Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

alexandra
24. nov 2008

batika ber to tak, ze sudy to pocuvaju casto a zohnat si svedka tiez nie je problem. Idealne je ist na policiu a aj k lekarovi..

mirica
24. nov 2008

batika- potrebuješ ísť nielen na políciu ale aj na lekárske vyšetrenie....potom je buď priestupkové konanie alebo súd (záleží to od zranení - doby ich liečenia) - a keď je rozhodnutie o vine - až to môžeš použiť na zdokladovanie napadnutia(týrania)

batika
24. nov 2008

a do kolkych dni ho mozem este udat? Stalo sa to v sobotu. A nemate vedomosti o tom, ci je pravda to co mi poradila kamaratka, je to uz jeho druhy utok na mna, prvy krat som ho udala, a povedala, vraj po druhom utoku a udani sa musi odstahovat z bytu prec. je to pravda? Vyhraza sa mi ze ma zabije ak ho udam. Neviem co robit.

yasminka137
16. dec 2008

ahoj vsetkym,tiez mam podobny problem,chcem poziadat o rozvod,tiez mame 2deticky,synov,chcela by som sa opytat,ci je nutne predvolavat svedkov na sude,nejde to aj bez toho?neviem si predstavit,kto by siel svedcit v moj prospech,mojho muza sa vsetci boja, dobre viem,ze keby nejaka kamaratka sla svedcit,urobi jej peklo zo zivota...tiez ci musia ist svedcit aj deti...keby sa tomu dalo vyhnut ,bola by som stastna...a este jedna na zaver...za aky dlhy cas nas rozvedu,ked mam velmi vazne dovody...dakujem pekne za odpovede...pekny den!

teodorka
16. dec 2008

babenky kamoska sa ide rozvadzat a jej manzel pracuje v zahranici .Chcem sa spytat na ziadosti o rozvod ma byt suma na vyzivne v slovenskych korunach alebo v mene v ktorej ma manzel vyplatu.A este nevlastnime nic (byt,auto)mame len stare nabytky ...ako je to teraz s rozdelenim ,manzel mi vsetko necha .Je potrebne druhe pojednavanie?A ako je to s rodinnymi pridavkami ktore pobera v zahranici v pripade ze dieta bude zverene mne ,co myslim ze bude?Ma narok na tie pridavky?Alebo len na slovenske?Dakujem

juliene
18. dec 2008

Ahojte, vie niektora z vas poradit? Kedy je rozdusok o rozvode pravoplatny? Ja mam peciatku s podpisom sudcu na zadnej strane, ale na matrike mi povedali (bez toho,aby videli moj rozsudok), ze peciatka o pravoplatnosti musi byt na prednejs strane. Tak ako to teda je?
Je moj rozsudok pravoplatny alebo nie? A ak nie je, mozem ist na sud a daju mi tam tu peciatku o pravoplatnosti na pockanie? Co s tym?

alexandra
18. dec 2008

julienne ano. Uz som Ti odpovedala v druhej teme. Treba ist na sud a dat si rozsudok spravoplatnit.

nadej12345
17. jan 2009

ahojte, 13.1.2009 sme mali prve pojednavanie o rozvod, no vzhľadom k tomu že nas kolizna opatrovnicka nezastihla doma, tak sa muselo pojednavanie odrocit no s tym, ze dovody pre ktore sa chcem rozviest sa prejednavali a sudkyna sa ma asi trikrat pytala, ci trvam na podanom navrhu, lebo manzel zacal zrazu nesuhlasit s rozvodom, hlavne ze dva a pol roka mi nic ine nevravel, len aby sme sa rozviedli. narobil mi dlhy do pol miliona korun, do dnesneho dna neviem kam peniaze pouzil, napriek tomu som mu dala sancu aby som mu mohla zacat zasa doverovat, no zmaril ju a robil pravy opak toho co robit mal....psychicky ma znicil. posielal mi do roboty sms-ky, ze sa ide obesit atd.....zacal byt hrozne agresivny, a po tretom fyzickom napadnuti som bola nutena marodit 11 dni a este sa mi vysmial do oci, ze aj tak mi to nikto neuveri, lebo jeho ludia poznaju inak...najhorsie na tom je, za sa zacal vyhrazat aj synovi...dcera mi zacala mat zdravotne problemi, ma osem rokov...syn bude asi aj na dalsom pojednavani vypocuvani, lebo ma 17 rokov...malu si zacal kupovat hrackami, no chudatko stale place, lebo ona tie hracky nechce,,je to hrozne, a ked si este predstavim, ze nas caka BSM-ko, tak mi je na nic...najhorsie na tom je ze sa mi vyhraza ze mi bude robit problemy a dodrziava to....

