Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

linda77
13. mar 2009

cčaute, ďakujem, včera som mala proste hrozný deň 😝 ,ja chodím medzi ludí, s kamoškou občas zájdeme na kávu, ale možno aj ona keby mala nejaký problém. U nej je to všetko ok, tak sa mi veľmi o mojich problémoch rozprávať nechce, takže to dusím v sebe, v robote to dusím v sebe a potom, keď prídem na kávu"k Vám" tak vybuchnem. zatial papa 🙂

linda77
13. mar 2009

dievčatá, kde ste? Myslela som si, e pokecáme, dáme nejakú tu kávičku, no asi ste zaneprázdnené, po celom dni. Batika, kde si je všetko ok ☹ .

janka0907
13. mar 2009

Ahoj Linduš, som tu ja po dlhšej dobe, ešte sa síce tak dobre nepoznáme, ale pokecať môžme

linda77
13. mar 2009

cau,prepac trochu som sa začítala

linda77
13. mar 2009

tak ako bolo v posilňovni, čo doma? 😎

janka0907
13. mar 2009

A v posilovni no super. Jediné miesto, kde nemyslím na problémy doma. Doma??? Stále je to na mŕtvom bode

linda77
13. mar 2009

drahy zatiaľ nie je doma, normálne, keˇbol tieto posledné dni doma a večer si išiel normálne ľahnúť, mala som problém zaspäť. janka bolo ste na tu kávu, rozprávali ste sa

linda77
13. mar 2009

čo robíte dievčatá cez víkend, ja idem na oslavu, svokra oslavuje narodky.donedávna sme boli ako kamošky, až kým i nepovedala tie najhoršie veci, vlastne sa už mesiac nerozprávame, deti tam veľmi nechodia. Dúfam, že si uvedomí čo urobila. V čera mi zavolala a pozvala ma na narodky. No to bude pretvárka.

linda77
13. mar 2009

mala som ju celkom rada, ale teraz, musím na ňu stále myslieť čo mi povedala a tak. Ako vychádzate zo svokrami pred a po rozvode, dávajú to za vinu vam či jemu?

linda77
13. mar 2009

asi si pisem sama no nič hihi 😀

janka0907
13. mar 2009

Linduš, zatiaľ nie a čo sa týka rozprávania je to také ako buď doma idem cvičiť dnes ja, alebo treba nakúpiť atď. Zajtra mám vybavené deti postrážiť svokre a chcela som ísť na výstavu nábytku v Nitre a už mal námietky, kolko to vyjde. Tak som povedala, že obetujem nejaké tajné peniaze, aby nevyrýval ináč zarobila som to štrikovaním. Vieš kedysi sme tak chodili a rozprávali sme sa čo by sa nám páčilo. Neviem č to pomôže, len viem že tam sa vadiť nebudeme

linda77
13. mar 2009

hej mi sme tiež chodievali na výlety, ked sa dolo, ale teraz chodím iba ja a deti. Keď sme aj niekde v poslednom čase boli vždy sme sa hádali.

janka0907
13. mar 2009

Teraz vychádzam so svokrou úplne super môžem jej povedať čo ma ser.. atď. A ak by náhodou prišiel rozvod, myslím si že by ma pochopila.
Svokre sa môžem posťažovať s tým čo u mamy nie. Mama povie, že čo sa doma napečie, nech sa aj zje. Ale predsa sa potrebuješ vyrozprávať a posťažovať, no nie??

linda77
13. mar 2009

inak asi som to nepísala, ale môj syn je na ňom strašne zavislí, niekedy mam pocit, že ma nemá rad, alebo mi nevie prejaviť city. No v poslednom čase asi vidí a chápe čo sa deje, dnes ma normálne objal a povedal, že ma má rád. To ma veľmi potešilo. Bojím sa, že keby sa ho niekto opýtal s kým chceš zostať, tak povie otca.

janka0907
13. mar 2009

A toto je Linduš to čo ja potrebujem zisťiť, či si budeme mať čo povedať a či budeme fungovať bez hádky

janka0907
13. mar 2009

Keď sme sa vadili tak môj malý začal tiahuť tiež k mužovi a rozprávať, že tatinko je lepší, ale to je tým, že ty ho vedieš k veciam, ako upratovanie, učenie a tatka má len na bláznenie a hranie

linda77
13. mar 2009

ano u nás to bolo presne tak, jeho rodičia vedia aký grázel to je. Mohli sme sa baviť o čomkoľvek, ale teraz sa to pokazilo a to ešte o nič nejde. Tento týždeň bol príšerný, mala som pocit, že už to nezvládnem psychicky, ale som tu. Ja nedokážem rozprávať otvorene o problémoch s okolím, myslím známich a kolegov, neviem či by som mala niečo naznačiť, bojím sa, že ma začnú ľutovať a to neznášam. Si sama doma

janka0907
13. mar 2009

Linda aby som nezabudla ak sa náhodou z ničoho nič vyparím znamená to, že muž prišiel domov. Vieš PC máme napojený na TV a nechcem aby sa hocijako dopracoval k tejto stránke.

