Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

aktak4
25. feb 2009

som to mala napisane este cersto o deviatej ,ze si tu nik nie je a potom som sa zahladela na ine stranky a som to odoslala a hups vy ste tu,alebo aspon ste tu boli 😉
ano aj ja som kludnejsia odkedy uz nebyvame spolu,to bolo brutal a ked o tom pisete,tak mi stale naskakuje husia koza,lebo u nas to bolo povacsinou tak isto a ked si este spomeniem ako ma natahoval, o pol jednej v noci,ze ak to poviem rodine,tak on skoci z okna-byvali sme na siedmom a stal na tom balkone a ja v spalni s detmi,tie nastastie spali a ja som sa triasla strachom..ale myslim,ze to ma len tyral,on si tam len fajcil lutoval sa..a odtial vykrikoval,ze mieni spravit.to je fakt na psychiku taky napor.drzim vam palce dievcata,hlavne to byvanie vsetky vyriesit,to je taky klud len ja a deti,aj ked starsiemu velmi chyba..ale oni dvaja sa stretavaju kazdy den,s tym mladsim takmer vobec.

hela36
25. feb 2009

tento tiez mal take tiki ze on tu uz dlho nebude on je chory a kaby deti vedeli inac by sa spravali a to vykladal im 😠

hela36
25. feb 2009

dnes bol uz doma a nejak divne zazeral tak neviem neviem ci mu uz neprisli papiere ale isiel hned prec ak pride z krcmi zase bude mudry!!!!!!!!!!!!!

batika
25. feb 2009

ha, baby tak to je fakt divné, že tí chlapi sú vo všetkom rovnaký, to je asi nejaká rovnaká odroda 😀
aj ten môj koľko krát ma vydieral, že on sa zabije, skočí pod vlak atď a aký on je chorý, stále ho bolí srdce že asi dostane infarke, no ja mu stále k tomu dodám, že hej z toho alkoholu, cigariet a flákania sa po nociach 😀

aktak4
25. feb 2009

no potom skusal aj to,ze ma vraj rakovinu a pred sebou len tri mesiace zivota..a to vravel v auguste..a tiez detom,teda starsiemu to tvrdil 😠

hela36
25. feb 2009

to ja by som bola vdova aspon uz 5 rokov 😎 !!!!!!!!???????

hela36
25. feb 2009

inac zajtra si vas precitam po robote si idem pre auto k mamke v piatok idem na cesty takze az vecerom sa sem dostanem

aktak4
25. feb 2009

ok,tak ideme spat,ja tiez rano vstavam 😖 takze tiez az vecerom
batika este tahas nocne s drobcekom? ☹ dobru noc,pa

hela36
25. feb 2009

tak sa majte pekne uspesny den 😀 😀 😝

batika
26. feb 2009

ahojte, aktak ja ešte kojím, takže preto tie nočné 😀 budí sa celú noc, už som sa nevyspala viac ako rok 🙄
popíšte čo máte nové

linda77
26. feb 2009

Čauko, včera som nemohla, dúfam, že dnes sa mi bude dať, mohol by niekde isť. Už som Vám spomýnala, že má problémy so zákonom, no zatiaľ sa mu všetko prepieklo. Dnes mi volali z polície, vždy volajú mne, lebo on bd nemá mobil alebo si nepreberá poštu. Vyšetrovatel mi povedal, že je obvinený z nejakého podvodu a že ak nepríde dnes na výsluch, tak dá príkaz na zatknutie, no mam výborný deň.😝, viete čo je na tom najlepšie, že on na to serinká, slušne povedané. Zasa len robí hanbu mne, keby ho chceli zavrieť, bol by pokoj. Každý by mal dostať v živote to čo si zaslúži, nemyslíte??? 😎 zatial pa pa