aktak4
18. jan 2009

ahojte nadej12345,uz dlho som sem chcela aj ja opisat moj pribeh s rozvodom a dlhmi manzela a ako vidim bohuzial nie som sama,aj moj "manzel" narobil dlhy za vyse pol miliona,tiez do dnesneho dnes neviem,kde peniaze pouzil,vyse pol roka mi neprispieval na spolocny byt a vydavky s nim spojene a samozrejmne ani na dve deti,ktore spolu mame.tiez mi vypisoval do roboty zufale sms-ky ako vyskoci z okna a pod,lebo bez nas nema jeho zivot zmyslel..a namiesto toho,aby sa snazil peniaze zarobit,prisiel svojim pristupom aj o zamestnanie.
prve pojednavanie sme mali uz v decembri,ale odrocili nas na neurcito..dnes je 18.1. a este neurcito zrejme nenastalo,lebo zo sudu dalsie predvolanie neprislo..hoci na deti neprispieva,ziskat do osobnej staroslivosti ich chce on...mam ale jednu otazku,ak by ste niektora na to vedeli odpovedat,budem rada,pred rokom mi zomrel otecko,dedicke konanie,este ani nie je uzavrete a moj drahy "manzel" mi oznamil,ze ma narok na polovicu mojho dedictva.je to mozne?inak ja nededim nic,mama zije,vsetko ide na nu,ale teoreticky,moze mat narok na nieco,co ziskam dedictvom po mojich rodicoch?

batika
18. jan 2009

aktak nemá, nemá nárok na nič, čo zdedíš alebo dostaneš do daru.

Ináč pridávam sa k vám, do klubu, tiež sme v rozvodom konaní, tiež mi drahý nič neprispieva na dva deti, z ktorých jeden nemá ani rok, a ja musím hľadať spôsoby, ako prísť k peniazom na živobytie bez toho aby som dala malého do jaslí.. tiež sa mi vyhráža, že deti pôjdu s ním, aj s rôznymi formami samovraždami, tuším tí chlapí sú robení cez kopirák, tiež postupne prichádzam na rôzne pôžičky o ktorých som netušila, a samozrejme po rozvode budem musieť pravdepodobne splácať polovicu. Ani som netušila, že hrá automaty, a možno o tom vedelo pol mesta, len ja nie.. A samozrejme chodí domov pod vplyvom alkoholu, následkom toho dochádza u nás k fyzickému násiliu, nehovoriac o tom psychickom.. Pred dvoma mesiacmi ma napadol, dodnes mám jazvu na ruke, zavolať políciu som nemohla, lebo mi vzal všetky mobily čo doma sú. A pred vianocami ma aj s deťmi vyhodil z domu, s jeho deťmi, ktoré chce mimochodom získať do svojej opateri.

aktak4
18. jan 2009

dik za odpoved

to co pises,je tak podobne mojej story...tiez pravdepodobne hra automaty,ale nikto okrem jedneho kamarata mi to nechce potvrdit..nuz boja sa,chapem...na sude samozrejmne povedal,ze nie..a posobil tak seriozne,ze mu to snad sudkyna aj verila.vyhrazky ,nadavky boli u nas na dennom poriadku,tak som sa radsej odstahovala zo spolocneho bytu aj s detmi,on prisiel za nami a pod hrozbou samovrazdy odlakal starieho syna so sebou a ten sa mi teraz vzdaluje a vzdaluje...ked som si uz myslela,ze sa nic noveho o mojom "drahom" nedozviem,navstivila ma v praci je priatelka-o ktorej som ani netusila-vraj sa stretavali priblizne 3 roky-sluboval jej rozvod a nakoniec si aj od nej pozical peniaze-a odvtedy sa aj pred nou zatajuje.,takze mila slecna navstivila mna,neviem veru co si od toho slubuje..ja tiez niekedy tuzim po tom aby sa mi zatajoval 😀 ,ale bohuzial kvoli detom ma otravuje kazdy den ☹
asi by som mu mala pozicat prachy 😀 :