linda77
13. mar 2009

janka ak ti to nevadí ja už budem končiť som unavená, rano vstávam o 5 45, idem so synom na tréning. Inak on ho dal na hokej a nieje shopný tak s ním chodiť, syn to ale vidí, keď ho ráno budí a on povie, že ve´d pôjde mama. Papa pekný večer a dobrú noc. 🙂

janka0907
13. mar 2009

Asi máme veľa spoločného tiež nenávidím keď ma niekto lutuje, preto o mojich problémoch nikto nevie a každý si myslí, že máme harmonické manželstvo

janka0907
13. mar 2009

Ďakujem za púokec nevadí ešte pokecáme, dúfam, že budem mať lepšie správy, tak dobrú noc.

linda77
13. mar 2009

to som chcela napísať aj ja, síce je to môj počítač, ale nechcem, aby vedel čo robím, inak dievčatá zase som sa včera mala hanbiť za to čo robím, že som k...a a š....a, a pod. Som v práci od rána do 16 00, nerobím nič zle, nikdy som ho nepodviedla, aj ked na to začínam myslieť 😝 , no pre neho som vžda neverná žena, mna to už nebaví počúvať. Neviem ako ste na tom vy. Už naozaj dobrú

jenni791
15. mar 2009

☹ chcela by som poprosit o radu, som na materskej s troma detmi, manžel mi nedáva dostatok financíí, chcem podat žiadost o rozvod ,ale nemám prostriedky na úhradu výdavkou spojeních s rozvodom, kam sa možem obrátit a čo budem k tomu potrebovat, vopred dakujem za každú radu

sergejkob
15. mar 2009

Ahojte damy, pridávam sa k vám s rovnakým problémom- rozvod. Možno ma budete odsudzovať, ale kto pozná moju manželku tak vie prečo sa rozvádzam. Pred rokom som podal žiadosť o rozvod. S manželkou sme posledných 8 rokov mali vážne problémy. Neustále sme sa hádali a nedokázali sme nájsť spoločnú reč. Moja manželka je hašterivá a vždy musí mať pravdu a posledné slovo a ja som prchky, takže šialená kombinácia. Keďže naša maloletá dcérka je vážne postihnutá, manželka je s ňou doma. Častokrát ma psychicky vydierala, alebo so mnou manipulovala a ako pomôcku používala našu dcérku, ktorú veľmi milujem. Manželku si vážim, ale natoľko sa mi odcudzila a sprotivila, že k nej nič necítim. Po čase som sa nečakane zamiloval a presťahoval k priateľke. Žijem s ňou, milujem ju a chcem si založiť novú rodinu. Podal som žiadosť o rozvod, ale moja manželka s tým nesúhlasí. Vidí možnú nápravu manželstva- už dva roky a 8 mesiacov žijem v spoločnej domácnosti s priateľkou. To jej navadí? Boli sme aj v manželskej poradni, ale psychologička to nevydržala a kvôli manželke nás vykázala. Zakazuje mi stretávať sa s dcérkou. Vyhlásila, že som len otcom na papieri a dcéru uvidím, len keď sa k nej vrátim a to nikdy neurobím. To by som mal peklo zo života úplné. Súd trvá už rok a sudkyňa mi dala najavo, že chce zamietnuť moju žiadosť na základe "ľahkomyseľný pomer k manželstvu". Čo popieram. Vždy som sa staral o ne a urobil som čo chcela manželka. Tej sa ale všetkého málilo. Uznávam, že neverou sa neriešia problémy,ale proste som sa zamiloval do ženy, ktorá ma neustále nediriguje, nevydiera a nemanipuluje so mnou. Myslím si, že sudkyňa je zaujatá proti mne. Lebo nechce brať na vedomie moje dôvody, pre ktoré sa naše manželstvo rozpadalo. V skratke len toľko, moja manželka sa neustále hádala s mojou rodinou a ja som sa s nimi nemohol stýkať, atď. Naposledy sa manželka na pojednávanie nedostavila a ani sociálna kurátorka. Sudkyňa mi povedala, že by ma aj tak nerozviedla a ja ani neviem dôvod, prečo sa nedostavili. Môžem podať námietku proti zaujatosti sudcu? Kedy mám vlastne právo tak urobiť? Ja sa k nej už nechcem vrátiť a žijem s niekým iným, s kým plánujem rodinu a je to takmer tri roky čo nežijem s manželkou. Pomer s ňou som nemal tri a pol roka. To sú vážne dôvody na rozvod, myslím. Čo mám urobiť?