batika
26. feb 2009

ahoj, linda tak už teda vieš prečo zrazu vysedáva doma, asi má z toho trošku v gatiach. ale fak nechápem tých policajtov prečo s tým zaťažujú teba, veď teda tým, že mu po tebe niečo odkážu dosiahnú len to, že si tie zásielky nevydvihne, lebo bude vedieť o čo ide, tak snáď nech sa vyberú do miesta jeho bydliska pekne krásne nech si ho na ten výsluch odvedú, ja by som sa teda s nimi vôbec o jeho záležitostiach nebavila, nech si pre ňho zájdu. Ja som si od známeho policajta tiež vypočula na môjho muža samé sťažnosti, ako sa kde s kým a kedy pomlátil, až mi je z toho na grc 😠
No a to máš pravdu, aspoň by si mala pokoj, ale zase viem čo by si vypočuli tvoje deti, keď by sa to dozvedeli kamaráti ☹

nadej12345
26. feb 2009

☹ ahojte......ahoj, batika, syn ma 17 a dcera 8. S malou som bola u psychologicky, lebo ma stale bolesti bruska, spravili sa jej vsetky mozne vysetrenia a zistilo sa nakoniec ze to ma zo psychiky a ta psychologicka mi povedala a dokonca to aj zapisala do karty, ze "prostrednictvom matky predvolavam otca"...to teraz ked mu poviem ze ma ist k nej, lebo mala ma z neho psychicke problemy, tak to zasa bude robit bordel...neviem, co mam spravit.... 😖

jeannie
26. feb 2009

ahojte... a mne nanapíše nikto mám depku stále sa pozerať na niekoho kto mi vadí to ma teda vôbec nebaví...

linda77
26. feb 2009

čaute dievčatá, nadej12345 vítaj, ešte som si Ťa nevšimla. Rozvádzaš sa, alebo už si asi som to nezaregistrovala. Je to smutné, že znova trpia deti. Niektorým chlapom na deťoch vôbec nezáleží. H....y. Asi by si mu to mala povedať, už len kôli malému. Mysli hlavne nato, že nie si sama a že to všetko dobre dopadne. Jeannie, depku máme asi všetky, ak budem mať neskôr čas určite si rada popíšem. Dnes môj drahý nieje doma, povedal, že ide iba ne chvíľu, no ešte sa nevrátil huraaaaaaaaaaaa 😝 . Dnes mi volali zo škôlky, malá dostala teplotu, 39,C, tak som bežala ako divá. Nerada to hovorím, ale dúfam, že sa do rána vráti, malá musí zostať doma, keď je chorá. V robote je frmol. Ak budem môcť tak večer popíšem. Nádej hlavu hore. Batika, policajti mi vyvolávajú vždy, čo uš

linda77
26. feb 2009

sorry za chyby, nejak mi to dnes nepáli

aktak4
26. feb 2009

aute aj ja som tu!kde mame dnes helu36? nadej12345 vitaj,som myslela,ze uz sa tu ani neukazes 🙂 a jeannie je mi luto,ze mas depku..skus o tom asponpisat,co ta trapi,mozno ti to pomoze,aj mne to pomaha,aj ked je pravda,ze ked som bola v najvacsej krize,som na net ani nepomyslela,ale je pravda,ze mam dobre kamosky a tie ma podrzali,len kedze teraz uz mam pocit,ze ich nechcem furt zatazovat ,tak som happy,ze takto kecame my,co to mame takmer rovnake..no happy je dost blbe slovo,nie som stastna,ze nas je viac,ktorym sa rozpadlo manzelstvo,kvoli roznym zavislostiam a dovodom,ale vieme si lepsie porozumiet,kedze tym prechadzame spolu..
batika aj ja som kojila,tak viem o com pises,ale ked mal maly 15mesiacov,sam sa odstavil,aj my to bolo trosku luto..ale len trosku 😉

damiana21
26. feb 2009

kuč baby..som na chvíli nakukla,urobila som si volný deň,nepracovala som...bola som s chalanmi v kine...trocha sme sa odreagovali...oni boli na rozprávku, a ja na Snežienky a mechri po 25rokoch...nebolo to zlé,ale prvotina bola lepšia..toto mi pripadolo veľmi nasilu robené..ale neva..kultúrny zážitok bol a porelaxovala som..ešte periem a suším prádlo..lebo zajtra veziem malého bobeška k našim,trocha sa mi o neho postarajú,aby som ja mohla pracovať na DP...ako vás čítam,žiadna to nemá na ružiach ustlané..tí chlapi vedia byť ozaj hajzlíci 😝 😝 😝 😝 😝