batika
18. jan 2009

To je fajn, že ťa humor neopúšťa 😀 Aj ja často rozmýšľam nad tým, či nemá od niekoho napožičiavané peniaze, či mi jedného dňa nezaklope exekúro na dvere a nevyhodí ma s deťmi z bytu.. Tiež žijeme v jednom byte, a je to o nervy, tiež mám syna a viem ako na otcovy chlapci lipnú ako sa v ňom vidí.. Tiež sa toho bojím, že keď sa mi nepodarí dostať ho od otca teraz kým nie je v puberte, tak skôr či neskôr o ňho prídem, a tiež sa bojím toho, že keď vyrastie bude taký istý, lebo jablko nepadá ďaleko od stromu 😔
Bohužiaľ aj svokor je taký, preto sa toho obávam.
A to s tou milenkou, to je fakt gól, môj chodí domov len prespávať, a tiež si myslím,že niekoho má, možno zas vie o tom pol mesta, len ja nie, na jej mieste by som sa hanbila sa k tomu priznať, a nie ešte prísť od teba pýtať peniaze, lebo keď s tým vyrukovala, predpokladám,že čakala že jej to vrátiš ty.
Ja som na rozvod podala pred dvoma mesiacmi, tak zatiaľ len zbieram info a čakám na termín, ktorý je zatiaľ tiež neurčitý.

aktak4
19. jan 2009

ahoj
s tym exekutorom mas pravdu,on si len zaklope,nestara sa,ci si na pozickach podpisana,raz si jeho manzelka a basta -plat!pretoze aj toto sa mi uz stalo,ze odrazu prisiel z katastra list aj mne-ze mame na byte plombu pre zacatie exekucie..no vtedy som myslela,ze sa zlozim,ale asi som silnejsia ako si myslim,sla som za panom exekutorom a zazila som to,co som dovtedy len pocula,ten clovek bol hrozny!krical na mna,kazal mi zobrat si niekde pozicku,alebo si pozicat od rodiny..ze nam preda byt a da to strhovat z platu..pritom tu zmluvu o pozicke podpisal manzel,vyslovene bez mojho vedomia a suhlasu,ale exekutor ziapal na mna,kedze manzel sa ani neunuval tam dostavit!a tak z pozicky 18 tisic bolo spolu s odmenou pre pana exekutora nieco vyse 40-tisic-este v korunach samozrejmne.kedze uz v tom case som mala podane o rozvod a byt sme chceli predat,naozaj som si pozicala od rodiny a dlh vyplatila..a pan manzel mi pred pravnikom podpisal,ze mi peniaze vrati,ked sa byt preda,ale ja neverim,ze tie peniaze niekedy uvidim...ked som tu dlzobu vyplacala,tak sa z pana exekutora akoby mavnutim carovnym prutikom stal mily a ustretovy muz,ktory mi poradil,aby som manzela dala na exekuciu aj kvoli tomu,ze mi uz vyse pol roka neprispieva na deti atd.ako som uz pisala vyssie.
inak jeho milenka nepytala peniaze odo mna,ona fakt zhana jeho,tak som jej dala nanho tel.cislo,ale teraz sa mi vyhraza -manzel-ze ma uda na policii,ze davam jeho tel.cislo cudzim osobam!ale aka cudzia osoba,chuda keby to vedela aj by sa jej to mohlo dotknut 😀

batika
19. jan 2009

Tak to si fakt silná, že to takto zvládaš, ja sa prípadného exekútora bojím jak čert kríža 😖
Tuším partnerov súhlas nepotrebuješ k pôžičke až do výšky 60000,- Sk a keď si takých pôžičiek vezme viac + úroky a penále, tak sa ľahko môže stať, že keď budem chcieť vysporiadanie majetku, nebude už žiadny majetok čo by sme vysporiadali ...Vy ste asi na všetkom dohodnutí, čo u nás o tom nemôže byť ani reč. On odísť nechce, len keď ho vyplatím, ja na to nemám, a s predajom alebo výmenou za dva menšie on nesúhlasi, takže to je bludný kruh z ktorého nejde von. A kebyže nemám malé dieťa, a mám prácu tak by som si trúfla aj na to vyplatenie, ale to je bohužiaľ iba sen 😖

