobec nic neriesi zo mnou secko robi poza moj xrbat.

andzi
30. okt 2009

maznacik: konanie o rozvode je klasické sporové konanie, nie je to konanie týkajúce sa starostlivosti o mal. deti, takže tu platí lehota 30 dní, nie 10 dní.

jarsy: to čo píšeš, možné nie je. Písomné vyhotovenie výroku rozsudku musí byť do slova a do písemna rovnaké s jeho ústnym znením. A nepíš prosím ťa x a w, pôsobí to detsky a zle sa to číta. Ďakujem

alenajulka
6. nov 2009

Ahojte, prišiel mi papier už s určeným termínom pojednávania na rozvod a na tom papieri sa píše aj niečo v tom zmysle, že ak mám ešte nejaké návrhy týkajúce sa tejto veci mám ich včas doručiť. Keďže sa náš drahý ocinko nejak finančne a vlastne ani inak nestará /pracuje v zahraničí,takže v kontakte veľmi nie sme/ chcela by som vedieť, či ak podám návrh na úpravu rodičovských práv atd...teda určenie výživného kým nás nerozvedú a bude sa riešiť výživné po rozvode, či ten návrh sa bude riešiť súčasne s návrhom na rozvod. Či si to oni tam nejak dajú dokopy alebo to budú riešiť nezávisle od seba. ide mi o to aby sa to riešilo čo najskôr. A ak mi viete poradiť kde nájdem vzorový návrh na úpravu rodičovských práv za trvania manželstva. Dúfam, že tie moje vety dávajú zmysel. 😉

kristina25
6. nov 2009

navrh na upravu rod. prav a upravu styku ti pomoze napisat kol. opatrovnik, mam taky pocit, ze on to posiela aj
na sud.
Navrh na upravu styku sa bude riesit aj pred rozvodom ako predbezne opatrenie, ale skus zajst za kol. opatrovnikom ten ti poradi ako mas postupovat.

andzi
6. nov 2009

alenajulka, obe konania budú prebiehať súčasne, pretože úprava rodičovských práv sa rieši v oddelení P a rozvod v oddelení C. Návrh na úpravu rodičovských práv nájdeš aj na internete alebo potom v dobrých právnických knižkách - vzory právnych podaní.

alenajulka
6. nov 2009

kristínka a si si istá, že to robí kolízny opatrovník? Lebo ak áno tak tá naša je asi pribrzdená. Volala som jej totiž asi pred mesiacom, vysvetlila som jej aká je situácia, a že čo s tým môžem robiť. a tá bola nejaká divná..povedala, že aj by som ten návrh mohla dať, ale mala som z nej pocit, akoby to malo byť zbytočné, keby aspoň navrhla aby som sa pri nej zastavila alebo niečo ale z jej strany žiadny záujem. Tak som mala pocit, že chcem niečo nezvyklé.

mp4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mp4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andzi
7. nov 2009

mp4, advokát si môže účtovať stratu času len vtedy, ak úkon sa robí mimo sídla advokáta. Napr. advokát má sídlo v Bratislave, ale ide na súdne pojednávanie do Trnavy.

Návrh na zníženie výživného musíš podať ty, lebo tvoja matka ako stará matka dieťaťa nie je aktívne legitimovaná podať takýto návrh.

mp4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andzi
8. nov 2009

Ten druhý petit absolútne nepripadá do úvahy. A so znížením výživného na 99,9 % neuspeješ, pretože výživné platiť musíš a to, či peniaze dáva alebo nedáva exmanželka tvojej mame, alebo ako sa oni dve medzi sebou dohodnú, je ich vec.

mp4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andzi
10. nov 2009

A prečo si to tvoja mama nevyrieši s tvojou exmanželkou?

tin007
10. nov 2009

andzi, myslim si, ze mp4 by mohol navrhnut nie znizenie vyzivneho, ale jeho rozdelenie na cast "spotreby" a cast "sporenie"s tym, ze sporenie by islo na vkladnu knizku/terminovany ucet na meno dcery, nie?

andzi
10. nov 2009

Ja neviem, koľko platí výživné, ale predpokladám, že ak je to štandardná suma, tak tá pokryje len bežné výdavky na dieťa. Ak by napr. platil výživné 1000.- €, tak by sa o tom dalo uvažovať, že by súd uložil povinnosť na tvorbu úspor, ale osobne som sa s tým ešte nestretla.

tin007
10. nov 2009

andzi, pokial viem, ak je otec "lepsie" zarabajuci, tak je vyzivne vyrubene podla jeho prijmu a vtedy moze sud rozdelit (vacsinou na navrh matky) vyzivne na dve casti - spotreba a sporenie

alexandra
10. nov 2009

Ja ano, z 5 tisic skk bolo 4 tisic sk na spotrebu a 1 tisic skk na tvorbu uspor..

slovenka350
17. nov 2009

ahojte.mam otazocku:24.11.09 mam pojednavanie ohladom rozvodu.soc.pracovnicka mi odporucila psychologicku ku ktorej sa mam dostavit 7.12.09. mam sancu aby nas hned na prvy krat rozviedli? mame 2 deti a do spisu som dolozila aj trestne oznamenie o pokus o znasilnenie.

kristina25
17. nov 2009

slovenka
nas rozviedli na tretom pojednavani, kvoli tomu, ze manzel pil. On s rozvodom nesuhlasil. mame jedno dieta. Pochybujem, ze by vas rozviedli na prvom pojednavani, zalezi to od sudkyni ci nebudem chciet niejakych svedkov este tam mas po pojednavani psychologicku takze bude brat aj potom jej vyjadrenie. My sme mali na druhom pojednavani svedka, ktoreho si predvolala svedkyna. Na tretom pojednavani sme sa bavili iba o vyske vyzivneho a uprave styku s dietatom a zverenie do vychovy. Keby sme nemali toho svedka tak nas rozvedu na prvom pojednavani.

andzi
18. nov 2009

slovenka, prečo si predvolaná k psychologičke? Ak sa na pojednávaní obaja zhodne vyjadríte, že už nemáte záujem ďalej žiť spolu, tak by vás rozviesť mali hneď na 1. pojednávaní.

slovenka350
18. nov 2009

ahoj andzi.psychologicka ma posudit ci som bola psychicky tyrana.on s rozvodom nesuhlasi 😢

andzi
18. nov 2009

fuuu, tak potom to asi bude odročené, ale neviem ti na 100% povedať, uvidíš. Ale sedenie u psychologičky máš až po pojednávaní takže asi sa počká na jeho výsledky.