aktak4
27. feb 2009

caute,kde sme dnes vsetky? damiana21 presne tak,hlavne ,ze si vypadla z domu a ved ak aj film nebol celkom ok,raz sa da vydrzat 😉 ja sa tesim na vikend,plany mam velke: spat,spat,spat 😀 ale ked vidim,kolko mam zameskaneho,tak asi z toho nic nebude 😖 😠

hela36
27. feb 2009

cavte dievky!ja sa teraz sem teraz dostanem malo mam doma na prazdninach chlapca tak sa musime delit traja!!!cely tyzden mam dovolenku na prazdniny ale ja sa ozvem aj teraz ma uz vyhadzuje!boli sme v planetarku tak sme vymrzli na streche na pozorovani!!!!!ale sa mu pacilo aj mne scasu na cas ideme!!! 🙂

hela36
27. feb 2009

kto mate prazdniny tak si ich uzite 🙂 😀 ahojte 😎

linda77
28. feb 2009

čaute, hela tvoj syn nebýva s tebou??? ☹ . Inak ako sa máte, som príšerne chorá, že by som si mohla na chvíľku ľahnúť to ani náhodou. Nenavidím, keď môj super manžel leží na gauči, kým ja upratujem. Poprosila som ho, lebo som už nevládala nech mi pomôže tak mi povedal, že to určite!!! 😝 . Asi to poznáte. Deťom sa začali prázdniny, budúci týždeň sa chystám na pár dní za rodičmi na východ. Tak sa celkom tešíme. Zatial papa babenky, držkajte sa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kili
1. mar 2009

zdravím, chcem sa spýtať, sa v tom rozvode vôbec nevyznám ☹
najprv treba vybaviť, aby deti boli zverené mne? alebo je to súčasťou rozvodu? mám v tom príšerný chaos 😢
a to keď sa na návrh píše výsluch účasníkov, to si mám už teraz vybaviť, kto mi tam pôjde svedčiť?
sakra, to sa nedá rozviesť normálne? ☹

kili
1. mar 2009

mám tento vzor http://vaza.sk/Vzory/Ob%E8ianske_pr%E1vo/N%E1vr...
tak neviem, či to takto podať stačí a rozhodne sa, kam pôjdu deti, alebo to treba predtým. alebo automaticky idú deti matke?
ako svedkov fakt netuším, koho si zavolať, boli sme v manželskej poradni, ale prestali sme tam chodiť, tak neviem, či by to k niečomu bolo. mám zavolať aj tú psychologičku? je to normálne, že by takto chodila po súdoch? to sa s ňou asi najprv musím dohodnúť. ani neviem, čo by tam mala hovoriť??? 😕
môže byť, že na rozvod nemám svedkov žiadnych? Alebo poprípade neskôr zavolám, keď na mňa bude manžel kydať?

vivien742
1. mar 2009

kili máš IP

kili
1. mar 2009

a ešte sa chcem spýtať, že či je šanca, aby platil aj na mňa, keďže som na MD?
a je reálne, že by som si vypýtala na dieťa 120€/3600,- ? a koľko asi môže platiť na mňa?

linda77
1. mar 2009

čaute babenky, kili ahoj vítaj. Ja som si tiež písala podľa tej žiadosti a myslím si, že "svedkovia" sú ta napísaný len ako možnosť, nie je to asi potrebné, ale v tom by Ti poradili asi iné, akúsenejšie baby. Prečo sa rozvádzaš??? 😝 , papa

alexandra
1. mar 2009

kili samozrejme, pokojne aj viac, zalezi na tom, kolko zarobi.. a samozrejme, ma na Teba vyzivovaciu povinnost, a bude ju mat este 3 roky po rozvode (ak sa znova nevydas)

kili
1. mar 2009

3r po rozvode? som myslela, že až na materskej.
Koľko mu musí zostať? koľko je teraz to životné minimum? Nie teda, že by som ho chcela ošklbať 😀 . Ale asi budem musieť, keďže teraz ledva vyžijeme 😝

kili
1. mar 2009

a koľko si teda mám pýtať na mňa? 😅