yasminka137
19. jan 2009

ahoj vsetkym...nadej12345,aj ja mam nieco podobne domka,uz som o tom pisala,pod temou ..manzelove dlhy...on pre zmenu nikdy neprispieval na deti,na najomne,na stravu,proste na nic,este ja som mu davala na kavu...dobra dusa,ci skor ,,hlupa"..,no a o robote ani pocut,takze cca 10rokov ho zivim ja,ale uz som si povedala dost,nasleduje rozvod,prave dnes som podala ziadost,teda navrh,a on samozrejme,co som aj cakala...sms typu,ze ma miluje a o minutu,ze ma zabije...a ze ked ma raz uvidi s niekym inym alebo tak,tak ze ho zabije a aj mna a tak...no proste klesol uplne na dno,az teraz si uvedomil,co stratil,ale uz je neskoro...tak dufam,ze vsetko dobre dopadne,mame tiez 2deticky...tie pozna len ked ma problemy a ohana sa tym,ze on je zenaty a ma deti,a kopu dlhov,to len tak mimochodom,ci uz z mobilov,kde pretelefonoval majland,nezaplatene pokuty,co bolo 1000,teraz je uz 5000 ,takze exekutori pravidelne vypisuju a ja platim,aby sme neprisli o byt ,ale to asi vsetky tu poznate,vsak?takze tak...aspon pekny vecer zelam a usmev na tvari,lebo takto to ide vsetko ovela lahsie...pa

aktak4
19. jan 2009

ano s usmevom,hoc aj cez slzy,to ide lahsie... 🙂
s tymi pozickami je to na zaplakanie,on ma vyse desat zmluv-co sa mi krvopotne podarilo zistit-pretoze uzasne nebankove pozickarne sa na ich internetovych strankach chvalia tym,ze nebudu informovat rodinnych prislusnikov,ked si to klient nebude zelat!!!co pravdaze moj muz aj vyuzil a pre istotu,aby som sa uz vobec nic nedozvedela,si vybavil na poste,ze mu ju postarka nechavala tam-odnaska posty sa to tusim vola...a pokym som na to prisla presiel polrok..potom nasledovali hromy blesky,nadavky ,vyhrazky..v jednej sekende sms o velkej laske, o dve minuty o tom,ze som k...a ktora ho sleduje a informuje sa na neho!a potom dookola to iste..az som sa nakoniec odstahovala.,pretoze ten psychicky teror sa uz nedal vydrzat a ked sa uz starsi syn len zasmial,ked mi nadaval do spin a hrozil mi pastou-na toto si dal zvlast pozor,ze len hrozil,nikdy neudrel-tak som vedela,ze musim s detmi odist,lenze potom aj tak syna zlanaril k sebe..o toho starsieho sa vzdy vzorne staral,este predtym ako mu mozog opojil alkohol,takze syn je nanho velmi naviazany. Batika vobec nie sme na nicom dohodnuty,s nim dohoda neexistuje,povynasal veci z domu,ktore mu ani nepatrili,jednym z jeho vrcholnych cinov je odnesenie 7 dielov Harryho Pottera do zalozne..samozrejme synovych a ten si je istý,ze jeho otec ich len pozical kamaratovi-nuz myslim,ze otcovi kamarati knihy nikdy necitali-bohuzial.ja sa len chcem z tohto dostat zo zdravou myslou aj telom,takze mne uz nezalezi tak na veciach,je mi jasne,ze budem teraz dlhodobo odkazana na pomoc rodiny,chcem sa len jednoducho zbavit bytu,predat ho.,ziskat deti do svojej starostlivosti,urcit styk s otcom..chcem ist krok za krokom za mojou stastnejsiu buducnostou.. 😉 dufam
aj ked sa obavam,ze starsieho syna ziska do opatera on,kupuje si ho darcekami,volnejsim rezimom..mozno ked mi ho aj sud da so starostlivosti,nebude chciet so mnou byt,bude utekat za otcom..a to mi uz teraz viac trha srdce ako jeden alkoholicky a zapozickovany "manzel".ale inak ked sme boli s detmi u psychologicky na pohovore,tak mi povedala,ze vyzeram na mierny stupen depresie,takze nie vzdy to vidim takto optimisticky 🙂