linda77
16. mar 2009

čaute jenni791 a sergejkob, vítam Vás medzi nami. s tými financiami to máme ťažké viaceré, mne dnes povedal, že dúfam, že budem deti vyberať zo škôlky školy, konečne sama, keď viem byť taká sebestačná, no nato som mu ja povedala, že fajn, ale nech si on začne plniť svoje povinnosti okolo financií, tak sa len zasmial. H....l. Sergej, to asi nieje tvoj prípad, ke´dže píšeš, že máš svoje dieťa rád nadovšetko. Nevera to je fakt silná káva, ale keď ten druhý je taky ako rozprávaš o svojej žene, je to hrozné. Keď bývať už 3 roky mimo, tak ako navštevuješ svoju dcéru, staráš sa o ňu? zatiaľ sa majte

jenni791
16. mar 2009

ahoj linda 77dakujem za prívítanie,no ja to mám stažené tím, že byvame u otca, ktorí drží stranu manželovi,hoci dobre vie že pije, nestará sa poriadne o deti ,ma exekutorov, podvádza ma atd... bohužial on je na jeho strane a ja som špina, vykričal mi že mám vypadnut a bude štastný ked sa tak stane, a že mi urobí nasude peklo,aby mi nezverili deti,. no je to silná káva ako sa hovorí, nemám kam íst, ale myslím že ak ma chce vyhnat mám nárok na to aby mi našiel náhradné ubitovanie, ,manžel ma dokonca fyzicky napadol za čo som bola podat trestné oznámenie, otec sa na to pozeral a nepovedal nič,takže...,ale dúfam že to nejakdopadne a hádam sa na mna usmeje štastie a výde to s tím rozvodom..

linda77
16. mar 2009

ahoj jenni, špina to teda je a aká, ☹ , to o tych deťoch to vykrikuje asi každý, je to pre nich poníženie, keď ich chce žena opustiť. No, ale čo keď si nič iné nezaslúžie? O tých právnych veciach, čo si sa pýtala aj minule ti isto poradia iné dievčatá ak sa ukážu hela, batika, aktak, kde ste čo je s Vami. Jenni budem Ti držať palce, keď sa mi bude dať ešte sa ozvem zatiaľ papa, buď silná 😝

jenni791
16. mar 2009

dakujem ti stredu idem na súd tak dúfam že budem mat všetko, chcem íst aj na socialku,zistit či mám nárok na úhradu sudných trovov a tak

aktak4
16. mar 2009

ahojte! teda jenni791 to je brutalne,co pises 😠 ☹ chod sa spytat na tu socialku,tam su kuratorky-tie ti povedia ako postupovat,myslim,ze ked si na materskej dov,tak za podanie o rozvod neplatis.,tak som to pocula,ale radsej sa na to informuj u povolanych..
linda77 -ja mierne nestiham,mama mi pomaha s detmi, teraz vsak odisla na tyzden k sestre,tak nemam tolko casu 😒 kedze mi to nevychadza s pracou tak,ze by som to zvladala sama- som si k detom zohnala byv.kolegynku-velmi dobru-a uz hned som mala telefonat od manzela-ze to bude jeho najvacsi tromf na sude,ze sa neviem postarat o deti a zverujem ich cudzim osobam! pritom som si opatrovanie zohnala len na cas,co som bola v praci..ale vsimla som si na sebe,ze ma stale menej rozhadzu tieto jeho utoky 😉
vitam aj chlapske zastupenie v nasej teme!nechapem o co Tvojej manzelke ide,ked uz nezijete tak dlho spolu..asi Ti len strpcovat zivot..

jenni791
16. mar 2009

no ved popýtam sa a uvidím, teraz som sa dozvedela že muž do toho zapriahol aj svokru a tá že pojde na políciu, takže ta ma nenávidí už davno a teraz aj vlastný otec ,a nemám surodencov a ani kam íst,je to bieda..