batika
19. jan 2009

aktak aj ja som takým náhodnym spôsobom zistila zatiaľ tri pôžičky, ale tie sú samozrejme nie jeho jedna je "kamarátová", druhá "bratova" a tretia "svokrova". Tiež som náhodou otvorila obálku, v ktorej bola karta z nebankovky, z ktorej môže kedykoľvek čerpať bez zmlúv za "vernosť" nebankovke, pred jeho očami som ju rozstrihala na kúsky ale ktovie, či si nepožiadal o novú. tiež mám pocit,že prídem o staršieho syna, tiež si ho kupuje a dokonca mi raz v sms povedal,že mám rátať s tým,že chlapci prídu za ním, lebo sú to synovia nie dcéri, nikdy by som nepriala vlastným deťom taký život aký vedie on, a on sa s tým názorom ešte chváli. S tou psychikou je to tak, teraz máš pocit že všetko zvládaš, lebo si to nepripustíš k telu, ja už ani nemám chuť plakať, ale keď to všetko skončí je dosť možné že sa z toho všetkého zrútim, u nás sú tie vyhrážky bohužiaľ aj fyzické, a bohužiaľ jedného takého útoku bol svedkom aj syn a vrchol toho je to, že vtedy nemal v sebe ani kvapku alkoholu, takže to bol výsledok jeho agresie, nie alkoholu ☹ 😔

aktak4
20. jan 2009

ahoj,ja som z tak vynervovana z tychto nebankovych pozickarni,ze som normalne slovne vyletela na kamaratku,ked sa mi pochvalila,ze taketo pozicky sprostredkuva...a este aka je to super praca! fakt viem,ze ju to zivi,ale nedalo,mi nepovedat jej,ake su to uzernicke uroky a vobec podmienky,ale samozrejme ona sa tej svojej pozickovej spolocnosti zastavala zubami nechtami..nuz o jednu kamosku uz mam menej 😕 a mimochodom aj v tej ma moj drahy "manzel"pozicku-a urcite ju nesplaca tak ako ostatne..a kedze o jeho veci sa ja nemam starat,tak ani neviem,ci je to uz vypovedana zmluva,ani to ci je mu urceny platobny rozkas-ale s tym bude problem-on nepracuje,alebo ci to uz nie je tiez u niakeho sikovneho exekutora 😠 a vy ostatne,ako sa drzite?

yasminka137
21. jan 2009

Ahoj aktak...ako tak citam,ti nasi chlapi su poriadne krysy...ja sa az bojim otvarat schranku,alebo ked postarka zazvoni,sa uz skoro prepadnem od hanby,ked mi stale nosi vyzvy od exekutorov,ide o rozne pokuty,nezaplatene mobily,pricom pretelefonoval aj 5miestne cisla a to bolo pred rokmi,takze aj ked bola napr ta pokuta,za to ,ze jazdi opity...ved ako inac...je este spred 2-3rokov,bola 1000,teraz je uz 4-5tisic a je ich mozno aj 30,takze ja postupne musim vsetko platit,kedze on nema nijaky majetok a nikdy tu nie je...takze jemu nemaju co urobit,parada,prave vcera som konecne s advokatkou dokoncila navrh na rozvod,takze som to uz rozbehla,normalne mi spadol kamen zo srdca a aj ma trosku potesila,ked povedala,ze ked sa nedostavi parkrat,to viem urcite,ze si ani postu nepojde vyzdvihnut,tak sud urci opatrovnika,ktory ho bude zastupovat a mozu nas rozviest aj bez neho,aspon jedna dobra sprava po dlhom case...peniaze vzdy boli aj budu,takze to beriem tak,ze som stastna,ked sme s detmi zdravi...na ostatne sa mozem ...takze usmev na tvari a dame sa do boja,vonku je dnes krasne,tak zelam krasny den,pa

aktak4
21. jan 2009

ahoj.s tou postarkou to akoby si pisala o nas,ked len zazvonila pri dverach-tak mne sa scvrkol zaludok na minimum a cela som sa roztriasla,ale on bud nebol doma,alebo sa zatajoval a mne jeho postu nevadala,lebo ja som to odmietla za neho prevziat..ale ked si to zanalizujem,aspon dobre,ze som vedela,ze mu chodia vyzvy,lebo ked mal tu nestastnu odnasku posty,tak vtedy som nevedela nic..aj moj stale manzel ma uzasne telefonne ucty,vlastne mal,kedze ich neplatil,tak je vypnuty a vymahaju,iste tiez cez exekutora..a tiez spravi z koruny desat...inak v jednej pozickarni,som sa bola opytat,ze ako chcu odo mna vymahat dlzobu,ked ja som o pozicke nevedela a ani som ju nepodpisala a pani bola velmi ochotna a povedala mi,ze odo mna pravdepodobne nie,lebo manzel im podpisal cestne prehlasenie,ze spolu nezijeme..lenze mi sme vtedy spolu normalne zili.. 😒 tak budem moct tym argumentovat,inak to cestne prehlasenie nemam v rukach,viem to od nej len slovne..
u nas nie je velmi krasne,ale urcite aj tu vyjde slnko 🙂!! verime!

alexandra
21. jan 2009

mozes na sude namietat relativnu neplatnost..

batika
21. jan 2009

alexandra tá relatívna neplatnosť sa týka len aktak? preto že podpísal papier že spolu nežijú? alebo ak mi manžel zatají, že takú pôžičku bral, vtedy to namietať nemožno? a ako je to v prípade, že už sme v rozvodom konaní, a on si takú pôžičku vezme, vtedy nemožno argumentovať rozvodom?

a fakt baby, treba veriť že horšie byť už nemôže, že sa z toho nejako dostaneme a bude to vlastne po rozvode úľava od tých stresov 😉

alexandra
21. jan 2009

batika ked si manzel v BSM vzal pozicku, o ktorej ste nevedeli a tiez nie ste na nej podpisane, mozete na sud namietnut relativnu neplatnost danej zmluvy idealne co najskor po tom, ako ste sa o nej dozvedeli a ziadat, aby danu pozicku vynali z BSM.

aktak4
21. jan 2009

dakujem alexandra!!pretoze nase problemy s pozickami sa uz vlecu vyse pol roka mne pravnik poradil rozdelenie BSM pocas trvania manzelstva,co sa aj stalo,ale samozrejme az od toho dna kedy nadobudol pravoplatnost-teda v septembra-az od vtedy su naozaj vsetky pozicky len jeho..lenze odvtedy uz asi ziadnu novu nebral,lebo vsade uz mal svoje"meno".,akurat tak u kamaratov mu dlhy narastali.moj pravnik ma uistuje v tom,ze tie pozicky,co pobral predtym-teda asi vsetky- mi nebudu este 20 rokov strhovane z platu,pretoze je zakon o rodine ,ktory hovori,ze partneri musia spolocne rozhodovat pri vydaji nad desat tisic korun,proste pri vyssich sumach,ze maju o tom vzajomne vediet-mozno som to napisala blbo,ale v zasade,ze ma mal informovat o svoijch pozickach,nie ich este aj dost dlho uspesne zatajovat.
a este ahoj batika 🙂 nie su ti nasi "muzi"klonovani,ked som objavovala jeho pozicky,vzdy bola akoze niekoho ineho...kamarat,znami,vies nemal mu kto pomoct-on mi to bude davat a aj s urokami a bla bla bla...
neviem este kedy,ale urcite raz bude lepsie aj nam aj detom,chlapi nech si uz klamu a podvadzaju inde..

batika
22. jan 2009

Alexandra takže to treba riešiť mimo rozvodu, alebo spolu s návrhom na vysporiadanie BSM? Ja viem,že najlepšie by bolo, keby som si vzala právnika, ale z čoho to zaplatím, z rodičáku 🙄 asi ťažko..
Aktak, ktovie koľko takých chlapov chodí po svete, a ich ženy nič netušia, kým sa to celé neprevalí.. tak ako u nás, pripadám si jak naivná hus, koľko som mu verila, a až teraz si uvedomujem, koľko lží som mu hlatala celé tie roky, a on sa na tom bavil, aj tak si myslím, že už nikomu nedokážem veriť... ☹

aktak4
22. jan 2009

Batika takto isto sa citim aj ja,ako naivka najvacsia na svete ☹ a to ma moj muz zvykol vysmievat,ze som sis-ka,slovenska informacna sluzba,lebo ze ho kontrolujem a sledujem,aj to len zato,ze som sa par krat nanho opytala spolocnych znamych..a teraz vidim,ze to bolo malo pytania sa...,ale teraz viam,ze to sa ma len snazil zastrasit,a celkom uspesne sa mu to darilo.inak aj spolocny znami su v soku,pretoze aj pred nimi hral rolu najstaroslivensieho otca na svete..
ja mam pravnika,ale nastastie pracujem,ale kamaratka ked sa rozvadzala,tak jej nieco take radili na urade,ze ked zije len s rodicovskeho prispevku,tak ma narok na advokatku zadarmo-ale ona za tym nesla,pretoze sa pekne dohodli..tak ani neviem ci by to bolo naozaj zadarmo.existuje takato pomoc pre matky na materskej a rodicovskej dovolenke?

martina21
22. jan 2009

Ahojte zacala som citat tuto temu lebo sa vblizkej dobe bude tykat,nemam moc casu tak sahned opytam co potrebujem a pomaly vas docitam..chcem sa rozviest,brali sme sa koli tehotenstvu, zijeme v podnajme v cechach a o mesiac odchadzam k rodicom potom chcem podat rozvod, manzel ostane v cechach isto nikde na ubytovni, je obcan SR ma aj trvaly pobyt ale ten je len tak pretoze tam uz dva roky zije uplne ina rodina ma ho teda protizakonne a papiere sa mu nebudu mat ako dorucit co vtedy robit??na vyzivnom sa isto dohodneme v pohode ale ide mi o vydanie maleho, ma teraz 11 mesiacov, za ten cas si maleho moc nevsima, obcas sa pohra, ale je mu prednejsia tráva, chodi domov denne ale vazne denne nahuleny, kedysi bol aj drogovo zavisly(pervitin) a chcela by som aby maleho mohol vidiet len za mojej pritomnosti je to mozne??majetok nemame ziadny, dkaujem vam zatial pekne za ochotu a vas cas dievcata

papatka
22. jan 2009

ahojte kto mi vie poradit budem sa rozvadzat s manzelom uz spolu nezijeme mame 4mesacnu dceru on si ju chce bravat ale ja ju mu nedavam mozem mat za to nejake problemy na sude

batika
22. jan 2009

martina21 myslíš, že si pre malého bude chodiť na SVK? Keď je závisly určite na to potrebuje peniaze, tak možno ich nebude míňať na cestovné, to je môj názor, ale teoreticky, tu baby radili, že keď chceš dosiahnúť styk len za tvojej prítomnosti, musíte prejsť vyšetrením u psychológa, obaja aj deti. Neviem či je to tak, len som to tuná čítala.
Papatka a to zvládne starostlivosť o ňu?

aktak, tak to sú tí naši muži fakt kloni, aj môj neznáša keď sa na niečo pýtam, keď som niečo zistila, vždy nadával že ho špehujem, sledujem atď a to bude fakt asi tým, že mal čo skrývať a bál sa že na to prídem, podraždene reagoval aj na obyčajné otázky kde ide, kedy príde...

aktak4
22. jan 2009

ahojte, papatka myslim,ze pri tak malom mimco mu urcite urcia styk v pritomnosti matky.,ale to ho zas budes musiet vydrzat.. 😒 v tomto ti fakt nezavidim,lebo ja uz toho mojho nemozem ani vidiet,lebo adrenalin stupa... 😠 smeje sa mi do tvare a dnes mi opatovne oznamil,ze este sa len bude smiat,ked mu budem vyplatcat polovicu mojho dedictva!vobec nechce pochopit,ze nic nededim a ze aj tak by nemal narok..a kedze sa z bytu stahujem a mame tam este veci,hlavne hracky,nezabudol mi povedat,ze on este mozno bude mat deti,takze aj na tie ma narok!chapete??su to hracky jeho dietata ktore existuje,ale on uz mysli na tie buduce-doslova az imaginarne deti..
batika-mozno nie su oni klony,ale my sme sestry,kedze mame take spehunske sklony 😉 presne tak aj ta najobycajnejsia zmienka o tom ,kedy ma pan manzel planovany prichod domov,ho dokazala vytocit a dal si zalezat,ze ked som sla rano do prace prisiel presne v tu minutu ,ked som uz mala odchadzat,resp.som tam uz mala byt.-a vedel,ze deti same doma nenecham-a nastastie,ze som to nikdy nespravila-teraz by to vykrikoval-
a ked som sa mu nervozna snazila dovolat-"volana stanica je docasne nedostupna",asi sa nepatri vyrusovat manzela na jeho panskych vyjazdoch...
my inak mame sudom urcene pedopschychologicke vysetrenie,uz mi aj dosiel papier,len nechapem,ze je to 80km od nasho mesta..chapem,ze mozno to bude lepsie,absolutna nestrannost,ale to spojenie tam je katastrofa... to mame kvoli tomu,ze manzel chce ziskat do starostlivosti starsieho syna.